انقلاب فرانسوی رئال مادرید؛ زبانی که قرار است بیش از پیش به گوش برسد

انقلاب فرانسوی رئال مادرید؛ زبانی که قرار است بیش از پیش به گوش برسد

11870
17:46
24 خرداد 1398
تعداد نفراتی که در رختکن رئال مادرید فرانسوی صحبت می‌کنند دو رقمی شده است.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از مارکا، فضای رختکن رئال مادرید در فصل 20-2019 بیش از همیشه فرانسوی خواهد بود. با انتقال فرلاند مندی، مدافع چپ فرانسوی لیون اکنون شمار فرانسوی زبانان حاضر در رئال به عدد 10 رسیده است.

بعد از لوکا زیدان، کریم بنزما، رافائل واران و تئو هرناندز، فرلاند مندی به پنجمین بازیکن فرانسوی رئال مادرید تبدیل شده است. به این 5 بازیکن، باید ادن هازارد و تیبو کورتوای بلژیکی را هم اضافه کرد که به زبان فرانسوی تکلم می‌کنند. 

افزون بر این 7 بازیکن، 3 عضو کادر فنی رئال مادرید یعنی زین الدین زیدان و دو دستیار او، داوید بتونی و حمیدو ام‌سعیدی نیز فرانسوی هستند تا تعداد فرانسوی زبانان رختکن رئال مادرید رسما دو رقمی شده باشد. 

اما این تعداد هنوز هم قابل افزایش است. علاقه زیزو به جذب پل پوگبا دیگر بر همگان ثابت شده و هافبک فرانسوی شاید در این تابستان بالاخره طعم همکاری با زیدان را بچشد. سادیو مانه، مهاجم سنگالی لیورپول نیز دیگر بازیکنی است که نام او در اطراف رئال به گوش می‌رسد و البته هنوز هم نباید نام کیلیان ام‌باپه را کاملا از یاد برد. 

شاید این جو رئال، دوست داران فوتبال را به یاد بارسلونا در سال های پایانی دهه 90 بیندازد؛ سال هایی که بارسلونا با هدایت لویی فن‌خال هلندی به میدان می‌رفت و در مقاطعی، حتی 8 بازیکن هلندی را در رختکن خود داشت.

7712

نظرات کاربران
پرسپولیس
سلام زیدان می خواهد باعث پیشرفت تیم ملی فرانسه شود
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۶:۴۶
پاسخ
20
63
عشقممم نیمار
مافیای فرانسوی ک زیدان سردستشه :-P و ب همین‌ دلیله‌ک‌ رئال اینقد ضعیف شده :-P
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۴:۴۸
پاسخ
121
20
Hh
چرا یوفا سکوت کرده؟؟ رئال تا اینجا حدود 210 میلیون یورو هزینه کرده و درصورتیکه پوگبا هم جذب بشه احتمالا هزینه های رئال به 320میلیون یورو میرسه . پس قانون فرپلی چی میشه؟؟
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۵:۵۶
پاسخ
108
32
Pejman
دوست عزیز این مورد در پایان نقل و انتقالات بررسی میشه.باشگاه قصد فروش ( یا بصورت قرضی یا همیشگی ) برخی بازیکنان رو داره.باید میزان هزینه با درآمد متناسب باشه.
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۴:۳۵
1
56
امیر
سه سال پشت سر هم قهرمان اروپا شده، تو 4 سال گذشته طراز مالیشون مثبت 600 میلیون یورو بوده، یکی از 5 برند اول کل ورزش جهان هستن و قرار دادای تجاریشون از همه تیمای ورزشی دنیا گرون تره، یوفا دقیقا به چیشون گیر بده؟ 320 که جای خود داره 500 هم هزینه کنن هیچ مشکلی براشون پیش نمیاد.
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۸:۲۲
24
65
محمد
شما چرا ناراحتی؟؟؟
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۹:۱۵
1
40
امیر آبی دل
آسنسیو ، وازکز ، ناواس ، بیل و مارسلو تو لیست فروش هستن....
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۶:۵۰
8
32
کهکشانی ها
حضور کاتالانها هم توی لالیگا غیر قانونی هست مگه ما اعتراض کردیم
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۰:۰۱
29
34
رئال مادرید❤
اسم فرانسه اومد.یادجام جهانی۲۰۱۰ افتادم...عجب تیمی بود اگه دچار اختلاف نمیشدن باهم و میخواستن فوتبال بازی کنن صدرصدقهرمان بودن.باهدایت رایمون دومنک. جنجالهای آنلکا که تیم رو به نابودی کشوند...خاطره تلخی واسه فرانسه بود همین
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۵:۲۹
پاسخ
6
52
امیر آبی دل
فک کنم تو همون گروهی حذف شدن ، نه؟
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۷:۳۲
1
30
امیر آبی دل
خخخخ من تو فیفا این بلا رو سر بارسلونا یا چلسی میارم.... تقریبا بیشتر ترکیب فرانسوی زبان و بعدش هلندی.... زیدان داداچ فقط امباپه رو نخر... خخخ
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۹:۴۴
پاسخ
8
35
ماکسیمیلیانوس
فقط گالاتاسرای
۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۶:۱۸
19
9