ایران در برابر قاره سیاه

ایران در برابر قاره سیاه

8467
15:20
23 خرداد 1397
ایران در اولین بازی خود در جام جهانی 2018 به مصاف مراکش می رود. مراکش و کلا تیم های آفریقایی به هیچ وجه رقبای غریبه برای فوتبال ایران محسوب نمی شوند و ایران سابقه رویاروی با آنها را دارد.

وبسایت رسمی برنامه نود - ایران در اولین بازی خود در جام جهانی 2018 به مصاف مراکش می رود. مراکش و کلا تیم های آفریقایی به هیچ وجه رقبای غریبه برای فوتبال ایران محسوب نمی شوند و ایران سابقه رویاروی با آنها را دارد.

به گزارش وب سایت نود، تقابل با تیم های آفریقایی قدمت 40 ساله دارد که ایران برای اولین بار در چارچوب قهرمانی آسیا-آفریقا به دیدار غنا رفت و ایران با پیروزی  3 بر صفر فاتح مسابقات شد. کلا دیدارهای رسمی ایران با آفریقاییها در چارچوب رقابتهای آسیایی-آفریقایی و همچنین جام جهانی بوده و سایر بازیها در تورنمنت های چهارجانبه بوده یا جنبه دوستانه  داشته است

ایران با مراکش تنها یک بار  در مسابقات چهارجانبه تبریز  در سال 1381 روبه رو شده که آن دیدار در پایان 120 دقیقه با نتیجه تساوی یک-یک پایان یافت و در ضربات پنالتی ایران پیروز میدان شد.هرچند که این بازی از سوی فیفا بازی رسمی محسوب نمی شوددر مجموع ایران، 29 بار با تیمهای آفریقایی روبه رو شده است که حاصل آن 13 برد 11 مساوی و 5 شکست بوده است. ایران در 6 بازی گذشته برابر آفریقاییها تنها یک بار متحمل شکست شده است.

ایران و کی روش در جام جهانی مقابل آفریقاییها

 ایران در 4 حضور قبلی در جام جهانی، 2 بار با تیمهای آفریقایی بازی داشته که هر 2 دیدار با تساوی به پایان رسیده است.ایران در آخرین بازی در جام جهانی 2006 با نتیجه 1-1 مقابل آنگولا متوقف شد و در نخستین بازی در جام جهانی 2014 برابر نیجریه به تساوی بدون گل رسید. البته کارلوس کی روش  هم به جز دیدار با نیجریه، تحت هدایت پرتغال یک بار در جام جهانی با تیم آفریقایی ساحل عاج روبه رو شد که آن دیدار هم با نتیجه تساوی بدون گل پایان رسید.

کی روش که اولین دیداری که تیم ملی ایران مربیگری کرد مقابل تیم آفریقایی ماداگاسکار بود در طول دوران هدایت تیم ملی کارنامه قابل قبولی برابر تیمهای قاره سیاه داشته در 9 بازی به 4 پیروزی، 3 تساوی و 2 شکست دست یافته است.

بهترینها از نظر عملکرد فنی

کریم انصاری فرد که در تیم ملی حضور دارد به همراه جواد نکونام با 4 گل زده بهترین گلزنان تاریخ تیم ملی مقابل تیمهای  آفریقایی هستند. پس از این دو بهترین گلزن تاریخ رقابتهای ملی جهان ، علی دایی با 3 گل زده قرار دارد.

احسان حاج صفی که رکورددار بازی ملی در تیم اعزامی به جام جهانی است با 9 بازی مقابل تیم های آفریقایی از این نظر رکورددار است

60610

نظرات کاربران
محسن ۴٢٢
گروه ایران رقابت بین بهترین های سه قاره س و یک جورایی مسابقه حیثیتی سه تا قاره ومحک زدن آنها
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۱:۴۲
پاسخ
2
21
تاج آسیا
تیم خوبیه مراکش ولی ما راحت میبریمش .
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۷:۲۱
پاسخ
7
16
امین کرمانشاهی
مراکش درسته که در قاره آفریقا است اما مراکش و کلا شمال آفریقا از حیث نوع بازی و همپنین فیزیک بدنی بازیکنان و حتی فرهنگ وغیره با آفریقایی هایی نظیر نیجریه و کامرون و آنگولا و غیره خیلی متفاوته
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۷:۴۹
پاسخ
3
55