اوضاع جالب میلان در ابتدای فصل سری A؛  نه‌چندان جذاب با رکوردهای برتر

اوضاع جالب میلان در ابتدای فصل سری A؛ نه‌چندان جذاب با رکوردهای برتر

5947
11:57
25 شهریور 1398
برای یکی از معدود دفعات، رکوردی در فوتبال ایتالیا از آن تیمی غیر از یوونتوس شده است.

به گزارش سایت نود، میلان در یک رقابتی که تصور نمی‌کرد تا این اندازه دراماتیک باشد، هلاس ورونا را در مارک آنتونیو بنته‌گودی  با نتیجه مشابه برد در هفته دوم پشت سر گذاشت اما نکته جالب، نه مدل برتری بلکه رکورد ثبت شده برای قهرمان سابق اروپا بود.

در واقع میلان با این برد صاحب رکورد کم‌ترین گل خورده و بیش‌ترین کلین‌شیت در سال 2019 در سری A شد. در تقویم سال 2019 سری A تا 15 سپتامبر، میلان کمترین گل خورده (17) و بیشترین کلین شیت (10) را بین همه تیم‌ها به ثبت رسانده است. تیم‌های رکورددار کلین‌شیت در سری A در این مقطع عبارتند از: میلان (10)، اینتر (9) و تورینو (9). همچنین از نظر کمترین گل خورده، رده‌بندی تیم‌ها به این شرح است: میلان (17)، اینتر (20)، تورینو (21) و یوونتوس (22). ضمنا در بازی با هلاسورونا، السیو رومانیولی موفق به ثبت 95 پاس سالم شد. از این حیث، چنین رکوردی بهترین عملکرد کاپیتان میلان در طول یک بازی سری A است. در فصلی که همه به دنبال یوونتوس هستند  و از ناپولی به عنوان رقیب جدی این تیم یاد می‌کنند، تنها امید میلان برای درخشش و بهبود اوضاع، مربی موفقی به نام مارکو جامپائولوست که در بازی با هلاس ورونا نشان داد در صورت نتیجه نگرفتن حاضر به انجام هر ریسکی از تعویض‌های پرتعداد تا تغییر تاکتیک‌های متوالی است.

پایان یک تاریخ نحس 

گذشته از یک رکورد، روسونری با برتری در خانه قهرمان فصل 1985-1984 سری A به نحوست این زمین در روزهای بازی با هلاس پایان داد. تا پیش از این بازی در طول 25 فصل میلان تنها 2 بار در خانه ورونا به برتری رسیده بود و ناتوانی‌های متعدد میلان در طلایی‌ترین روزهایش در زمین ورونا، هواداران این تیم را به باور خرافه منحوس بودن چمن مارک آنتونیو بنته‌گودی رسانده بوذ؛ باوری که با پنالتی پیونتک باطل شد و اگر گل دوم هم او مورد قبول قرار می‌گرفت، الان رسانه‌های ایتالیایی با اطمینان بیش‌تری از آینده بهتر قهرمان 7 دوره لیگ قهرمانان اروپا و جام باشگاه‌های اروپا می‌گفتند.با این اوصاف، چنین بردهای خفیفی فعلا چیزی از میلان نشان نمی‌دهد و شاید پس از دربی هفته آینده مقابل اینتر بتوان بهتر در مورد قهرمان فصل 2007-2006 لیگ قهرمانان اروپا نظر داد؛ اینکه آیا ضعف عمده در تمام‌کنندگی در بازی اول فصل مقابل اودینزه، نشان‌دهنده چهره واقعی میلان است یا فرصت‌طلبی و تغییر تاکتیک مداوم و موثر جامپائولو به قصد پیروزی.

1977

 

 

 

نظرات کاربران
مهدی
زمانی اسم ایتالیا میومد همه نگاه ها به سمت میلان میرفت. ای کاش میلان دوباره به قدرت برگرده
۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۵:۰۶
پاسخ
0
20
اهوازسرخ
سال آینده گواردیولا میاد میلان دوباره خواب همه تیمهای بزرگ اروپا آشفته میشه البته پرزبارهاگفته تنها رقیب اروپایی رئال میلان هست ومنتظربرگشتن روسونری بین ۴تیم اول یو سی ال میمونیم
۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۰:۵۱
پاسخ
17
29
Man United / A.C.Milan
بالاخره این طلسم لعنتی شکسته شد :| نمردیم و باخت هلاس ورونا رو از روسنری دوست داشتنی دیدیم توی خونه خودشون! خدایا شکرت ایشالا سال دیگه شاهد بهترین میلان دهه اخیر باشیم بازی دیشب خوب بود خداییش!
۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۴:۱۵
پاسخ
0
30
امین
افتضاح ترین مربی تاریخ میلان هست حتی از سیدرف هم بدتره این آقا !!! بازی دیشب میلان فاجعه بود جلوی تیم 10 نفره و ضعیف وررونا
۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۱:۱۳
پاسخ
8
16
emad
اره واقعا خیل بد بود
۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۶:۰۰
3
2
فقط یوونتوس
اینه سریA ک ب هویت اصلیش داره بر میگرده
۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۵:۳۴
پاسخ
14
32
محمد
تو مواظب باش کامبک نخوری والورده بعدا بیااینجا کری بخون
۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۷:۲۰
8
3
استاد والورده(مغز متفکر)
اینقد لیگتون داغونه تو حتی حاضریی برا رقیبات دعا کنی که قوی شن که لیگتون جذاب شه مطمئن باش هرگز سری ا مثل قبل ننمیشه
۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۲:۴۱
26
16