امید استراماچونی در خط هافبک؛ عامل برکناری شفر!

امید استراماچونی در خط هافبک؛ عامل برکناری شفر!

33349
18:33
20 تیر 1398
بعد از جدایی با تجربه‌های استقلال و کاپیتان‌های اول تا سوم این تیم حالا فرشید اسماعیلی تنها بازیکن استقلال است که وارد باشگاه صدتایی‌ها شده است.

به گزارش وب‌سایت نود، بعد از برکناری شفر از سرمربی‌گری استقلال، از فرشید اسماعیلی به عنوان بازیکنی که نقش ویژه‌ای در این اتفاق داشت نام برده می‌شد. بازیکنی که با از دست دادن دو پنالتی در دربی و جام حذفی در گرفتن دو جام از استقلال تقریبا نقش داشت. اگرچه گل شدن پنالتی فرشید اسماعیلی و حتی برد در دربی تضمینی برای قهرمانی آبی‌ها نبود اما بردن حساس‌ترین بازی فصل و یا نباختن در آن  حتی اگر به قهرمانی منجر نمی‌شد شاید به برکناری شفر هم نمی‌رسید.

اسماعیلی بعد از آن روزهای تلخ با مصدومیتی از استقلال دور ماند و حالا با حضور استراماچونی مجددا به تمرینات استقلال بازگشته است. بازیکنی که استراماچونی با تمرینات ویژه‌ای که برای او درنظر گرفته خودش را برای بازگشت پرقدرت و جبران روزهای بد فصل گذشته آماده می‌کند.

فرشید اسماعیلی را این فصل هم می‌توان یکی از ویژه‌ترین چهره‌های استقلال نامید. چهره‌ای که شاید بلای شفر را بر سر استراماچونی بیاورد و شاید هم بتواند این مربی ایتالیایی را خوشبخت کند. بازیکنی که از چند نظر برای استقلالی‌ها مهره مهمی محسوب می‌شود. بعد از جدایی با تجربه‌های استقلال و کاپیتان‌های اول تا سوم این تیم حالا فرشید اسماعیلی تنها بازیکن استقلال است که وارد باشگاه صدتایی‌ها شده و بیشتر از صد بازی با پیراهن آبی انجام داده است. او حتی از وریا غفوری با تجربه هم آمار بهتری دارد. اگرچه بعید است با حضور بازیکنانی مانند غفوری و حسینی و حتی چشمی بازوبند کاپیتانی به اسماعیلی برسد اما او یکی از بازیکنان جوان اما باتجربه استقلال است که در تیم فعلی می‌تواند نقش ویژه‌ای را ایفا کند.

اگر دیاباته، خرید جدید استقلالی‌ها را در نظر نگیریم، ترانسفرمارکت می‌گوید که فرشید اسماعیلی ارزشمندترین بازیکن تیمش است. بازیکنی که زمان ورودش به استقلال، 100هزار یورو ارزش گذاری شده بود و با طی کردن روندی صعودی در هر سال  به یک میلیون یورو رسیده است.

در این سال‌ها که استقلالی‌ها گلزن ششدانگ نداشته‌اند و از مشکلات خط حمله رنج برده‌اند اوضاع جدول بهترین گلزنان این تیم چندان تعریفی ندارد. فرشید اسماعیلی در این چند فصل 13 گل برای استقلال به ثمررسانده و در این فصل اگر بتواند آمار خوبی داشته باشد می‌تواند به راحتی خودش را به رده‌های بالای این جدول برساند و نامش را هم در جدول برترین گلزنان این تیم در تاریخ لیگ برتر ثبت کند. البته او در میانه میدان مهمتر از گلزنی وظیفه گلسازی رابرعهده دارد. نقطه ضعف بزرگی که استقلالی‌ها بعد از رفتن جپاروف نتوانسته‌اند آن را برطرف کنند. اسماعیلی اما این فصل باید این وظیفه مهم را برعهده بگیرد. بازیکنی که با کسب عنوان آقای پاس گل لیگ قهرمانان آسیا در دو فصل گذشته نشان داد که اگر آماده باشد می‌تواند حرفهای زیادی برای گفتن داشته باشد.

