انصاری‌فرد: طاهری آب پاکی را روی دست همه ریخته و باید مدیرعامل جدید زودتر انتخاب شود

انصاری‌فرد: طاهری آب پاکی را روی دست همه ریخته و باید مدیرعامل جدید زودتر انتخاب شود

22521
09:17
20 آبان 1396
مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس گفت: طاهری آب پاکی را روی دست مسئولان ریخته و اعلام کرده که دیگر به پرسپولیس برنمی‌گردد و در این شرایط باید هرچه سریع‌تر مدیرعامل بعدی پرسپولیس را انتخاب کنند.

وبسایت رسمی برنامه نود - مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس گفت: طاهری آب پاکی را روی دست مسئولان ریخته و اعلام کرده که دیگر به پرسپولیس برنمی‌گردد و در این شرایط باید هرچه سریع‌تر مدیرعامل بعدی پرسپولیس را انتخاب کنند.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس، محمدحسن انصاری فرد، در خصوص آخرین وضعیت سلامتی‌اش پس از مصدومیت بازی پیشکسوتان، شرایط تیم فوتبال پرسپولیس و آخرین وضعیت مدیریتی این باشگاه صحبت‌هایی کرد که در زیر می‌خوانید.

* از آخرین وضعیت سلامتی‌تان پس از مصدومیتی که در بازی‌های پیشکسوتان به آن دچار شدید بگویید.

خدا را شکر وضعیتم خیلی بهتر است. البته به دلیل مصدومیتی که برایم به وجود آمد، کشکک زانویم کاملاً خرد شد و به همین دلیل در زانویم پلاتین گذاشته‌اند. دو روز قبل آتل پایم را باز کردم و از امروز فیزیوتراپی‌ام را آغاز خواهم کرد.

* به نظر می‌آید شما در دورانی که فوتبال بازی می‌کردید این‌طور مصدوم نشدید که در بازی پیشکسوتان مصدوم شدید!

دقیقاً همین‌طور است، من در سنین جوانی و آن زمان که فوتبال بازی می‌کردم، این‌طور مصدوم نشدم که در بازی پیشکسوتان آسیب دیدم. متأسفانه در بازی یک بی‌دقتی شد و مرا از پشت زدند. در پی این ضربه سر من به دیوار کوتاه کنار زمین برخورد کرد و باید خدا را شکر کنم که وضعیتم بدتر نشد. شانسی که آوردم این بود که سرم محکم به دیوار نخورد وگرنه بدون شک سرم می‌ترکید. تا قبل از این حادثه پوشش‌هایی برای جلوگیری از مصدومیت در کنار زمین نصب نشده بود، اما بعد از اینکه من قربانی شدم خوشبختانه کنار زمین محافظ‌های پوششی گذاشتند.

* این‌طور که مشخص است بازی‌های پیشکسوتان از نظر تمهیدات امنیتی خیلی شرایط مناسبی ندارد که چنین اتفاقی برای شما و یا در گذشته برای سایر پیشکسوتان رخ داده است.

به‌هرحال آنها زحمت می‌کشند و بازی‌هایی را برگزار می‌کنند، همین‌که به بهانه این مسابقات پیشکسوتان دور هم جمع می‌شوند، یک کار ارزشمند است. البته چندی پیش یکی از پیشکسوتان باشگاه راه‌آهن در همین زمین سکته قلبی کرد و از آنجایی که شرایط پزشکی خیلی مساعد نبود، با وجود اینکه به او تنفس مصنوعی دادیم اما فوت شد. به اعتقاد من باید در این زمینه بیشتر دقت کنند و شرایط امن و امانی را برای پیشکسوتان در نظر بگیرند. به‌هرحال در این رده سنی، سن‌ها بالاست و یک پیشکسوت مشکل قلبی یا یکی دیگر مشکلات تنفسی دارد. باید از نظر این شرایط برای پزشکان وضعیت بهتری را در نظر بگیرند. ما پیشکسوتان همگی تعصبی بازی می‌کنیم و دوست نداریم که کم بیاوریم یا ببازیم. به همین دلیل با همه توان بازی می‌کنیم و این مسائل می‌طلبد که از نظر شرایط پزشکی و سایر موارد تمهیدات بیشتری اندیشیده شود.

