باقری: اگر محل اردوی پرسپولیس در ترکیه مناسب نبود، اخراجم کنند!/بیرانوند منظور دیگری داشت

باقری: اگر محل اردوی پرسپولیس در ترکیه مناسب نبود، اخراجم کنند!/بیرانوند منظور دیگری داشت

21221
21:37
31 تیر 1398
مربی پرسپولیس گفت: پیشنهاد می کنم دو کارشناس به محل اردوی پرسپولیس در ترکیه بروند اگر مناسب نبود در اختیار باشگاه خواهم بود تا از جریمه تا اخراج را در قبال من انجام دهند.

به گزارش وب‌سایت نود، کریم باقری گفت‌و‌گویی با سایت باشگاه پرسپولیس انجام داد که به شرح زیر است:

من اخبار را خیلی زیاد دنبال نمی‌کنم، اما شنیدم در ارتباط با اردویی که داشتیم یکسری حواشی به وجود آمده است. با توجه به این که اعتقاد دارم پرسپولیس به خودی خود یکسری حواشی در اطراف خود دارد و باید برای کمک به آن آرامش برقرار باشد و دلیل دیگری که در ادامه می‌گویم خواستم توضیحاتی را از ابتدای رقم خوردن برنامه های این اردو تا روز آخر بدهم.

وی ادامه داد: از زمان آمدن آقای کالدرون تا رفتن به اردو، 3 تا 4 روز زمان بود. وقتی آمدند من از ایشان درباره برنامه ها و امکاناتی که می‌خواهند پرسیدم تا به باشگاه منتقل شود. درباره اردو هم سوال کردم که گفتند اگر باشد، خیلی خوب است. من هم به باشگاه منتقل کردم. زمان برای برنامه ریزی خیلی کم بود. من یک دوست را به آقای عرب معرفی کردم که همه او را می شناسند. عارف محمدوند برنامه تیم های مختلفی را برای باشگاه های لیگ برتر را هم قبل از این هماهنگ کرده است که خبرنگاران می‌توانند از آن ها از جمله از یحیی گل محمدی در این باره بپرسند.

10 سال است که آن جا زندگی می‌کند و من هم با او ارتباط دارم. او را به باشگاه معرفی کردم و شماره تلفنش را دادم. در جریان سایر مسایل از مذاکره تا قرارداد نبودم ولی چون من اول این معرفی را انجام دادم ، خودم را مسئول می دانم هم در قبال باشگاه و هم در قبال هواداران که توضیحاتی بدهم تا همه چیز روشن تر شود. امیدوارم این توضیحات، به دوستان رسانه‌ای هم که همیشه به من لطف دارند کمک کند بهتر در جریان موضوع قرار بگیرند و بعد قضاوت کنند.

باقری خاطر نشان کرد: در هماهنگی هایی که باشگاه با طرف مقابل داشت در نهایت گرینه کارتپه مطرح شد. من روزهای اول اردو نبودم و بعد از کار قراردادم از یک شنبه به آن جا رفتم. کارتپه یک جای بسیار خوش آب و هوا و در بالای کوه است. امکانات هتلی و زمین های تمرین خوبی هم داشت. شرایط چمن واقعا برای انجام تمرین تیم های حرفه ای مناسب بود. من همین جا پیشنهاد می کنم دو کارشناس با خرج خود ما به آن جا بروند و صحت این صحبت ها را بررسی کنند. امکانات را بسنجند. اگر گفتند جای مناسبی نیست من همه مسولیت را گردن می گیرم. در اختیار باشگاه خواهم بود تا از جریمه تا اخراج را در قبال من انجام دهد.

