باشگاه پرسپولیس در خصوص بازی با الهلال بیانیه داد

باشگاه پرسپولیس در خصوص بازی با الهلال بیانیه داد

11692
16:51
26 مهر 1396
باشگاه پرسپولیس در خصوص اتفاقات بازی با الهلال عربستان بیانیه ای را منتشر کرد.

وبسایت رسمی برنامه نود - باشگاه پرسپولیس در خصوص اتفاقات بازی با الهلال عربستان بیانیه ای را منتشر کرد.

به گزارش وب سایت نود، در این بیانیه آمده است: پرسپولیس، سه‌شنبه با انرژی زائدالوصفی که از شما هواداران دریافت کرده بود و با وجود تمام بدخواهی هایی که در حقش روا داشته و و ضربه اصلی را وارد کرد تا نماینده فوتبال ایران، برابر نماینده سعودی‌ها به موفقیت نرسد، مصمم بود نتیجه‌ای در خور توجه را رقم زده و مسیر خود را به سمت فینال لیگ قهرمانان آسیا هموار کند. این اراده با گلی زود هنگام به رخ کشیده شد تا معلوم شود، نتیجه بازی رفت هیچ تناسخی با واقعیت این تیم ندارد. پرسپولیس برای این مهم از سنگرهای مختلفی که مقابلش آرایش داده بودند گذشت که گذر از هر یک، بخشی از توان را می‌گرفت اما همواره نگاه به هواداران ودلسوزان فوتبال کافی بود تا با قدرت مضاعف ، مسیر را ادامه دهیم.

سه‌شنبه شب در همان شروع بازی، مشخص شد پرسپولیس به راستی شایسته حضور در فینال رقابت‌ها است ولی اشتباهات فاحش داوری و ناعدالتی که روی داد، امان سرخپوشان را برید و اجازه نداد به حق خود برسند. اشتباهاتی که ادامه دار بودند و مجال را از پرسپولیس گرفتند . تردیدی نیست اگر چنین نبود الهلال بدون تحمل شکست ، زمین مسابقه را ترک نمی کرد ، همانطور که اگر حاشیه ها وهجمه های پیش از بازی رفت نبود ، آن نتیجه رقم نمی خورد.

اشتباهات داوری این بازی در شرایطی رقم خورد که پیش از این اعتراض رسمی باشگاه نسبت به اشتباهات فاحش و مکرر داوری به ضرر پرسپولیس در این دوره رقابت‌ها برای کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال و در این راستا تلاش شده بود. در این مسیر دست تنها بودیم و انتظارمی رفت با توجه به در میان بودن منافع ملی کشورمان، همراهی بخش های ذیربط در مجموعه فوتبال را هم داشته باشیم که متاسفانه چنین نشد . امیدواریم این تجربه باعث شود برای ادوار آینده اقدامات موثری برای جلوگیری از اجحاف در حق نمایندگان فوتبال ایران صورت بگیرد.

بازیکنان، بی‌تردید تمام توان خود، بلکه بیش از آن، را در میدان گذاشتند و مشخص بود الهلال نمی‌تواند برابر پرسپولیس عرض اندام کند و فقط به لطف اشتباهات داور از شکستی سنگین گریختند که البته غیر از عربستان، حتما در ایران عزیز هم موجی از شادی را نزد بعضی ایجاد کرده است !!

باشگاه و تیم فوتبال پرسپولیس در این مدت مصائب و دشواری‌های بسیاری را تاب آوردند که به ویژه پس از قهرمانی مقتدرانه پرسپولیس اوج گرفت. گویی قهرمانی در لیگ به سان گذر از خط قرمز باشد و حضور در فینال آسیا خط قرمزی پررنگ‌تر که نباید از آن می‌گذشتیم. بعضی از این دشواری‌ها البته ریشه های قدیمی وعمیق در فوتبال ایران دارند. روی هر حقی دست گذاشته شد، جریان قدرتمندی از مشکلات به سوی این باشگاه روانه شد تا حیات خلوت‌های آقایان بر هم نریزد.

