ایران 1-3 کانادا / شکست تلخ والیبالیست‌ها در شب بازگشت بی‌نتیجه

ایران 1-3 کانادا / شکست تلخ والیبالیست‌ها در شب بازگشت بی‌نتیجه

13100
01:51
14 خرداد 1397
ملی پوشان والیبال کشورمان در ششمین دیدار خود در لیگ ملت ها شامگاه یکشنبه به مصاف تیم ملی کانادا رفتند. این دیدار در حالی برگزار شد که ایران صاحب سه شکست شده بود.

وبسایت رسمی برنامه نود - ملی پوشان والیبال کشورمان در ششمین دیدار خود در لیگ ملت ها شامگاه یکشنبه به مصاف تیم ملی کانادا رفتند. این دیدار در حالی برگزار شد که ایران صاحب سه شکست شده بود.

به گزارش وبسایت نود، تیم ملی والیبال ایران که در هفته اول رقابت های لیگ ملت ها صاحب یک پیروزی برابر استرالیا شده بود و دیدار برابر فرانسه و ژاپن را با شکست به پایان برده بود، در هفته دوم برابر آرژانتین به پیروزی رسید اما برابر ایتالیا شکست خورد.

ملی پوشان کشورمان یکشنبه شب در سومین دیدار از هفته دوم به مصاف تیم ملی کانادا رفتند و ۳ بر یک این دیدار را به حریف واگذار کردند. نتایج سه ست این دیدار به شرح زیر است:
۲۵ بر ۲۳ - ۲۵ بر ۲۲ - ۲۱ بر ۲۵ و ۲۵ بر ۲۲

ست اول؛ بازگشت به بازی بی نتیجه بود
ملی پوشان ایران که در شروع ست نخست نمایش برابری با کانادا داشتند با نزدیک شدن به امتیازات وقت استراحت فنی اول با حریف خود فاصله گرفتند و در ادامه هم نتوانستند این فاصله را جبران کنند. با این حال این پایان کار نبود و در امتیازات پایانی تیم ایران نمایش خوبی داشت و با گرفتن چند امتیاز ۲۳ بر ۲۴ به حریف نزدیک شدند.

با این حال در امتیاز پایانی کانادا عملکرد خوبی داشت و با وجود اینکه بازیکنان ایران در امتیازات پایانی به بازی برگشته بودند اما در نهایت گیم اول را ۲۵ بر ۲۳ از تیم کشورمان بردند.

ست دوم؛ شروع خوب ایران، پایان بد
تیم کشورمان ست دوم را خوب شروع کرد و چند امتیاز با حریف فاصله گرفت. با این حال این کاناد بود که بازگشت خوبی به بازی داشت و با دریافت های کم نقص وقت اول استراحت فنی را با یک امتیاز بیشتر به سود خود خاتمه داد.

در ادامه بازهم این کانادا بود که در سرویس و دریافت ها عملکرد بهتری داشت و فاصله اش با ایران را حفظ کرد. آنها در امتیاز ۲۱ چهار امتیاز با ایران فاصله داشتند تا در آستانه بردن دومین ست قرار بگیرد. کولاکوویچ در این امتیاز وقت استراحت گرفت تا تذاکرات فنی را به بازیکنانش بدهد.

سرویس های خوب امیر غفور در بازگشت به زمین فاصله را به دو امتیاز رساند اما بازهم کانادا با گرفتن امتیاز ۲۳ فاصله اش را حفظ کند. درحالی که کانادا ۲۳ بر ۲۱ از ایران پیش بود فرهاد قائمی به زمین آمد تا کمک حال تیم کشورمان باشد اما عملکرد خوب کانادا روی تور و استفاده از فضای خالی زمین ایران باعث شد تیم حریف دومین ست را هم ۲۵ بر ۲۲ از ایران ببرد.

ست سوم؛ اختلاف عجیب جبران شد
سومین ست از جدال با کانادا برای ایران بسیار بد و ناامیدکننده شروع شد. حریف که دو ست را برده بود ۹ بر ۲ از ایران پیش افتاد که این اختلاف تا حدودی در انگیزه بازیکنان تاثیر منفی گذاشت. با این حال یک ضربه فرهاد قائمی و هیجانی که او در بازی ایجاد کرد باعث شد ایران چند امتیاز بگیرد و فاصله را کمتر کند.

کانادایی ها در دریافت بسیار خوب عمل کردند و روی تور هم ضربات محکمی را به توپ وارد می کردند که دریافتش برای ملی پوشان کشورمان بسیار سخت بود. به همین خاطر مجددا حریف در امتیاز ۱۱ بر ۵ از ایران فاصله گرفت.

در ادامه کار تیم ایران دست به چند تعویض زد که نمایش خوب فرهاد قائمی باعث شد اوضاع کمی بهتر شود. همین عملکرد خوب روحیه بازیکنان ایران را بهتر کرد و سرویس های با ریسک بالا هم کمک کرد تا فاصله در امتیاز ۱۴ برای کانادا به یک امتیاز برسد. با رسیدن ایران به امتیاز ۱۳ و کم شدن فاصله تیگانا برای کانادا وقت استراحت گرفت تا نکات لازم را به شاگردانش گوشزد کند.

