انصاری‌فرد: چرا همه چیز به ضرر پرسپولیس است؟

انصاری‌فرد: چرا همه چیز به ضرر پرسپولیس است؟

8825
22:38
16 آبان 1398
مدیر عامل باشگاه پرسپولیس گفت: ۹ جلسه محرومیت انضباطی در حالی برای پرسپولیس در نظر گرفته شده که حداقل چهار، پنج جلسه آن با توجه به دیگر احکام صادره حق تیم نبوده است.

به گزارش وب‌سایت نود، محمدحسن انصاری‌فرد با اشاره به سخت‌گیری در محرومیت‌های در نظر گرفته شده برای پرسپولیس و بازیکنان در گفت و گو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس افزود: هر جا که حق تیم و بازیکنی از پرسپولیس تضییع شود نه سکوت می‌کنیم و نه دست روی دست می‌گذاریم. متاسفانه تاکنون 9 جلسه محرومیت انضباطی برای پرسپولیس صادر شده و در برخی از این پرونده ها احکامی برای پرسپولیس صادر شده که در موارد مشابه یا بدتر از آن حکمی صادر نشده و اینها جای بحث دارد. بنده اینها را به خاطر محرومیت یک جلسه ای احمدزاده نمی گویم بلکه یک بحث کلی است.

انصاری‌فرد تصریح کرد :قبلا گفتم و باز هم می گویم برخی از این احکام غیرقابل بحث بوده اما دو جلسه محرومیت خلیل‌زاده اصلا حق او نبود و یک لطمه به تیم پرسپولیس و این بازیکن بود، محرومیت پرسپولیس از تماشاگر هم در قیاس با تخلفات سنگین و بعضا غیر قابل بیان برخی تیم‌ها که حکم محرومیت برای شان صادر نشده اصلا حق پرسپولیس نبود و محرومیت سه جلسه‌ای احمدزاده در دربی سنگین بود چون در موارد دیگر شاهد احکام سخت گیرانه تا این حد نبوده‌ایم. ما اگر اعتراضی می‌کنیم کاملا منطقی آن را بیان می‌کنیم و هوادار هم اگر ناراضی از این احکام است می بیند که حق تیمش دارد تضییع می شود و به تیمش لطمه وارد می شود و حق دارد.

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس درباره محرومیت یک جلسه ای اخیر احمدزاده ادامه داد: محرومیت یک جلسه‌ای اخیر احمدزاده را بررسی می‌کنیم. البته محرومیت او قطعی است و جای تجدید نظر خواهی گذاشته نشده. در این باره از سویی باید بگوییم احمدزاده باید مراقب باشد اما از نگاهی دیگر همین محرومیت را وقتی در کنار اتفاقاتی می‌گذاریم که با حکمی همراه نبوده می‌توانیم بگوییم چرا اگر بازیکن پرسپولیس تخلفی مرتکب شد حکم داده می‌شود اما برای برخی تخلفات دیگر تیم‌ها یا اقل مجازات تعیین می‌شود یا حکمی را شاهد نیستیم. الان هم برای احمدزاده محرومیت قطعی صادر شده و جای دفاع به باشگاه داده نشده؛ ما در این باره آگاهی هایی داریم و علت آن را بیشتر بررسی می‌کنیم تا ببینیم او دقیقا به داور چه گفته که حکم قطعی داده‌اند و این بازیکن را تهدید به برخورد در صورت تکرار تخلف کرده‌اند. احمدزاده بعد از دریافت کارت قرمز در بازی با شاهین از آنجا که یکی دو بازی را بخاطر مسائل درون تیمی و انضباطی و با نظر سرمربی در لیست نبود و بعد هم بخاطر دربی سه جلسه محروم شده بود به کمیته انضباطی باشگاه احضار شد و بخاطر اخراج و دریافت کارت قرمز در بوشهر از سوی باشگاه جریمه مالی نقدی و تعلیقی شد. ما حتی می دانستیم که ممکن است او به کمیته انضباطی فدراسیون احضار شود و گزارشی علیه او از سوی داور و ناظر به فدراسیون ارائه شود و پیگیری‌هایی داشتیم. ما حکم کمیته انضباطی و گزارش داور درباره اظهارات ایشان موقع اخراج در بوشهر و ادعایی که خودش اخیرا مطرح کرده که توهینی نکرده را بررسی می‌کنیم و نتیجه آن را خواهیم گفت و اگر حق با احمدزاده باشد و او اهانتی یا تهدیدی نکرده باشد آن را با جدیت پیگیری خواهیم کرد. کلا در اینکه احمدزاده باید مراقب باشد تردید نیست اما آیا با دیگر تخلفات عوامل دیگر تیم ها هم اینطور برخورد شده است؟ احمدزاده تاکنون پنج یا‌‌ شش بازی را اینگونه از دست داده که در این میان محرومیت سه جلسه ای او بخاطر دربی نسبت به دیگر احکام صادره و تخلفات در لیگ سنگین بوده و می‌توانست با محرومیت کمتری همراه باشد و یا اینکه تخلفات و درگیری‌های مشابه برخی بازیکنان لیگ هم با حکم همراه باشد.
مدیرعامل باشگاه گفت: باید بگویم طبق بررسی‌ها حداقل چهار پنج جلسه از محرومیت‌ها برای پرسپولیس، حق هواداران و برخی بازیکنان نبود. در واقع هر جا که حق تیم و بازیکنی تضییع شود نه سکوت می‌کنیم و نه دست روی دست می‌گذاریم و مدام در حال پیگیری هستیم و امیدواریم در نظر گرفته شود که در پاره‌ای از موارد نسبت به پرسپولیس بسیار سخت گیرانه حکم صادر شده و این حق یک تیم و هواداران میلیونی‌اش نیست.