هواداران پیش از بازی رفت با الهلال دیدند چه اتفاقاتی روی داد. چگونه حادثه‌ای که روی داده بود را با جوسازی‌ها، دروغ‌پردازی‌ها و ارائه اطلاعات کذب و نادرست به منتهی الیه بحران و فشار روانی رساندند و روحیه این بازیکنان را به سود حریف سعودی بر هم ریختند. در آن حکم یکسری خیانت‌ها و توطئه‌ها آن هم از جانب افرادی بود که برای پرسپولیس اشک تمساح می‌ریزند و دایه مهربان‌تر از مادر می‌شوند تاثیر گذار بود و گویی صدور آن بسان اسم رمز عملیاتی همه جانبه علیه پرسپولیس و به سود الهلال بود . پس از آن نیز موجی از خود نمایی ها و سو استفاده ها بدون توجه به شرایط تیم به راه افتاد. بعضی خود را ارزان در اختیار الهلال گذاردند. در بعضی موارد حتی برخی رسانه ها را برای تشویش اذهان عمومی و تحریک وتهییج هواداران علیه باشگاه فریب دادند. از جمله اینکه القا کردند مسایل حقوقی در باشگاه مورد توجه قرار ندارد در حالی که یک گروه از وکلا با تخصص های گوناگون امور حقوقی را پیگیری می کند وکارها در باشگاه به شکل تیمی وجمعی دنبال می شود . بعضی هم عنوان می کردند اسنادی در اختیار دارند ، ولی هیچ سندی در کار نبوده است یا ادعا نامه دیگران را به نام سند رسمی باشگاه معرفی کردند. بیشترین ضربه را هم از جایی خوردیم که بیشترین سود را از فوتبال به ویژه پرسپولیس می برد و شاید این نتیجه آن بود که از حق فوتبال ، پرسپولیس و هواداران سخن بگوییم.

در این میان بعضی که در همه امور ورشته های ورزشی متخصص هستند و تریبون هم دارند، بدون اطلاع لازم شروع به قضاوت وانتقال مطالب نادرست به مردم کردند. از سویی افرادی دیگر که بر حسب وظیفه ذاتی وجایگاه حقوقی خود به ویژه در تشکیلات فوتبال باید کمک حال نماینده فوتبال ایران می شدند ، نه تنها چنین نکردند بلکه هیزم در آتش ریختند و پرسپولیس را به میان آن انداختند که در جای خود و زمان نزدیک درباره این تناقض ها و تضاد ها خواهیم گفت.

با عذرخواهی از هواداران باید بگوییم؛ این در توان باشگاه نبود که به تنهایی برابر تمام این جریان‌ها که از ماه‌ها قبل برنامه ریزی و آغاز شده است و ناگفته‌های بسیار و تکان دهنده‌ای درباره آن ها وجود دارد، به شکلی بایستد که آثار مخرب آن به بخش‌های مختلف از جمله تیم نرسد. در این ارتباط امیدواریم نهاد های مسوول و به ویژه وزارت ورزش و جوانان همانگونه که پیش از این درخواست کرده ایم؛ با ورود به این مسایل، ضمن روشن ساختن زوایای گوناگون این اتفاقات، از تکرار آن ها در آینده ودسیسه چینی ها جلوگیری کنند.

باشگاه و تیم فوتبال پرسپولیس وظیفه خود می‌داند ابتدا بابت تمام حمایت‌های شما هواداران پرشور و شعور پرسپولیس که در تمام زمینه‌ها یاور پرسپولیس و باعث قوت قلب بودید، به ویژه از آنهایی که با صرف هزینه و وقت رنج سفر و حضور در ورزشگاه‌ها به ویژه خارج از کشور را به جان خریدند ، با مشارکت خود در فعالیت‌های اقتصادی باشگاه به کمک آمدید یا آن عده ای که بدون چشمداشت و هیاهو کمک های خاصی را تقدیم باشگاه و تیم محبوب خود کردند وهمچنین از رسانه های کارآمدی که دلسوزانه برخورد کردند، قدردانی و تشکر کند و شکر خدا را به خاطر وجود و حضور شما به جا می‌آوریم.

همچنین با وجود تمام مطالبی که به قدر قطره‌ای از دریا بیان شد، از حضور شما عزیزان به جهت عدم راهیابی تیم فوتبال پرسپولیس به لیگ قهرمانان آسیا، عذرخواهی می‌کنیم هر چند تمام توان خود را برای غلبه بر مسائلی که گفته شد به کار گرفتیم. این عذرخواهی قطعا از اندوه و تاثر شما نخواهد کاست ولی به ما یادآوری می‌کند ، دست از مبارزه و تلاش برای جبران نکشیم.