30388

نظرات کاربران
هوادار واقعی
ایشون نه امید استراماچونی بلکه امید ما هم هست ...خدا حفظش کنه . خححححححح
۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۰:۴۲
پاسخ
63
78
vahidvv
امسال سالیه که جوونایی مثل آذری،آقایی،بلبلی و قاعدی خودشون رو نشون میدن.معلومه که استراماچونی با اسم کاری نداره و از بازی دادن به جوون نمیترسه.
۲۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۲:۲۴
پاسخ
62
94
آنتی آبی
سلطان چیپ خخخخخخخخخخخخخخ
۲۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۴:۱۷
پاسخ
113
73
علی
همه چی با شوت فرشید شروع شد خخخخخخخ
۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۴:۰۳
50
90
آبی استقلالی
همین سلطان چیپ تو در بی یه گل قشنگ زد و یه پاس گل قشنگتر داد و بیرو تصمیم گرفت این هنرمندی رو فقط تماشا کنه
۲۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۹:۲۶
95
127
Abedi
فوتباله و توپ هم گرده هزار اتفاق تو بازی میوفته ما از فرشید اصلا ناراحت نیستیم اگه اون چیپ گل میشد کری ما کاملا فرق میکرد و شاید بیرانوند فوتبالش افت شدیدی میکرد به هر حال ما از فرشید حمایت کامل میکنیم تا دشمن که فکر خراب کردن فرشید پیش هوادار رو داره مغلوب کنیم
۲۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۴:۲۳
پاسخ
61
97
غول اسیا
موفق باشه.دلش پاکه.#اتحاد_آبی
۲۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۶:۵۸
پاسخ
37
85
پوریا
فرچیپ باید کاپیتان بشه
۲۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۰:۰۸
پاسخ
48
80
فرچیپ
به امید بازگشت جناب فرچیپ :)))
۲۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۱:۴۵
پاسخ
50
72
ستارگان سرخ ایران
یه چیپ بزن تا استراشاهشون رو هم برکنار کنی
۲۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۴:۰۵
پاسخ
59
72
معصومه
برکناری شفر فنی نبود
۲۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۷:۳۶
پاسخ
39
47
یک قدم جلو
بفروشینش به سپاهان یا ذوب آهن. با پولش پاتوسی رو حفظ کنید. عوامل اصلی ضرر زدن به تیم با رد کردن این بازیکن کامل میشه. دلم واسه سوت های دو انگشتی شفر تنگ شده
۲۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۴:۱۲
پاسخ
54
41
هوادار واقعی
خطاب به توهم زده ... ما پرسپولیسیها دیگه تیممون اتوماتیک شده خودش قهرمان میشه نیازی به حمایت نداره . الان می خواهیم تیم سوم پایتخت را نایب قهرمان کنیم بده ؟؟؟؟ خحححححح
۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۴:۰۹
61
38
توهم سرخ
شما به فکر تیم خودت باش هشتپولیسی
۲۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۲:۱۴
38
82
شیش در چارتقلال
میگن 100گروه بسیج شدن برای پیدا کردن توپ فرچیپ
۲۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۵:۰۶
پاسخ
64
76
قرمز بی افتخار
کنار توپ طارمی پیدا کردن
۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۹:۵۸
36
58
Solo
فرشید اگه حاشیه هارو کنار بزاره انصافا دیگ اصلا نیازی به پاتوسی نیست الان 3فصل هرسال 5.6تا پاس گل و گل تو لیگ داشته تو آسیا هم هرسال حداقل4پاس گل داده ثبات داشتن خیلی مهمه.فرشید تو روز بدش هم از خیلیا بهتره فراموش نکنیم فرشید یه نیموفصل با. تحمل درد برامون بازی کرد لی جراحی نکرد چون استقلال بازیساز نداشت
۲۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۸:۵۲
پاسخ
32
63
مهدی
دلیل افت استقلال تو بازی های آخر نبود فرشید اسماعیلی بود.
۲۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۳:۵۳
پاسخ
29
52
ali
امیدوارم این فصل همه بازیکنای استقلال بهترین فصلشون باشه
۲۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۰:۱۰
پاسخ
14
69
مافیای سرخ
فرشید اسماعیلی فوق العاده است.... و ۴پولیسیا بیهوده سعی نکنن اونو از قلب تاجی ها دور کنن
۲۰ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۸:۱۴
پاسخ
42
78