انصاری‌فرد تصریح کرد: پرسپولیس تا امروز 9 جلسه محرومیت انضباطی داشته. از میان این محرومیت‌ها شجاع واقعا و انصافا مستحق محرومیتی نبود چون نه داور گزارشی دال بر بی‌احترامی یا توهین ارائه کرده بود و نه ناظر. داور هم بعد از دفاعیه خلیل‌زاده و بخش حقوقی باشگاه در پاسخ به استعلام استیناف درباره یک عکس اعلام کرد او تخلفی نداشته و بی‌احترامی نکرده و با اشاره دست گفته "بخدا پنالتی نبود" و برخلاف تصورات و برداشت‌ها هیس نشان نداده؛ از طرفی به خاطر همین پرونده و در شرایطی که شجاع دو بازی را عملا از دست داده کمیته استیناف یک جلسه محرومیت تعلیقی هم برایش صادر کرد که این دور از انصاف بود و ما خواهان رفع محرومیت تعلیقی او شده‌ایم وامیدواریم استیناف این محرومیت تعلیقی را لغو کند. واقعا چرا خلیل زاده باید دو بازی را از دست دهد در حالی که تخلفی نداشته. چرا ما راحت محروم از تماشاگر شدیم اما تماشاگران برخی تیم ها که اواخر فصل قبل و فصل جاری انواع تخلفات سنگین و حتی غیرقابل بیان داشته‌اند محروم نشده‌اند؟ چرا به جنجال‌های برخی بازیکنان لیگ و اعتراض‌های تند برخی بازیکنان لیگ رسیدگی نشده و حکمی صادر نمی شود اما خلیل‌ زاده بدون گزارش ناظر و داور و با برداشت اشتباه از یک عکس راحت دو بازی را از دست دهد و تازه برایش پرونده تعلیقی ایجاد می‌شود؟ هواداران ما از این میزان حکم علیه پرسپولیس ناراحت هستند و در برخی موارد کاملا حق با پرسپولیس است چرا که حق تیم به راحتی تضییع شده. ما هم پیگیری های زیادی داشته ایم. اینها را نه در پی حکم محرومیت احمدزاده که بطور کلی می گوییم چون این روند صدور احکام سخت گیرانه برای پرسپولیس و با ملاطفت برای برخی تیم ها بشدت به پرسپولیس آسیب است
او ادامه داد: نسبت به درگیری احمدزاده در دربی هم باید تاکید کنیم برخی در لیگ درگیری و تخلفاتی تند داشته‌اند اما نهایتا یک جلسه محروم شده‌اند و سه جلسه محرومیت برای این بازیکن حقیقتا حکمی سخت گیرانه بود. ما همه صحنه‌ها را رصد کرده‌ایم اما نمی خواهیم در اینجا به مصداق‌ها و نمونه‌هایی که بعضا مشابه رفتار احمدزاده در دربی یا بدتر هم بوده اشاره کنیم اما این موارد را به صورت حضوری به رئیس کمیته انضباطی ارائه کرده و می‌کنیم و مستندات را به ایشان خواهیم داد. همچنین علاوه بر این تاکنون اشتباهات داوری و برنامه بازی‌ها هم به ضرر پرسپولیس و به نفع برخی تیم‌ها تمام شده. چرا همه چیز به ضرر پرسپولیس است؟ این تصمیمات سخت گیرانه اگر هدف و استراتژی کمیته انضباطی است برای همه تیم‌ها و تخلفات در نظر گرفته شود نه اینکه برخی تیم‌ها، بازیکنان و تماشاگران‌شان دست به هر کاری و حرفی و اقدامی می‌زنند محروم نشوند. ما در این باره با آقای حسن زاده بار دیگر صحبت خواهیم کرد و دغدغه ها را گفته و لطماتی که به تیم وارد شده را باز هم با مستندات منتقل می کنیم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره درخواست کمیته انضباطی برای ارائه توصیحات از سوی کالدرون گفت: کالدرون تاکید دارد طبق ویدئوهای موجود در مصاحبه‌اش اتهامی به استقلال نزده و توهینی هم به داور نکرده و فقط از تصمیم داور در صحنه پنالتی و آفساید در آن بازی تعحب کرده و هم قبلا و هم اخیرا گفته اگر برخی تصمیمات بیرون از زمین نباید در نتایج تاثیرگذار باشد و این یک اظهارنظر کلی بوده که ربطی به بازی استقلال و پارس جم نداشته و قبلا هم مطرح کرده و به همین دلیل واقعا دلیلی برای محروم کردن او وجود ندارد. در این میان افرادی در ماه‌های گذشته و فصل جاری اتهام حمایت از پرسپولیس و اتهام مهندسی نتایج را زده‌اند ولی هیچ برخوردی با آنها نشده نه احضار شده‌اند و نه محروم؛ در حالی که این اتهام زدن‌ها اتهام فقط به پرسپولیس نبوده بلکه اتهام به برگزار کنندگان لیگ و ارکان فوتبال کشور بوده و چون برخوردی نشده هر کس به خود اجازه می‌دهد به پرسپولیس اتهام بزند تا شاید اینگونه در رقابت با پرسپولیس لطمه‌ای به این تیم با جوسازی و فرافکنی زده و ناکامی‌ها را توجیه و جو را علیه پرسپولیس سنگین کنند.

