باشگاه‌هایی که به تیم امید بازیکن ندهند، ۳ بر صفر بازنده می‌شوند

باشگاه‌هایی که به تیم امید بازیکن ندهند، ۳ بر صفر بازنده می‌شوند

3790
11:10
12 آذر 1394
رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: باشگاه‌هایی که به تیم امید و تیم ملی بزرگسال بازیکن ندهند، نمی‌توانند از آن بازیکنان در مسابقات باشگاهی استفاده کنند و در صورت انجام چنین کاری، ۳ بر صفر بازنده می‌شوند.

وبسایت رسمی برنامه نود - رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: باشگاه‌هایی که به تیم امید و تیم ملی بزرگسال بازیکن ندهند، نمی‌توانند از آن بازیکنان در مسابقات باشگاهی استفاده کنند و در صورت انجام چنین کاری، ۳ بر صفر بازنده می‌شوند.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از فارس، اسماعیل حسن‌زاده درمورد اینکه تیم نفت بازیکنانش را در اختیار تیم امید قرار نداده، اظهارداشت: من کاری با باشگاه خاصی ندارم بلکه طبق قانون و آیین‌نامه انضباطی با باشگاه‌هایی که از در اختیار قرار دادن بازیکنان‌شان در تیم‌های ملی استنکاف کنند، با آنها برخورد قانونی می‌شود.

وی ادامه داد: باشگاه‌ها باید در روز های فیفا و همچنین روزهای برنامه‌ریزی‌شده که در تقویم فوتبال ملی گنجانده شده ، بازیکنان‌شان را در اختیار تیم‌های ملی قرار بدهند. در غیر اینصورت طبق ماده 83 آیین‌نامه انضباطی چنین باشگاه‌هایی حق استفاده از آن بازیکنان ملی را ندارند.در صورتی که از آن بازیکن ملی در مسابقات باشگاهی استفاده کنند، حتی بدون شکایت تیم حریف 3 بر صفر بازنده خواهند شد. این باشگاه‌ها همچنین حق نقل‌ و انتقال چنین بازیکنانی را هم نخواهند داشت.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال تصریح کرد: در صورتی که باشگاه‌ها اعلام کنند خود بازیکن از حضور در تیم ملی استنکاف کرده، در آن صورت بازیکن 3 تا 7 جلسه محروم خواهد شد. همچنین ممکن است تا 30 میلیون تومان جریمه نقدی شود، البته تمام جرایمی که در نظر گرفته شده، فقط در صورتی قابل اجرا است که مقامات رسمی یعنی مدیر تیم‌های ملی یا سرمربی یا رئیس فدراسیون و دبیر فدراسیون خواستار رسیدگی به این وضعیت شوند که در این صورت کمیته انضباطی ورود پیدا می‌کند و باشگاه‌ها و بازیکنان را طبق قوانینی که گفتم جریمه خواهد کرد.

 

