انتقاد تند روزنامه ورزشی دولت از سرمربی تیم ملی با تیتر «خسته نباشی آقای کی روش»/ 144 روز مرخصی ، 201 روز خارج از ایران

انتقاد تند روزنامه ورزشی دولت از سرمربی تیم ملی با تیتر «خسته نباشی آقای کی روش»/ 144 روز مرخصی ، 201 روز خارج از ایران

29225
12:03
07 مرداد 1394
این روزنامه در روزهایی که مشخص نبود، کی روش قراردادش را تمدید می کند یا نه، به نقد عملکرد کی روش می پرداخت و نشان می داد که بخش ورزشی دولت با تمدید قرارداد کی روش موافق نیست.

وب سایت رسمی برنامه نود- روزنامه ایران ورزشی که ارگان ورزشی دولت محسوب می شود، امروز انتقاد تندی از کارلوس کی روش و مرخصی هایش کرده است.

به گزارش وب سایت رسمی برنامه نود، این روزنامه در روزهایی که مشخص نبود، کی روش قراردادش را تمدید می کند یا نه، به نقد عملکرد کی روش می پرداخت و نشان می داد که بخش ورزشی دولت با تمدید قرارداد کی روش موافق نیست.

در هر حال این روزنامه امروز در گزارشی به میزان مرخصی های کی روش در طول سال پرداخته است و جزئیاتی را درباره مرخصی های کی روش منتشر کرده است:

کارلوس کی‌روش، سه هفته دیگر مرخصی‌اش را تمدید کرد تا همچنان در پرتغال بماند و دور از هیاهوی فوتبال ایران باشد. کی‌روش را حداقل تا 29 مرداد ماه در ایران نخواهیم دید. او که روز 28 خرداد و برای گذراندن یک مرخصی سه هفته‌ای راهی پرتغال شده بود، طبق برنامه باید روز 18 تیر ماه به ایران برمی‌گشت اما فوت همسر سابق او باعث شد تا تاریخ بازگشت سرمربی تیم ملی به ایران به تاخیر بیفتد. بر اساس برنامه جدید قرار شد کی‌روش روز 8 مرداد ماه و با پایان دومین مرخصی سه هفته‌ای‌اش راهی ایران شود و بازی‌های لیگ را از نزدیک تماشا کند. این مرخصی نیز برای سومین بار تمدید شد؛ باز هم به مدت سه هفته و البته بدون دلیل قانع‌کننده. فدراسیون فوتبال که انگار تنها برنامه‌اش موافقت با خواسته‌های کی‌روش است با ادامه مرخصی او و حضورش در پرتغال موافقت کرد تا سرمربی تیم ملی حداقل تماشای سه هفته از لیگ برتر را از دست بدهد.

این اولین بار نیست که کی‌روش به مرخصی‌هایی اینچنینی می‌رود. اگر یک سال گذشته را ریز به ریز بررسی کنیم به نتایج جالبی دست می‌یابیم. کی‌روش از 7 شهریور 93 تا 29 مرداد ماه سال 94 که قرار است به مرخصی سه هفته‌ای‌اش پایان بدهد و به ایران برگردد، حدود 200 روز را خارج از ایران سپری کرده است؛ عددی عجیب که حاصل تحقیقی کوتاه درباره مرخصی‌های کارلوس کی‌روش است.

کی‌روش ابتدا 7 شهریور 93 از ایران خارج شد. او که برای مذاکره با مسوولان فدراسیون فوتبال به ایران آمده بود، 18 روز را در پرتغال گذراند تا 25 شهریور به ایران برگردد و مذاکرات خود را از سر بگیرد. کی‌روش سپس 13 مهر از ایران رفت تا سه هفته‌ای را استراحت کند. برنامه او نیز مشخص بود، شرکت در جشن ریاست جمهوری موزامبیک که در نهایت مشخص نشد آیا به این جشن رفت یا نه! سومین مرخصی کی‌روش مربوط می‌شد به سفر او به مالزی و دبی. او که قرار بود در این سفر، حضور در سمیناری یکروزه را تجربه کند، 9 روز خارج از ایران بود تا در نهایت و پس از تماشای بازی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران مقابل پرتغال در دبی، بازگشت به تهران را در دستور کار قرار بدهد و کمی هم فکر تماشای لیگ باشد.

