ایران صفر- روسیه 3؛ ایران در انتظار مرحله دوم انتخابی المپیک

ایران صفر- روسیه 3؛ ایران در انتظار مرحله دوم انتخابی المپیک

7960
22:19
20 مرداد 1398
تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود از رقابت‌های انتخابی المپیک به مصاف تیم ملی روسیه رفت و با نتیجه 3 بر صفر مغلوب شد.

به گزارش وب‌سایت نود و به نقل از ایسنا، از ساعت ۲۰:۳۰ امروز (یک‌شنبه) ۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۸ تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود از رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۱۹ در روسیه، به مصاف تیم میزبان رفت.

تیم ملی ایران با ترکیب سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، محمد موسوی، محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو)، پوریا فیاضی و علی شفیعی بازی را آغاز کرد.

ست اول: ۱۹ - ۲۵ روسیه

دو امتیاز اول این دیدار را روسیه در میان تشویق پر شور هوادارانش کسب کرد. ایران پس از توپ‌گیری سعید معروف با آبشار غفور امتیاز نخست خود را کسب کرد تا بازی ۲ - ۱ برای روسیه پیش رود. ایران با سرویس امیر غفور بازی را در امتیاز ۳ به تساوی کشاند و با بیرون رفت ضربه وولکوف ۴ - ۳ پیش افتاد. درخشش غفور در خط سرویس ادامه داشت تا اینکه ایران اختلاف را به دو امتیاز افزایش داده و ۵ - ۳ پیشی گرفت، اما روسیه بازی را در امتیاز ۵ به تساوی کشاند. دو تیم به صورت پایا پای پیش رفتند تا اینکه ایران ۸ - ۷ وقت استراحت فنی اول را کسب کرد.

با ورود دو تیم به زمین روسیه دو امتیاز متوالی کسب و ۹ - ۸ پیش افتاد. با آبشار و سرویس عبادی‌پور ایران ۱۰ - ۹ پیش افتاد. در ادامه این روس‌ها بودند که با کسب سه امتیاز متوالی ۱۲ - ۱۰ پیش افتادند. در حالی که دریافت و سرویس روس‌ها بهتر از ایران بودف توانستند ۱۵ - ۱۲ از ایران پیشی بگیرند. روسیه توانست ۱۶ - ۱۳ وقت استراحت فنی دوم را کسب کند. 

با شروع بازی روسیه یک امتیاز دیگر کسب کرد تا اختلاف به چهار رسیده و کولاکوویچ در امتیاز ۱۷ - ۱۳ تقاضای وقت استراحت کند. با ورود تیم‌ها به زمین روسیه یک امتیاز دیگر به اختلاف دو تیم افزود تا بازی ۱۹ - ۱۴ شود. ایران با درخشش عبادی‌پور در حالی فاصله را به سه امتیاز کاهش داد که روس‌ها ۱۹ - ۱۶ پیش بودند. بار دیگر روس‌ها با عملکرد خوب در دفاع بازی را ۲۲ - ۱۷ به سود خود کردند تا اختلاف به ۵ امتیاز برسد. در نهایت روسیه با برتری در زدن سرویس و دفاع روی تور، ۲۵ - ۱۹ ست نخست بازی را پیروز شد.

ست دوم: ۲۳ - ۲۵ روسیه

در این ست امتیاز اول را تیم ملی ایران کسب کرد اما در ادامه روسیه ۲ - ۱ پیش افتاد. در ادامه تیم ملی ایران با کسب دو امتیاز متوالی ۴ - ۳ پیش افتاد. در ادامه اما این روسیه بود که با سرویس‌های موزرسکی دریافت‌های ایران را دچار مشکل کرده و پس از کسب سه امتیازی متوالی، ۸ - ۶ وقت استراحت فنی اول را کسب کرد.

با ورود دو تیم به زمین ایران با کسب دو امتیاز متوالی بازی را در امتیاز ۸ به تساوی کشاند. با درخشش موسوی روی تور و حمله ایران ۱۲ - ۱۰ از روسیه پیش افتاد. موسوی بار دیگر در دفاع روی تور خوش درخشید تا ایران با افزایش اختلاف، ۱۳ - ۱۰ از روسیه پیشی گرفته و ساملوو را وادار به تقاضای وقت استراحت کند. روسیه در امتیاز ۱۴ با درخشش پولتائف بازی را به تساوی کشاند. میزبان توانست ۱۶ - ۱۵ وقت استراحت فنی دوم را از آن خود کند.

با ورود دو تیم به زمین ایران دو امتیاز متوالی کسب و ۱۷ - ۱۶ پیش افتاد. در ادامه روسیه توانست با عملکرد بهتر در دریافت‌ها، ۲۱ - ۲۰ از ایران پیش بیافتد تا کولاکوویچ تقاضای وقت استراحت کند. با ورود تیم‌ها به زمین روسیه یک امتیاز دیگر کسب کرد تا ۲۲ - ۲۰ پیشی بگیرد. با سرویس‌های خوب روسیه بازی ۲۴ - ۲۱ به سود میزبان شد تا کولاوویچ تقاضای وقت استراحت کند. ایران توانست با کسب دو امتیاز متوالی اختلاف را کاهش دهد، روسیه در پایان ۲۵ - ۲۳ ست دوم بازی را نیز با برتری پشت سر گذاشت.

