انگلیس-کرواسی به روایت آمار/ زدودن آخرین خاطرات شب تلخ ومبلی

انگلیس-کرواسی به روایت آمار/ زدودن آخرین خاطرات شب تلخ ومبلی

2299
11:13
20 تیر 1397
حریف فرانسه در فینال مسکو در نبرد لوژنیکی مشخص می‌شود.

وبسایت رسمی برنامه نود - حریف فرانسه در فینال مسکو در نبرد لوژنیکی مشخص می‌شود.

به گزارش وبسایت نود، دومین بازی مرحله نیمه نهایی جام جهانی 2018 چهارشنبه شب میان تیم های انگلیس و کرواسی برگزار خواهد شد. این مسابقه از ساعت 22:30 به وقت تهران در ورزشگاه لوژنیکی مسکو آغاز می‌شود. برنده این دیدار در مسابقه فینال که در همین ورزشگاه برگزار خواهد شد، به مصاف فرانسه خواهد رفت. به بهانه فرارسیدن این مسابقه جذاب نگاهی خواهیم داشت به آمار و ارقام جالب این دو تیم از نگاه اوپتا:

-این هشتمین تقابل این دو تیم است. در هفت تقابل قبلی انگلیس 4 بار برنده شده، کرواسی دو بار پیروز شده و یک دیدار هم با تساوی خاتمه یافته است. 6 مسابقه از 7 مسابقه قبلی دو تیم هم مانند این مسابقه، در روز چهارشنبه برگزار شده بود.

-انگلیس و کرواسی پیش از این یک بار در یک جام معتبر با هم دیدار کرده اند؛ دیداری در مرحله گروهی یورو 2004 که با پیروزی 4-2 انگلیس پایان یافت. وین رونی (2)، پل اسکولز و فرانک لمپارد برای انگلیس گلزنی کردند و نیکو کواچ و ایگور تودور، گل های کرواسی را وارد دروازه دیوید جیمز کردند.

-انگلیس برای سومین بار به نیمه نهایی جام جهانی رسیده است. سه شیرها در نیمه نهایی 1966 با برتری 2-1 بر پرتغال به فینال رسیدند و در نیمه نهایی 1990 بعد از تساوی 1-1، در ضربات پنالتی 4-3 مغلوب آلمان غربی شدند و از راه یابی به فینال بازماندند.

-کرواسی در جام جهانی 2018، 8 گلزن متفاوت داشته است. (مودریچ، ربیچ، راکیتیچ، بادلی، پریشیچ، مانژوکیچ، کراماریچ و ویدا) در این جام جهانی تنها بلژیک با 9 گلزن منحصر به فرد آمار بهتری نسبت به "واترنی" داشته است. در این آمار گل به خودی ها لحاظ نشده است.

-بعد از جام جهانی 1982 و برتری مقابل چکسلواکی و فرانسه، انگلیس هرگز موفق به شکست دادن دو تیم اروپایی در یک دوره جام جهانی نشده است. آن ها بعد از برد مقابل سوئد، حالا فرصت دارند به دومین پیروزی خود مقابل تیمی اروپایی برسند.

-انگلیس در این جام جهانی 11 گل به ثمر رسانده است. این تعداد گل با بهترین رکورد سه شیرها در جام های جهانی که در قهرمانی آن ها در 1966 ثبت شد، برابری می‌کند. شاگردان ساوتگیت با تنها یک گل دیگر می‌توانند در زمینه گل های زده رکوردزنی کنند.

-کرواسی بعد از رسیدن به نیمه نهایی در اولین حضور خود در جام های جهانی در سال 1998، توانسته برای دومین بار راهی نیمه نهایی شود. نکته جالب آن است که در مقطع زمانی مشابه تیم هایی نظیر ایتالیا، پرتغال و اسپانیا تنها یک بار به نیمه نهایی جام جهانی رسیدند. تنها تیم های اروپایی که در 20 سال گذشته بیش از کرواسی به جام جهانی رسیده اند، آلمان (4)، فرانسه و هلند (3) هستند. (با احتساب 2018)

-کرواسی با دو پیروزی در ضربات پنالتی در مرحال یک هشتم و یک چهارم به ترتیب مقابل روسیه و دانمارک به نیمه نهایی راه یافت. تنها تیم تاریخ جام های جهانی که پیش از این توانسته بود در دو بازی مراحل حذفی یک دوره جام جهانی در ضربات پنالتی به پیروزی برسد، آرژانتین در سال 1990 یوده است. آلبی سلسته در مراحل یک چهارم و نیمه نهایی آن دوره در ضربات پنالتی به ترتیب یوگوسلاوی و ایتالیا را شکست داد.

-انگلیس در دو بازی ابتدایی خود در این جام جهانی 15 شوت در چهارچوب داشت اما در 3 مسابقه بعدی خود تنها 6 شوت در چهارچوب دروازه حریفان زده است. انگلیس در نیمه نهایی 66 مقابل پرتغال 8 ضربه در چهارچوب و در نیمه نهایی 90 مقابل آلمان غربی 4 شوت در چهارچوب زده بودند.

-کرواسی در 6 مسابقه خود در مراحل حذفی جام جهانی تنها یک شکست را تجربه کرده است؛ شکست 2-1 مقابل فرانسه در نیمه نهایی جام جهانی 98.

-هری کین تاکنون در 6 روز از روزهای هفته برای انگلیس گلزنی کرده و تنها در روز چهارشنبه نتوانسته برای سه شیرها گلزنی کند. در صورتی که کین موفق به گلزنی در این روز شود، کین به سومین بازیکن تاریخ انگلیس بعد از وین رونی و فرانک لمپارد تبدیل می‌شود که در تمامی روزهای هفته برای انگلیس گلزنی می‌کند.

-ماریو مانژوکیچ در مقابل روسیه به آندری کراماریچ پاس گل داد تا اکنون با 3 گل و 1 پاس گل، روی 4 گل کرواسی در جام های جهانی تاثیر مستقیم داشته باشد. در ادوار حضور کرواسی در جام های جهانی تنها داوور شوکر (6) روی گل های بیشتری اثرگذار بوده است.

-8 گل از 11 گل انگلیس در این دوره از رقابت ها از ضربات آزاد و شروع مجدد به دست آمده است. بعد از جام جهانی 62، تنها تیمی که با این آمار برابری می‌کند، پرتغال در جام جهانی 1966 است که موفق شد 8 گل از طریق اینگونه ضربات وارد دروازه حریفان کند.

-هر دو گل کرواسی مقابل روسیه با ضربات سر به ثمر رسید. قبل از بازی مقابل روسیه تنها 1 گل از محموع 29 گل کرواسی در جام های جهانی با ضربات سر به ثمر رسیده بود.

7712

نظرات کاربران
تا ابد فرانسه
دوستانی که طرفدار تيم هايي نظیر برزیل،، اسپانیا،، پرتغال. ،،، آرژانتین،،، آلمان بودن و میان پست میزارن جام جهانی بی کیفیتی هستش سوزشتون قابل تصور ه،،،، تیم های شما بی کیفیت بودن اتفاقا این چهار تا تیم با کیفیت ترین تیم ها بودن،،، فرانسه،، بلژیک،، کرواسی و انگلیس بنظرم انگلیس امشب ببازه و فرانسه راحتر قهرمان بشه،،، فرانسه تو یورو قبلی هم حقش قهرمانی بود ولی هر چی زدن نشد یا به تیر خورد یا رفت بیرون ولی پرتغال یه گل کاملا شانسی زد
۲۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۱:۴۴
پاسخ
6
16