ایران در اولویت افزایش سهمیه‌ لیگ قهرمانان آسیا به ۱+۳/ مهدی: سهمیه مستقیم استقلال, احتمال دارد اما قطعی نیست

ایران در اولویت افزایش سهمیه‌ لیگ قهرمانان آسیا به ۱+۳/ مهدی: سهمیه مستقیم استقلال, احتمال دارد اما قطعی نیست

10085
15:32
31 اردیبهشت 1398
رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ گفت: این احتمال وجود دارد که سهمیه‌ فوتبال ایران در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا به ۱+۳ افزایش پیدا کند.

به گزارش وب سایت نود، با اتمام رقابت‌های داخلی فوتبال در غرب آسیا, باز هم خبر‌هایی از تغییر سهمیه‌ کشور‌ها در لیگ قهرمانان آسیا مطرح شده است. بر این اساس گفته می‌شود سهمیه ایران که تا سال 2020, در این مسابقات 2+2 بوده, برای فصل آینده دستخوش تغییرات خواهد شد و به  1+3 خواهد رسید, یعنی 3 تیم ایران به طور مستقیم راهی این مسابقات می‌شوند و چهارمین نماینده باید در پلی‌آف شانس خود را برای حضور در مرحله نهایی امتحان کند.

سهیل مهدی, رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ درباره این موضوع گفت: موضوعی که تا این لحظه مشخص است, طبق آخرین اطلاعیه AFC سهمیه ایران در آسیا همان 2+2 است. این در صورتی است که در غرب آسیا همه باشگاه‌هایی که سهمیه کسب کرده‌‌اند, واجد شرایط برای حضور در مسابقات باشند اما در غیر این صورت از سهمیه این لیگ‌ها کم و به سایر کشور‌ها اضافه خواهد شد.

وی ادامه داد: سازوکار انتقال سهمیه‌ها به این شکل است که لیگ‌هایی که سهمیه 1+3 را دارند, دیگر سهمیه آنها قابل افزایش نخواهد بود و به ترتیب اولویت سهمیه به کشور‌هایی می‌رسد که از 2+2 برخوردار هستند که فکر می‌کنم ایران در این رده, اولین اولویت را دارد و اگر قرار باشد سهمیه‌ای به لیگی اضافه شود ابتدا به ایران اختصاص خواهد یافت و سهمیه کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا به 1+3 خواهد رسید.

رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ با اشاره به اینکه در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا سهمیه ایران 2+2 بود, یادآور شد: در فصل گذشته (لیگ قهرمانان آسیا 2018) به دلیل عدم موفقیت دو تیم عربستانی در کسب مجوز حرفه‌ای یکی از این سهمیه‌ها به ایران رسید و کشورمان سه نماینده مستقیم و یک نماینده غیر مستقیم در آسیا داشت. الان هم همینطور است ما سهمیه 2+2 را داریم اما اگر تیمی یا حتی لیگی در غرب آسیا نتواند جواز حرفه‌ای را برای لیگ قهرمانان آسیا کسب کند, این سهمیه‌ها به ترتیب اولویت در کشور‌هایی که سهمیه 2+2 دارند, اضافه می‌شود که ایران در این مورد اولویت اول را دارد. 

مهدی تاکید کرد: هنوز به صورت رسمی چیزی در این باره به ما اعلام نشده اما احتمال افزایش سهمیه ایران به 1+3, مانند هر سال وجود دارد. این یک اتفاق فوتبالی است و ممکن است امسال نیز با تصمیم AFC رخ دهد.

در صورتی که یکی از تیم‌های پرسپولیس و سپاهان که در نیمه نهایی جام حذفی ایران حضور دارند, با شکست دادن تیم دسته دومی داماش گیلانیان در فینال قهرمان این مسابقات شوند, تیم چهارم لیگ برتر مشمول کسب سهمیه در آسیا می‌شود. با این اوصاف اگر سهمیه ایران همان 2+2 بماند, تیم‌های پرسپولیس و سپاهان سهمیه مستقیم کسب می‌کنند و استقلال و پدیده باید در پلی‌آف برای حضور در مرحله نهایی تلاش کنند. در صورتی که سهمیه ایران به 1+3 افزایش پیدا کند, استقلال نیز به عنوان تیم سوم لیگ برتر مستقیماً راهی آسیا می‌‌شود و این تنها پدیده است که باید در پلی‌آف به میدان برود.