* قطعاً شما به‌عنوان یکی از پیشکسوتان خوشنام پرسپولیس و از مدیران سابق این باشگاه بهتر می‌توانید در خصوص وضعیت کنونی پرسپولیس صحبت کنید.

به‌هرحال با توجه به حضور برانکو در پرسپولیس وضعیت این تیم خوب است و او به‌تنهایی بار این تیم را به دوش می‌کشد. برانکو مدیریت خوبی در پرسپولیس دارد و از نظر فنی هم توانسته نتایجی رقم بزند که باعث رضایتمندی همه اعم از هواداران و بازیکنان شود. در پرسپولیس بازیکنان خوبی حضور دارند و جا دارد که بگویم خدا پدر و مادر امیر خادم و محمدحسین نژادفلاح را بیامرزد که برانکو را به پرسپولیس آوردند. ما نیاز داریم که در فوتبال مربیانی شبیه برانکو داشته باشیم؛ چراکه از نظر اخلاقی و فنی بسیار خوب و بی‌حاشیه هستند. برانکو از آن دسته از مربیانی است که حتی اگر پرداختی‌هایش دیر شود، تشنج برای تیم درست نمی‌کند و از نظر فنی هم برنامه مشخصی دارد.

* با همه این احوال اما قرارداد برانکو آخر فصل تمام می شود و احتمال حضورش در تیم ملی کرواسی و حتی تیم ملی ایران وجود دارد. نظر شما در این خصوص چیست؟

به نظر من تا قبل از اینکه دیر شود باید هرچه سریع‌تر قرارداد برانکو را تمدید کنند و نباید اجازه دهند که کار به آخر فصل بکشد. مطمئناً اگر برانکو از پرسپولیس برود، پیدا کردن مربی‌ای مثل او بسیار سخت خواهد بود. به نظر من هر کسی که سکاندار پرسپولیس است باید قبل از هر کاری رضایت برانکو را برای باقی ماندن در پرسپولیس جلب کند و اولویت برنامه‌هایش تمدید قرارداد با این مربی صاحب‌نام باشد.

* شما صحبت منطقی را مطرح کردید اما پرسپولیس این روزها با چالش دیگری روبرو شده و علی‌اکبر طاهری از مدیریت این باشگاه خداحافظی کرده و عنوان داشته که دیگر در پرسپولیس کار نمی‌کند.

این مسئله‌ای است که به وزارت ورزش ارتباط دارد اما وزارت ورزش باید خیلی سریع دست به کار شده و اقدامات لازم را انجام دهد. وقتی طاهری گفته نمی‌آیم، دیگر اینکه بگویند موافقت نمی‌کنیم معنی نمی‌دهد. او آب پاکی را روی دست مدیران وزارت ورزش ریخته و عنوان کرده که دیگر به پرسپولیس نمی‌آید. باید هرچه سریع‌تر مدیرعامل باشگاه پرسپولیس انتخاب شود تا تیم دچار تنش و حاشیه نشود. شرایط پرسپولیس خوب است اما اقدامات این چنینی به تیم ضربه می‌زند.

* وزیر ورزش در مصاحبه‌ای عنوان کرده که عمده بدهی‌های مالیاتی باشگاه پرسپولیس و حتی استقلال به دلیل مدیران سابق این باشگاه‌ها است که در این زمینه اقدامات لازم را انجام ندادند و این موضوع باعث شده تا بدهی‌های زیادی از نظر مالیاتی روی دست سرخابی‌ها بماند. شما به‌عنوان یکی از مدیران سابق پرسپولیس نظرتان در خصوص این صحبت‌های وزیر ورزش و جوانان چیست؟

زمانی که ما در پرسپولیس بودیم مشکل مالیاتی نداشتیم و بدهی هم روی دست باشگاه نگذاشتیم، حتی ۳۰۰ میلیون پول در حساب باشگاه گذاشتم و از این باشگاه رفتم. به‌هرحال باید بدهی‌ها را بدهند و این مسائل ارتباطی به مدیران قبل و یا بعد از ما ندارد.

