باقری: برانکو بیشترین نقش را در نتایج پرسپولیس داشته

باقری: برانکو بیشترین نقش را در نتایج پرسپولیس داشته

4262
09:57
26 فروردین 1398
کریم باقری مربی تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه شاید خیلی‌ها دوست داشته باشند برانکو سرمربی تیم ملی شود گفت: در موفقیت‌های پرسپولیس برانکو بیشترین نقش را داشته است.

به گزارش وب سایت نود،  خیلی‌ها دلیل کم‌حاشیه بودن پرسپولیس را حضور مربی‌ای چون کریم باقری در کادرفنی این تیم می‌دانند. فردی که برانکو و بازیکنان پرسپولیس احترام زیادی برای وی قائلند و حضورش را در تیم بسیار موثر می‌دانند. 

در شرایطی که می‌توانستید سایپا را با گل‌های بیشتری شکست دهید، بعد از زدن گل سوم تا حدی بازیکنان چندان بازی را جدی نگرفتند...
سایپا تیم جوان و سخت‌کوشی است و ما از قبل می‌دانستیم بازی آسانی پیش‌روی‌مان نیست. خوشبختانه شرایط تیم ما خیلی خوب است و در این بازی هم بازیکنان تلاش زیادی کردند و در آخر هم نتیجه‌اش را گرفتند. سایپا بازی را بهتر از ما شروع کرد اما بعد از زدن گل تساوی به طور کامل بر توپ و میدان تسلط پیدا کردیم.

به نظر می‌آید همه چیز برای تکرار قهرمانی مهیاست.
مجموعه تیم تلاش می‌کند که موفقیت‌های بیشتری کسب کنیم اگرچه کار بسیار سخت است. هر بازی که جلوتر می‌رویم حریفان سخت‌تر می‌شود، چه در بازی‌های داخلی و چه خارجی. هدف پرسپولیس قهرمانی است و برای رسیدن به آن تلاش می‌کنیم.

نظر خیلی از کارشناسان این است که رسیدن به فینال لیگ قهرمانان به اندازه 50 سال برای بازیکنان این تیم تجربه در پی داشت و آنها را به خودباوری و اعتماد به نفس بالایی رساند. موافقید؟
قطعا. وقتی شما در رقابت‌های بین‌المللی حضور پیدا می‌کنید تجارب زیادی کسب می‌کنید، مخصوصا اگر بتوانید تا فینال پیش بروید. اتفاقی که در دو فصل اخیر لیگ قهرمانان برای پرسپولیس رخ داد تجارب خوب و گرانبهایی برای بازیکنان و حتی ما مربیان در پی داشت. این موضوع هم در شرایط خوب فعلی ما قطعا بی‌تاثیر نبوده است.

 بعد از بازی پرسپولیس والاهلی، فوساتی سرمربی حریف عربستانی تیم‌تان اعتقاد داشت بازیکنان پرسپولیس در سطح بالایی فوتبال بازی می‌کردند و به نوعی سطح فنی‌شان بالاتر از بازیکنان آنها بوده است. این موضوع نشان می‌دهد بالا رفتن سطح کیفی بازیکنان تیم شما مشهود است.
موافق این نظر هستم و اعتقاد دارم بخش عمده‌ای از این پیشرفت بازیکنان به خاطر تلاش و پشتکار خودشان بوده است. آنها به خوبی فهمیده‌اند که اگر حرفه‌ای فکر نکنند و تلاش نکنند به جایی نخواهند رسید. کمبود‌هایی در تیم ما وجود دارد اما با این حال بازیکنان تلاش و کیفیت خود را همچنان حفظ کرده و نتیجه‌اش این است که الان در صدر جدولیم.

نقش برانکو و باقری در موفقیت‌های چند سال اخیر پرسپولیس چقدر بوده است؟
در مورد خودم ترجیح می‌دهم اظهار نظری نکنم اما طبیعی است که بیشترین تاثیر و نقش را در پیشرفت و نتایج تیم، سرمربی دارد. برانکو در چند سال اخیر نتایج عالی با پرسپولیس گرفته و نیازی به تعریف و تمجید من ندارد. کافی است شما نتایج تیم را ببینید که خود به خوبی گویای همه چیز است.

