اینفانتینو: احساس می‌کنم در خانه‌ام هستم/حضور در ایران برایم افتخار بزرگی است

اینفانتینو: احساس می‌کنم در خانه‌ام هستم/حضور در ایران برایم افتخار بزرگی است

17706
10:51
10 اسفند 1396
رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال در دیدار با مسئولان و خانواده این رشته در ایران گفت: از اینکه اینجا هستم بسیار خوشحالم و احساس می کنم در خانه خودم هستم.

وبسایت رسمی برنامه نود - رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال در دیدار با مسئولان و خانواده این رشته در ایران گفت: از اینکه اینجا هستم بسیار خوشحالم و احساس می کنم در خانه خودم هستم.

به گزارش وبسایت نود،جیانی اینفانتینو در دیدار با برخی اعضای خانواده فوتبال که صبح امروز پنجشنبه برگزار شد گفت: از ریاست فدراسون فوتبال ؛ مهدی عزیز! تشکر می کنم. خانم ها و آقایان امروز برای من افتخار بزرگی است که در ایران و تهران کنار شما باشم.

وی افزود: بسیار خوشحالم در کشوری هستم که فوتبال را زندگی می کند. برای همین احساس می کنم در خانه ام هستم.

رییس فیفا ادامه داد: در کنار خانواده بزرگ فوتبال ایران هستم و اینطور شروع می کنم. از اعماق قلبم از عملکردی که رقم زدید قدردانی می کنم. تمام ساعاتی که برای دخترها و پسرهای جامعه تان فوتبال بازی می کنید برای این است که مطمئن باشید آنها می توانند فوتبال بازی کنند. از اسطوره های فوتبال ایران تشکر می کنم. آنها نقش شایانی داشتند در ایجاد فدراسیون پنج ستاره ایران.

اینفانتینو اظهار داشت: همه باید با هم موافقم باشیم ستاره هایی هستند که درزمین می جنگند و ما باید موفقیت را برای آنها فراهم کنیم.

وی درباره حضورش در تهران گفت: به خاطر سرمایه گذاری در فوتبال بانوان تبریک می گویم.

اینفانتینو سپس برای آنها دست زد تا اینگونه به ستایش بانوان فوتبالی بپردازد.

او در ادامه گفت: بیایید فوتبال را بیش از این پیشرفت بدهیم. لاید به 50 درصد از جمعیتمان که خانم ها هستند بیشتر اهمیت دهیم. باید به فدراسیون فوتبال و کشور ایران بابت پیشرفت های چشمگیرش تبریک بگوید. شما تنها کشوری هستید که در دنیا پنج ستاره دارید که تصویبی است بر میزان موفقیت در ایران.

وی ادامه داد: یادمان نرود ایران به پنج جام جهانی صعود کرده است و این بار به عنوان دومین تیم به جام جهانی روسیه صعود کرده است. همین می تواند نشانه خوبی باشد برای حصور قدرتمند در جام جهانی.

اینفانیتو گفت: دو سال پیش که به ایران آمدم هنور رییس نشده بودم. مایل بودم در نامزدی ریاست فیفا رای بیاورم. این اتفاق هم افتاد. حالا پس از دو سال و سه روز که آمدم باید بگویم اولا موضوع این است که به عنوان رییس فیفا انتخاب شدم و پنج اتفاق بعدی که پس از آن رخ داد صعود تیم ایرانی به جام جهانی بود. پس می توانم بگویم از زمانیکه آمده ام همه چیز برای فوتبال ایران خوب پیش رفته است. برای ایران خوب باشد یعنی برای فیفا خوب است.

وی گفت: دوست دارم ایران بسیار قدرتمند در فوتبال شود. چونکه به فوتبال دنیا کمک می کند. تلاش بسیاری در ایران شده است تا به خواسته های خود برسیم. البته باید در زمینه هایی نظیر حق پخش تلویزیونی و .. حل شود.

