بازتاب رکوردشکنی قوچان نژاد در سایت فیفا

بازتاب رکوردشکنی قوچان نژاد در سایت فیفا

14817
19:50
29 شهریور 1398
در ستون هفتگی رکوردهای فیفا، به رکوردشکنی رضا قوچان نژاد در هلند نیز اشاره شده است.

به گزارش وبسایت نود، سایت رسمی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) هر هفته در روزهای جمعه در مطلبی به رکوردهای ثبت شده یک هفته گذشته دنیای فوتبال اشاره می‌کند. در نسخه این هفته، رکوردشکنی رضا قوچان نژاد در لیگ هلند نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

در این مقاله که در ابتدای هر رکورد اعداد مربوط به آن ذکر می‌شود، با آوردن عدد 4 درباره رکورد قوچان نژاد اینگونه ادامه می‌دهد: 

"4 گل به عنوان یک بازیکن تعویضی، رضا قوچان نژاد را به نخستین بازیکن تاریخ اردیویسه تبدیل کرد که به عنوان یک یار تعویضی موفق به زدن 4 گل می‌شود. بازیکن 31 ساله ایرانی در دقیقه 56 دیدار زووله برابر والویک و در شرایطی که تیمش این دیدار خانگی را با نتیجه 2-1 عقب بود، به میدان آمد تا اولین لحظات حضور در تیم جدید را تجربه کند. 

او در دقایق 60، 81، 83 و 88 چهار گل به ثمر رساند تا زووله از شکست یک پیروزی پرگل ساخته و در نهایت مقابل والویک به پیروزی 6-2 دست یابد."

قوچان نژاد که پیش از این عضو تیم آپوئل نیکوزیای قبرس بود و 6 ماهه اول سال 2019 را به شکل قرضی در سیدنی اف‌سی استرالیا گذرانده بود، در سوم سپتامبر بعد از فسخ توافقی قرارداد خود با تیم قبرسی به شکل آزاد با قراردادی دو ساله به زووله هلند پیوست. او در فینال A-League 2019 زننده پنالتی تعیین کننده سیدنی بود و به اولین ایرانی تبدیل شد که در لیگ استرالیا به قهرمانی رسیده است.

زووله بعد از هیرنفین، امن، گواهد ایگلز و کامبور پنجمین باشگاه قوچان نژاد در فوتبال هلند و بعد از هیرنفین، دومین باشگاه او در سطح نخست فوتبال این کشور (اردیویسه) محسوب می‌شود. "گوچی" در بهترین فصل دوران فوتبال خود در این لیگ، در فصل 17-2016 در 34 بازی برای هیرنفین 20 گل به ثمر رساند و دومین گلزن برتر فصل شناخته شد. 

7712

نظرات کاربران
هوادار
باید دوباره برگرده تیم ملی...تیم ملی به همچین مهاجم فرصت طلبی نیاز داره...ویلموتس باید دعوتش کنه توی اردوی آینده
۳۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۰:۵۹
پاسخ
4
82
من ایرانیم افتخارمه
به معنای یه کلمه عشقی عزیزممممم
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۷:۰۹
پاسخ
3
100
کوهمره.جروق
خوب بهتر از لیگ درجه چهار روسیه هست
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۹:۲۷
پاسخ
38
102
ساسا تراختوری
الان یعنی باز داری اشاره میکنی از جواب سردار به پرسپولیسیا همچنان داری میسوزی؟؟ خب منظورتو فهمیدیم. نسوز حالا
۳۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۹:۲۰
67
34
پرسپولیس سرورته
دیسلایک چرا؟
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۹:۰۳
پاسخ
22
90
احسان
خیلی دوست داشتنی بود کلی خاطره خوب دارم باهاش حیف شد خداحافظی بی سرو صدایی داشت
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۵:۵۴
پاسخ
3
105
محمدرضا
ب امید آقای گلی لیگ هلند برای قوچان نژاد عزیز
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۸:۳۳
پاسخ
2
124
A.Q Fard
حساس ترین گل های ملی مارو گوچی زد،مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ بازی ایران و کره ایران فقط دفاع می کرد و جنگندگی گوچی مارو برد جام جهانی،تو جام جهانی تا آستانه بازکردن دروازه آرژانتین رفت تو بازی با بوسنی تک گل مارو تو جام جهانی زد که این گل تنها گلی بود که طی دو دوره جام جهانی که با کی روش رفته بودیم در جریان بازی زده شد،توی جام ملتهای ۲۰۱۵ گلش به امارات باعث شد ایران به عنوان تیم اول به دور بعد صعود کنه وبا گل حماسی دقایق پایانی به عراق باعث شد کی روش چهار ساله دیگه رو نیمکت تیم ملی بشینه، با همه اینا مشخص نشد چرا کی روش حاضر نشد حتی چند دقیقه به عنوان یار تعویضی توی جام جهانی ۲۰۱۸ بهش بازی بده؟!
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۶:۲۸
پاسخ
7
106
امیر رحیمی
مهمترین گلهای تاریخ فوتبال ایران رو زده اما یه بار هم مثل زنندگان گل در استرالیا و... گردن کشی نکرده. همیشه خوش اخلاق ترین بازیکن بوده. اشکان هم همیشه بی حاشیه بوده. اینها توی فوتبال اروپا بزرگ شدند و به ایران اومدند اما فوتبالیستهای دیگه ی ایرانی، توی فوتبال ایران بزرگ شدند و به اروپا رفتند. این است فرق طلبکارانه برخورد کردن با مردم و متواضعانه برخورد کردن
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۹:۰۱
3
88