ایران 3 - صربستان یک؛ پیروزی بی دردسر و کسب جواز حضور در شیکاگو

ایران 3 - صربستان یک؛ پیروزی بی دردسر و کسب جواز حضور در شیکاگو

7193
20:50
07 تیر 1398
تیم ملی والیبال ایران موفق شد در اول دیدار از هفته پنجم لیگ ملت‌های والیبال 2019 مقابل صربستان به پیروزی برسد.

به گزارش وب‌سایت نود، تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی از هفته پنجم رقابت‌های لیگ ملت‌های 2019 از ساعت 18:30 به میزبانی بلغارستان به مصاف صربستان رفت.

ایگور کولاکوویچ برای شروع این مسابقه از ترکیب سعید معروف، سید محمد موسوی، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی، علی شفیعی و محمدرضا حضرت‌پور استفاده کرد.

* ست نخست؛ 25 بر 23 به سود ایران

بازی پایاپایی آغاز شد و هر دو تیم عملکرد خوبی در شروع مسابقه داشتند تا در امتیاز 8 بر 7 به سود صربستان تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. شاگردان کولاکوویچ در امتیاز 14 بر 13 از حریف پیش افتادند و در ادامه در امتیاز 16 بر 14 به سود ایران هر دو تیم به وقت استراحت فنی دوم رفتند. تا این امتیاز اشتباهات سرویس در هر دو تیم زیاد بود. زمانی که اختلاف تیم‌ها به عدد 3 رسید و نتیجه بازی 20 بر 17 به سود ایران شد نیکولا گربیچ، شاگردانش را فراخواند تا نکاتی را به آنها گوشزد کند. بازی در امتیاز 21 به تساوی کشیده شد تا این بار کولاکوویچ درخواست وقت استراحت کند. این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 23 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

* ست دوم؛28 بر 26 به سود صربستان
صرب‌ها ست دوم را بهتر از ایران شروع کردند، اما در امتیاز 6 بازی به تساوی کشیده شد. در امتیاز 8 بر 7 به سود صربستان تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. تیم ایران رفته رفته اختلاف را کمتر کرد و توانست از حریف خود پیش بیفتد. امتیاز 21 صرب‌ها بازی را به تساوی کشاندند و در امتیاز 22 از حریف پیش افتادند.  این ست در نهایت با نتیجه 28 بر 26 به سود شاگردان گربیچ خاتمه پیدا کرد.

*ست سوم، 25 بر 22 به سود ایران

تیم ایران باتوجه به شکستی که در ست دوم داشت، ست سوم را با قدرت بیشتری شروع کرد و در امتیاز 8 بر 5 به سود ایران تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. در امتیاز 10 بر 5 به سود ایران گربیچ درخواست وقت استراحت کرد تا اختلاف تیم‌ها بیشتر نشود. برتری ایران ادامه پیدا کرد و در امتیاز 16 بر 10 به سود شاگردان کولاکوویچ تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. در امتیاز 23 بر 19 به سود ایران بازهم گربیچ وقفه‌ای در جریان بازی ایجاد کرد. او همچنین چند بازیکن جوان‌تر تیمش را هم وارد زمین کرد تا شاید روند بازی تغییر کند، اما این ست در نهایت با نتیجه 25 بر 22 به سود ایران تمام شد.

* ست چهارم؛ 25 بر 19 به سود ایران

این ست هم بسیار نزدیک آغاز شد. در امتیاز 8 بر 7 به سود صربستان تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. در ادامه نتیجه بازی 16 بر 15 به سود ایران شد تا تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم بروند. وقفه‌ها و تغییرات گربیچ تاثیری بر روند خوب بازی ایران نداشت تا اینکه ست چهارم در نهایت با نتیجه 25 بر 19 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

 

تیم ملی والیبال ایران تاکنون موفق به شکست تیم‌های ملی ایتالیا، چین، آلمان، آرژانتین، ژاپن، کانادا، لهستان، روسیه، پرتغال و استرالیا شده و نتیجه را به تیم‌های برزیل و فرانسه واگذار کرده است.

شاگردان ایگور کولاکوویچ فردا در دومین دیدار خود از هفته پنجم رقابت‌های لیگ ملت‌های 2019 باید از ساعت 22:10 به وقت تهران به مصاف بلغارستان میزبان بروند.

4416

نظرات کاربران
سارابیا
واقعا ممنونیم از شما بچه ها که روزبه روز ایران را سر بلند تر میکنیین دست مریزاد مرسی خسته نباشید گل کاشتید
۰۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۹:۳۴
پاسخ
3
92
پرستو
این تیم فوق العاده است..به امید موفقیت های بیشتر..
۰۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۴:۵۴
پاسخ
0
76
بچه کاشو
تک ستاره ی والیبال جهان: امپراطور امیر غفور
۰۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۴:۰۲
پاسخ
10
138
بابک
حضرت پور هم در دریافت هم توپ گیری فوق العاده است،بدون تردید بهترین لیبروی چند سال اخیرمون بوده!! این تیم فقط به یه معنوی نژاد آماده احتیاج داره تا غیر قابل مهار بشه! ادمین...
۰۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۳:۱۴
پاسخ
4
176
ستارگان سرخ ایران
دم بچه ها گرم خسته نباشید ان شا الله بریم روی سکو وحتی قهرمانی اگه فوتبال مثل والیبال ثبات مدیریت داشت و مدیران خوبی در راسش قرار می گرفتن حتی با نصف هزینه هایی که الان برای فوتبال صرف میشه می تونست خیلی بیشتر پیشرفت کنه قابل توجه مدیران ارشد فوتبال.!!!!!مدیران والیبال با هدف گذاری روی سرمایه گذاری توی تیمهای پایه والیبال ما رو به این جایگاه رسوندن که الان از دیدن بازیهای تیم ملی لذت می بریم
۰۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۹:۵۸
پاسخ
1
126
پرسپولیس قهرمان
ایول بچه ها عالی بودین امیر غفور عالی تر
۰۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۷:۳۱
پاسخ
6
127
ایران عزیز
خسته نباشید سرو قامتان ایران
۰۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۶:۵۹
پاسخ
3
115
آتوساااا
کاش یک پنجم هزینه های فوتبال رو خرج والیبال میکرن ، تا ایران همیشه حداقل جز 3 تیم برتر جهان ، المپیک و.... میشد . باریکلا بچه های والیبالمون
۰۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۶:۲۹
پاسخ
4
128
علیرضا
در رشته‌های بسیاری استعدادهای فراوان داریم که متاسفانه سرمایه‌گذاری لازم براشون انجام نمیشه. این بچه‌ها هر جای دیگه بودن الان جزء قهرمانان جهان و المپیک می‌شدن.
۰۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۸:۰۹
2
107
فقط یوونتوس
یوهوووووو عالی بودیم مخصوصا غفور و عبادیپور
۰۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۵:۱۸
پاسخ
5
109