بازتاب/ مخالفت تیمهای حاضر در رقابتهای مقدماتی جوانان آسیا با تغییر تاریخ بازیها در مشهد

بازتاب/ مخالفت تیمهای حاضر در رقابتهای مقدماتی جوانان آسیا با تغییر تاریخ بازیها در مشهد

4984
15:28
10 مرداد 1396
آزاد ادامه داد: بعد از تعیین میزبانها، قرعه کشی انجام می شود و سپس تاریخ ها به میزبانها اعلام می شود. در واقع تاریخ ها را خود کنفدراسیون فوتبال آسیا به میزبانها اعلام می کند تا بر اساس شرایط آب و هوایی ساعت بازیها را میزبان تعیین کند. البته اعلام ساعت باز

وب سایت رسمی برنامه نود- پس از انتشار خبر بررسی نشدن تاریخ برگزاری رقابتهای مقدماتی جوانان آسیا در مشهد و همزمانی یکی از مسابقات تیم ملی جوانان ایران با شب اربعین در سایت نود، بهزاد آزاد رییس دپارتمان جوانان در این باره توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش سایت نود، آزاد که علاوه بر ریاست دپارتمان جوانان، مدیر اجرایی تیم ملی جوانان هم هست به نود گفت: «با توجه به اینکه می دانم سایت نود از قوانین میزبانی و برگزاری مسابقات با خبر است، اما لازم است چند نکته را تذکر دهم. گرفتن میزبانی در آسیا روالی دارد. این روال شامل این است که اول باید فرمهای مربوطه را فدراسیونی که خواهان میزبانی است پر کند. پس از کامل شدن فرمها و ارسال آنها به کنفدراسیون فوتبال آسیا، در کمیته ای به نام کمیته سازماندهی رقابتها بررسی های لازم انجام می شود و بعد تصمیم گیری می شود و میزبانی ها تقسیم می شود.»

آزاد ادامه داد: «بعد از تعیین میزبانها، قرعه کشی انجام می شود و سپس تاریخ ها به میزبانها اعلام می شود. در واقع تاریخ ها را خود کنفدراسیون فوتبال آسیا به میزبانها اعلام می کند تا بر اساس شرایط آب و هوایی ساعت بازیها را میزبان تعیین کند. البته اعلام ساعت بازیها باید به تایید کنفدراسیون فوتبال آسیا برسد.»

رئیس دپارتمان جوانان در در پایان گفت: «درباره مساله ای که در حال حاضر در مشهد به وجود آمده و یکی از بازیها با شب اربعین مصادف شده است فدراسیون فوتبال تقاضای تعویض تاریخ را به کنفدراسیون فوتبال آسیا داده است. البته در شرایط کنونی یا باید اعلام کنیم که میزبانی را نمی خواهیم که ای اف سی قبول می کند و به یک کشور دیگر می دهد منتها بعدها برای گرفتن میزبانی به مشکل می خوریم. الان فدراسیون فوتبال به کنفدراسیون فوتبال آسیا نامه زده که مشکلی با تغییر تاریخ ندارد اما باید دیگر کشورهای حاضر در رقابتها با تغییرتاریخ یا تغییرساعت موافقت کنند. فدراسیون هم به کشورهای دیگر نامه زده و آنها اعلام کرده اند که با تغییر تاریخ و ساعت موافق نیستند. در این باره  afc  تنها تصميم گيرنده نيست و سه كشور ديگر هم بر اساس آن تاريخ ها برنامه ريزي و اردو پيش بيني كرده اند و با تغيير حتي چند روزه برنامه ريزي، آنها با مشكل مواجه مي شوند خصوصا اينكه بازيكن ها درگير ليگ هایشان هستند.»

به نظر می رسد فدراسیون فوتبال یا از میزبانی رقابتها انصراف خواهد داد یا اینکه میزبانی به شهر دیگری منتقل خواهد شد. باید دید کدام شهر به جای مشهد میزبان رقابتهای مقدماتی زیر 19 سال آسیا در مرحله گروهی اش خواهد شد.

 

نظرات کاربران
پاشایی فیروز
حالا مگه میخوان چیکار کنن یه بازی دیگه،به نظر من ایرادی نداره
۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۹:۰۱
پاسخ
3
34