بازتاب جهانی حضور زنان در آزادی

بازتاب جهانی حضور زنان در آزادی

19685
09:31
25 مهر 1397
حضور زنان برای تماشای دیدار ایران و بولیوی در ورزشگاه آزادی بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خارجی داشت.

وبسایت رسمی برنامه نود - حضور زنان برای تماشای دیدار ایران و بولیوی در ورزشگاه آزادی بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خارجی داشت.

 به گزارش وب سایت نود، در حاشیه دیدار تدارکاتی تیم های فوتبال ایران - بولیوی
حضور زنان برای تماشای دیدار ایران و بولیوی در ورزشگاه آزادی بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خارجی داشت.

به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران در دیداری دوستانه موفق شد با نتیجه ۲ بر یک بولیوی را در ورزشگاه آزادی شکست دهد. در این دیدار بعد از مدت‌ها بانوان در ورزشگاه آزادی حاضر شدند تا طلسم حضور بانوان در ورزشگاه آزادی شکسته شود.

این حضور بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها داشت.

* فرانس ۲۴

برای اولین بار و در اقدامی بی‌سابقه، به جمعیتی بالغ بر ۱۰۰ تماشاگر زن اجازه داده شد تا بازی تیم ملی کشورشان برابر بولیوی را تماشا کنند. از سال ۱۹۷۹ بعد از انقلاب اسلامی، از حضور زنان در ورزشگاه ها ممانعت به عمل آمد و مسئولان عنوان می‌کردند باید از زنان در برابر جو مردانه ورزشگاه ها مراقبت شود.

هم‌چنین در طول جام جهانی روسیه نیز به زنان اجازه داده شد تا در ورزشگاه آزادی حاضر باشند و دیدارهای تیم ملی کشورشان را از مانیتور تماشا کنند.

اکیپ

نشریه معتبر اکیپ با این تیتر که "پیروزی دو سر برد برای ایران" به بازتاب حضور زنان در آزادی این اتفاق پرداخت.

در گزارش این نشریه آمده است: پیروزی ایران برابر بولیوی تنها در زمین بازی به دست نیامد و در رابطه با برابری زنان و مردان نیز اتفاق مثبتی در ورزشگاه رخ داد و برای اولین بار زنان اجازه حضور در ورزشگاه را به دست آوردند تا یک برد دیگر برای ایران ثبت شود.

این اتفاق برای اولین بار رخ می‌دهد جایی که زنان در قسمتی جداگانه در ورزشگاه اجازه تماشای دیدار تیم ملی کشورشان را به دست آوردند.

Fotbollskanalen

این رسانه سوئدی نیز در بازتاب اتفاق یاد شده نوشت: بالاخره بعد از ۴۰ سال انتظار زنان توانستند دیدار تیم ملی فوتبال کشورشان برابر بولیوی را از نزدیک تماشا کنند. بر همین اساس بستگان بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران، بازیکنان تیم ملی فوتسال و عده ای تماشاگر برای اولین بار توانستند به ورزشگاه آزادی راه یابند و دیدار تیم ملی کشورشان را از نزدیک تماشا کنند.

Sun daily & Nation

دو رسانه دیگر انگلیسی نیز ورود زنان ایران به ورزشگاه را بازتاب دادند و آن را اتفاقی خوب و ماندگار برای فوتبال ایران قلمداد کردند که بعد از مدت‌ها انتظار عملی شده است.

همچنین رسانه های دیگر از جمله لوموند فرانسه، بخش رسانه ای گاردین و شبکه های توئیتر رسانه‌های ورزشی دنیا نیز این اتفاق را بازتاب داده‌اند.

 

2051

نظرات کاربران
محسن52
درود بر بانوان ایران زمین. ان شالله به حق تون برسید. امیدوارم در بازی های باشگاهی هم برای تشویق تیم محبوبتان به ورزشگاه ها برید
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۳:۰۲
پاسخ
4
29
سونامی قرمز
تیتر روزنامه پیروزی: بانوی ایرانی خوش امدی به ورزشگاه ازادی واسه فینال اسیایی. ایشاا....
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۱:۱۱
پاسخ
18
47
I.R.Iran
الان این مثلا قابل افتخاره؟!
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۳:۰۶
پاسخ
5
51
Abedi
واقعا تاسف داره نه شوق و افتخار چرا باید بانوان از دیدن فوتبال محروم باشن ؟ تو خیلی از جاها حتی آزادی خانوما از آقایونم بیشتره فقط ورزشگاه مشکل داره ؟ همیشه وقتی جوانا یه جایی هستن که تو جمع خانوم نیست حرف ها و شعار های منشوری میدن ولی جایی که خانوم باشه رفتارمون تغییر میکنه
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۱:۳۱
پاسخ
9
63
z
من دلم میخواست برم، ولی اجازه نداشتم!
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۴:۵۱
پاسخ
2
74
کوروش بوانات
درکت میکنم
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۰:۳۶
1
23
mohammad
از بانوان انتظار میره همونقدر که اشتیاق دارن بیان فوتبال ببینن فوتبال و ورزشهای دیگه بانوان رو هم دنبال کنن . تمام ورزش های بانوان با اینکه ورود خانومها مجازه تقریبا بدون تماشاگر و یا با جمعیت کمتر از 100 نفر بازدید کننده انجام میشه.
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۳:۴۵
پاسخ
10
61
حمید
این کار فقط برای بستن دهان فیفا انجام شده و دیگر تکرار نخواهد شد. ادمین جان ممنون.
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۳:۰۰
پاسخ
9
85
Sana
الان چی شد خانوما رو راه دادن هر چند دست چین بود این ورود خانوما ولی جای شکرش باقی هست که بعدها بزارن همه بیان
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۹:۱۲
پاسخ
7
80
nima
در جواب اصلی به جای اینکه جلو ورود خانم ها رو بگیرند برای اینکه جو خرابه باید کسایی رو نزارند وارد ورزشگاه بشن که جو رو خراب می کنند واقعا کار ساده ای شما ای نحوه ی سلام علیک یک نفر می تونید بفهمید چه شخصیتی داره ... نکته ی بعدی اینه که شما بشین با خانم بچه ها از تلوزیون نگاه کن برای تمام مردم نسخه نپیچ که بدبختی ما از همین نسخه پیچیدنسات
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۲:۴۰
2
12
اصلی
انصافا شما با این جو پسر خودت رو میبری ورزشگاه چه برسه به بانوان.بوی تعفن سیگار،فحش های رکیک و ... برادرم اونجا جای خانواده ها نیست،مگه درست بشه این وضعیت.
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۸:۵۵
26
28
حمید
یعنی به همین راحتی رسانه های جهانی فریب خوردن فقط جنبه سمبلیک داشت این حرکت و این افراد مردم معمولی نبودن که گلچین شده بودن
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۴:۰۶
پاسخ
17
137
ایمان اسلامی
باید قبول کرد هنوز جو ورزشگاه برای بازی های لیگ و حذفی خوب نیست حتی برای مردا پرتاب سنگ، چاقو کشی ، مواد و.. ای کاش تماشاگرا زودتر درست بشن
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۳:۲۱
پاسخ
47
93
فرشاد
جو ورزشگاه های ما با حضور زنان قطعا بهتر میشه و فحاشی ها و کارهای زشت کنترل میشه.
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۰:۳۰
8
80
پارسیک
انشالا همیشه ادامه پیدا کنه و به هدف ساکت کردن فیفا نبوده باشه
۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۰:۴۳
پاسخ
13
145