سفر بعدی کی‌روش اما کوتاه‌مدت بود. از 2 دی ماه تا 5 دی کی‌روش به دلیل تعطیلات کریسمس به پرتغال رفت تا چند روزی را کنار خانواده باشد. کی‌روش که با تیم ملی از جام ملت‌های آسیا حذف شده بود، پاداش این نتیجه را یک مرخصی 27 روزه دریافت کرد. او 11 بهمن ماه سال 93 به پرتغال رفت و 8 اسفند به ایران برگشت.

خروج بعدی کی‌روش از ایران مربوط می‌شود به اردیبهشت ماه سال 94. سرمربی تیم ملی برای سفری سه روزه به ترکیه رفت و روز 25 اردیبهشت به ایران بازگشت.

آخرین مرخصی کی‌روش نیز همین 63 روزی است که از 28 خرداد آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

جمع مرخصی‌های کی‌روش در یک سال گذشته 144 روز است؛ یعنی کی‌روش چیزی حدود نصف سال را خارج از ایران گذرانده و در تهران حضور نداشته است.

کی‌روش البته 57 روز را نیز همراه تیم ملی در اردوهای خارج از کشور و البته مسابقات رسمی شرکت کرده است؛ نمونه‌اش 9 روز در اردوی آفریقای جنوبی، 29 روز در استرالیا و مسابقات جام ملت‌های آسیا، 11 روز در اتریش و سوئد و برگزاری بازی مقابل شیلی و سوئد و در نهایت 8 روز به بهانه بازی با ازبکستان و ترکمنستان.

اگر این عدد را با 144 روز مرخصی کی‌روش جمع کنیم به عدد شگفت‌انگیز 201 می‌رسیم. کی‌روش دو سوم سال را خارج از ایران سپری کرده و مشخص نیست چطور فدراسیون از او خرده‌ای نگرفته است.

در قرارداد قبلی، کی‌روش می‌توانست سالانه 50 روز به مرخصی برود اما حالا این تعداد به سه چهار برابر رسیده و البته مسوولی هم نیست که سرمربی تیم ملی را بازخواست کند و از او بخواهد که در ایران بماند.

کارلوس کی‌روش به یک مربی پروازی تبدیل شده است. او حتی در حساس‌ترین روزهای لیگ در ایران نیست تا یک بازی را از نزدیک ببیند و پدیده‌ای برای تیم ملی کشف کند. با کی‌روش و مرخصی چندصد روزه‌اش می‌توان مخالفت کرد، البته اگر مسوولان فدراسیون پاسخی جز موافقت با خواسته‌های سرمربی تیم ملی داشته باشند.

 

دستیاران کی روش هم نیامدند،مرخصی کروز و گاسپار تمدید شد! 

اوسیانو کروز و دن‌گاسپار، دستیاران خارجی کارلوس کی‌روش که قرار بود طی روزهای گذشته و با پایان دوران مرخصی خود به ایران بازگردند، طی روزهای ابتدایی هفته آینده به کشورمان بازخواهند گشت.

این اتفاق در حالی می‌افتد که قرار بود دستیاران کی‌روش با تقسیم‌بندی رقابت‌های لیگ از هفته اول این رقابت‌ها با جدیتی خاص آنالیز و بررسی‌ مسابقات را زیرنظر بگیرند که با این اوصاف به نظر می‌رسد بخش عمده‌ای از رقابت‌های هفته اول ضبط و به صورت ویدئویی آنالیز خواهد شد.

مارکار آقاجانیان و مهرداد خانبان، دو دستیار ایرانی کی‌روش البته در ایران حضور دارند و به نظر می‌رسد این دو با حضور در ورزشگاه‌های تهران، مسابقات هفته اول لیگ برتر که در پایتخت برگزار می‌شود را از نزدیک زیر نظر بگیرند.

