اولین مدال کاروان وزنه برداری ایران / کیانوش رستمی نقره و برنز قهرمانی جهان را گرفت

اولین مدال کاروان وزنه برداری ایران / کیانوش رستمی نقره و برنز قهرمانی جهان را گرفت

13422
02:19
05 آذر 1394
سایت رسمی برنامه نود - نماینده وزن 85 کیلوگرم کشورمان در هشتادویکمین دوره مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی به مدال نقره دست پیدا کرد.

وبسایت رسمی برنامه نود -  نماینده وزن 85 کیلوگرم کشورمان در هشتادویکمین دوره مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی به مدال نقره دست پیدا کرد.

به گزارش وبسایت نود، در ششمین روز از هشتاد و یکمین دوره رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی بزرگسالان جهان و مرحله دوم انتخابی المپیک 2016 در هیوستون آمریکا، وزنه‌برداران دسته 85 کیلوگرم در گروه A به مصاف هم رفتند که کیانوش رستمی نماینده کشورمان در این دسته در پایان مسابقات مدال برنز یک ضرب و نقره دوضرب و مجموع را از آن خود کرد و طلسم مدال نگرفتن ایران در مسابقات را شکست.

کیانوش رستمی در حرکت یک ضرب با مهار وزنه 173 کیلوگرمی مدال برنز گرفت و در حرکت دوضرب نیز موفق به بالا بردن وزنه 214 کیلوگرمی شد و به مدال نقره دوضرب و مجموع دست پیدا کرد.

 رستمی که در گروه A با 9 وزنه بردار رقابت داشت، در حرکت یک‌ضرب ابتدا توانست وزنه 173 کیلوگرمی را بالای سر ببرد، اما در حرکات دوم و سوم یک ضرب در مهار وزنه 178 کیلوگرمی ناکام ماند و در نهایت در رده سوم جای گرفت و به مدال برنز رسید. وزنه‌برداران چین و روسیه با وزنه های 178 و 176 کیلوگرم در مکان های اول و دوم حرکات یک ضرب قرار گرفتند.

رستمی برای نخستین حرکت دو ضرب وزنه 214 کیلوگرمی را انتخاب کرده بود که موفق به مهار این وزنه شد تا در این لحظه شانس اول کسب مدال طلای دوضرب و مجموع شود. پس از وی آکولوف وزنه بردار روسی روی تخته آمد و با مهار وزنه 215 کیلوگرمی در رده نخست دوضرب و مجموع قرار گرفت.

رستمی برای بازپس گیری رده اول در حرکت دوم در حالی که وزنه 218 کیلوگرمی را بالای سر برده بود، با تایید داوران مواجه نشد و آن را خیلی زود به زمین انداخت. رستمی در حرکت سوم به رکورد جهان حمله کرد و وزنه 219 کیلوگرمی را انتخاب کرد، اما نتوانست این وزنه را به ثبت برساند و با همان وزنه 214 کیلوگرمی به مدال نقره دوضرب و مجموع دست پیدا کرد.

رستمی با مجموع 387 کیلوگرم نقره مجموع را هم از آن خود کرد. مدال های طلا و برنز حرکت دوضرب این وزن به وزنه برداران روس با 215 و 212 کیلوگرم رسید. مدال های طلا و برنز مجموع نیز به وزنه برداران روس با 391 و 380 کیلوگرم رسید.

 

نظرات کاربران
ارزو
سلام............من زماتی که رضازاده وزنه می زد می دیدم .................ولی من می گم اون هایی که وزنه می زنند قلبشون زیر وزنه نمی ترکه ..........اخه این چه ورزشیه اخه ...........ادمیزادن اخه پلیس آهنی نیستن که .......زیر همچین وزنه هایی طاقت بیارن ...........
۰۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۳۱:۲۲
پاسخ
2
0
ناصر
شما انگار هیچی از وزنه برداری نمیدونی . پلیس آهنی ؟ پلیس ؟ وزنه برداری ؟ خخخخخ
۰۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۰۲:۴۲
0
0
هادی
ماشالا پهلوون..همینجوری ادامه بده..طلای المپیک حقته..
۰۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۲۳:۳۰
پاسخ
0
5
sahand
ادن هازارد
۰۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۳:۳۷
پاسخ
3
3
حمیدرضا
آخه چرا دوباره 218 رو براش انتخاب نکردن که طلا بپره از چنگمون. الان همه چیمون درست بود فقط مونده بود حمله به رکورد دنیا واقعا؟
۰۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۵۰:۵۷
پاسخ
4
17
Hosna
آخ گفتی...
۰۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۴۷:۳۶
0
0
هادي
كيانوش كه عالي بود ، ولي تا وقتي كه ما بهترين مربي وزنه برداري دنيا (كوروش باقري) رو كنار بذاريم اوضاع تيم همينه مصدوميت بعد مصدوميت ، شكست بعد شكست.
۰۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۰۷:۴۸
پاسخ
12
19
AliReZa
عالی بودی پسر .. ایشالا طلای المپیک مال خودته با غیرت ...
۰۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۰۶:۲۷
پاسخ
4
21
امیرحسین
من مسابقه را دیدم متاسفانه میتونست طلا بگیره ولی متاسفانه دیگه بازیکن حماسه ساز تیم هامون ندارن
۰۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۵:۵۹:۳۲
پاسخ
7
18
هوادار پرسپولیس
دمت گرم پهلوان...دوستت داریم...برای مردم ایران خیلی عزیزی...تلاش و اعتماد به نفست ستودنیه...ماشالا به شما...وقتی 218 رو برو بالا ولی متاسفانه از پشت انداخت،از ناراحتی رستمی خیلی ناراحت شدم .بنده خدا خیلی افسوس خورد...عیب نداره رستمی....مهم منش پهلوانی شماست که آخر ،سر تعظیم فرود آوردید در برابر مردم حاضر در سالن...نمره منش شما بیسته...کارتون درسته...
۰۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۵:۵۷:۴۶
پاسخ
5
29
کیان
حقش بی شک طلا بود
۰۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۱۵:۱۸
1
11