بازیکنانی که در پرسپولیس برانکو اولین بازی آسیایی را تجربه کردند

بازیکنانی که در پرسپولیس برانکو اولین بازی آسیایی را تجربه کردند

22407
17:42
20 مهر 1397
سابقه برانکو نشان می دهد میدان دادن به بازیکنان جوان، تصمیمی اجباری نبوده و او در گذشته که تیمش با کمبود شدید بازیکن مواجه نبود، باز هم به نیروهای جوانش اعتماد می کرد.

وبسایت رسمی برنامه نود - دو بازیکن جوان پرسپولیس که در دیدار برابر السد قطر دقایق اندکی به میدان رفتند، برای نخستین بار حضور در لیگ قهرمانان آسیا را تجربه کردند؛ البته در تیم برانکو این اتفاق تازه ای نیست.

به گزارش وب سایت نود، برانکو ایوانکوویچ در دیدار برابر السد باز هم بازیکنی را به میدان فرستاد که هنوز بازی در لیگ قهرمانان آسیا را تجربه نکرده بود. پرسپولیس در شرایطی موفق به شکست السد قطر شد که این تیم به شدت با معضل کمبود بازیکن مواجه بود و برانکو ناچار حتی از بازیکنانی استفاده کرد که برای اولین بار در لیگ قهرمانان به میدان می رفتند. محرومیت از نقل و انتقالات، لژیونر شدن چند مهره کلیدی فصل قبل و مصدومیت برخی دیگر، و محرومیت دو بازیکن اصلی سرخپوشان در دیدار رفت برابر السد، دست برانکو را کاملاً بسته بود و کار را برای وی و شاگردانش دشوار کرد. پروفسور کروات که حتی برای انتخاب یازده مرد اصلی تیمش نگرانی های زیادی داشت، در دقایق پایانی دو بازیکن جوانی را به میدان فرستاد که اولین حضورشان در لیگ قهرمانان آسیا را تجربه کردند.

سعید حسین پور و حمیدرضا طاهرخانی دو بازیکن جوان پرسپولیس با تصمیم برانکو چند دقیقه ای فرصت بازی برابر السد را پیدا کردند تا شمار مجموع بازیکنان پرسپولیس در تاریخ لیگ قهرمانان آسیا به 62 بازیکن برسد. البته تصمیم برانکو برای استفاده از این بازیکن جوان، گرچه متأثر از کمبود بازیکن و شرایط خاص این تیم است، اما صرفاً به این خاطر نیست. سرمربی سابق تیم ملی کشورمان از زمان حضورش در پرسپولیس، حتی در زمانی که تیمش شرایط این روزها را نداشت، به بازیکنان مختلفی فرصت داد تا بازی در لیگ قهرمانان آسیا را تجربه کنند. محمد انصاری، صادق محرمی، میلاد کمندانی، رضا خالقی فر، محسن ربیع خواه، گادوین منشا، آدام همتی، حمیدرضا طاهرخانی، احسان علوان زاده، سعید حسین پور، سیامک نعمتی، بشار رسن و شایان مصلح بازیکنانی هستند که اولین بازی در لیگ قهرمانان آسیا را همراه با پرسپولیس برانکو تجربه کردند.

سعید حسین پور و حمیدرضا طاهرخانی در برابر السد اولین بازی در لیگ قهرمانان آسیا را تجربه کردند. سیامک نعمتی فصل قبل تنها یک بازی برای پرسپولیس به میدان رفت اما در این فصل ده بازی انجام داد. آدام همتی گرچه تا پیش از نیمه نهایی در این فصل، دو بازی دیگر هم برای پرسپولیس در آسیا انجام داده بود، اما برابر السد برای اولین بار در ترکیب ثابت تیمش حضور داشت.