* به اعتقاد شما آیا مشکلات باشگاه‌هایی نظیر پرسپولیس و استقلال فقط برعهده مدیران سابقشان است؟

ببینید همه مشکلات را نمی‌توان به گردن مدیران انداخت. باید پذیرفت که از یکسو وزارت ورزش نمی‌تواند به این دو باشگاه کمک مالی کند و از طرفی هم مدیران این دو باشگاه نمی‌توانند هر کاری را انجام دهند. این مسائل و مشکلاتی که در زمینه درآمدزایی وجود دارد، باعث می‌شود تا حتی بخش خصوصی هم رغبتی برای حضور در این دو باشگاه نداشته باشد. نباید همه مشکلات را گردن مدیران انداخت. مدیران این دو باشگاه به سختی باشگاه‌هایشان را اداره می‌کنند و از طرفی طلبکاران هم پولشان را می‌خواهند. به نظر من باید موانع قانونی راه‌های درآمدزایی برداشته شود، چون در این شرایط اسپانسرها هم گرایشی برای فعالیت در این زمینه ندارند و بی‌انصافی است اگر همه چیز را گردن مدیران بیندازیم.

* شما به‌عنوان کسی که هم در زمینه بازی کردن و هم در زمینه مدیریت در باشگاه پرسپولیس سابقه دارید، راهکارتان برای برون‌رفت از وضعیت فعلی چیست؟

به‌هرحال وزارت ورزش به‌عنوان متولی این دو باشگاه باید موانع قانونی برای جذب اسپانسر سرخابی‌ها را برطرف کند، حتی اگر لازم است باید مجلس شورای اسلامی یا رئیس‌جمهور هم به این موضوع ورود کنند. نباید همه بارها را روی دوش باشگاه‌ها انداخت. موانع پیچیده‌ای وجود دارد که از نظر قانونی می‌توان آن را حل کرد، حتی می‌توان با صداوسیما جلسات متعددی گذاشت تا به یک نقطه‌نظر مشترک رسید. راهکارهای خوبی برای حل این مشکلات وجود دارد اما به نظر می‌رسد که عزمی برای این کار نیست. مطمئناً وزارت ورزش و جوانان می‌تواند با برگزاری جلسات متعدد، راهکارهای مناسبی هم پیدا کند. بدون شک اگر این مشکلات حل شود، باشگاهی مثل پرسپولیس با میلیون‌ها هوادار مشکلی برای جذب اسپانسر و درآمدزایی نخواهد داشت.

* چند ماه قبل که بازهم صحبت از کناره‌گری طاهری از پرسپولیس به گوش می‌رسید، نام شما به‌عنوان یکی از گزینه‌های مدیرعاملی پرسپولیس مطرح شده بود. در شرایط فعلی آیا اگر چنین پیشنهادی به شما بدهند، آن را می‌پذیرید؟

کسی به من پیشنهاد‌ی نداده است اما من در زندگی‌ام همواره یاد گرفته‌ام که همه چیز را دست خدا بسپارم. هیچ‌گاه برای رسیدن به مدیرعاملی پرسپولیس و یا هر مسئله دیگری به دنبال لابی یا ارتباطات آن‌چنانی نبودم. دفعه قبل که مدیرعامل پرسپولیس شدم، هم خواست خدا بود چون من همه امور زندگی‌ام را به‌دست خدا سپرده‌ام. آن زمان در حال گذراندن دوره پرولایسنس در کلاس‌های مربیگری بودم که علی‌آبادی با من تماس گرفت و به پرسپولیس آمدم. هرچه خدا بخواهد قطعاً همان خواهد شد.

