انتظار دروازه‌بان برزیلی به سر رسید؛ اولین بازی ملی بعد از 8 سال حضور در اردوها!

انتظار دروازه‌بان برزیلی به سر رسید؛ اولین بازی ملی بعد از 8 سال حضور در اردوها!

21323
11:13
21 شهریور 1397
نتو بالاخره اولین بازی ملی خود را انجام داد.

وبسایت رسمی برنامه نود -نتو بالاخره اولین بازی ملی خود را انجام داد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از گل، برزیل بامداد امروز (چهارشنبه) در یک دیدار دوستانه در مری‌لند آمریکا به مصاف ال‌سالوادور رفت. نکته جالب این مسابقه اولین بازی ملی نوربرتو نتو، دروازه بان والنسیا برای سلسائو بود. او 8 سال بعد از اولین دعوت به تیم ملی برزیل بالاخره اولین بازی خود را برای این تیم انجام داد.

نتو اولین بار 8 سال قبل در سال 2010 و در دوران هدایت مانو منزس به تیم ملی برزیل دعوت شد. نتوی 28 ساله در آن سال ها در تیم اتلتیکو پاراننزه عضویت داشت. نتو در دوران منزس نتوانست برای سلسائو در دیداری به میدان رود. البته نتو یکی از 18 بازیکن منزس برای حضور در تیم المپیک برزیل در سال 2012 بود و در دو بازی اول برزیل در المپیک 2012 (که در نهایت با رسیدن برزیل به فینال و کسب مدال نقره همراه بود) دروازه بان اصلی بود اما در ادامه رقابت ها جای خود را به گابریل داد. 

نتو در سال 2014 و در زمانی که بازیکن فیورنتینا بود هم توسط لوئیس فلیپه اسکولاری به تیم ملی برزیل دعوت شد اما در نهایت جایی در بین مسافران جام جهانی نداشت. 

عملکرد درخشان نتو درون دروازه فیورنتینا در سال 2015 منجر به انتقال او به یوونتوس شد. او در تابستان همین سال هم توسط دونگا به تیم ملی برزیل برای حضور در کوپا آمریکا دعوت شد. البته او در ابتدا در فهرست استندبای حضور داشت اما مصدومیت دیگو آلوز منجر به رسیدن نتو به فهرست نهایی برزیل شد. نتو در تمام بازی ها روی نیمکت نشست و جفرسون، دروازه بان ثابت سلسائو در این رقابت ها بود.

نتو که در طول 2 سال تنها 22 بازی برای یووه انجام داده بود، در سال 2017 به والنسیا پیوست تا شانس خود را برای بازگشت به برزیل بیازماید. نتو در فصل 18-2017 در 33 بازی لالیگا درون دروازه والنسیا ایستاد و اگرچه به جام جهانی نرسید، اما به اولین اردوی سلسائو بعد از روسیه دعوت شد و حال قرار است تحت هدایت تیته، نخستین بازی ملی خود را هم تجربه کند.

او حالا بعد از 8 سال و سپری کردن 25 بازی ملی روی نیمکت برزیل، برای اولین بار درون دروازه  برزیل ایستاد؛ اتفاقی که با توجه به حضور دو دروازه بان بزرگ به نام های آلیسون و ادرسون، بعید است خیلی تکرار شود.

7712

نظرات کاربران
رائول
اینم مثل ینس لهمن در تیم ملی کم شانسه
۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۸:۳۰
پاسخ
0
9