بازگشت تلخ؛ رئالِ زیدان به لیگ اروپا هم نمی‌رسید!

بازگشت تلخ؛ رئالِ زیدان به لیگ اروپا هم نمی‌رسید!

7123
21:08
31 اردیبهشت 1398
اگر رئال تحت هدایت زیدان در سرتاسر فصل چنین نتایجی را کسب می‌کرد، کسب سهمیه اروپایی هم سخت می‌شد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از آاس، فصل 19-2018 برای رئال مادرید به پایان رسید و اکنون هواداران رئال کار سختی برای فراموش کردن این فصل تلخ نخواهند داشت. 

رئال با 21 برد، 5 تساوی و 12 شکست با 68 امتیاز در رده سوم جدول قرار گرفت و با قهرمان رقابت ها، فاصله ای 19 امتیازی داشت. رئال فصل را با جولن لوپتگی آغاز کرد، با سانتیاگو سولاری ادامه داد و با زین الدین زیدان به پایان رساند.

اما مقایسه آماری نتایج این 3 مربی در رقابت های لالیگا، نکات جالبی را اثبات می‌کند. برای این مقایسه، لالیگا به 3 مینی لیگ مجزا تقسیم بندی شده و نتایج رئال در این 3 برهه، با نتایج دیگر تیم ها مورد مقایسه قرار گرفته است؛ مقایسه ای که نشان می‌دهد رئال سهمیه لیگ قهرمانان خود را مدیون سانتیاگو سولاری است.

زین الدین زیدان در 11 بازی پایانی لالیگا هدایت رئال را به دست گرفت و در این مسابقات تیمش با 5 برد، 2 تساوی و 4 باخت، 17 امتیاز کسب کرد. اگر نتایج 19 تیم دیگر لالیگا را در این 11 هفته مورد بررسی قرار دهیم، رئال جایگاهی بهتر هشتمی نخواهد داشت، یک رده پایین تر از آخرین سهمیه لالیگا در لیگ اروپا.

در این مقطع که رئال به همراه زیدان از 33 امتیاز ممکن تنها 17 امتیاز اندوخت (کمی بیش از 51 درصد) بارسلونا با کسب 24 امتیاز قهرمانی خود را قطعی کرد و والنسیا نیز با 20 امتیازی که گرفت، آخرین سهمیه لیگ قهرمانان را برای خود تضمین کرد. اسپانیول، اتلتیک بیلبائو و ویارئال نیز دیگر تیم هایی بودند که در این برهه زمانی بیش از رئال زیدان امتیاز گرفتند. زمانی که زیدان به رئال آمد، رئال هنوز هم روی کاغذ شانس قهرمانی در لالیگا را داشت و طرفداران رئال نیز امیدوارانه از این احتمال سخن می‌گفتند، اما این نتایج آن امیدواری اولیه را به سرعت کمرنگ کرد.

پیش از حضور زیدان، سانتیاگو سولاری در 17 مسابقه لالیگایی روی نیمکت رئال نشست و تیمش در این مسابقات با 12 برد و یک تساوی، 37 امتیاز (72 درصد امتیازات ممکن) را از آن خود کرد. در این مقطع 17 هفته ای تنها بارسلونا توانست امتیازات بیشتری نسبت به رئال سولاری کسب کند و اتلتیکومادرید هم مانند رئال، 37 امتیاز اندوخت. (11 برد، 4 تساوی و 2 شکست)

نیمکت نشین کردن برخی از بازیکنان محبوب هواداران، برای سولاری عواقب خوشایندی نداشت و حذف از کوپا دل‌ری و لیگ قهرمانان به فاصله یک هفته، به قیمت از دست رفتن شغل او تمام شد. اما آمار نشان می‌دهد که رئال جایگاه سوم و سهمیه لیگ قهرمانان فصل بعد خود را تا حدود زیادی به سانتی سولاری مدیون است.