دستیاران کی روش نیز مانند سرمربی تیم ملی در تاریخ بازگشت به ایران، خلف وعده کرده‌اند و باز هم این امکان وجود دارد که اوایل هفته آینده نیز به ایران برنگردند و بازی‌های لیگ را از نزدیک تماشا نکنند.

 

چهار هفته لیگ بدون کی‌روش 

لیگ برتر از فردا آغاز می‌شود؛ لیگی طاقت‌فرسا با حضور 16 تیم. کارلوس کی‌روش اما در ایران نیست که حداقل بازی‌های برگزار شده در تهران را از نزدیک تماشا کند. کی‌روش اگر به قولش عمل کند و روز 29 مرداد به ایران برگردد، حداقل سه چهار هفته لیگ برتر را از دست داده و نمی‌تواند از نزدیک نظاره‌گر عملکرد بازیکنان باشد. او که چهار هفته از لیگ را ندیده، چطور می‌تواند برای بازی 12 شهریور مقابل گوام، بهترین‌ها را به تیم ملی دعوت کند؟ بهتر نیست که بگوییم لیگ فرمالیته است و کی‌روش از همین حالا بازیکنانش را انتخاب کرده؟

 

 

 

 

 

 

نظرات کاربران
صداقت
ایران ورزشی بد نیست یک گزارش مستند هم کار کند و نشان دهد چقدر وعده های حسنی خو و وزارت به کی روش عملی شده است.آیا این تیم زمین تمرینش درست شد؟آیا بازیکنانی که می خواهد در اختیار دارد؟ زمین دستجردی هم که گویا به تیم سایپا رسید! کی روش و پیروانی قرار بود بروند روسیه در همین مدت، حسنی خو و کفاشیان به وعده های مالی تامین مالی تیم ملی عمل نموده اند.آآقایان منتقد اگر کمی و تنها کمی قدرت تحلیل داشتند؛ می دانستند که فدراسیون برای این که نمی تواند( یا نمی خواهد) به وعده ها و تعهداتی که همراه با همین آقایان وزارت ورزشی داده است عمل کند ترجیح می دهد کی روش ایران نباشد و تنها چند روزی در دوره مسابقات بیاید. وگرنه برگزاری مینی کمپ ها نشان داد در صورتی که امکانات فراهم باشد می توان از کی روش برنامه های تمرینی خواست و او نیز به حضور راغب می شود. یکبار دیگر این آقایان منتقد؛ مصاحبه تلویزیونی کفاشیان را بشنوند که گفت فعلا که کاری نیست تا شهریور ماه. آقایان منتقد خودشان هم شاید بفهمند ماجرای این تمدید چیست اما انتقاد از کیروش فعلا سکه رایج است تا ما را در قامت فوتبال فهم نشان دهد و البته دارای عرق ملی !!!
۰۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۴:۴۴
پاسخ
0
2
علی رضا
روزنامه دولت حرف حق زده چرا بعضی ها تحمل حرف حق را ندارند؟ چرا بعضی ها میسوزند؟ شک نکنید تو جام جهانی روسیه هم تو چهارتا تیم بازم چهارم میشیم البته اگه بریم جام جهانی فعلا باید ترکمنستان رو آنالیز کنیم ببینیم چه جوری میشه بردش!!!!!
۰۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۴:۴۰
پاسخ
1
0
nasrin
کلا این روزنامه با همه ی ادمای موفق فوتبال ایران مشکل داره
۰۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۵:۱۳:۴۵
پاسخ
6
2
reza
انهايي كه قدربلاژويچ راندانستندحالاشدن كارمندكروش ازقديم گفتن خلايق انچه لايق.
۰۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۴۷:۴۶
پاسخ
0
5
نادر