اینفانتینو ادامه داد: واقعا متعجب می شوم وقتی می شنوم حق پخش تلویزیونی به باشگاهها داده نمی شود. پخش کننده های تلویزیونی نگاه اجتماعی به فوتبال می بخشند. کافی است به جایگاه فوتبال مثل بازی امروز دربی توجه کنیم. پس اگر ایران نمی خواهد جایگاه خودش را در جهان از دست بدهد بسیار مهم است گه حق پخش تلویزیونی به باشگاهها داده شود. این اتفاق در همه جای دنیا رخ می دهد و نمی تواند فوتبال از آن جدا شود.

وی افزود: باید این امر تحقق پیدا کنند. ایران نمی تواند از این موضوع جدا شود. دوست دارم تقاضا کنم از مسئولانی که تصمیم سازی می کنند تا این مساله را اصلاح کنند.

اینفانتینو لحنش را کمی تغییر داد و گفت: اگر اینطور نشود باید بگویم برای آخرین بار خواهد بود به ایران می آیم تا به تشویق موفقیت هایتان بپردازم. نباید بگذاریم این اتفاق بیفتد.

وی افزود: در دنیایی هستیم که درگیری های سیاسی وجود دارد. اما اجازه دهید یکبار دیگر بطور شفاف بیان کنم سیاست باید از فوتبال خارج شود. فوتبال برای مردم است. فوتبال برای هر کشوری است و خیلی طبیعی است مردم کشورهای مختلف بخواهمد تا تیم های کشورهایشان در شهرهای خودشان بازی کنند. همانطور که در ایران باید این موضوع را انتظار داشته باشیم.
اینفانتینو در ادامه خاطر نشان کرد: باید همه در راستای این هدف تلاش کنیم. ما باید کاری کنیم که همه در نقاط مختلف دنیا بطور مستقل و جدا به دور از سیاست ها و مناقشاتشان از دیدن فوتبال لذت ببرند. اصول و ارزش های مهمی در فیفا داریم که باید از آنها بهره ببریم.

وی افزود: اگر تماشاگران نباشند هیچ اتفاقی نمی افتد. باید کاری کنیم که مسابقات رفت و برگشت برگزار شود. اصل بسیار مهمی داریم که سیاست نباید در فوتبال دخالت داده شود. چونکه باید از فوتبالم محافظت کنیم و آینده اش را نجات دهیم. در اینصورت است که من می توانم از تک تک شماها تشکر کنم که با کودکانتان از فوتبال لذت ببرید.

رئیس فیفا ادامه داد: درست است خیلی از اسطوره هایی نظیر مارکو فان باستن که اینجا هم هست به فوتبال کمک می کند. ولی برای زندگی کردن فوتبالی باید تلاش بیشتر کنیم. در فوتبال روحیه همکاری و کار تیمی را می آموزیم. در فوتبال یاد می گیریم به حریف، داور و جبران شکست ها برای بازی بعدی احترام بگذاریم. ما یاد می گیریم که چطور به زندگی فکر کنیم.

 

