باز هم ام‌باپه، باز هم رکوردشکنی

باز هم ام‌باپه، باز هم رکوردشکنی

3071
12:58
20 مهر 1397
به نظر می‌رسد باید منتظر رکوردشکنی کیلیان ام‌باپه در تمامی بازی ها باشیم.

وبسایت رسمی برنامه نود - به نظر می‌رسد باید منتظر رکوردشکنی کیلیان ام‌باپه در تمامی بازی ها باشیم.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از گل، به نظر می‌رسد هر بار که کیلیان ام‌باپه را در زمین فوتبال می‌بینیم، باید خود را برای ثبت یک رکورد جدید آماده کنیم. فرقی هم نمی‌کند که این مسابقه، بازی پاریسن‌ژرمن باشد یا تیم ملی فرانسه.

ام‌باپه در آخرین مسابقه باشگاهی پیش از شروع تعطیلات ملی اکتبر در عرض 13 دقیقه 4 گل به لیون زد تا به جوانترین بازیکن لیگ یک در 45 سال گذشته تبدیل شود که موفق شده در یک بازی 4 بار دروازه رقیب را باز کند. اما او شب گذشته نیز در گنگام یک ماموریت غیرممکن را با موفقیت سپری کرد.

ام‌باپه در دقیقه 60 دیدار دوستانه فرانسه در مقابل ایسلند و در شرایطی که خروس ها با دو گل از مهمان خود عقب بودند به جای آنتوان گریزمن به زمین آمد. او در دقیقه 86 با ضربه خود، هولمار ایولفسون را وادار به باز کردن دروازه خودی کرد و در نهایت خود با گل کردن یک پنالتی در دقیقه 90، قهرمان جهان را از شکست نجات داد.

این گل دهمین گل ملی ام‌باپه در بیست و پنجمین بازی برای فرانسه بود. بدین ترتیب ام‌باپه که 2 ماه دیگر تولد 20 سالگی اش را جشن می‌گبرد به نخستین بازیکن تاریخ تیم ملی فرانسه تبدیل شد که قبل از رسیدن به 20 سالگی گل های خود را در این تیم دو رقمی می‌کند. 

البته ام‌باپه تنها ستاره فرانسه در بازی مقابل ایسلند نبود. هوگو لوریس دروازه بان باتجربه خروس ها با وجود آن که مجبور شد دو بار توپ را از دروازه اش بیرون بیاورد، موفق به ثبت 7 مهار شد. از جام جهانی 2006 تاکنون هیچ دروازه بانی نتوانسته در یک مسابقه تیم ملی فرانسه این تعداد مهار داشته باشد.

دیدار بعدی فرانسه روز سه شنبه در مقابل آلمان در چارچوب لیگ ملت های اروپا خواهد بود.

7712

نظرات کاربران
مجتبی
الان عشقم نیمار میاد میگه پیشرفت امباپه بخاطر نیماره داداش یکی میخاد باعث پیشرفت نیمار بشه
۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۷:۰۷
پاسخ
0
10
رائول
کیلیان امباپه می تونه به راحتی جای رونالدو و مسی رو بگیره، البته اگه مثل نیمار دچار حاشیه و... نشه.
۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۷:۲۴
پاسخ
3
44