2051

نظرات کاربران
Bahram
ببخشید ولی باید گل بگیرن دره این فدراسیون که با قانونای من در اوردی دارن زور میگن به تیما امیداوارم علی منصور بازیکن نده و ایناهم هرکار که دلشون میخواد انجام بدن ولی فکره بعدشم باید بکنن یه نهادی هستش به اسم فیفا که با اون طرفن اونوقت فدراسیون و کمیته انظباطی میفهمن نباید خلاف قانون عمل کنن
۱۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۰۳:۲۰
پاسخ
0
2
محمود ب
مگه ممکنه کسی تا این حد به کار خودش ناوارد باشه؟ اینکه مسئولین فوتبالی ما بعضاً هیچ ارتباط یا اطلاعی از شغلی که به آن مشغول شده‌اند را دارا نیستند را کاری نداریم (متاسفانه) ولی چطور ممکن است که قانون و آیین‌نامه‌ای وضع کنند که خارج و خلاف قوانین فیفا باشد؟ هیچ‌گونه اجباری برای قراردادن بازیکن به تیم ملی المپیک توسط باشگاه وجود ندارد، حتی در بازیهای رسمی مانند خود المپیک. باشگاه تنها موظف است بازیکن به تیم ملی فوتبال بزرگسالان بدهد. حالا وسط تعطیلات مذهبی ما بازیکنان را به آنتالیا می برند بحث جدایی است ولی اجباری وجود ندارد تا باشگاه بازیکن بدهد. ایکاش به کیش می بردند حداقل تا ضمن خارج نشدن ارز، از هوای گرم و مطبوع جزیره استفاده می کردند و هم از مراسم اربعین حسینی دور نمی شدند.
۱۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۲۲:۰۶
پاسخ
1
7
کیوان
چنین قانونی از نگاه فیفا وجاهت قانونی ندارد ، باشگاه ها موظف به دادن بازیکن به تیم ملی هستند و نه امید. در صورت جریمه باشگاه میتواند به فیفا شکایت کند.
۱۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۵:۲۸
پاسخ
1
7
mohsen
اونوقت اگر تیم ملی بزرگسال و امید بازیکن تیم ها رو اماده و سالم ببرن و جنازه و مصدوم بیارن حق باشگاه ها چی میشه؟ ایا قوانینی تو ایین نامه تون نوشتین ک باشگاه ها حقشون رو از کی بگیرن؟ بله تیم ملی خیلی مهمه و همه باید برای موفقیت تیم. ملی تلاش کنن و وظیفشونه. ولی وقتی ک تیم ملی شخصی میشه بین افراد و بعضیا هدف ملی براشون مهم نباشه و تیم ملی رو شخصی کنن باشگاه ها هم حق دارن ب منافع خودشون فکر کنن و همکاری نکنن با تیم های ملی. ادمین چاپ کن لطفا
۱۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۵۲:۳۰
پاسخ
3
3
محسن
بابا دیگه مسخره اردو رو در اوردین اههههههههههههههههههههه بازیکنی که از خداشه بگیره تو خونه استراحت کنه هم دیگه فریادش از اینهمه تعطیلی بلند شده. یه کاری میکنید کلا تیمها بازیکن ملی پوش نگیرن
۱۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۱:۰۰
پاسخ
1
4
علی
آخه کجای این بی انضباطی هست که کمیته انضباطی نظر میده. همه چی رو که با توپ و تشر و زورگویی نمیشه پیش برد. بندگان خدا محترمانه دلایلشو بیان کردن که کاملا هم منطقیه. بازی رسمی هم که نداره تیم امید 3 تا بازیکن نباشن آسمون به زمین نمیاد. طبق قانون هم فقط در FIFA DAY باشگاهها موظف به بازیکن دادن هستن.
۱۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۰:۰۲
پاسخ
1
6
پرسپولیسی6آتیشه
عزیزان اینا چه حرفیه حرفه ای فکر میکنید ولی حرفه ای عمل نمیکنید همین رئال و بارسلونابعد از الکلاسیکو سه روز بعدش تو لیگ قهرمانان اروپا بازی کردن دیگه بازی حساس تر از این بازیا
۱۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۲:۱۹
پاسخ
3
3
رهگذر
قوانین یکطرفه و بی عدالتی در کمیته انضباطی موج میزنه. بازیکن نیاید اردو 7 جلسه محروم اخه این قوانین من درآوردی چیه. تیم 3 بر صفر بازنده. عصر حجر که نیست. مشاالله هر دو هفته یکبار هم اردو میزارند.
۱۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۷:۲۶
پاسخ
7
24
م4ی4ث4م4
فیفا دی بود ک مشکلی نبود هرکی هر وقت دلش میخواد یه ماه لیگو تعطیل میکنه
۱۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۶:۲۶
پاسخ
6
22
Ali EM
از نفت بعيد بود !!!!
۱۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۵:۲۰
پاسخ
19
9
مرتضی
منصوریان بیشتر به فکر منافع تیم ملی باش تا منافع تیم استقلال خیالت راحت شد استقلال به مرحله بعدصعودکرد با نیمکت نشینی بیراوند
۱۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۸:۴۷
پاسخ
20
26
رضا
تا چشم حسودش در اد منصوریان اگه میخواست راه بده پارسال میداد دوبازی شش امتیازو میگرفتیم و قهرمان میشدیم
۱۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۲۲:۵۹
1
2
شاهین
بابا ول کنید جون خودتون. اینا دیگه چیه؟؟؟
۱۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۸:۴۴
پاسخ
4
27
G
این قانونارو کدوم دکتری گذاشته؟
۱۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۶:۳۹
پاسخ
4
27