ایبار 0-4 رئال مادرید؛ صعود موقت به صدر جدول در شب عبور بنزما از افسانه مجارستانی

ایبار 0-4 رئال مادرید؛ صعود موقت به صدر جدول در شب عبور بنزما از افسانه مجارستانی

4499
22:54
18 آبان 1398
رئال مادرید هفتمین پیروزی فصل را با به ثمر رساندن 4 گل جشن گرفت.

به گزارش وبسایت نود، در ادامه رقابت های هفته سیزدهم لالیگا شنبه شب و از ساعت 21 به وقت تهران رئال مادرید در ورزشگاه ایپوروا مهمان ایبار بود و در نهایت با پیروزی 4-0 مقابل میزبان، موقتا به صدر جدول صعود کرد. 

رئال مادرید که در 10 دیدار برابر ایبار 8 بار برنده شده و در مهمانی قبلی خود در این ورزشگاه (نوامبر 2018) با 3 گل مغلوب شده بود، با ترکیب ابتدایی زیر راهی میدان شد:

کورتوا؛ کارواخال، واران، راموس، مندی؛ والورده، کاسمیرو، مودریچ؛ واسکز، بنزما، هازارد

رئال مادرید بازی را بهتر آغاز کرد و اولین موقعیت جدی مسابقه را ساخت، وقتی ضربه بنزما در دقیقه 9 از فاصله ای نزدیک توسط دمیتروویچ مهار شد. رئال در دقیقه 17 مزد شروع خوب خود را گرفت. 

بنزما که در گوشه محوطه پا به توپ شده بود با پاسی به بیرون سعی داشت والورده را در موقعیت شوت زنی قرار دهد، این توپ به مودریچ زد و ضربه مودریچ نیز بلوکه شد. در ادامه با دخالت والورده توپ به بنزما رسید تا مهاجم فرانسوی با ضربه محکم خود از همان گوشه سمت چپ محوطه دروازه ایبار را فرو ریزد.

با این گل، بنزما در رقابت های لالیگا به آمار 157 گل زده رسید و از آمار 156 گل فرانس پوشکاش افسانه ای عبور کرد. 

تنها یک دقیقه بعد آدریان کوردرو یک پنالتی به سود رئال اعلام کرد. نفوذ ادن هازارد از سمت چپ به درون محوطه با تکل دی‌بلاسیس متوقف شد تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد. راموس پشت این توپ ایستاد و با ضربه زمینی و ملایم خود به سمت چپ، ضمن فریب دمیتروویچ نتیجه را 2-0 کرد. 

رئال در دقیقه 27 به یک پنالتی دیگر دست یافت. واسکز که پس از دریافت پاسی از هازارد از سمت راست محوطه آماده خطرسازی بود، تلاش کرد به تو بزند اما این تلاش او با خطای کوته همراه شد تا دوباره یک پنالتی برای رئال اعلام شود. این بار کریم بنزما پشت توپ ایستاد و مثل راموس با نواختن ضربه به صورت زمینی به گوشه سمت چپ، دمیتروویچ را مغلوب کرد و نهمین گل فصلش را به ثمر رساند.

در ادامه نیمه اول ایبار توسط تاکاشی اینویی ژاپنی به دو موقعیت متوالی در دقیقه 36 دست یافت و رئال هم توسط بنزما موقعیت ساخت. اما این موقعیت ها تغییری در نتیجه بازی ایجاد نکرد تا رئال نیمه اول را با برتری 3-0 به رختکن برود.

رئال در دقیقه 61 به گل چهارم هم دست یافت. ارسال بلند مندی از سمت چپ در آن سمت محوطه جریمه به لوکا مودریچ رسید. هافبک کروات بعد از اندکی تعلل بهترین گزینه را انتخاب کرد و با پاسی درخشان، فرصت را برای شوتزنی فده والورده فراهم کرد. والورده نیز در ورود خود به محوطه جریمه بی‌درنگ ضربه محکم خود را به گوشه سمت راست دروازه شلیک کرد تا بازی 4-0 شود. 

رئال بعد از این گل باز هم توسط بنزما موقعیت مناسبی برای گلزنی داشت و اینویی هم مانند نیمه اول دو موقعیت متوالی را در دقایق 65 و 66 از دست داد؛ دو ضربه پای راست یکی از گوشه سمت چپ و دیگری از گوشه سمت راست دروازه که یکی به وسیله کورتوا مهار شد و دیگری با اختلاف به بیرون رفت.

ایبار در دقایق 85 و 86 هم دو موقعیت مناسب توسط اکسپوزیتو و اسکالانته خلق کرد که هر دو از بین رفت تا بازی در نهایت با همان نتیجه 4-0 خاتمه یابد. 

به این ترتیب رئال مادرید هفتمین پیروزی خود را (در 12 مسابقه) جشن گرفت تا 25 امتیازی شده و پیش از انجام مسابقه بارسلونا-سلتاویگو به صدر جدول برسد. ایبار نیز با این شکست 15 امتیازی ماند و موقتا در رده پانزدهم ایستاد. این پانزدهمین شکست خوزه لوئیس مندیلیبار، سرمربی ایبار در بیستمین تقابل دوران مربیگری‌اش برابر رئال مادرید بود.

7712

نظرات کاربران
گوستاوو فرینگ
بهتره اسم ریال رو به پنالتریال تغییر بدن فکر کنم امسال از کل تیمای اروپایی بیشتر داورا براش پنالتی گرفتن!!!
۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۳:۲۱
پاسخ
57
30
رضا
درسته این رئال تو این چند هفته اخیر داره خوب بازی میکنه و خوب نتیجه میگیره اما نمیشه به این رئال اعتماد کرد یه جورای شبیه ارامش قبل از طوفانه هر لحظه ممکنه دوباره نتایج بد و ضعیف اغاز شه رئال هرچقدرم خوب نتیجه بگیره اما بدون شک هنوز اون رئال رویایی و باب طبع هوادارا نیست
۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۹:۱۴
پاسخ
13
30
رئال مادرید♥️
بردن از ایبار خوبه ولی کافی نیست....حمله به سمت یو سی ال 14
۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۶:۲۷
پاسخ
24
32
محمد هادی
انصافا زیدان تیم بحران زده رئال بعد از رونالدو را داره جمع می‌کنه کم کم داره به رئال همیشگی نزدیک میشه شش تا گالاتاسرای چهارتا ایبار خیلی خوبه ولی بشرطی که همین روند را ادامه بدهند
۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۸:۵۸
پاسخ
14
76
Cr7-18
هنوز خیلی کار داره بشه اون رئالی که مثل اب خوردن اروپا رو میبرد ولی خب امیدواریم !Hala madrid!
۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۷:۴۸
1
10
پرسپولیس و رئال
زیدان خیلی عشقه انصافا بازی خیلی قشنگ زیاد دیدم مثل منچستر فرگوسن، آرسنال رویایی ونگر، میلان در اوج، بارسلونا گواردیولا و ... ولی بازی های آخرین فصل دوره قبلی زیدان تو رئال یه چیز دیگه بود، تو بازی با بایرن میشه گفت رفت و برگشت بایرن عالی بود ولی بازیکن های رئال اینقدر با اعتماد به نفس بودن که آدم حس میکرد رئال برنده میشه و در نهایت برنده میشدن.
۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۵:۴۱
3
42