می گوییم خیلی به خودتان سخت نگرفته اید ، برای یک معرفی؟ او تصریح می‌کند: اشکالی ندارد. من هیچ مطلب پنهانی در این جا ندارم. هیچ خورده و برده ای هم از کسی ندارم. می خواهم کاملا شفاف باشم. می خواهم تا جایی که به من مربوط می شود، هواداران هم در جریان همه چیز باشند. من برای همان معرفی که انجام دادم، احساس مسوولیت می کنم. ولی می‌خواهم اول بروند ببینند و تحقیق کنند آن جا چه جور جایی است ؟ واقعا جای بدی است؟ آیا امکانات خوبی ندارد؟ باز هم می گویم مسئولیت را می‌پذیرم.

در روزهایی که من نبودم، مشکلی برای تمرین پیش نیامد فقط یک جلسه بود که آن هم در سالن انجام شد. از وقتی هم رفتم تمام تمرینات در جای خودش انجام شد. البته ما دو نکته منفی در اردو داشتیم که به بازی ها مربوط می شد.

آن جا شرایط به شکلی بود که ظرف 5 دقیقه مه می شد و نیم ساعت بعد کاملا آفتاب بود. برای بازی دوستانه روز اول هم هوا خوب شده بود. دو تیم گرم کردیم و وارد بازی هم شدیم ولی ناگهان مه شد. بازی لغو شد ولی نیم ساعت بعد، هوا آفتابی بود که آقای کالدرون گفتند بچه ها در قالب دو تیم با هم بازی کنند.

مربی پرسپولیس اضافه کرد: نکته منفی دوم هم بازی روز آخر بود. آن تیم دیر رسید و بعد وقتی آن ها را دیدیم احساس کردیم نمی توانند فشار لازم را بیاورند و به همین دلیل آقای کالدرون بازی درون تیمی گذاشتند. البته با توجه به پرسش شما، باید بگویم تدارک بازی ها حتما در قرارداد هست و باشگاه هم می تواند اقدام مقتضی را در این ارتباط انجام دهد. هرچند تدارک بازی با تیم های بزرگ هم به زمانبندی بیشتر نیاز دارد ولی به هر حال باشگاه می تواند طبق قرارداد پیگیر موضوع باشد.

من باز هم تاکید می کنم هر کس که در ترکیه آشنایی دارد هم می تواند از او بخواهد برای بررسی امکانات مجموعه به آن جا برود. از هتل تا امکانات ورزشی به ویژه زمین چمن را بررسی کنند. فقط ضیق وقت مانع شد برنامه ریزی بهتری برای بازی های دوستانه داشته باشیم چون گزینه اردویی دیگری برای باشگاه مطرح بود و باید ترکیه را به سرعت جایگزین می کردیم.

باقری در پایان افزود: امیدوارم این صحبت ها کمک کند که همه متوجه شوند بعضی مسایل آن طور هم که عنوان شده نبوده است. اتفاقا با علیرضا بیرانوند هم در محل تمرین صحبت کردم که گفت منظور او هم بازی های دوستانه بود وگرنه شرایط و امکانات اردویی خیلی خوب بوده است.