سامان فائزی که یکی از تعویض شده ها در ست سوم بود توانست در رسیدن ایران به کانادا تاثیر زیادی داشته باشد و با نمایش خوب او ایران برای نخستین بار در این ست ۱۵ بر ۱۴ از حریف پیش بیفتد. شفیعی که در خط سرویس قرار گرفته بود با زدن چند سرویس خوب ایران را زودتر از کانادا به امتیاز ۱۶ رساند تا برخلاف وقت استراحت فنی اول، این ایران باشد که با اختلاف حریف را به بیرون زمین هدایت کند.

در شروع مجدد ایران بازهم برمیزان اختلافش افزود و ۲۰ بر ۱۷ از حریف پیش افتاد و این برتری را تا امتیاز ۲۳ بر ۱۹ حفظ کرد و در پایان ست سوم را ۲۵ بر ۲۱ به سود خود خاتمه داد.

ست چهارم؛ رقابت نزدیک و فشرده
نمایش خوب ایران در ست سوم این روحیه و انگیزه را ایجاد کرد تا بازیکنان کشورمان ست چهارم را هم با پیروزی به پایان برسانند اما کانادایی ها هم دست بردار نبودند و نمایش نزدیکی داشتند.

در حالی که رقابت نزدیک و فشرده دو تیم از ابتدای گیم چهارم آغاز شده بود دو تیم در امتیاز ۱۷ مساوی پیش رفتند. گرفتن امتیاز یک به یک که در اکثر زمان ست چهارم صورت گرفت در امتیاز ۱۸ هم ادامه پیدا کرد و در امتیاز بعدی هم همین روند دنبال شد. تک دفاع خوب امیر غفور باعث شد ایران زودتر از حریف به امتیاز ۲۰ برسد اما کانادا ضمن جبران این امتیاز ۲۱ بر ۲۰ از ایران پیش افتاد.

کانادا که احساس خطر کرده بود در امتیازات پایانی ست چهارم نمایش کم اشتباه تری داشت و سه امتیاز از ایران پیش افتاد تا کار برای شاگردان کولاکوویچ سخت شود. به همین خاطر سرمربی تیم ملی ایران در امتیاز ۲۳ بر ۲۰ برای تیمش وقت استراحت گرفت تا شاید عامل بازگشت بازیکنان به روند امتیازی گیری شود.

کانادا در ادامه خوب بودنش در امتیازات پایانی توانست عملکرد خوبی داشته باشد و در نهایت این ست را ۲۵ بر ۲۱ به سود خود خاتمه داد و در مجموع ۳ بر یک پیروز شد تا تیم ایران با دو شکست و یک پیروزی هفته دوم را به پایان برساند.

تیم ملی والیبال ایران در هفته اول هم صاحب یک پیروزی و دو شکست شده بود و در هفته دوم همین اتفاق را تکرار کرد و برابر آرژانتین به پیروزی رسید اما برابر تیم های کانادا و ایتالیا تن به شکست داد.

هفته سوم رقابت های لیگ ملت ها به میزبانی روسیه برگزار خواهد شد و تیم ملی کشورمان به مصاف برزیل، روسیه و چین خواهد رفت.

 

1004

 

