بازگشت سپاهان به روزهای طلایی/ "قلعه‌تایم" به اضافه "پروین‌تایم"

بازگشت سپاهان به روزهای طلایی/ "قلعه‌تایم" به اضافه "پروین‌تایم"

12667
12:28
29 مهر 1397
سپاهان امیر قلعه‌نویی از دقایق ابتدایی تا ثانیه‌های پایانی برای گلزنی تلاش می‌کند...

وبسایت رسمی برنامه نود - سپاهان روزهای خوبی را با امیر قلعه‌نویی سپری می‌کند.

به گزارش وب‌سایت نود، 9 هفته از رقابت‌های لیگ برتر گذشته و کم کم چهره‌ی تیم‌های مدعی لیگ هجدهم مشخص شده است. سپاهان یکی از قدرت‌های فوتبال ایران در دهه‌ی هشتاد که با نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا خود را به جام باشگاه‌های جهان هم رسانده بود، بعد از چند فصلی که نتوانسته نتایج قابل قبولی بگیرد برای لیگ هجدهم دوباره کار خود را با امیر قلعه‌نویی شروع کرد. قلعه‌نویی که پرافتخارترین سرمربی تاریخ لیگ برتر است و سابقه‌ی قهرمانی با زردپوشان اصفهانی در فوتبال ایران را هم دارد، در این فصل توانسته نتایج قابل قبولی با سپاهان بگیرد. تیم او حالا با کسب 19 امتیاز بعد از پدیده‌ی 20 امتیازی در رده‌ی دوم جدول رده‌بندی قرار دارد و یکی از مدعیان اصلی عنوان قهرمانی لیگ هجدهم است. به بهانه‌ی نتایج خوبی که سپاهان همراه با قلعه‌نویی در لیگ هجدهم بدست آورده، رمز موفقیت سپاهان این فصل را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

زود گل بزن کار را تمام کن

تا پایان هفته‌ی نهم رقابت‌های لیگ برتر سپاهان با 20 گل زده بهترین خط حمله‌ی این رقابت‌ها را در اختیار دارد. نیمی از گل‌های سپاهان در لیگ امسال در یک سوم ابتدایی بازی به ثمر رسیده است. زرد پوشان اصفهانی آمار جالبی از این 10 گل زده‌ی خود دارد. شاگردان قلعه‌نویی در 6 بازی این فصل خود در لیگ برتر موفق شده‌اند در نیم ساعت اول بازی گل بزنند و 5 بازی از این 6 بازی را با پیروزی پشت سر گذاشته‌اند. صددرصد بردهای این فصل سپاهان در رقابت‌های این فصل لیگ برتر در حالی بدست آمده که این تیم موفق شده در نیم ساعت اول بازی گلزنی کند و به نوعی تلاش آن‌ها این بوده است که در همان نیمه‌ی اول کار را تمام کند. عملکرد سپاهان قلعه‌نویی ما را یاد پرسپولیس دهه‌ی 60 با هدایت علی پروین می‌اندازد که در همان یک سوم ابتدایی بازی، نتیجه را به نفع خودش می‌کرد.

پیش به سوی شکستن رکورد

سپاهانی‌ها با 20 گلی که در 9 هفته‌ی ابتدایی لیگ هجدهم به ثمر رسانده‌اند به طور میانگین آمار 2.22 گل زده در هر بازی را از خود به جای گذاشته‌اند. شاگردان امیر قلعه‌نویی اگر بتوانند همین آمار گلزنی را در لیگ هجدهم تا پایان رقابت‌ها حفظ کنند، از نظر میانگین گلزنی در پایان لیگ برتر رکوردار می‌شوند. استقلال تهران که در لیگ هشتم در 34 بازی 70 گل به ثمر رساند با میانگین گلزنی 2.05 گل زده در هر بازی رکوردار گلزنی در لیگ برتر است. امیر قلعه‌نویی همراه با سپاهان این شانس را دارد که رکورد استقلال لیگ هشتم که در آن فصل خودش سرمربی آبی‌های پایتخت بود و در نهایت قهرمان لیگ برتر هم شدند از نظر میانگین گلزنی در هر بازی بشکند.