آمار آسیایی احسان علوان زاده جالب است؛ وی با دو بازی که در این فصل در آسیا به میدان رفت، طی دو فصل آسیایی، آمار بازی های خود را به هشت رساند اما در مجموع تنها 25 دقیقه در زمین بوده و کماکان به عنوان بازیکن جانشین در واپسین دقایق در بازی حضور می یابد. همچنین، محمد انصاری هم در دومین فصل حضور آسیایی خود توانسته 21 بار در زمین حضور یابد که در بیست بازی از ابتدا در ترکیب سرخپوشان بود. محسن ربیع خواه در هر 12 بازی پرسپولیس در فصل گذشته جز بازیکنان ترکیب اصلی برانکو بود و در این فصل تا پیش از مصدومیت، 3 بازی در آسیا انجام داد. شایان مصلح فصل گذشته برای اولین بار بازی در لیگ قهرمانان آسیا را تجربه کرد و تا کنون 9 بازی برای پرسپولیس در آسیا انجام داده است. همچنین علی علیپور که برابر السد برای سی امین بار در لیگ قهرمانان آسیا پیراهن پرسپولیس را بر تن کرد، در بدو ورود برانکو تنها دو بازی به عنوان بازیکن جانشین به میدان رفته بود اما با حضور برانکو به خوبی توانست مسیر پیشرفت در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا را طی کند. 

بشار رسن عراقی هم گرچه در AFC کاپ برای تیم نیروی هوایی کشورش بازی کرده، اما کارنامه او در لیگ قهرمانان آسیا به همین 13 بازی او در پرسپولیس و زیر نظر برانکو ختم می شود. گادوین منشا هم به لطف حضور در پرسپولیس بود که توانست برای اولین بار در دوران حرفه ای تجربه حضور در رقابت های باشگاهی بین المللی را کسب کند.

چند بازیکن سابق پرسپولیس هم اولین بازی آسیایی شان را در زمان برانکو انجام دادند. رضا خالقی فر تنها در سه بازی پایانی سرخپوشان در فصل 2015 که روزهای ابتدایی حضور برانکو در پرسپولیس بود، برای این تیم بازی کرد. 15 دقیقه حضور در بازی رفت پرسپولیس برابر الهلال عربستان در سال 2015، تنها حضور آسیایی میلاد کمندانی بود که با تشخیص برانکو به میدان رفت. صادق محرمی در فصل پیش برای اولین بار در عرصه رقابت های باشگاهی آسیایی بازی کرد و در این فصل تا پیش از جدایی از پرسپولیس، تا مرحله یک شانزدهم نهایی هفت بار برای تیم برانکو به میدان رفت.

 

اگر تصمیم برانکو در بازی دادن به بازیکنان جوان در این فصل را تصمیماتی اجباری و از روی ناچاری تصور کنیم، اما آمار کلی ارائه شده نشان می دهد که مربی کروات در زمانی که تیمش شرایطی بحرانی نداشت، باز هم همین رویه را در پیش گرفته بود و نمی توان میدان دادن به بازیکنان جوان را کاملاً اجباری به حساب آورد. آمار بازیکنانی که در پرسپولیس برانکو اولین بازی شان در لیگ قهرمانان آسیا را تجربه کرده اند به خوبی نشان می دهد که برانکو از اعتماد به نیروهای جوان تیمش نگران نیست و با همین رویه به خوبی توانسته جای خالی بازیکنان بزرگی را که از جمع سرخپوشان جدا شدند، پر کند.

برانکو پیش از این هم نشان داده که راه عبور از بحران و پشت سرگذاشتن چنین چالش هایی را به خوبی می داند. وی در حالی که به برخی بازیکنانش به شدت نیاز داشت، اما به دلایل مختلف یا تصمیم به کنار گذاشتن آنها گرفت، و یا با جدایی آنها موافقت کرد. سرمربی کروات همواره ثابت کرده که مرد روزهای سخت است و هرگز از روبرو شدن با بحران هراسی ندارد. و به همین دلیل است که این مربی 64 ساله هیچگاه اصول حرفه ای خود را زیر پا نگذاشته و بارها با مسائل حاشیه ای و بی نظمی های تیمش با قاطعیت برخورد کرده. و شاید این مهم ترین عامل برای موفقیت های پرشمار برانکو در پرسپولیس باشد که در زمان تصمیم گیری برای کنار گذاشتن یا تنبیه یک بازیکن، هرگز نگران پیامدهای احتمالی در خصوص عدم نتیجه گیری تیمش نبوده. برانکو همواره در رفتار و گفتارش بر این مسئله تأکید داشته که تحت هر شرایطی، منافع تیم بر منافع شخصی ارجحیت دارد؛ پس عجیب نیست که این روزها این تیم حتی از دو فصل پیش خودش هم تیم تر است.