باشگاه پرسپولیس، ضمن درک حالات و احساسات جریحه‌دار شده و ناراحتی عمیقی که در خانواده پرسپولیس به خاطر نرسیدن به حق حضور در فینال لیگ قهرمانان وجود دارد، از هواداران عزیز، پیشکسوتان گرامی که قلبشان برای این تیم می تپد و رسانه‌های محترم تقاضا دارد در شرایط کنونی، با توجه به بازی‌های حساس پیش رو، سرخپوشان را برای ادامه راه آماده و مهیا کنند. روز های آینده بسیار حساس هستند. یاس و ناامیدی عوامل مخربی هستند که عده ای محدود دوست دارند در دل این تیم وهوادارانش رخنه کند . این شما هستید که می توانید مانع از این امر شوید. این بازیکنان پس از تمام تلاش‌هایی که کردند و زخم‌هایی که برداشتند، حتی فرصتی برای ابراز ناراحتی و التیام دردهایشان ندارند و باید مهیای آوردگاه‌های مهم پیش رو بویژه جام حذفی و دربی شوند تا با قدرت و توانمندی، شادی‌های آینده را هدیه کنند.

بی‌تردید پس از نزدیک به یک دهه سخت و دشوار که بر پرسپولیس و هواداران گذشت. قهرمانی فصل گذشته لیگ برتر که می‌توانست دومین قهرمانی پیاپی باشد و راهیابی به جمع چهار تیم برتر آسیا با تمام تلاش‌هایی که برای عدم تحقق آن صورت گرفت، موفقیتی بزرگ بود که نباید از آن چشم پوشید و این در سایه حمایت و صبوری شما رقم خورد.

 

