اومانیا:ایرانی کشوری امن و ایرانی ها مهربان هستند

اومانیا:ایرانی کشوری امن و ایرانی ها مهربان هستند

7513
00:22
02 اردیبهشت 1394
وبسایت رسمی برنامه نود - 'مایکل اومانیا' بازیکن کاستاریکایی باشگاه پرسپولیس تهران در گفت و گو با روزنامه 'لا ناسیون' کاستاریکا در مورد کشورمان گفت: بر خلاف آنچه که در غرب گفته می شود، ایران کشوری امن و ایرانی ها مردمانی مهربان هستند.

وبسایت رسمی برنامه نود - مایکل اومانیا بازیکن کاستاریکایی باشگاه پرسپولیس تهران در گفت و گو با روزنامه لا ناسیون کاستاریکا در مورد کشورمان گفت: بر خلاف آنچه که در غرب گفته می شود، ایران کشوری امن و ایرانی ها مردمانی مهربان هستند.

به گزارش وبسایت نود ، لا ناسیون در این راستا در گزارشی در مورد این بازیکن نوشت :مایکل اومانیا و خانواده اش پس از ملحق شدن وی به باشگاه فوتبال پرسپولیس ایران، دچار یک تغییر فرهنگی شده ا ند .

اومانیا می گوید: باید به قوانین احترام گذاشت. ایرانی ها در زمینه مذهبی و در مسائل مربوط به زنان در جامعه طرز فکر متفاوتی دارند.

این بازیکن درباره غذاهای ایرانی افزود: می توانم بگویم که 95 درصد از چیز هایی که در کاستاریکا می خوردم را در اینجا پیدا می کنم .من انگلیسی صحبت می کنم اما همچنین چند کلمه ای فارسی یاد گرفتم هرچند که بسیار سخت است.

وی درباره یاد گیری زبان فارسی گفت که رفتن به کلاس برای آموزش زبان فارسی برغم دشواری و پیچیدگی آن برایم خیلی جذاب است و می تواند به من کمک کند که با هم تیمی خود در زمین بازی و در فعالیت های روزانه ارتباط برقرار کنم .

به عقیده وی ، رانندگی در ایران نیز پیچیده بوده و به همین دلیل باشگاه به وی کمک زیادی کرده است.

وی ادامه داد :ترافیک بسیار سنگین است و رانندگی ساده نیست .به همین دلیل ، باشگاه یک راننده در اختیار من گذاشته که مرا می برد و می آورد و این امر به من آرامش بسیاری در رفت و آمد ها می دهد .

این بازیکن که در جام های جهانی آلمان 2006 و برزیل 2014 حضور داشته ، می گوید که خبرهای مربوط به ایران که از غرب می آید، می تواند باعث شود که برخی از افراد فکر کنند که ایران یک کشور متخاصم و خطرناک است اما وی تاکید دارد که چنین نیست؛ آن ها بسیار مهربان هستند .آنها خیلی دوست دارند که خارجیان احساس کنند که در خانه خود هستند .اینجا نیز باید مثل همه جاها به قوانین احترام گذاشت.

وی خاطرنشان کرد :در اینجا ، خوب زندگی می کنیم و با ما بسیار خوب رفتار کردند.

 

کد/2020

نظرات کاربران
دانیال
ایول داداااش فدایی داری خوبی از خودته
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۱:۳۷
پاسخ
0
26
سحر
قوانین!
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۷:۴۸
پاسخ
6
19
پرسپولیسی و بارسایی 6 اتیشه
بازیکن خوب و بدون حاشیه و با تجربه و بسیار با غیرت....
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۵:۴۱:۲۷
پاسخ
0
44
عشق سرخ تا ابد
خداییش بازیکن خارجی ما رو نگاه کنید چقدر بافرهنگه ولی بازیکن خارجی استقلال یعنی کرار میره اون حرف هارو ضد ما میزنه بعد ما بازم میزاریم بیاد تو لیگ ما بازی کنه و هرکاری هم که دلش میخواد انجام بده دوست داریم اومانیای حرفه ای این چند وقت بازیکنای خارجی خوبی اومدن پرسپولیس گابریل نیلسون اومانیا البته بجز تادو
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۵:۳۱:۳۳
پاسخ
5
49
as
پس هنوز صابون ما ایرانیا به تنت نخورده..ما اولش خیلی خوبیم ولی بعدش....بقیه شو باید از کیروش بپرسی چون تجربه ی خیلی خوبی پیدا کرده
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۵:۱۴:۵۵
پاسخ
23
30