انتقاد شدید موسوی از فدراسیون فوتبال: دست‌های پشت پرده را به مجلس معرفی می‌کنم

انتقاد شدید موسوی از فدراسیون فوتبال: دست‌های پشت پرده را به مجلس معرفی می‌کنم

5884
19:14
16 اسفند 1396
سهام‌دار گروه ملی خوزستان به حکم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال برای مدیرعامل باشگاه استقلال خوزستان واکنش نشان داد.

وبسایت رسمی برنامه نود - سهام‌دار گروه ملی خوزستان به حکم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال برای مدیرعامل باشگاه استقلال خوزستان واکنش نشان داد.

به گزارش وبسایت نود، به نقل از تسنیم، عبدالرضا موسوی درباره رای کمیته انضباطی که امیر سلطانی, مدیر عامل این باشگاه را به پرداخت 50 میلیون ریال جریمه و عدم حضور در ورزشگاه محروم کرده‌ است, اظهار داشت: فعلا مثلث اصفهانی‌‌ها در فدراسیون هستند و باید درآمدزایی داشته باشند. به هر‌حال هم مشکل مالی تیم‌های اصفهانی وجود دارد و هم خرج سفر مدیران‌شان به ایتالیا. تبریک می‌گویم به کمیته انضباطی و فدراسیون فوتبال که با جریمه کردن باشگاه‌ها می‌خواهند هزینه‌‌های‌شان را دربیاورند. مردم ایران باید مثلث اصفهانی فوتبال را بشناسند و بدانند که چه کسانی دارند فوتبال را اداره می‌کنند.

وی درباره اینکه طبق اعلام کمیته انضباطی سلطانی به دلیل انجام مصاحبه‌های توهین آمیز محکوم شده, ادامه داد: اول می‌گویند بیایید در فوتبال سرمایه‌گذاری کنید و در مسابقات شرکت کنید, بعد اینگونه از باشگاه‌ها پول می‌گیرند که پول ایتالیا رفتن را جور کنند. سلطانی مصاحبه درستی کرده و گفته «کمیته انضباطی را اسپانسر تیم ملی کنند», واقعاً حرفش درست است و بهترین حرف را زده است.

سهام‌دار کارخانه گروه ملی فولاد و باشگاه استقلال خوزستان با بیان اینکه «به اطلاع نمایندگان مجلس می‌رسانم که چه اتفاقاتی درحال رخ دادن است» تصریح کرد: از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی خواهش می‌کنیم که به این موضاعات رسیدگی کنند. من که فوتبالی نیستم و کار اصلی‌ام در فوتبال نیست اما با این تصمیماتی که گرفته می‌شود, صدای همه آدم‌های حرفه‌ای فوتبال مثل کریمی و مایلی‌کهن و خیلی‌های دیگر درآمده است. برای اینکه همه ساکت باشند, یاد گرفته‌اند که بهترین روش محروم کردن و جریمه کردن است. این‌گونه پول سفر‌ ایتالیا هم جور می‌شود و فوتبال اصفهان هم توسعه پیدا می‌‌کند. با این پول‌ها می‌شود در اصفهان برج هم ساخت. این تصمیمات را حتما به گوش نمایندگان مجلس و دیگر مسؤلان می‌رسانم تا دست‌های پشت پرده این فوتبال را همه بشناسند. من کارم فوتبال نیست اما مشخص است که چه اتفاقاتی دارد رخ می‌دهد.