موفقیت در قلعه‌تایم همراه با کی‌روش

علاوه بر اینکه سپاهانی‌ها در رقابت‌های این فصل بازی را هجومی آغاز می‌کنند و در تلاش هستند که در همان دقایق ابتدایی بازی کار را تمام کنند، شاگردان قلعه‌نویی اگر از حریفان خود عقب بیفتند یا به پیروزی در بازی نیاز داشته باشند، تا ثانیه‌های پایانی دست از تلاش برای گل زدن نمی‌کشند. کی‌روش استنلی مهاجم خارجی آن‌ها که دومین فصل حضور خود در لیگ برتر را تجربه می‌کند و همراه با امیر قلعه‌نویی از ذوب‌آهن به سپاهان آمده، نقش اصلی سپاهان قلعه‌نویی در گلزنی در دقایق پایانی بازی است. زرد پوشان اصفهانی در دو بازی این فصل بعد از دقیقه‌ی 90 موفق شده‌اند به حریفان خود گلزنی کنند. آن‌های در بازی هفته‌ی ششم خود در زمین پارس جنوبی جم با گلی که کی‌روش استنلی در ثانیه‌های پایانی بازی به ثمر رساند، بازی 2 بر یک باخته را به تساوی کشاندند و از یک باخت خارج از خانه گریختند. علاوه بر بازی با پارس جنوبی جم، سپاهان در بازی این هفته‌ی خود مقابل نساجی مازندران هم بعد از وقت قانونی بازی و در وقت‌های تلف شده‌ی نیمه‌ی دوم صاحب یک ضربه‌ی پنالتی شد که باز هم کی‌روش استنلی برای آن‌ها گلزنی کرد تا شاگردان قلعه‌نوعی حریف خود را با نتیجه‌ی 3 بر 2 شکست دهند.

خریدهای خوب و موفق در گلزنی

قلعه‌نویی که چند فصلی است نتوانسته قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران شود، برای لیگ هجدهم با آمدن به سپاهان بازیکنان خوبی از جمله کی‌روش استنلی، مهدی کیانی، محمد ایران‌پوریان، پیام نیازمند و سجاد شهباززاده را به این تیم آورد. او علاوه بر جذب بازیکنان خوب نفرات موثر سپاهان در فصل گذشته از جمله ساسان انصاری، عزت‌الله‌پورقاز، سعید آقایی و مهرداد محمدی را هم در این تیم حفظ کرد تا تیمی خوب برای حضور در لیگ هجدهم داشته باشد. نکته‌ی جالب در مورد سپاهان امیر قلعه‌نویی در این فصل این است که علاوه بر گلزنی عناصر هجومی این تیم از جمله کی‌روش استنلی، ساسان انصاری، مهرداد محمدی و سجاد شهبازاده، مدافعین کناری این تیم؛ سعید آقایی و محمد ایران‌پوریان هم در حملات زرد پوشان اصفهانی شرکت دارند و حتی این دوبازیکن موفق شده‌اند برای سپاهان گلزنی هم کنند.

قلعه‌نویی همواره در تیم‌های خود به خوبی از بازیکنان سرزن بهره برده است، این فصل هم 12 گل از 20 گل سپاهان با ضربه سر به دست آمده است.