 

2081

 

نظرات کاربران
￵ارش
خیلی وقته حسودان منتظر افت پرسپولیسن هر بار لغزش کرد میگفتن شما دیگه دوره تون تمام شده .شکست سه یک مون در مقابل السد یادم هست بخصوص هوادرا چهارچرخ خیلی خوشحال بودن حالا دیدین چی شده تیم ما انتقام اون بازیو گرفت به زودی فینال میرم وقتی تیمونبازیکناشو از دست داد بازم خوشحال بودن حسود ا گفتن شما میرین ته جدول دیدین با دوازده بازیکن هنوز تیم قدرتمند هستیم و شانس قهرمانی در سه جبه داریم و مطمنا خیلیاحسادت میکنن منتظرن پرس افت کنه ولی به این زودیا نیس هنوز باید دو سه تا دیگه جام بگیریم و پرافتخارترین باشگاه ایران حتی در لیگ برتر شیم و سپاهان و کنار بزنیم و تنها قهرمان جام باشگاه اسیا در ورژن جدید شیم .پرسپولیسیا لیاقتوتشون بیش از ایناست
۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۷:۲۷
پاسخ
2
93
علی سرخه
آقایون هرکی هرچی میخواد بگه ولی عاشقایه پرسپولیس میگن:هرچی برانکوبگه،خلاص
۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۶:۴۰
1
55
حمید تیرختورچی
هوادارای برسبولیس چنان میگن دستمون خالیه انگار دو تا بازیکن بزرگسال دارن دارن و بیست بازیکن رده امید اون کسی که واقعا دستش خالی بود یحیی گل محمدی بود که بارسال چهار تا بازیکن بزرگسال داشت بیست و یک تا بازیکنی که اولین بار بود تو لیگ بازی میکردن و همین اعتماد به جوانها باعث خروج بازیکنانی مانند علی طاهران محمد مسلمی بور محمد رضا ازادی مهدی محمدیان علی اسماعیلی حامد حسین علی زاده و خیلی بازیکنهای جوان دیگه شد که چهار بازیکن اول رفتند تیم ملی امید و این نشان دهنده اینه که ما هر وقت بازیکن نتونیم بگیریم باز هم داریم بازیکنانی که در رده های بایه که بتونیم از وجودشون در تیم بزرگسالان بهره بگیریم
۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۲:۴۷
پاسخ
215
15
پرسپولیسی
مهندس دستش خالیه دیگه نیاز به گفتن و تایید جنابالی هم نیس برای مثال میگم بازی با السد نسبت به پارسال علاوه بر اینکه چهار تا بازیکن تاپ ما رفتن سه تا بازیکنمون هم مصدوم و محروم بودن در حالیکه تیم ما تضعیف شده مطلب دیگه فصل طولانیه همیشه تمام بازیکنا سالم نیستن گاهی مصدومیت محرومیت هست تیم هیچ تعویضی نداره قادر به تعقییر تاکتیک نیس اگه ما نتیجه گرفتیم به خاطر هنر مربی غبرت بازیکنا و انسجام تیمی هست با این وضعیت با قلدرترین باشگاهای اسیا بازی کردیم و به زانو دراوردیمشون تیمای که نیاز نیس بهت بگم چه بازیکنایی دارن این تیم بیش از حد توانش بوده.شاید شما که سوادتون اماتوره درک نکنین ولی همه کارشنا صحه میزارن پرس با دست خالی تیمایی رو برده که یه بازیکنشون قیمتش از بودجه دو سال پرس بالاتر بوده
۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۴:۲۷
2
89
سعید.م
البته ضمن حمایت 100% از یحیی مربی با دانش پرسپولیسی, بعد اون جوانگرایی و این جوانگرایی نتیجه اش چی شد؟ فکر نمیکنی دوست عزیز علی رغم احترامی که واسه طرفدارای تیمتون قائلم, مقایسه تراکتور و پرسپولیس بیشتر به جوک شبیه باشه؟ اگر بنابه مقایسه باشه هم باید تیمتون رو با هم قد و قواره خودش مقایسه کنید...
۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۴:۳۴
5
105