موسوی در ادامه خاطرنشان کرد: بهتر است یک حکم هم بدهند و باشگاه استقلال خوزستان را به اصفهان منتقل کنند و نامش را هم به استقلال اصفهان یا هر نام دیگری که دوست دارند تغییر دهند. نیازی به این همه هزینه نبوده که در انتخابات عضو هیئت رئیسه بیایند و رای هیئت‌ها و باشگاه‌ها را بخرند. قرار نیست خرج تور ایتالیا از جیب بازیکنان و باشگاه‌ها تامین شود. در آستانه بازی حساسِ ما مقابل خونه‌به‌خونه در نیمه‌نهایی جام حذفی خواستند با محروم کردن مدیرعامل باشگاه ضربه دیگری به فوتبال خوزستان بزنند. حتما دست‌های پشت‌ پرده‌ و موضوعات دیگری وجود دارد که باید زوایای آن از طرف نمایندگان مجلس و مراجع قانونی روشن شود.

سهام‌دار باشگاه استقلال خوزستان با اشاره به اینکه این باشگاه هیچ نماینده‌ای در سفر مدیران فوتبالی به ایتالیا ندارد, گفت: طبق اطلاع من باشگاه به سازمان لیگ هم نامه زده و هم تماس گرفته و اعلام کرده که کسی از باشگاه استقلال خوزستان به این کشور نخواهد رفت. ما فعلا محتاج برآورده‌ شدن نیاز‌های اولیه تیم‌مان هستیم. آن‌وقت به اسم استقلال خوزستان فردی را بدون اطلاع مدیریت باشگاه به ایتالیا اعزام کرده‌اند. یعقوب پیری که از طرف باشگاه ما به ایتالیا رفته هیچ سمتی در باشگاه ندارد. اگر قرار بوده که فردی را به این سفر بفرستیم از کادر مدیریتی خودمان یکی را انتخاب می‌کردیم.

وی اشاره کرد: احتمالا این فرد با مدیران فدراسیون فوتبال و کمیته انضباطی و سازمان لیگ ارتباط فامیلی یا دوستانه داشته که بعد از اعتراض مدیرعامل باشگاه به اعزام ایشان, نامبرده را محروم کردند. اگر باشگاه استقلال خوزستان نامه‌ای با امضای مدیرعاملش به سازمان لیگ داده که این فرد از باشگاه استقلال خوزستان به ایتالیا اعزام شود، این نامه را منتشر کنند و ما همه حرف‌های‌مان را پس می‌گیریم اما اگر در غیر این‌صورت باشد مسؤلان فدراسیون باید جوابگوی افکار عمومی باشند. یعقوب پیری کارمند اداری باشگاه بوده که از باشگاه منفک شده و هیچ سمتی ندارد.

موسوی عنوان کرد: فدراسیونی که هروز برای ابهامات مالی و عدم شفافیت مورد انتقاد قرار می‌گیرد با چه اسنادی می‌آید و آدم‌ها را محروم می‌کند؟ هرکس که انتقاد می کند باید محروم شود. ما الان بازی مهمی در پیش داریم و حتما پشت این محرومیت‌ها مسائلی وجود دارد.

 

1004

نظرات کاربران
مهدی
آقای موسوی دقیقا درست میگه
۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۲:۳۵
پاسخ
1
36
داریوش
اصفهانیها خودشون تیم دارن نیاز به تیم شما نداره ولی من یه استانی رو میشناسم تیم معروفشون توی لیگ یک موند و عرضه صعود نداشت و برای نابود نشدن فوتبال استان و اون تیم ، استان اصفهان تیم از لیگ استانی شروع کرده رو دادن بهشون تا توی لیگ برتر اسم اون تیم بمونه وبعداً قهرمان بشن
۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۱:۴۴
پاسخ
38
11
ناصر
تو فوتبال ایران اینطوریه که هرکی یه چیزی میدونه یه تیکه شو میگه دیگه بقیه شو نمیگه و تهدید میکنه که برملا خواهد کرد دیگه بعدش همین آدمای پشت پرده میان مخشو میزنن و ساکتش میکنن و این داستان سالیان ساله که ادامه دارد و به لطف همین پشت پرده ای ها فوتبال ما نه در رده ی باشگاهی به افتخاری میرسه و نه در رده ملی
۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۴:۰۲
پاسخ
4
39