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس گفت: قهرمانی‌های پرسپولیس موجب شده که شاهد ایجاد هجمه و فرافکنی های زیادی علیه پرسپولیس از این سو و آن سو باشیم. این نشان از قدرت پرسپولیس و واهمه ها دارد که عده ای تلاش می کنند به هر طریقی به پرسپولیس لطمه بزنند. برخی علاوه بر توجیه ناکامی خود با اتهام زنی های پوچ و واهی و یا ایجاد هجمه دنبال لطمه زدن به پرسپولیس و تحت فشار قرار دادن فدراسیون و دیگر مسئولان علیه پرسپولیس هستند و این اوج ترس از قدرت و توان پرسپولیس است. به آنها که با این فرافکنی‌ها قصد ضربه زدن به پرسپولیس و توجیه ناکامی‌های خود را دارند صراحتا می گویم بدانند باشگاه از امروز با هر کس که اتهامی به پرسپولیس بزند مدارا نکرده و شکایت خواهد کرد و امیدواریم عزمی جدی برای برخورد در فدراسیون وجود داشته باشد.

۴۴۱۶

نظرات کاربران
مهران
تاوقتی با واقعیت زندگی نکنید،هیچی نمیشید،خطاب به مخالفان پرسپولیس ،اگه میتونید قهرمان بشید،چطور زمانی که شماها بواسطه ی ضعیف بودن پرسپولیس قهرمان میشدید،هیچ حرف و حدیثی نبود،دستهای پشت پرده،ابهای الوده،و .....
۱۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۶:۴۴
پاسخ
31
34
سرخ دل
خوشم میاد باز یه عده دو تا بازی بردن جوگیر شدن ریختن توو خبرای سرورشون(((: تا پارسال خودشون از این حرفا میزدن هوچیگری نبود حالا شده هوچیگیری؟؟ ولی بقول برانکو بازم ما قهرمانیم(: ادمینم لطفا بیطرف باش بچاپ
۱۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۲:۱۳
پاسخ
32
33
میر
واقعا عجیبه!...تخلفات آشکار تماشاگران پیروزی و توهین و فحاشی نود دقیقه ای به قلعه نوعی،خطیبی و...جریانات سوپرجامهای اسنپی،داوریهایی مثل فصل قبل و همین فصل،اعتراضات همیشگی خلیل زاده و...تغیر در تعداد تماشاگران میزبان،ندادن تماشاگر به رقیب در فینال حذفی،عوض نمودن ورزشگاه فینال حذفی و....و بازهم مظلوم نمایی این جماعت!!!!!
۱۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۰:۲۹
پاسخ
36
51
محسن جان انصاری
با بیانیه حل نمیشه، باید یک به یک احکام رو برد به مراجع بین المللی، بدون مصاحبه و بدون بیانیه.. مثلث ژاپنی هم سر اولین دو راهی منافع تیمیشون منحل میشن..
۱۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۵:۱۱
پاسخ
13
22
مارادونا
باز هم هجوم ژاپنی ها زیر یک پست مربوط به سرورشون :) اولا که خودتون را با این بهانه ها آروم کنید . دوما وقتی مهدی شریفی سیلی می زنه تو گوش بازیکن حریف و حتی احضار نمی شه ، این دوگانگی نیست ؟ وقتی شیخ با استوک می زنه تو صورت بازیکن حریف ، قبول داور ندید ، کمیته ها هم ندیدند ؟ این دوگانگی نیست ؟ حالا هی بشینید افسانه وزیر و وکیل ببافید برای خودتون .هی پول خرج پرچم ژاپن کنید ... آخر فصل سید جلال ما جام را بلند می کنه و شما کماکان دارید از افسانه سه برادر حرف می زنید :)
۱۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۴:۰۶
پاسخ
20
29
زنده باد ایران