نظرات کاربران
66666
مربی نداریم.ایران در هیچ خطی خوب بازی نمیکنه.اصلا تیم روحیه نداره.تعویضها همش اشتباست.کانادا یه تیم معمولی بود که ازش باختیم.
۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۲۷:۴۹
پاسخ
0
1
والیبالی ها
واقعا ضعیف هستیم یکی این لرد موسوی رو بگیره داریم تحقیر میشیم تیم کامل باید عوض شه مربی مثه مائورو بروتو بدرد میخوره از توپ های ساده که من هم میتونم امتیاز بگیرم امتیاز به حریف میدیم
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۵:۲۶
پاسخ
1
0
علیرضا
اولا اونایی که میگن کانادا حرف تمرینیه بدونن همین کانادا ایتالیا رو 3بر یک زد.. اما الان انتقاد....بزرگترین اشتباهمون دفاع روی تور بود توی چندتا موقعیت موسوی حال نداشت به دفاع کنار برسه و توی چندتا موقعیت که کم هم نیستن موسوی میخواست با یک دست مهاجم رو دفاع کنه دوم اینکه من فکر میکنم تیم ملی از لحاظ فیزیکی کم میاره..اگه دقت کنین اوایل بازی بجز چند موقیعت ایران پایاپای پیش میره بعد یهو خستش میشه یا برعکس اوایل بازی استراحت میکنن و بعد اخرای ست بیدار میشن خلاصه انگار بازیکنا هشتشون گرو نهشونه...امیدوارم انشاالله یه تغییر اساسی بکنن
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۷:۲۷
پاسخ
0
2
Am
وقتی والیبالمون داره اینجوری میکنه وای به حال فوتبالمون تو مقدماتی فوتبالمون با ترکیه تو باخت حالا وای به حال جام جهانیمون بعد کی روش میگه از بازیکنامون راضی هستم
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۳:۲۲
پاسخ
2
0
amir
حال و روز الان والیبال آینده فوتبال بدون کی روشه
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۴:۵۱
پاسخ
1
2
Pouyan
الان ۶ ساله که همین بازیکنا دارن برای والیبال بازی میکنن...تمام تیمای هم دوره ی ای بازیکنا عوض شدن...اخه چراا موضوعی که اینقدر روشنه رو کسی نمبینه...به خدا موسوی و میرزاجانپور و غفورو معروف وقائمی دیگه دورشون تموم شده...پس کی باید بازیکنای جوون با انگیزه به تیم اضافه بشن...اخه کدوم پشت خط زنی سرویس عادی میزنه مه غفور میزنه...موسوی که نع دفاع میکنه نع سرویس بلده بزنه....تو رو خدا بازیکنای جوون بیارید...اینقدر طولش میدید که بازیکنای جوونمون دیگه پیر میشن....از سه چهار پیش یه چنین روزایی رو میدیدم...بازیکنا اشباع شدن....
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۳:۲۲
پاسخ
0
8
mohamad amitor
تورو خدا این عبادی پورو بزارین بیرون شریفی خیلی بهتره همونی ک 19 سالشه عبادیپور فقط سرویس
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۰:۱۷
پاسخ
1
3
شهرضا
مربی بی کیفیت =بازیکن سالاری مربی های ویچ دار= ترس از بازیکن آدمین جان بچاپ که دلمون خونه از این والیبال ایران
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۸:۵۱
پاسخ
0
7
Ali
خدایی این چه روش بازی کردن اون قدر به خودشون مغرور شدن و فکردن خیلی عالی هستن و گفتن تو آسیا هیچ تیمی مثل ما خوب نیست الان ببینن تیم هایی مثل ژاپن و چین چقدر عالی دارن پیشرفت میکنن و ما همچنان داریم درجا میزنیم آدمین لطفا" بچاپ
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۳:۱۳
پاسخ
0
6
تاجی اصل
اکثر بازیکنان قدیمی مثل معروف = قایمی - موسوی و مرندی تمام شده دوستان فکر میکنند برای تور گردشگری آمده اند همگی خیالشان از بابت این تور اروپایی راحت است بهتر است از بازیکنانی استفاده شود که انگیزه داشته باشند
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۳:۱۷
پاسخ
0
16
میلاد/استقلال
کارشناس والیبال نیستم اما شاید بهتر بود ترکیب جوون تر میشد تا کسب تجربه ای باشه براشون از وقتی اومدیم به عرصه بین المللی از اول تا الان با همون ترکیب ولاسکو بازی کردیم بدون تغییر در حالی که تیمای دیگه دوسه بار تا حالا تیمشونو عوض کردن .......
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۳:۳۵
پاسخ
0
10
محمود
دوستان چرا اینقدر حرص میخورید، من یه ست از ایران جلو ایتالیا دیدم، فهمیدم اینا تیم نمیشن فقط رو اعصابن.اصلا غیرتی و با انگیزه بازی نمی کنن، دیگه امسال بازیا رو نگاه نمی کنم، فقط نتایج دنبال میکنم، اونم که معلومه چی شده....
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۶:۵۱
پاسخ
0
10
Adnan
عامل تمام باخت های تیم والیبال وجود میرزاجانپور و بخصوص عبادی پور هست که کامل مشخصه شاکله تیم رو بهم میریزن و جالبه که مدام توی ترکیب فیکس هم قرار دارن.این نسل دیگه باید بره و جدیدا بیان که خیلی بهترم بازی میکنن
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۱:۰۰
پاسخ
2
19
احمد
عبادی پور تو لیگ لهستان قهرمان شده و یکی امتیاز آورترین بازیکنای لیگ لهستان بوده. فشار زیادی روشه شاید بهتر بود هفته اول را استراحت میکرد از هفته دوم تو بازی میومد.
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۰:۴۶
4
10
Amir
آی گفتی .من از وقتی این عباد اومد گفتم تا این هس ما ب هیجا نمیرسیم.الانم میگم بعدها هم خواهم گفت .موندم همه جایگزین دارن جز این . نابود کرده کل تیمووو
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۴:۴۵
4
6
میلاد
بخدا اگه مربی ایرانی گذاشته بودیم از این بهتر نتیجه میگرفت از والیبال که نا امید شدیم خدا کنه از فوتبال جام جهانی از تیم ملی نا امید نشیم وگرنه خیلی حالمون گرفته میشه
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۴:۱۵
پاسخ
0
17
مهران
عیب نداره..دوره های قبلی انقدر خوب بودید که همچنان دوستون داریم.
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۸:۴۱
پاسخ
22
5