ست سوم: ۲۳ - ۲۵ روسیه

تیم ملی ایران در این ست بازی را بهتر آغز کرد و با بهبود سرویس‌های خود ۳ - ۲ پیش افتاد، اما پواتائف با دو آبشار پر قدرت خود روسیه را ۵ - ۳ پیش انداخت. با از دست رفتن سرویس معنوی‌نژاد روسیه همچنان فاصله دو امتیازی را حفظ کرد و با آبشار پولتائغ ۷ - ۴ پیشی گرفت. سرویس‌ها خوب روسیه در این ست نیز ادامه داشت تا ۸ - ۵ وقت استراحت فنی اول ست سوم را نیز کسب کنند.

با شروع مجدد معنوی‌نژاد جای خود را به فیاضی داد و در ادامه هم با سرویس وولکوف و اشتباه عبادی‌پور در دریافت، روسیه ۱۰ - ۶ پیشی گرفت. روی دو آبشار امیر غفور ستاره ایران در این بازی، شاگردان کولاکوویچ اختلاف را به دو امتیاز کاهش دادند. با دریافت نشدن سرویس‌های غفور در زمین روسیه توپ به زمین ایران برگشت تا روی پاس سرعتی معروف، موسوی امتیاز ۱۱ را برای ایران کسب کند. درخشش غفور در خط سرویس ادامه داشت تا ایران با کسب دو امتیاز دیگر ۱۳ - ۱۲ پیشی گرفت. همکاری بی نقص معروف و موسوی و سرویس فیاضی، ورق بازی برگشت تا ایران ۱۵ - ۱۳ پیشی گرفته و ساملوو را وادار به تقاضای وقت استراحت کند. با ورود دو تیم به زمین روی دفاع وولکوف روسیه بازی را در امتیاز ۱۵ به تساوی کشاند اما روی آبشار موسوی ایران ۱۶ - ۱۵ وقت استراحت فنی دوم را کسب کرد.

پس از شروع مجدد بازی، با آبشار میلاد عبادی‌پور و تک دفاع زیبای شفیعی، ایران دو امتیاز متوالی را کسب و ۱۸ - ۱۶ پیش افتاد. پس از یک رالی زیبا و به اوت رفتن توپ بازیکن روسیه، فاصله به سه امتیاز افزایش یافت تا ایران ۲۰ - ۱۷ پیشی بگیرد. با بیرون رفتن آبشار فیاضی فاصله به یک امتیاز رسید. سرانجام روس‌ها در امتیاز ۲۱ با آبشار کورکائف بازی را به تشاوی کشاندند تا کولاکوویچ تقاضای وقت استراحت کند. با به تور خوردن سرویس فیاضی، روسیه ۲۴ - ۲۳ پیش افتاد و با به بیرون رفتن آبشار غفور، روسیه ۲۵ - ۲۳ بازی را برد.