ایشون مربی تیم ملی هست. طرفداراش که به باخت 1 صفر به آرژانتین می نازن یا به برد مقابل شیلی ( منصوریان هم روسیه رو تو تدارکاتی یک هیچ برد پس ربطی نداره) آقایون طرفدار کیروش. ایشون مربی تیم ملی هست یا نه؟ باید تو کشور ما باشه یا نه؟ الان مربیای کشور های دیگه 200 روز از سال رو کشور دیگه ای هستند؟ یه کم منطق داشته باشید. کیروش جز پول گرفتن هیچ کاری نمی کنه.فقط با افکار عمومی بازی می کنه . یکی هم مثل کفاشیان مدیر فدراسیون هست که هیچ دودی ازش بلند نمی شه. بعد می گید تقصیر کفاشیانه( درست هم می گید) ولی خوب کیروش هم داره نهایت سو استفاده رو از بی لیاقتی فدارسیون می کنه. فقط بلده هی مصاحبه کنه بگه من واسه تیمم دلم می سوزه( خالی بند) حتماً باید به گوام ببازیم و خیلی ضایع تو همین دور حذف بشیم. بعد بره آقای کیروش مصاحبه کنه امکانات نبود. روز اول همه اینارو می دونستی و اومده آقای کیروش. کلاً تو هر فصل 2 تا بازی رو می ره ورزشگاه می بینه. همش دستیاراش بازیارو باید ببینید. خودش معلوم نیست چیکارس.
۰۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۱۰:۴۵
پاسخ
0
3
حسن خادملو
کیروش دیگه از دست ایران خسته شده باید بره هم اون و هم کفاشیان بی لیاقت
۰۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۳۰:۳۳
پاسخ
2
3
امیرارسلان
یک دیکتاتور واقعی.واقعا متنفرم از این آدم.
۰۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۳۹:۳۳
پاسخ
2
7
Oliver
دمت گرم.باهات موافقم.هی خودشو لوس میکنه.
۰۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۳۸:۱۲
1
3
mohsen
کاش یه خورده توقعمونو از مربی تیم ملی بالاتر میبردیم، شما به بازی های تیم ملی برانکو و تیم ملی قطبی نگاه کنید بعد بازی های تیم ملی جلو همین کره که بعضی دوستان گفتن نگاه کنید ... ایشون فقط انگیزشی روی بازیکنا کار میکنه وگرنه سبک بازی تیم ملی اصلا قابل پسند نیست ... هر چند ایشون فهمیده که مردم ایران هم مثل اعراب فقط نتیجه براشون مهمه ولو با یک بازی ابروریزی و تحقیر آمیز ... البته از دو بازی منطقی ایران جلوی آرزانتین و شیلی نمیشه گدشت که اونم به خاطر انگیزه بازیکنا بود بیشتر و میزان دوندگیشون ... ادمین جان چند بار قبلا پیام گداشتم اما تایید نکردی ... مرسی
۰۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۵۶:۵۰
پاسخ
3
6
بهنام (عاشق کی روش)
آخه داشmohsenچی میگی اخوی؟ تو می دونی بازیکنهای زمان برانکو چه کسانی بودن؟؟(علی دایی.علی کریمی.کریم باقری.و.......) که هر کدومشوم به اندازه یه تیم بودن اخه بااین بازیکنهایی که این لیگ کسل کننده تولید می کنه برانکو چکاره هست؟؟ برانکو اگه راست می گه؟ پرسپولیس نتیجه بگیره هنوز باید تجربت بالاتر بره عزیزم..
۰۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۱۴:۳۰
4
2
محمد امین استقلالی
تیم ملی رو با هر مربی استقلالی و خارجی دیدیم . البته کیروش یه کارای کرد ولی تو آسیا و جام جهانی خراب کردیم . انصافا منصوریان رو بیارید سطحش از مربی های خارجی بالا تره . کیروش تو رئال یه فصل بود بد نتیجه داد انداختنش بیرون تو منچستر هم زیر دست فرگوسن بود اینطوری میخوایم حساب کنیم کیروش پشیزی نمیارزه
۰۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۴۸:۱۸
پاسخ
0
6
علیرضا ۷
آقا محمد خاکپور الان ۲۴ساعته تهرانه چی کار کرده؟؟؟ مربیهای قبلی که همش ایران بودن چیکار کردن؟؟؟کیروش خودش بیشتر از هر کس دیگه ای نگران مسؤلیت خودشه شما لازم نیست بهش یاد بدین
۰۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۴۴:۳۸
پاسخ
7
5
reza
جناب محمد مربی وطنی ضعیفه؟! اوناهم میلیاردی پول می گیرن! شما خودی هارونمیشناسی!
۰۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۳۱:۵۶