ماهمچنان منتظر اعلام حکم تخلفات تیم تراکتور آذربیجان شرقی ایران هستیم ادمین بچاپ
۱۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۹:۵۰
پاسخ
9
32
Majid
اینا درحالت عادی نتیجه نمیگیرن مجبورن به هوچی بازی
۱۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۲:۱۴
پاسخ
13
14
صفر کلوین
خب، جناب سلطانیفر تحویل بگیر. از اول هم معلوم بود جام اسنپی اینا رو بدعادت میکنه.
۱۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۰:۴۳
پاسخ
19
20
عاشق پرسپولیس
چون جامعه فوتبال ایران دیگه طاقت قهرمانی پرسپولیس رو نداره تا امیر قلعه نویی با سپاهان یا استقلال جام نیارن اوضاع همین شکلیه اینقدر پرسپولیس رو تضعیف می کنن تا بقیه به هدفشون برسن
۱۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰:۴۷
پاسخ
18
25
حسام
با همه این اوصاف ازتون خیلی حمایت شده و میشه.فصل گذشته که حمایت ۲۰۰درصدی داشتید. این وسط فقط محرومیت تماشاگر محرومیت خوبی نیست.در مورد احمدزاده هم خودت گفتی باید از طرف خود باشگاه جوری باشه که رعایت بکنه.می مونه محرومیک شجاع اونم با توجه به جمیع جهات و توبیخهای درج در پرونده حالا یه جلسه قطعی یه جلسه تعلیقی محروم شده.فقط محرومبت تماشاگر جای بحث داره.دربی همیشه و همه جا تلفات داره
۱۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۷:۵۸
پاسخ
15
7
Ahmad Mousavi
نمیفهمم چرا باید زیر پستی که راجبه پرسپولیسه، از صد تا کامنت نود تاش هوادار تیمای دیگه باشن !!! این مدل هواداری توو همه جای دنیا مرسومه ؟! یا نه، این فقط ما ایم که باید جهانه سومی بودنمونو به همه ثابت کنیم !! الان منی که پرسپولیسی‌ام، بخوام انتقادی از مدیریت، کادر فنی یا بازیکنا داشته باشم بخاطر شماها نمیتونم. بخدا اگه این همه وقت و انرژی رو صرف مطالبات خودتون از باشگاهاتون کنین نتیجه‌ی بهتری میگیرین.
۱۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۵:۵۰
پاسخ
9
22
فراست
قهرمانان دسته سه توی پیج سرورشون چه می کنن؟؟؟
۱۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۸:۲۶
پاسخ
8
19
هادی اکبری
الکی مثلا شمام ناراضی این
۱۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۵:۳۵
پاسخ
8
11
عدالت سرخ
آقای انصاری فرد برادر تا وقتی که پرسپولیس صدر جدول هستش این مثلث ژاپنی و هواداراشون دست از خرافه گوییهاشون برنخواهند داشت همین الان زیر همین پست ببین بیشتر از هوادارای پرسپولیس کبیر هوادارای تیم آبی هستن که اومدن چون نشون بدن که تو هوچی‌گری ید طولایی دارن با توهمات درونیشون اظهار فضل کردن، شما هم بهتره نصبت به این گروه متوهم و خیال پرداز بی خیال باشی و از جامهایی که تیممون برده و درآینده هم خواهد برد لذت ببری، موفق و پیروز باشید
۱۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۴۹:۵۰
پاسخ
11
18
سام توکیو
هر روز مصاحبه می‌کنه اینم، مدیر عاملی تو ایران فقط حرف و مصاحبس! پس منم میتونم مدیر عامل شم
۱۷ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۳۷:۳۷
پاسخ
15
10