2051

نظرات کاربران
متعصبین کور
afc یکی از مسخره ترین کنفدراسیون های دنیاست!! ما لیگ قهرمانان و afc کاپ داریم اما این دو هیچ ربطی بهم ندارن!! همونطور که میدونین تیم سوم لیگ قهرمانان اروپا وارد مراحل حذفی جام یوفا میشه که به این صورت اولا بین تیم سوم و چهارم لیگ قهرمانان تفاوت قائل شدن و دوما تیم سوم هنوز شانس کسب یه جام اروپایی رو داره و سوما کیفیت لیگ قهرمانان بر جام یوفا تاثیر خواهد گذاشت و سطحشون رو بالاتر خواهد برد!! اما اینجا بطور کامل از هم مستقل هستن!!! اگر afc تیم سوم لیگ قهرمانان اسیا رو به مراحل حذفی afc کاپ میفرستاد و از طرفی به لیگ هایی که در لیگ قهرمانان اسیا نماینده دارن یک یا دو سهمیه برای afc کاپ در نظر میگرفت سطح مسابقات بسیار بسیار بالاتر میرفت و از طرفی لیگهای ما هم پویاتر میشد!
۰۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۷:۳۹
پاسخ
2
22
آفتاب پرست
بنظرمن جام حذفی ایران باید یه تغییر اساسی بکنه تا بعنوان یکی از جام های معتبر محسوب بشه!! بازیهای جام حذفی باید بصورت رفت و برگشت برگزار بشه!!! اینکار دو مزیت داره:1- تیم های بزرگ بابت یه بازی و بخاطر یه اتفاق توسط تیم های گمنام حذف نمیشن و اینگونه شور و نشاط و استرس به سکوها ترزیق میشه و از طرفی تیم های قوی به مراحل بالاتر میرسن!! 2- تیم های ایرانی و بخصوص بازیکنان با بازیهای حذفی اشنایی پیدا میکنن و اینگونه ارزش گل زدن یا گل خوردن در شرایط میزبانی یا مهمان بودن رو درک میکنن و بالطبع برای عملکرد اونها در لیگ قهرمانان هم بسیار مفیده!!! الان جام حذفی ما با 64 تیم برگزار میشه که بدلیل انصراف بسیاری از تیم های دسته دو و دسته یک تعداد بازیهای برگزار شده حدودا 45 بازی خوااهد بود!!! که بنظر من 45 بازی اضافه علاوه بر بالا بردن سطح جام حرفی و اعتبار اون بر کیفیت لیگ هم تاثیر مثبتی میگذاره که البته برنامه ریزی 45 مسابقه اضافی برای سازمان لیگ که لیگی با 240 مسابقه رو برنامه ریزی میکنه زیاد دشوار نیست !!! فقط تصور بکنین مثلا در جام جذفی دربی بصورت رفت و برگشت برگزار بشه!!!! فقط تصورش کلی هیجان انگیزه!!!
۰۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۱:۰۹
پاسخ
4
20
سینا۶
همون۲+۲بهتره.تیمای صدر و باکیفیت مستقیما برن
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۱:۴۳
پاسخ
33
35
لیاقت بدست اوردنیه
اولویت اول قطر هست چون اونم 2+2 هست ولی بعدش ایران هست، پرسپولیس و استقلال توی این دوسال خیلی خوب ظاهر شده بودن و به خاطر برنامه ریزی عجیب سازمان لیگ و کیروش نتونستن با فشار کنار بیان.... امید دارم به نماینده های ایران چون اگر بهشون زیرساخت بدیم میتونن معجزه کنن
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۶:۳۲
پاسخ
6
59
پرسپولیس یونایتد
عراق شرایطشو نداره. بدترین میزبانی رو داشتن و باید دوباره سهمیه رو ازشون بگیرن و به ایران اضافه شه
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۶:۲۲
پاسخ
2
58
این پرسپولیس منه
سهمیه برای 2020 مشخصه مگه اینکه سهمیه عراقو بگیرند. با توجه به خرابکاری نماینددگان ایران و صعود نماینده های عربستان ،هر 4 تا .اگه ذوب آهن عالی کار نکنه به رده سوم غرب میریم و سهمیه 2021 و 2022 مون میشه مثل الان قطر .2 تا مستقیم و 2 تا از پلی اف دوم که فقط یه بازی تو خونه میکنند و قطر و عربستان 3+1 میشند و امارات سهمیه الان ایرانو میگیرند. نتایج سال بعد تو سهمیه تاثیر نداره و نتایج 2016-2019 موثره.
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۱:۴۲
پاسخ
10
20
من
این ثابت موندن سهمیه را هم به لطف رسیدن پرسپولیس به فینال فصل پیش داریم
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۶:۲۸
پاسخ
32
44
استقلال کهن
بیشترین امتیاز در سهمیه لحاظ نمودن عملکردفوتبال ملی در رده های مختلف است نه باشگاهی
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۸:۳۰
13
13
حمید
اون تیمی که دوم سوم لیگ باشه احتمال موفقیتش تو اسیا بیشتره چون تا یک هشتم با تیم های راحت بازی داره
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۲:۳۹
پاسخ
13
35
من
چه ربطی داره؟
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۵:۰۰
14
15
عسگری
انشالله سپاهان قهرمان حذفی میشه چون حقشه.
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۷:۰۴
پاسخ
56
20
عشقممم نیمار
فک نکم این سهمیه 1+3 شه ..چرا؟؟ چون شیش_پولیس ک در گروه ساده رفت قعر جدول ..سهمیه 1+3 بهم زد و باید تاوان شیش_پولیس بدون افتخار دراسیا بدیم :-)
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۳:۰۱
پاسخ
63
19
سردار سرخ پوش
با این سطح منطق رفتی جایی نگو استقلالی هستی چون آبروی تیمتون میبری
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۶:۱۴
11
51
سعید پرسپولیسی
برید خداتون رو شکر کنید استقلالیا که از نیمه‌نهایی و فینال آسیا رفتنِ پرسپولیس در سال‌های متوالی یه سهمیه‌ی مستقیمی هم برای شما دراومد.
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۳:۰۱
پاسخ
15
46
امیر شکوهی
ایشالا بشه3+1
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۰:۰۵
پاسخ
6
86
دسته سه
تا سال‌2020 سهمیه همون 2+2 مگر همونجور ک گفتید باشگاهی از دیگر کشور های غرب شرایط حضور در لیگ قهرمانان آسیا رو نداشته باشه
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۱:۱۴
پاسخ
11
58
پرسپولیس قلبم
اسمشو بزاریم شانستقلال بیشتر بهش میاد
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۹:۵۹
پاسخ
3
127