4416

نظرات کاربران
مهدی یاوری
من خودم استقلالی هستم ولی آقا کریم تو قلب همه ما فوتبالیست جا داره او واقعا یک اسطوره است هیچ کسی هم نمیتونه تورا بدنام کنه انشاالله موفق باشی
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۱:۳۹
پاسخ
2
34
پرسپولیس سرورته
چش مایی آقا کریم
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۴:۲۵
پاسخ
2
25
اژدر
تااونجاکه من میدونم کارتپه یکی از بهترین وخوش آب هواترین جاهای ترکیه است چونذارتفاعشم از سطح دریا بالاتره از نظر هوازی ام عالیه
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۹:۱۷
پاسخ
0
20
صابخونه
آقای کریم باقری سلطان قلبها خودتی.. اون داشت اداتو درمیوورد با بودنت دلمون قرصه. مرسی که هستی... مرد اول پرسپولیس.. هروقت حاشیه بیفته توو تیم بفکر آقا کریم بیفتید دلتون گرم،امیدتون افزون،جام بالای سرمون
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۶:۲۹
پاسخ
0
24
Mostafa
من حاضرم به عنوان کارشناس با خرج پرسپولیس برم و اونجا رو ببینم
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۱:۴۷
پاسخ
3
11
تیم سوگلی سرخ و همیشه طلب کار
هنوز یادمون نمیره فصل قبل پرسپولیس اردوی پیش از فصلش رو آلمان رفته و استقلال هنوز در گیرمشکلات مدیریتی و انتخاب سرمربی بود و آخرش هم رفت ترکیه اردو زد.!! حالا این فصل خیلی جالبه استراماچونی رو آوردن استقلال بلافاصله برای تیم سوگلی پرسپولیس کالدرون انتخاب شد که مباد تیم شون عقب نیفته و اردوی دو تیم در ترکیه برگزار شد... ای کاش فصل قبل هم این عدالت را بین دو تیم اینحوری اجرا میکردن تا استقلال از کورس عقب نیفته..!!
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۴۷:۱۴
پاسخ
24
3
پرسپولیس یزد
وقتی شما میگی خوبه ما کی باشیم بگیم بده موفق باشید
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۴:۵۹
پاسخ
0
18
vahid
شما اون شاه ستون اصلی تیمی سلطان بیشتر پست ها رو خوندم که همشون به پاکی شما گواه میداد چه طرفداران رقیبمون مرس که هستی
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۱:۵۶
پاسخ
1
20
طوفان سرخ
آقا کریم شما بزرگ تیم مایی و احترامت سرجاش ولی خودت می دونی اردوی بدون بازی تدارکاتی هیچ ارزشی نداره عزیز من
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۱:۳۶
پاسخ
13
1
P 6
یکی مثل کریم باقری که همیشه حرف راست رو گفته و هیچ وقت دوز و کلکی تو کارش نبوده وقتی میاد این توضیحات رو میده همه سریع قانع میشن، اما متاسفانه مدیران تیم های پایتخت کاری کردند که اگر اونها بیان همین حرف ها رو بزنند حتی یک نفر از هواداران هم حرف هاشون رو باور نمیکنه :(
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۶:۲۵
پاسخ
0
21
پرسپولیس زلزله
آقا کریم اینقدر بزرگ منش و با صداقت ان که هر چی راجع به تیم بگن من یکی چشم بسته قبول می کنم. یاشاسین اقا کریم
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۵:۳۴
پاسخ
0
15
قرمز بی افتخار
کریم باقری از اون دسته ادم ها هست که اگر پشت سرشون هم حرف بزنن شنونده عاقل هم نباشه میفهمه که دارن دروغ میگن درموردش.البته اونایی که درمورد کریم باقری حرف میزنن و تهمت میزنن بهش خودشون سالم کار نمیکنن و میخوان اون رو جلو مردم بد کنن ولی خوب نمیشه دیگه همچین چیزی.
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۳:۰۰
پاسخ
14
352
دو ستاره چهار جانبه
شما ثابت شده ای سلطان قلب ها
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۰:۲۲
پاسخ
14
351
پرسپولیسی
وقتی آقا کریم حرف می زنه ما پرسپولیسیها ساکت می شیم و گوش می کنیم.
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۹:۳۷
0
11
f
کریم باید روزی به تبریز و تراکتور آذربایجان بازگردد
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۰:۰۱
پاسخ
345
25
پرسپولیسی گرگان
خخخخ قبلا امتحان کردین تیم بی اسطوره دنبال اسطوره تیمای دیگ ان
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۰:۵۲
3
13
MEHRZAD
آره باید بیاد تا یک ماهه با آبروش بازی کنید مگه یحیی نیومد تبریز فروزانی که 7 بازی پشت سرهم کلین شیت کرده بود رو چیکار کردین
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۰:۳۰
1
12
کریستوفر نولان
کی آقا کریم و عصبانی کرده؟؟؟؟؟ سلطان شما عشق مایییییییییی
۳۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۹:۳۶
پاسخ
14
320