0
8
محمد
چرا مربی های ضعیف وطنی رو با مربی های میلیاردی مقایسه میکنید
۰۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۰۰:۵۹
4
3
محمد امین استقلالی
انصافا این پولی که این میگیره برای منصوریان خرج میکردن روش حساب باز میکردن به مولا بیشتر جواب میداد .
۰۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۴۴:۳۲
پاسخ
4
4
hadi
به خاطر همین پول مفت گرفتنش که تو مربی گری در هیچ تیمی موفق نشده ولی همه تیما زود این مسئله رو فهمیدن و اخراجش کردن ولی مسئولای فوتبال ما که فوتبالی نیسن یکم درک این چیزا واسشون سخته و بعد به باد دادن بیت المال شاید ...
۰۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۳۸:۳۳
پاسخ
2
9
مهیار
من خودم از طرفدارای پروپا قرص کیروش هستم ولی خب داره یکم این کارا آزار دهنده میشه و باعثشم ضعف فدراسیون و شخص علی کفاشیانه
۰۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۲۹:۰۷
پاسخ
3
12
اقام علی کریمی6666666
برادر من ضعف فدراسیون درست....ولی این اقا با این همه ادعا نباید یه ذره مسئولیت پذیری در مقابل فوتبال و 80 میلیون نفر ایرانی داشته باشه؟؟؟؟ این همه پول میگیره و براش مهم نیست عشق یه ملت تیم ملیشه و باید در قبال این همه پول و خوش گذرونی توی ایران باید یه نتیجه هم بگیره....این اقا افتخارش شده باخت یک بر صفر مقابل آرژانتین....عزیز من باخت باخته میخواد یک صفر باشه یا 100 بر صفر....باخته دیگه....چرا نمیگید توی بازی با بوسنی یه ذره یه کم از لاک دفاعی یعنی همون روش بازی تیم این اقا دراومد 3 تا گل خورد...عیار تیم ملی ایران با کیروش بازی با بوسنی بود...چرا نمیخواید قبول کنید...به قول خداداد عزیزی شما 20 نفر بدین دست من اصلا فوتبالیست هم نباشن...همون اردوهای کیروش رو میرم با اون 20 نفر...همون خرج و هزینه همون کارا.....به خدا..به جان خودم توی اون گروه یک امتیاز رو حداقل میگیرم و قول میدم بیشتر از دو گل از ارژانتین نخورم . تازه شاید بوسنی هم بردیم....مرجع بچاپ...جون مادرتون یه کم واقع بین باشین...یه کم فقط مرجع لطفابچاپ
۰۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۳۴:۵۴
2
6
هادی بهشهری
فرداش زن سومش میمیره تا چهلم اون تمدید میکنه پس فرداش پسر عموی زن اولش میمیره باز تمدید باز حسش نمیاد بیلد تمدید میکنه حوصلش سر میره بره خانوادشو ببینه تمدید میکنه اونوقت میلیاردی پول میگیره یک جام خشک و خالی هم نمیاره به ریش ما میخنده میره اره دیگه ریسمان تیم ملی رو دادین به این اقا هر چی هم بخواد میگه هیچکی هم صداش در نمیاد واقعا جای تایف زیادیداره
۰۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۰۹:۰۰
پاسخ
4
15
حسین خفاجیان
به نظر من کب روش شورشو در نیاورده بلکه جناب کفاشیان شورشو در آورده و ول نمیکنه بره اگه یکی مثل دادکان بود بعد کی روش میتونست دویست روز مرخصی بره
۰۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۷:۱۵
پاسخ
8
8
محمد
با قسمت اول نظرت موافقم ولی دادکان هم مدیر خوبی نبود و همش تنش و درگیری توی تیم بود و سرمربی تیم از علی دایی دایی خط میگرفت دادکان فقط مثل مایلی کهن انتقاد میکنه و در واقع حرف حقیقت رو هم میزنه ولی خودشونم کاربلد نیستن
۰۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۵۸:۵۲
3
3