فرار به ترکیه
دوست عزیزم ما هیچ موقع به تراکتور یحیی ، ایراد نگرفتیم و اتفاقا سال گذشته همه پرسپولیسیا بخاطر یحیی ، دوست داشتند تراکتور نتیجه بگیره ولی متاسفانه هواداران تراکتور پشت یحیی رو خالی کردند و تیمشون رو به حاشیه بردند . درست برخلاف پرسپولیسیا که در هر شرایطی حامی برانکو و پرسپولیسیم
۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۱:۴۱
3
128
asad
هی ... خوش به حالتون ما که فقط برانکو رو داریم.
۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۷:۲۵
1
109
امیر
بعد منچستر اولیم.باشه..تو خوبی
۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۱:۵۶
3
122
Asad
عالیه این مرد ، حیف که تو تیم ملی فرصتی بهش داده نشد تا بتونه برنامه تیم سازیشو پیاده کنه که الان بتونیم یه تیم فولادین داشته باشیم. هر چند همونموقع هم تونست ایرانو تا رده چهاردهم دنیا بیاره بالا
۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۱:۰۲
پاسخ
13
228
مجتبی
برانکو از انگولا فقط تو جام جهانی یک امتیاز گرفت و از مکزیک سه تا خورد با اونهمه استعداد.علی کریمی علی دایی رحمان رضایی مهدوی کیا فریدون زندی وحید هاشمیان جواد کاظمیان دوران اوجش که بایرن رو تو تهران لوله کرده بود.حتی لنگه رسول خطیبی اونموقع رو هم الان نداریم اونوقت با اون تیم فقطیک امتیاز و تو نیمه نهایی به چینی باخت که مطمئنم حتی اسم یکی از بازیکناشون رو هم نشنیدین.14 ام اش بعد جام جهانی رفت زیر 50.در حالیکه بهترین تیم ملی تاریخ ایران رو در دساش داشت اخر سر هم از ترس مالیات و بعد گندی که تو جام جهانی زده بود نتونست بیاد ایران.ادمهای کوچیک رو الکی گنده نکنید.میبینم اون روزی که در به در دنبال یکی مثل کیروش میگردین در حالی که تیم حال حاضر بهترین مهره ش جهانبخشه که تو تیمش ذخیره ست.
۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۳:۱۸
160
25
Farhad
برانکو بزرگ مرد جاویدان پرسپولیس مرسی بابت اینهمه غرور و عشق
۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۷:۴۶
پاسخ
5
239
حسن پرسپولیسی
دقیقا به همین خاطره که همیشه میگیم هر چی برانکو بگه و بهش اعتماد کامل داریم چون تیم و فدای بازیکن نمی کنه و همین امر باعث شده یه تیم به معنای واقعی کلمه باشیم
۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۰:۲۵
پاسخ
10
278
اسماعیل
خدا کنه شما و تمام کسایی که کامنتتو لایک کردن، بعد از اومدن ربیع خواه هم سر این حرفتون بمونید و هر بار تمام مشکلات فوتبالی و غیرفوتبالیتون رو سر این بنده خدا خالی نکنید
۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۶:۵۵
14
64
بلیط ترکیه رزرو شده
افتخار میکنم به داشتن این برانکو و طرفداری پرسپولیس خدایاشکرت اگه تیم منتخب وزارت خونه کلا 12 تا بازیکن بزرگسال داشت فک کنم به همه میباخت و توجیه میکرد.
۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۳:۵۵
پاسخ
13
312
العین6دوچرخه1 السد5 دوچرخه2
ماشالا جوانان پرسپولیس
۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۳:۳۴
پاسخ
17
391
Ferry
الان این نظر چرا 6تا دیس لایک گرفته؟؟!!!!
۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۲۰:۰۰
11
95