 با توجه به اینکه به آخر فصل نزدیک می‌شویم شایعه قطع همکاری برانکو با پرسپولیس مطرح شده و نگرانی‌هایی را هم برای هواداران این تیم در پی داشته است، به هواداران حق می‌دهید نگران پرسپولیس بدون برانکو باشند؟
در مورد آینده نمی‌توان چیزی را پیش‌بینی کرد. مهم این است تا زمانی که برانکو در تیم است از وجود ایشان بهترین استفاده را ببریم. ضمن اینکه برانکو یک فصل دیگر با باشگاه قرارداد دارد، البته به گفته خود برانکو در کار مربیگری ممکن است هر لحظه اتفاقی رخ دهد و هرگز نمی‌شود آینده را پیش‌بینی کرد.

جعفر کاشانی رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس اعتقاد دارد موفقیت‌های اخیر این باشگاه فقط به خاطر حضور برانکو نبوده بلکه همه مجموعه این باشگاه در این موفقیت‌ها نقش داشتند اما از این اظهارنظر او برداشت‌های زیادی شد تا حدی که برخی از بازیکنان اسمی تیم‌تان هم از این صحبت‌ انتقاد کردند.
آقای کاشانی بچه نیست که من بخواهم به او بگویم به چه شکل حرف بزند بلکه جای پدر من است. او سال‌هاست در باشگاه پرسپولیس مسئولیت‌های مهمی دارد و آزاد است به هر شکلی اظهار نظر کند. با شناختی که من از آقای کاشانی دارم می‌دانم او علاقه زیادی به تیم دارد و هرگز به دنبال ایجاد حاشیه برای پرسپولیس نبوده است. هر چند من حرف‌های او را نخواندم و فقط از اطراف شنیدم. هم اکنون لازم است همه عوامل باشگاه روی شرایط حساس تیم تمرکز کنند و اجازه ندهند حواشی پیرامون پرسپولیس بوجود بیاید. ممکن است بعضی حرف‌ها ناخواسته حواشی برای تیم ایجاد کند.

 اخیراً امید عالیشاه مصاحبه‌ای انجام داد که هم برای خوش حواشی زیادی در پی داشت و هم برای پرسپولیس، به او تذکری ندادید؟
هر بازیکنی وظیفه‌اش این است که تمرینش را انجام دهد و برود. اینکه چه نفراتی در ترکیب اصلی قرار می‌گیرند را کادرفنی تصمیم می‌گیرد. این موضوع خیلی مهم است که بازیکنان، چه عالیشاه چه هر بازیکن دیگری بدانند در فوتبال حرفه‌ای بازیکن باید سرش به کار خودش بوده و به هر تصمیم سرمربی احترام بگذارد. این را به خودمان بقبولانیم که وظیفه‌مان فقط خوب تمرین کردن و تبعیت از کادرفنی است. با توجه به فشردگی بازی‌ها قطعا فرصت بازی به همه می‌رسد اما یکسری‌ها بیشتر و برخی هم کمتر. اگر بازیکنی نظرش این است که کم بازی می‌کند فقط باید تلاشش را بیشتر کند.

 درباره انتخاب سرمربی برای تیم ملی چه نظری دارید؟ سرمربی آینده ایران داخلی باشد بهتر است یا خارجی؟
نظری در این مورد ندارم. رئیس فدراسیون در این رابطه تصمیم‌ گیرنده است.

 از نظر شما برانکو گزینه ایده‌آلی برای تیم ملی است؟
برانکو سرمربی پرسپولیس  است و یک فصل دیگر هم با باشگاه قرارداد دارد. شاید خیلی‌ها دوست داشته باشند او سرمربی تیم ملی شود اما ایشان تمرکزش روی پرسپولیس و کار خودش است. باید دید در آینده چه اتفاقی رخ می‌دهد.

سوال آخر در مورد مسائل مالی باشگاه است، جدا از اینکه مطالبات برانکو چند ماهی عقب افتاده بازیکنان هم از شرایط مالی خود راضی نیستند.  شما چطور از شرایط مالی‌تان در پرسپولیس رضایت دارید؟
متاسفانه باشگاه در زمینه مالی خیلی عقب است. شخصا می‌دانم که باشگاه مشکلات مالی زیادی دارد اما با این حال امیدوارم و این درخواست را از باشگاه دارم که در این موضوع ورود و جدی‌تر عمل کند. هم بازیکنان و هم اعضای کادرفنی از باشگاه طلب دارند که باید به نوبه خودش پرداخت شود. خودتان می‌بینید که تیم با وجود این مشکلات مسیر خودش را خیلی خوب پیش‌ می‌رود و از این طرف هم باشگاه باید به تعهداتش در قبال اعضای تیم عمل کند.

