بازتاب پیروزی پرگل ایران در رویترز

بازتاب پیروزی پرگل ایران در رویترز

8095
22:44
18 مهر 1398
پایگاه خبری رویترز به پیروزی رکوردشکن ایران برابر کامبوج پرداخته است.

به گزارش وبسایت نود، خبرگزاری رویترز گزارشی از پیروزی 14-0 ایران در برابر کامبوج منتشر کرده که در ادامه آن را می‌خوانیم:

ایران برای دختران هوادارش شبی به یادماندنی ساخت. آن ها توانستند برای اولین بار بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بدون گزینش وارد ورزشگاه شده و دیدار تیم ملی کشورشان در مرحله انتخابی جام جهانی 2022 را تماشا کنند.

کریم انصاری‌فرد 4 گل به ثمر رساند و سردار آزمون هم هت‌تریک کرد تا ایران با پیروزی 14-0، سنگین ترین شکست تاریخ فوتبال ملی کامبوج را رقم بزند. 

این برد در شرایطی به دست آمد که 3500 تماشاگر بانو به شکلی فراگیر و بدون گزینش بلیت خریدند تا به این ترتیب آن ها بعد از بیش از 4 دهه بتوانند دیدار تیم ملی کشورشان در رقابت های انتخابی جام جهانی را نظاره گر باشند.

تنها 5 دقیقه طول کشید تا احمد نوراللهی با شوت خود از فاصله ای دور موجب پیشی گرفتن شاگردان مارک ویلموتس شود. شوتی که قبل از عبور از خط دروازه، به تیر افقی دروازه کئو سوکسلا هم برخورد کرد. 

تنها 6 دقیقه بعد سردار آزمون گل نخست خود را به ثمر رساند و در دقیقه 18، حسین کنعانی ارسال مواج رامین رضائیان را با ضربه سر به تور دروازه رساند تا بازی 3-0 شود. 

شوت تغییرمسیر یافته مهدی طارمی بازی را 4-0 کرد و در شرایطی که 10 دقیقه به پایان نیمه اول باقی مانده بود سردار آزمون به لطف اشتباه مهلک سنگربان کامبوج از فاصله ای نزدیک گل پنجم را به ثمر رساند.

انصاری فرد گل ششم تیمش را 5 دقیقه قبل از پایان نیمه اول به ثمر رساند و در ادامه با خطای بازیکنان کامبوج و اهدای ضربه آزادی غیرمستقیم از فاصله 7 یاردی، سردار آزمون گلزنی کرد تا نیمه اول 7-0 تمام شود.

دقایقی بعد از آغاز نیمه اول علیرضا بیرانوند تلاش کئو سوپفنگ برای گلزنی از روی نقطه پنالتی را ناکام گذاشت. انصاری فرد قبل و بعد از گل طارمی دو گل دیگر هم به ثمر رساند تا برتری ایران در دقیقه 61 دو رقمی شود.

محمد محبی دو گل دیگر زد و مهرداد محمدی یار تعویضی ایران هم نام خود را در بین گلزنان ثبت کرد. سرانجام کریم انصاری فرد در فاصله دو دقیقه تا پایان وقت های قانونی مسابقه گل چهارم خود را به ثمر رساند تا حسن ختامی بر این برتری یک طرفه باشد. 

7712

نظرات کاربران
مبین
اگه کارلوس کی روش بود، جلو همین کامبوج،هم، دفاع اتوبوسی میچید،
۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۰:۳۱
پاسخ
19
12
حمید از مشهد
من همیشه توی ذهنم بود اگه مربی بودم مثلا بازیکنی که تو یکماه اخیر لیگ تو فرم هست رو دعوت میکردم برای تیم ملی و این روند هی تکرار میشد حتی با بازیکن جدید به نظرم خصوصا در مورد ما ایرانیا جواب میده که بازیمون بگیر نگیر داره .. آفرین به ویلموتس که چنین طرز فکری داره و دعوت محبی جواب هم داد .. زمان کی روش حتی اگه بازیکن بدترین دوران باشگاهیش رو داشت بازم دعوت میشد و تقریبا یه عده بازیکن مشخص شده بودن .. بازیکنی که افت میکنه چه کمکی به تیم ملی میتونه بکنه.. اگه ویلموتس این روند رو ادامه بده خیلی خوش بینم بهترین دستاوردها رو داشته باشیم
۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۵۱:۵۷
پاسخ
3
8
ایمون زائد
آمار تعداد گل ها را مقابل بحرین بزنید تا ملت شاد بشن، احسنت به تک هوادار کامبوجی که علیرغم این همه گل دریافتی بازم مشوق تیم ملی اش بود.
۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۵۲:۵۶
پاسخ
1
12
amir
برابر عراق رفت رو میبازیم و برگشت مساوی میکنیم،هماهنگی خطوط دفاعی و هافبک خیلی بده
۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۴۴:۳۷
پاسخ
136
12
mehdi
ممنون دکتر
۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۵:۵۳
11
1
حمید از مشهد
ماشالا بچه و ویلموتس..لذت بردم .اینه ایران ما ..سراپا حمله و بی رحم .تقریبا بازیکنها بیشترشون همونهای زمان کی روشن اما مهم سرمربیه که استفاده درست میکنه .الکی نمیگه عاشق ایرانم و بعد ایران رو از همه رقیبها ضعیفتر فرض کنه و فقط دفاع کنه
۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۱:۴۳
پاسخ
23
57
قرمز بی افتخار
دوست مثلأ فوتبالی این چه معیاری برایه بهتر یا بدتر بودنه اخه؟ اگر کیروش با همین کامبوج بازی کرده بود یه مقدار میشد حق رو به شما داد اما الان نه.مثلأ المان 7 تا به برزیل زد 2014 یعنی یواخیم لو بهترین مربی المان بوده تو تاریخ چون با هیچ مربی المان 7 تا به برزیل نزده بود. کیروش مربی بود که با تیم سطح پایینتر میتونست مقابل تیم هایه بزرگ و صاحب سبک امتیاز بگیره و یا با حداقل اختلاف ببازه اونم با دفاع کامل فقط اما همین هم یه جور هنر هست و هیچ کس نمیتونه بگه ویلموتس بهتر از کیروش هست.کیروش یه طرز تفکر تو فوتبال ایران تزریق کرد اونم اینه که جنگندگی و روح تیمی بوده که واقعأ نداشتیم تا قبل از کیروش و وابسته به ستاره بودیم اما تیم کیروش همه ستاره بودن چون همه با هم تیم رو جلو میبردن.
۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۰۲:۴۶
1
10
عشقممم نیمار
چندین سال پیش..۱۷٬٬۱۹گل ب مالدیو..گوام زدیم .ولی چیشد .قهرمان اسیا شدیم..؟؟. رفتیم المپیک؟؟ از گروهمون در جام جهانی صعود کردیم؟؟ ب چی رسیدیم؟؟ :-P ب نظرم ک محترمه ..وقتی رکورد مهم و با ارزش میشه ک همراه با افتخار باشه :-P
۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۷:۵۴
پاسخ
87
35
قهرمان ایران
مثل رکورد هایی که کیروش زد ، اع کیروش نه رکوردی جابجا کرد و نه افتخاری کسب کرد ‌
۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۸:۳۲
7
9
محمد
باشه اقا فهمیدیم طرفدار کیروش هستی.
۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۲:۲۰
4
8
خورشیدوند
با قدم بانوان برد پر گلی داشتیم
۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۱:۰۶
پاسخ
7
78