بار جذابیت لیگ روی دوش دنیزلی؛ پرشورها وارد می‌شوند

بار جذابیت لیگ روی دوش دنیزلی؛ پرشورها وارد می‌شوند

3782
17:40
29 خرداد 1398
برگ برنده جذابیت لیگ در اختیار تبریزی‌هاست. تیمی که دنیزلی را روی نیمکتش می‌بیند.

به گزارش وب‌سایت نود، بعد از کی‌روش و شفر، برانکو هم ایران را ترک کرد تا یک مثلث از جذابیت‌های فوتبال ایران کم شود. فصلی که می‌توانست با حضور استراماچونی و دوئلش با برانکو به یکی از جذاب‌ترین فصل‌ها تبدیل شود و عیار برانکو را بیش از پیش به نمایش بگذارد. حالا این سه ضلعی از چند ضلعی فوتبال ایران جدا شده و می‌تواند یکی از بی‌هیجان‌ترین فصل‌های لیگ برتر را رقم بزند. با این حال هنوز چند راه فرار از این اتفاق وجود دارد.

یکی از جذابیت‌های لیگ فصل آینده حضور استراماچونی است که حسابی کنجکاوی‌برانگیز بوده و همه به دنبال این هستند که بدانند او قرار است در استقلال چه نمایشی داشته باشد. مربی‌ای که نام و آوازه حضورش در اینتر کارنامه‌اش را تحت‌الشعاع قرارداده و  ضعف‌هایش کمتر از آن چیزی که هست به چشم می‌آید. با این حال او آنقدر نام بزرگی در دنیای فوتبال هست که بتواند لیگ را جذاب‌تر و داغتر کند.

برگ برنده اما در اختیار تبریزی‌هاست. تیمی که روی نیمکتش دنیزلی را می‌بیند. دنیزلی شاید به تنهایی نتواند بار جذابیت لیگ را به دوش بکشد اما وزنه قابل اتکایی محسوب می‌شود. البته برای تبریزی‌ها که این فصل نمی‌خواهند اسیر بدبیاری‌ها و اتفاقات فوتبال شده و فقط با قهرمانی راضی می‌شوند شاید دنیزلی خیلی گزینه مطمئنی نباشد. اما حضور او بازگشت مجددی برای پرشورها خواهد بود و آنها پرشورتر از همیشه در لیگ حاضر خواهند شد.

دنیزلی در لیگ برتر 92 بازی روی نیمکت تیم‌های ایرانی نشسته و میانگین 1.71 امتیاز از هر بازی را ثبت کرده است. کارنامه او در این زمینه خیلی ویژه محسوب نمی‌شود. در زمینه گل‌های زده اما او حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. میانگین گل‌های زده در هر بازی تیم‌های او 1/75 گل در هر بازی است. او در این زمینه با اقتدار در صدر ایستاده و بهترین آمار را در میان تمام مربیانی که سابقه حضور در ایران را دارند را از آن خود کرده. میانگین گل‌های رد و بدل‌شده در بازی‌هایی که دنیزلی روی نیمکت یکی از تیم‌ها نشسته هم 3.01 است. یعنی در هر بازی تقریبا بیش از سه گل میان دو تیم رد و بدل شده. او در این زمینه بعد از ژوزه آلبرتو کاستای پرتغالی در رده دوم قرار دارد. آلبرتو کاستا سرمربی صنعت نفت بود و 30 بازی این تیم را هدایت کرد. میانگین گل‌های رد و بدل‌شده در بازی‌هایی با هدایت کاستا 3.30 گل بوده است و دنیزلی بعد از او در رده دوم قرار دارد. 

30388

نظرات کاربران
حامد
امیدوارم بازی های پر گل ؛ جذاب و کم حاشیه ای رو امسال شاهد باشیم...
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۱:۳۴
پاسخ
6
297
اردبیل آذربایجان
امسال : تراختور اول سپاهان دوم فولاد سوم استقلال چهارم ماشین پنجم پدیده ششم پیروزی دوازدهم
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۰:۳۵
پاسخ
54
2752
پرسپولیسی ام و مهمتر ایرانی ام
امیدوارم دنیزلی سرخدل بتونه آرزوی همیشگی طرفداران تراکتور رو یکبار هم که شده محقق کنه
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۳:۵۸
پاسخ
576
35
سولدوز تراختور
حالا منظورت از سرخ دل تراختور بود یا پیروزی؟ والا من جایی ندیدم که بگه من پیروزی هستم ولی به محض ورود گفت به تیمی میرم که هم زبانان من اونو حمایت میکنن و وقتی جو ورزشگاهو میبینم یاد استادیوم استانبول میوفتم...
۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۴:۳۹
23
953