 

2051

نظرات کاربران
..محمد امین
کاری به اخوی ایشون ندارم ولی خودشون چه موقعی که بازیکن بودن چه زمانی که مدیرعامل پرسپولیس بودن واقعاً بی غل و غش و باتعصب بودن ، دوره اول دنیزلی و بازیهای چشم نواز پرسپولیس در زمان مدیریت ایشون بود.ایشون فقط به مربی کاربلد خارجی اعتقاد دارن ، وقتی که آری هان بنا به دلایلی ماندگار نشد بلافاصله دنیزلی رو آورد که واقعاً تحولی تو سبک بازی پرسپولیس ایجاد کرد.زمان بازیگریش هم بازیش و تعصبش که اظهرمن الشمسه ایشون نه تنها هیچگاه دنبال سهم خواهی نبوده بلکه دنبال حاشیه هم نبوده ، اگه پرسپولیسی هستین شایسته هست قدردان چنین پیشکسوت های متعصبمون باشیم
۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۴:۱۳
پاسخ
3
49
پرسپولیس کبیر
خداکنه این ها مدیر عامل نشن .مخصوصا اون داداشش که پرسپولیسو نابود کرد هرچی بازیکن خوب بود رد کرد رفت هرچی بازیکن درجه دو بود گرفت برای پرسپولیس
۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۵:۵۳
پاسخ
10
56
Red Emdadi
ان شاءالله که سلامت باشی وهمچنان هم امور زندگیت دست خداوند متعال، ولی خواهشا جنابعالی اخوی دور مدیر عاملی پرسپولیس و به خط قرمز بکشین وهمون هوادار بمونین دوران مدیر عاملی جنابعالی و برادر بزرگوارتونو همه پرسپولیسیا یادشونه.
۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۶:۴۶
پاسخ
18
105
علیرضا تابانی
دکتر دادکان منتظر شما هستیم.تنها کسی که کارنامه ی قابل قبولی در مدیریت کلان ورزشی داره می تونه مدیرعامل تیم بشه.پرسپولیس جای آزمون و خطا نیست.من کسی رو به غیر از دکتر دادکان نمی شناسم که صلاحیت و توانایی مدیریت اینچنینی و حتی در صورت لزوم مدیریت بحران رو داشته باشه ، شما چطور؟
۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۲:۳۶
پاسخ
23
129
وحید
گل گفتی. هر انتخابی به جز دادکان، فقط بازگشت به عقبه خدا کنه ضمانتهای لازم رو به دادکان بدن تا بیاد دادکان واقعا مدیری توانمند و دلسوزه
۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۵:۰۳
6
71
karma
قشنگ معلومه که شما و اخوی گرامی هم دوست دارین از دور واسه پرسپولیس دعا کنین !
۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۲:۱۰
پاسخ
22
133
محمد
اخوی گرامی رو خوب اومدی ایول!
۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۴:۵۲
7
39
سارا اس اسی
نوبتی هم باشه نوبت مایلی کهن هست که پرسپولیس رو بسازه. بیشتر از ده سال بازیکن و چند سال هم گاپیتان اول پرسپولیس بوده. بهش فرصت بدید
۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۹:۱۹
پاسخ
130
110
ایدا سادات 25بهمن 1380
شما به تیم ته جدولی خودت برس نمی خوادا راجع به تیم سرورت نظر بدی 6666
۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۱:۱۴
3
10
حمید
بهتره بخاطر موفقیت استقلال دعا کنی که تیمت قوی تر بشه نه اینکه سعی کنی پرسپولیس رو ضعیف کنید.کی میخواید علمی و منطقی به فوتبال نگاه کنید .پرسپولیس ضعیف شه باز هم جام به استقلال نمیرسه چون تیم های قویتری هستند
۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۷:۴۶
54
79
Mehdiv
بیخیال جناب انصاری فر.اینکه بعد از چندین ماه مصاحبه کردین و پیداتون شده عجیبه.پرسپولیس شده دسته گل و انگار دوستان علاقه کند شدین؟جناب طاهری عملکرد خوبی داشتن و اگر قرار باشه برن،فقط دکتر دادکان باید بیان.شماها که امتحان پس داده هستین
۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۸:۱۷
پاسخ
50
132