1004

نظرات کاربران
Hadi
فقط امیدوارم تو استادیوم تماشاگرا گند نزنند, نارنجک و دگیری نباشه
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۶:۳۰
پاسخ
1
12
setareh.jr
گوش ما از این حرفا پره مشمل میزبانیمون رو حل کن....
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۵:۱۸
پاسخ
2
44
Rora-taji1
انشالله كه مشكل ميزباني با تيم هاي عربستاني حل شود
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۶:۱۷
پاسخ
4
52
محمد
به حرفاش گوش کنین تا به حرفاتون گوش کنه میزبانی باشگاه درست بشه گوش کردن یعنی عمل کردن به خواسته هاش
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۳:۲۴
پاسخ
2
59
CR 6+4 FCP
این صحبت ها را فقط می توان از رئیس فیفا شنید.
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۲:۱۳
پاسخ
1
66
رضا
اگه واقعا راست ميگه مشكل مارو با عربستان حل كنه
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۷:۳۷
پاسخ
4
91
سروری یعنی قهرمان
چی میشد اگه جام رو رییس فیفا دست سید جلال میداد دیگه هیچ پمادی اثر نمیکرد
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۳:۵۸
پاسخ
60
80
....
توهم نزن.رییس فیفا جامو دست ردنالدو و مسی هم نمی ده بعد بیاد بده سید جلال؟
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۹:۲۹
11
44
f
هر چند سال یکبار یک مقام فیفا میاد ما از شیر مرغ تا جون ادمیزاد رو براش مهیا میکنیم بعد تو روی ما میگه بله حق با شماست چشم . به عربستان میگه ولشون کن اینا رو حرف حرف تو. از دو طریق میشه نگاه کرد: یا اینکه فیفا داره حق ما رو میخوره که با اون قوانین سفت و سخت بعید میدونم یا این که مدیران ما سواد چانه زنی و حق گیری از راه بین المللی رو ندارند و حق ما خورده میشه. با توجه به این که از نحوه قرار داد بستن فدراسیون با شرکت های داخلی مشخصه که نه تنها سود نمیکنند بلکه باید تا چند سال غرامت هم بپردازند قشنگ معلومه تو بین الملل چه کارمیکنند؟؟؟
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۶:۵۰
پاسخ
3
104
سمــیعـی . بوشهـــر
آقای اینفانتینیو فکرکنم فراموش کردی که فدراسیون ما5ستاره است......!
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۹:۵۸
پاسخ
10
114
طوفان سرخ آسیا
آقای اینفانتینو لطفا قدرت ، افتخارات ، اصالت و بزرگی ارتش سرخ را در دنیا بازگو کنید . آقای پیروانی گفتند که شما هوادار پرسپولیس هستید . انتظار داریم هوای تیم محبوبتان را داشته باشید .
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۶:۵۴
پاسخ
186
56
آبی سنتر
واقعا توهم شما 4 پولیسی ها چقدر رفته بالا. اینفانتینو طرفداره شماست!!!؟؟؟ یعنی بازی هاتون رو رصد میکنه!؟ بعد میگی افتخارات نسیم ملایم آسیا رو در دنیا بارگو کنه. میشه بگی کدوم افتخار؟ حذف توسط محمدان بنگلادش یا شیش تایی شدن مقابل الهلال یا پنج تا سه تا خوردن های همیشگی مقابل اماراتی و قطری ها. واقعا پیروانی هم حالش خوب نیست. بعد دربی فکرکنم بدتر هم بشه. تیم بین الملل فقط استقلال سومین تیم پرافتخار آسیا.
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۱:۰۶
12
45
امین - جرج بست
این آقای پیروانی خیلی باحاله ...!!!، قشنگ مشخصه کلی سال با آقای اینفانتینو رفاقت عمیق داشته که اینقدر از علایقشون با خبره ...!!!، من موندم چرا اینفانتیو فان باستن نمیذاره کنار پیروانی رو بذاره جاش ...!!! خخخخخخخخ، به شخصه مطمئنم اینفانتیو قبل اومدن به ایران اسم باشگاه های استقلال و پرسپولیس رو هم نمیدونسته حالا چطور شده طرفدار الله اعلم ...!!!
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۰:۱۸
9
63
فدرل پرسپولیسی
فقط سکوت .... :))))))) ادمین بچاپ
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۷:۵۰
8
49
فقط استقلال
خدانکشت که اینقدر مردم را میخندونی بابا پیروانی کی با رئیس فیفا دیدارکرده که بفهمه او پرسپولیسیه
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۱:۴۴
9
90
عموعبداله
از این همه حرفهای بیخودی که می زند (احساس میکنم‌در کشورم هستم و امدن به ایران افتاخار است) معلوم است که قول پیگیری میزبانی تیمهای ایرانی هم یک قول الکی است
۱۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۳:۴۸
پاسخ
20
146