ایران در کنار آلمان، انگلیس و تونس/ تیمی برای آینده

ایران در کنار آلمان، انگلیس و تونس/ تیمی برای آینده

8177
18:37
24 خرداد 1397
تیم ملی ایران در کنار آلمان، انگلیس، تونس و سنگال با سه بازیکن بالای 31 سال قرار دارند

وبسایت رسمی برنامه نود - یکی از ویژگی‌های تیم کی‌روش در جام‌جهانی 2018 تعداد کم بازیکنان بالای 31 سال در این تیم است.

به گزارش وب‌سایت نود، یکی از معیارهای کی‌روش برای دعوت بازیکنان به جام‌جهانی روسیه معیار سن بود. اگرچه این معیار باعث حذف یکی، دو بازیکن خوب و محبوب شد و انتقادات زیادی را هم به دنبال داشت اما در نهایت حذف بازیکنان باتجربه‌تر باعث شده تا تیم ملی ایران یکی از جوان‌ترین تیم‌های حاضر در روسیه باشد.

اگر گذشتن از مرز 30 سالگی و اضافه شدن به بازیکنان بالای 31 سال را مرز افول یک بازیکن در نظر بگیریم، در زمینه تعداد بازیکنان بالای 31 نیجریه و کره‌جنوبی با 2 بازیکن بالای 31 سال کمترین نماینده را در میان تیم‌های حاضر در روسیه دارد. بعد از این دو تیم، تیم ملی ایران در کنار آلمان، انگلیس، تونس و سنگال با سه بازیکن بالای 31 سال قرار دارند. اشکان دژاگه، مسعود شجاعی و پژمان منتظری این سه بازیکن هستند که البته نکته آنها این است که حساب چندانی روی حضور آنها در ترکیب اصلی نشده است و به احتمال زیاد حداقل دو نفر آن‌ها نیمکت ایران در این جام را تشکیل خواهند داد.

همین مساله باعث شده است تا اسکلت اصلی تیم ملی ایران یک تیم جوان باشد. تیمی که نه تنها می‌توان برای جام‌ملت‌های آسیا روی آنها حساب ویژه‌ای باز کرد که بیشتر آنها تا جام‌جهانی آینده هم می‌توانند ترکیب تیم ملی را به همین شکل حفظ کنند و البته با تجربه‌ای بیشتر تیم ملی ایران را تشکیل دهند. البته نکته مثبت این جوانان این است که اکثر آنها مانند جهانبخش و آزمون در کنار جوانی، تجربه بین‌المللی بسیار بالایی هم دارند که جوان بودنشان را به نقطه ضعفی برای تیم ملی تبدیل نکرده و بلکه یکی از نقاط مثبت ایران است.

 

30388

نظرات کاربران
✔✰✰سجاد✰✰✔
مجید حسینی و جهانبخش و سردار و محمدی و عزت الهی و قدوس آینده ایران رو خواهند ساخت و عالی هستن...
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۹:۱۲
پاسخ
2
71
Mji
اگه به جوانگرایی بود بازیکن های بهتر هم بودن متاسفانه مربی تیم ملی فقط نظرش روی لژیونر هاست جوان و غیر جوان هم براش فرق نداره همین مسئله باعث شده بازیکن های خوب داخلی به تیم های ضعیف اروپایی برن
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۶:۴۹
پاسخ
41
16
مستاجر خدا
با شجاعی و منتظری و دژاگه و قوچی و یه دوجین دیگه بازیکن لب 30 البته با کیروش هیچ اینده ایی وجود نداره
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۱:۵۵
پاسخ
134
12
kamran
آی کیو... کدوم تیم تو دنیا همه رو بازیکن جوون میبره؟ مگه تیم ملی امید که بخواد همه رو جوون ببره؟؟ مکزیک ماکز با 38 سال سن رو برده احتمالا بازی نمیکنه ولی از حضورش سود میبرن همه میدونن یک تیم وقتی تکمیل میشه که تجربه در کنار نیروی جوونی باشه ولی منطق شما اینو متوجه نمیشه
۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۲۶:۵۹
3
21
محمدرضا
ببخشید به دل نگرید
۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۸:۲۵
7
41