1870

نظرات کاربران
perspolise empire
پرسپوليس بازم مقتدرانه قهرمان ليگ ميشه (سپاهان پديده تراكتور واسه نايب قهرماني خواهند جنگيد بقيه هم واسه رتبه هاي بعدي)حذفي مهم نيست ولي اميدوارم پرسپوليس فينال ليگ قهرمانان اسيا بره و قهرمان بشه.
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۱:۴۵
پاسخ
20
8
ali.z
بهههههله..داور تایمه بیشتر تا قلعه تایم
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۶:۳۷
پاسخ
47
19
محسن
برو بازیهای قبل را ببین چند تا پنالتی صدرصد را نگرفتن برای سپاهان
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۳:۵۵
2
17
طوفان زرد اسیا
امسال هم تو حذفی هم تو لیگ قهرمانییم. حسرت هتریک قهرمانی هم به دل پرسپولیس میمونه. استقلال هم که اصلا ولش کن. حالا لطفا با دیسلایک کردن این پست مارا از سوزش خود باخبر و خوشحال سازید...... ادمین اگه بیطرفی چاپ کن
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۷:۴۱
پاسخ
26
48
پرسپولیس
اره با کمک داوران مخصوصا پنالتی های ناجوانمردانه .....
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۳:۰۶
پاسخ
104
76
بهزاد
هنوز چهار تا پنالتی از داورا طلب کاریم که نا حق نگرفتند
۳۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۱۲:۰۴
3
7
رامین
اگه تو بازی با نود ارومیه داور به نفعتون نبود امکان داشت خاطرات قشقایی دوباره زنده بشه...
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۳:۰۵
28
54
علیرضا م.
جالبه، 8 هفته از اخراج های اشتباها انجام نشده تا پنالتی نگرفته و گل مردود شده داشتیم، کسی صداش در نمیومد حالا یه بازی که توی همونم یه پنالتی برامون نگرفتن و بازی رو سخت کردن، اینا حرفا رو می زنین، در حالی که همون پنالتی دقیقه آخر رو هم خیلیا میگن پنالتی بوده... تیمی که تنها باخت پدیده رو با عدم اخارج واضح بازیکنش رقم زده بد نیست سکوت کنه فعلا که به هر بهانه بازی های لیگ رو متوقف می کنن یا بازی هاتون رو عقب می ندازن تا محرومیتتون تموم بشه! فدراسیون حتی اگر می تونست احتمالا لیگ رو از نیم فصل دوم شروع می کرد سوگلی ها ناراحت نباشن
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۱:۱۸
23
57
Ali
بازی بانودارومیه انصاری باید اخراج می شه هیس (:
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۷:۴۰
48
107
پرسپولیسی
بزرگترین رقیب سپاهان پرس هست اگه بازیکنا پرس نمی رفتن به قاطعیت پرس قهرمان لیگ برتر میشد ولی هنوزم به نظرم نمیشه گفت کدام تیم قهرمانه پرس بدون شک پا پس نمیکشه و نیم فصل دوم بهتر میشه استقلال و تراکتور هم مدعی خواهند شد
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۳:۵۹
پاسخ
40
54
جواد
در جواب عباس سپاهانی این بازی رو با کمک داوری بردین
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۹:۴۹
پاسخ
87
42
زرد قهرمان
سپاهان قهرمان میشه خدا میدونه که حقشه
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۰:۳۷
پاسخ
43
86
hossein
دوست داریم ژنرال
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۱:۴۸
پاسخ
25
90
عباس سپاهانی
این سپاهان منه.دوستش دارم خیلی زیاد. اگه اشتباهات داوری تو هشت هفته ابتدایی علیهمون نبود الان با اقتدار صدر نشین بودیم
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۰:۳۶
پاسخ
102
121
هادی
بخصوص بازی نساجی!!! داور تایم نه قلعه تایم
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۰:۵۴
107
89
Sepahan
به امید قهرمانی این فصل هم لیگ وهم جام حذفی البته یکم تو دفاع مشکل داریم که انشالا حل میشه
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۱:۲۵
پاسخ
102
128
کیروش از نوع استنلی
امسال پرسپولیس و تراکتور و استقلال با اقتدار دوم سوم و چهارم میشن. ما هم که بازم با ژنرال دبل میکنیم
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۸:۴۹
4
12
با کی کار داره ?
خدا نکشتت kaziکلی خندیدممم بازم بیا از این جک ها بگو دل مارا شاد میکنی
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۰:۱۶
4
34
kazi
قهرمان: استقلال نایب قهرمان: پدیده سومی: تراکتور چهارمی: تیم قرمز پوش پنجمی: سپاهان
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۷:۱۹
192
46
Mshh
سپاهان امسال قهرمانه.
۲۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۵:۰۶
87
93