4416

نظرات کاربران
ارتش سرخ آسیا
این برای چندمین بار بود که ایران تو امتیازات پایانی چند امتیاز جلو بوده ولی بازی رو واگذار کرده..ست سوم ۲۰بر ۱۷جلو بودن ولی بازی رو باختن..معلوم نیست چرا تو اون شرایط به این راحتی ست رو واگذار میکنن
۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۸:۰۴
پاسخ
2
44
ولاسکو
نمیدونم میرزاجانپور کجاست چرا نمیارن تاکی معروف باید باشه بازیکنان بهتری از فیاضی داریم تو ایران,میکائیل تاجر چرا نیست،باید تیم جوانان وامید رو می‌بردیم برا این مسابقات ،چون میدونستم نمیشد روسیه رو ببریم حداقل تجربه کسب میشد برا آینده
۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۸:۰۸
پاسخ
42
1
ستارگان سرخ ایران
برای من جای تعجبه اینقدر اشتباه توی زدن سرویس حتی سرویس پرشی موجی در حالی که روسیه اصلا توی زدن سرویس پرشی موچی هیچ خطایی نداشت و ضمنا یادش بخیر آقای کولاکوویچ می گفت ما از جوانان در تیم ملی استفاده می کنیم ولی این امر هیچ وقت متحقق نشد درحالی که ما تیم های نوجوانان و جوانان ما در 2سال اخیر قهرمانی جهان رو کسب کردن هیچ استفاده ای ازشون نشده (منهای حضرت پور)مگه جوانان ما توانایی هاشون از جوانان روسیه و لهستان و ایتالیا کم تره که توی تیم بزرگسالان بازیشون نمی دیم!!!!!!!!!!!
۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۵:۱۴
پاسخ
2
42
مژده
انتظاری غیر از این نمی‌رفت
۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۳۲:۴۵
پاسخ
2
25
علی
انصافا ست سوم باید می بردند
۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۵۹:۱۲
پاسخ
4
30
alireza
خدایی این چه ترکیبی هست که بازی میکنن یا شناخت کافی از بازیکنا ندارین باید سعید معروف و امیرغفور معنوی نژاد و فرهاد قائمی عبادی پور فیاضی تو ترکیب اصلی باشن نه این تعویض های بی مورد
۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۴۸:۳۰
پاسخ
11
3
بهروز
ما به مربی ترسوی خودمون باختیم که تعویض دست اون نیست یا اگه هست بلد نیست
۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۵۸:۰۶
پاسخ
19
80
سید علی
میبینم کارشناسانی که در مورد فوتبال و کی‌روش و سردار آزمون نظر میدادند الان در مورد والیبال هم صاحب نظر هستند! مربی خیلی خوبی داریم و اون هم ممکنه مثل هرکسی اشتباه کنه و بعداً جبران!
۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۴:۵۲
31
11
مرتضی
به نظر من باید با همین تیم تو انتخابی آسیا شرکت کنیم و بعداز گرفتن سهمیه کلا تیم جوانان که قهرمان جهان شد رو ببریم المپیک. دیگه دوره معروف و موسوی تموم شده
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۸:۵۳
پاسخ
54
97
hamed ss
امثال شما بعد از رفتن معروف میفهمن که چی بوده توی ایران که هیچ استعدادیابی درستی نداریم بازیکنی مثل معروف هر ۵۰ سال یکبار میاد و از خیابون یکی مثل نمیشه پیدا کرد البته اینو کارشناسا میگن نه من بی سواد.
۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۲۶:۱۲
6
20
...
روس‌ها از ۵۰ سال پیش جز سه تا تیم اول دنیا هستند . اشتباه میکنید هنوز در سطح معروف پاسور در ایران نداریم .
۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۵:۵۸
18
95
عشقممم نیمار
من میدونستم ک تیممون چون مربی سطح پایینی داره..نمیتونه تیمای بزرگه ب راحتی ببره :-P مکزیک بردیم گفتیم چ خبره :-)
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۵:۴۱
پاسخ
92
49
بهرام
تیم ما به مربی خودمون باخت نمیدونم چرا این عبادی پور همیشه فیکسه بابا شاید تو تمرین خوبه نمیتونه بازی کنه بیرونش کن
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۹:۲۳
پاسخ
42
60
ساسان
کلا هرچی جلوتر رفتیم بهتر شدند و ست سوم احساسی بازی کردند و باید می‌بردند
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۴:۳۳
پاسخ
3
70
محمد علیزاده
اینو مطمئنم که اگه من با نوزده سال سن جای جناب کولاکوویچ باشم خیلی بهتر میتونم ترکیب بچینم ،وقت استراحت بگیرم و تیمو کچ کنم
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۴:۲۳
پاسخ
47
68
سینا ساحلی
لامصب بعضی از بازیکن های تیم ملی انقدر اضافه وزن دارند که 20 سانت هم نمی تونن بپرند . مثل معنوی نژاد . اما بازیکنی مثل اسفندیار که در جام جهانی جوانان که بهترین بازیکن شدش . حتی به تیم می دعوت هم نشد.
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۴:۰۷
پاسخ
13
84
یاس کبود پرسپولیسی
به قول استاد محمتشمیان اگه روسیه در عین واحد تو یه تورنمنت جهانی سه تا تیم بفرسته سه تاش تو هشت تا تیم اول هستند. بدون شک روسیه در حال حاضر بهترین تیم دنیاست حالا حساب کنید میزبان هم بود، با این حال دو ست رو نزدیک باختیم. ولی در کل یه مربی در حد ولاسکو میخایم اگه به هر دلیل نشد مربی های خودمون میتونند خوب کار کنند. والیبال قضیه اش با فوتبال خیلی فرق میکنه، رمز موفقیت والیبال تو این چند سال کار سیستماتیک تو رده های پایه بوده که سخت ترین کاره اونم امثال وکیلی ها وعطایی ها کردن. حالا به نظرتون همین مربیان که از هیچی بازیکن ساختن و چند سال جز قدرت های اول دنیا تو پایه ها هستند، نمیتونند تو بزرگسالان نتیجه بگیرند
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۰:۲۷
پاسخ
20
115
آبی رنگ آسمان
اگر دقت کنید نصف بازیکنای ما در آخرین لحظه دفاع و حمله سرعتی چشماشون بستست، همچنین تو سرویس تداوم نداریم و با ترس سرویس میزنیم. همین جزئیات باعث برد و باخت میشه.
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۴:۴۱
پاسخ
10
92
قلب سرخ
راست میگی، موسوی چشم بسته اسپک میزنه
۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۶:۳۷
5
12