2051

نظرات کاربران
احمد
۶ تا گل خوردین باز میگین داوری ایراد داره رو رو برم ایراد از خودتون بود که جلو یه تیم ده نفره چهار تا گل خوردین . در ضمن امسال هم دیگه تو آسیا بازی نمیکنین چون دو سه روز دیگه AFC تیم های ایرانی رو به خاطر بدهی هاشون محروم میکنه
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۸:۲۴
پاسخ
5
4
آرش سرخ
درود بر سرخترین سرخ دنیا و ۴۰ میلیون هوادارش
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۶:۱۹
پاسخ
2
6
مرسپولیس محبوب گرگانی ها
پرسپولیس عشقه.دست همتون درد نکنه امیدوارم امسال هم چشم حسودان رو در بیارین
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۱:۰۵
پاسخ
2
5
meisam
سال دیگه ایشالا حتما فینالیم
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۹:۱۴
پاسخ
2
2
آبی آسمونی
بی خیال بابا!6تایی شدید رفت!
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۶:۵۸
پاسخ
5
4
اندی
از موقعی نتایج برانکو با پرسپولیس خار چشم بعضیا شده بود ، و شروع کردن به مقایسه نابرابر کیروش ( با اون همه امکانات و حمایت ها که حتی رییس جمهور کشور هم ازش حمایت کرد) با برانکو ، مشخص بود نمیخوان پرسپولیس نتیجه بزرگ بگیره تا به خیال خودشون بگن کیروش بهتر از برانکوئه!!! کیروش مربی بسیار خوبیه برانکو هم همین طور ولی یادتون بمونه ، اگردقرار باشه نتایج پرسپولیس برانکو رو با نتایج کیروش توی تیم ملی مقایسه کنیم باید لیگ قهرمانان رو با جام ملتهای آسیا در نظر بگیریم برانکو به جمع چهارتیم برتر آسیا رسید ولی کیروش قبل از نیمه نهایی جلوی عراق جنگ زده باخت و حذف شد
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۴:۲۵
پاسخ
6
11
Mohsen.de
کل فوتبالیستهای ایران در همه سنین تلاش میکنند و موفقیت کسب میکنند و تاج همه را به اسم خودش و فدراسیون خودش مینویسه در صورتی که وظیفه اصلی خودشان که حفظ میزبانی تیمهای ایرانی با کشورعربستان بوده را انجام نداده و حق ایران را نتوانست در این زمینه بگیرد. مطمئنا اگر میزبانی از تیمهای ایرانی گرفته نمیشد مطمئنا نتایج بازی تیمهای ایرانی جور دیگری رغم میخورد. همینطور امکانات تیمهای ملی و حتی باشگاهی واقعا تاسفبار است.متاسفانه فقط بی لیاقتی خود را با عوامفریبی از نظرها پنهان میکند و هیچکس حتی رسانه ها هم به ان ورود نمیکنند
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۷:۵۰
پاسخ
1
9
aa
ظرفیت باخت ندارید به داور گیر میدید، اتفاقا داور چند صحنه دیگه به نفع پرسپولیس سوت زد و یک پنالتی برای الهال نگرفت، همچنین یک کارت قرمز به ضرر پرسپولیس نداد
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۷:۰۳
پاسخ
12
9
Ayhan
کدوم بدخواه؟بدخواه بدتر از طارمی و طاهری مگه دارید؟چقدر دلیل تراشی آخه.آقا جان بازی را باختید به خاطر اینکه در حد فینال آسیا نبودید تموم شد و رفت.حالا خدایش توپ فینال آسیا گرد است یا بیضی؟! جواب بدید برید فینال.به همین راحتی و به همین خوشمزگی...ادمین لطفا بچاپ
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۵:۲۹
پاسخ
10
11
پگاه دخترپرسپولیسی
فقط خدامیدونه بعدبازی دیشب چقدرحالم بدبوددلم بینهایت سوخت برای تیم دوست داشتنی تنهاومظلومم داوربازی رابه خداواگذارکردم دیشب قبل ازاینکه گل بخوریم داشتم ازبازی تیمم لذت میبردم حتی امیدوارشده بودم تااینکه داوربااشتباهش حالموگرفت دیگه دلم نمی خواست بازیوببینم ولی باهمه وجودبه تیمم به مربی تیمم افتخارکردم ومی کنم
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۴:۴۳
پاسخ
10
15
مهدی نیک
کجای دنیا یه تیم تا پای فینال 10 بازی باید کنه و عملا یه بار میزبان باشه و بقیش محروم از میزبانی و تماشاگر !!! این از محرومیت طارمی و شوک به تیم و محرومیت دو جلسه ایی کمال . اینم از داوری افتضاح ! متاسفانه ما بیرون زمین باخیتم نه داخل
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۳:۳۸
پاسخ
7
14
mehrdad
تا همینجاشم برای ما قهرمانید.ایشالا فصل جدید با قدرت تر و با تجربه تر از قبل همه ی تیمها را درو میکنیم
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۸:۱۱
پاسخ
7
15
نادر
فوتبالمان را باید از اسیا بکشیم بیرون و به اروپا برویم ..تا این نامردها هستند همین کارها را انجام خواهند داد.بازیهای جام جهانی هم درست است ای اف سی دنبال میکند ولی وابسته به فیفا هست هر گزارش خطا به فیفا روسا را زیر سوال میبره..به نظرم باید فیلم این دو بازی و اشتباهات داوری به فیفا فرستاده شود که فیفا از این به بعد چشمش رو بازی تیمهای ما باشد
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۴۸:۰۶
پاسخ
11
8
اردشیر
شما فقط می خواهید سر هواداران را شیره بمالید شما احتیاجی نیست برای هواداران اطلاییه پخش کنید اگه عرضه داشتید خواست هواداران فوتبال را اجابت می کردید وپی گیر برداشتن داور عرب از از این مسابقه می شدید و شاید هم غرامتی که سعودیها قرار بوده به شما بده شما ها را گیج ومنگ کرده شما ها به مدیریت در فوتبال بی حرمتی کرده اید چون ستاره فوتبال ایران را مفت برای این بازیها از چنگتان در آوردند در واقع شما به گفته کارلوس کیروش بیشتر از سعود ی ها وداور عرب به ایران ضربه زدید
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۸:۲۰
پاسخ
8
11
سهیل
این نیز بگذرد... ماهواداران همیشه پشت تیممون هستیم. پرسپولیس همیشه پرسپولیس میماند. فعلا قهرمانی لیگ وحذفی هدف اصلیه. بچه ها خسته نباشید
۲۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۸:۱۳
پاسخ
9
15