نخستین سرمربی رئال در این فصل نیز جولن لوپتگی بود که قبل از جام جهانی 2018 با رئال به توافق رسید و این توافق، به قیمت اخراج او در شب آغاز رقابت های جام جهانی تمام شد. لوپتگی در 10 بازی رئال را هدایت کرد و تیم او با کسب 4 برد و 2 تساوی، تنها 46 درصد از امتیازات ممکن را اندوخت. (14 امتیاز) در زمان جدایی لوپتگی، رئال در رده نهم لالیگا حضور داشت و با لوانته در رده هفتم، آخرین سهمیه لیگ اروپا، فاصله ای 2 امتیازی داشت.

لوپتگی سعی داشت در برنامه ای بلندمدت سبک بازی قهرمان اروپا را تغییر داده و رئال خود را به اسپانیا شبیه کند. اما این تغییرات بسیار آهسته بود و در مقاطعی با شکست مواجه شد تا بعد از شکست 5-1 در ال‌کلاسیکو، کمتر کسی از اخراج لوپتگی متعجب شود.

7712

نظرات کاربران
عشقممم نیمار
زیدان اصا مربی نیس و‌اینه از نتایج این فصل رئال میشه فهمید :-)اون‌۳ قهرمانی اروپاشم بخاطر کمک داور بود :-)
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۰:۴۷
پاسخ
33
38
امیرcr7
این اتفاق نشون دهنده اینه که مشکل لوپتکی یاسولاری نبودن اگه زیدان قراره باخریده بازیکنایه بزرگ رعالو بسازه پس زیدان نقشش چیه اگه زیدان مربی بزرگی نسبت به قبلیا بود باهمینا نتایج بهتری میگرفت مشکل پرزه که بهترین بازیکن جهانو مفت ازدست داد رونالدو فقط باگلاش به تیم کمک نمیکرد باعث میشد بازیکنایه دیگه مجبور بشن خودشون تاسطح رونالدو بالاببرن
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۲:۵۴
پاسخ
29
37
مسترطوفان
بازیکن فنی مثل تو بهتره وقتی رونالدو فوتبال رو کنار گذاشت، دیگه فوتبال نبینه. #Hala Madrid
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۳:۳۶
23
15
لاماسیای فراموش شده
پرز؟ اگه سال قبل در دقیقه ۹۰ رئال جلو یوونتوس صاحب پنالتی نمی شد؛ اگه سر بایرن سال قبل و سال قبل ترِش بریده نمی شد و اگه دو سال قبل انواع و اقسام اشتباهات داوری به سود رئال و به ضرر بارسلونا نبود و اگه سال اول آفساید راموس گرفته می شد الآن رئال طی این سه سال هیچ جامی نمی آورد.
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۷:۰۱
17
40
فوتبال پاک
دقیقا همون کاری که توی یووه میکنه درسته؟؟؟ خخخ همه بازیکنان دارن از تیم جدا میشن حتی مربی واقعا با کامنتت حسابی خندیدم مشکل از رونالدو و مربی نیس مشکل اومدن var هستش که رئال رو به این روز انداخته
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۲:۲۰
13
35
کهکشانی ها
شاید می خواسته به بغضی ها ثابت کنه در حد رئال نیستن امیدوارم اون رئالی بشیم هتریک ucl کنیم . بارسا هم پوکر کامبک خوری کنه سال دیگه
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۸:۲۴
پاسخ
38
16
طرفدار
شما هر موقع تونستی 3 گانه بگیری بیا حرف بزن مسی 2 تا 3 گانه ولی رئال تو کل تاریخش صفر 3 گانه خخخ درضمن دیگه از ucl جام های داوری خبری نیس چون var اومده توی لیگ که همش دارید برای سهمیه میجنگید توی اروپا هم با اومدن وار به زور به یک چهارم برسید پس لطفا برو توی غارت تا بیشتر از این آبروی رئال رو نبردی با این کری خونی هات خخخخ
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۶:۴۱
13
32
پرسپولیس قلبم
رئال بی رونالدو هیچ جا نمیرسه چه بس زیدان چه بازیدان ..چه با هازارد چه با امپاپه..جایه رونالدو رو هیچکس نمیتونه پر کنه
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۶:۱۲
پاسخ
26
19