انریکه: در خط دفاعی شکننده بودیم؛ مسئولیت این شکست با من است

انریکه: در خط دفاعی شکننده بودیم؛ مسئولیت این شکست با من است

1228
11:20
21 شهریور 1395
بعد از شکست عجیب شب گذشته بارسلونا در ورزشگاه نوکمپ مقابل تیم تازه صعود کرده آلاوز، لوئیز انریکه به گفتگو با خبرنگاران پرداخت.

وبسایت رسمی برنامه نود - بعد از شکست عجیب شب گذشته بارسلونا در ورزشگاه نوکمپ مقابل تیم تازه صعود کرده آلاوز، لوئیز انریکه به گفتگو با خبرنگاران پرداخت.

به گزارش وب سایت رسمی برنامه نود، بارسلونا در شبی که چند تن از ستاره های اصلی خود را روی نیمکت می دید، با نتیجه 2-1 شکست خورد تا 3 امتیاز از رئال مادرید عقب بیفتد. در پایان بازی انریکه نظرات خود را راجع به این شکست گفت:

ما دقیق نبودیم و در جایگیری ها ضعیف عمل کردیم. قربانی بازی مقابل یک دفاع پنج نفره سخت شدیم که نتوانستیم از آن عبور کنیم. من فکر نمی کردم که آلاوز با سیستم 1-4-5 بازی کند، چرا که پیگرینو تا امروز از این سیستم استفاده نکرده بود. باید به آنها تبریک بگویم چون بازی مقابل آنها برای ما سخت شده بود. برای شکستن این سیستم و خط دفاعی باید زمین را وسیع تر کرده، در فضا حمله کنید و توپ را سریع تر به گردش در آورید. این نکته کلیدی است و امروز ما این کار را نکردیم. در خط دفاعی شکننده بودیم.

آلاوز دقیق و فرصت طلب:

با سه شوت آنها دو گل به ثمر رساندند. آنها بسیار جدی بازی کردند و این به ما یادآوری کرد که کسب پیروزی چقدر می تواند سخت باشد.

نتیجه:

همه ما را مدعی می دانستند، اما حالا می توانید ببینید که باید برای همه بازی ها بجنگیم. تغییرات زیادی انجام دادیم و بازیکنان تازه نفس تر بازی کردند. در خط دفاعی شکننده بودیم و باید آن را بررسی کنیم. این باعث می شود تا متوجه شویم که رقابت برای قهرمانی در لیگ چقدر سخت است. سه شنبه در لیگ قهرمانان اروپا بازی داریم و آن داستان دیگری است.

منحنی یادگیری:

در پیروزی ها همیشه صبحت از بازیکنان کلیدی است، اما هنگام شکست فقط در مورد مربی صحبت می شود. من مسئول این شکست هستم. این شکست باعث می شود تا فکر کنیم و یاد بگیریم. ما اشتباه کردیم. من در رأس تمام اتفاقات بدی هستم که رخ می دهد. بسیاری از این تغییرات در نتیجه شرایطی بود که ما را احاطه کرده است. من سعی کردم بهترین بازده را از همه بازیکنان داشته باشم. از این شوک، چیز های خوبی برداشت خواهیم کرد اما نتیجه را باید فراموش کنیم.

1771

نظرات کاربران
بارسا
بارسا فراتر از یک باشگاه
۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۹:۲۳
پاسخ
1
6
ایمان
بازی بارسلون واقعا خوب بود و موقعیت های خیلی زیادی داشتن. این مهمه که بارسلونا مسیر درستی رو میره و اینا اتفاقات فوتباله زنده باد بارسلونای کبیر و تیم اول اسپانیا
۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۹:۲۳
پاسخ
3
21