2051

نظرات کاربران
عشقممم نیمار
من در یه صورت ب برانکو‌میگم‌ پروفسور ... اونم بره مثلا تیم‌تراکتور یا پدیده یا فولاد یا سپاهان ..و همین تتایج شیش_پولیسه کسب کنه :-P ب نظرتونم‌میتونه ؟؟ :-P برانکو‌ با اینکار ..پروفسوریشه اثبات کنه و‌ اثابات کنه ک خودش...‌این جامایی ک شیش_پولیس کسب کرده ..توش نقش پرنگی داشته ک‌ اگ اثبات کرد ..ب احترامش پا میشم و کلاهمو از سرم برمیدارم :-)
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۸:۴۰
پاسخ
73
2
ایداسادات25بهمن1380
شوفر همه نتایج بدشو با داورا به دست اورده
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۲:۳۶
0
6
سید محمود
طوفان داره میاد بپا کلاهتو باد نبره خخخخخخخخخ
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۶:۱۲
0
27
پرسپولیس یونایتد
خیلی دوست دارین از پرسپولیس بره نه؟ درکتون میکنم
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۰:۲۶
0
24
پرسپولیس ایران
تو لیگ های دیگه هم که بوده قهرمان شده مثل لیگ چین. پس همین الان به قولت عمل کن.
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۱:۳۹
0
24
طوفان سرخ اسیا
کریم آقا تکه تک
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۸:۴۹
پاسخ
1
116
قشقایی کبیر محمدان فقید
هدایتی چندماه نبود پول هدایتی رو بده چه جنجالی به پا شد!
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۴:۴۰
48
0
علی سرخدل
عشقم آقا کریم مثل همیشه متین و باوقار و موثر مرسی که هستی ما پرسپولیسیها به وجود امثال آقا کریم در تیم افتخار میکنیم
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۱:۵۲
پاسخ
1
114
اسی
عشق به تمام معنا. آخر تعصب . آخر ابهت . جونم کریم
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۰:۵۸
پاسخ
1
107
دانیال هوشمند تراکتورپور
علم فوتبال..میگه آقای کاشانی با این سن و سال و با این همه تجربه حرف بی اساس نمیزنه. و موهاش رو در آسیاب سفید نکرده. برانکو کمترین نقش رو در قهرمانی پیروزی داشته و نقش اصلی رو عنصر پول هدایتی و عنصر شانس داشته.
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۵:۰۸
پاسخ
160
3
PersePolis
علم فوتبال از شانس میگه!!! خخخ مثلاً به گواردیولا میگن رئال چجوری سه بار پشت سر هم قهرمان شد؟؟ گواردیولا میگه، طبق آخرین نتایج علم فوتبال، شانسی بوده!!! خخخخخ
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۸:۳۷
2
39
mori titan
اگه عنصر پول به تنهایی نقش داشت شما باید با 10 امتیاز اختلاف الان قهرمانی تون رو جشن می گرفتید نه اینکه دنبال تهمت زدن به بازیکن هاتون باشید.
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۶:۲۶
1
39
...
داداش وزیر پرسپولیسی و ای اف سی پرسپولیسی و فیفای پرسپولیسی رو فراموش کردی... آها، فروزان پرسپولیسی رو هم به عناصر موفقیت تیم اضافه کن...
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۱:۱۸
1
41
شهرام51
و در این چند سال هم پماد برای شما نقش اساسی داشته
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۳:۵۷
1
42
24 ابدی ملایر
دمت گرم اوس کریم یاد اون شوت افتادم بیچاره طالب لو هر چی کش داد خودشو نرسید بهش
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۹:۱۰
پاسخ
0
101
رضا
اسطوره غیرت و وفاداری
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۹:۱۶
پاسخ
1
93
با افتخار استقلال توکیو
درود بر کریم باقری با شخصیت و با وقار به امید جام سوم
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۶:۰۹
پاسخ
1
98
اتحاد سرخ
کریم یه آذری 6 آتیشه پرسپولیسی که به نظر من خیلی رک و خشک به بازیکنا همه چیزو میگه و تیم خلیلی و باقری روی نیمکت یه ترکیب فوق العاده برای کمک به برانکو هست... مرسی که داریمت...
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۵:۵۷
پاسخ
0
88
پپ
عاشق این ساکت بودنتم اقا کریم ایشالا سالهای اینده مثل استادت کار بلد بشی تو مربیگری
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۰:۳۲
پاسخ
0
89
علیرضا اص
قطعا همینطوره. ولی به نظر میاد دارن یه کاری می کنن که از پرسپولیس بره. وقتی تاج اعلام کرد که قراره تا تیر ماه صبر کنن مطئن شدم که چشمشون دنبال برانکو هست. قطعا برانکو هم بدش نمیاد آخر کاری با تیم ملی هم افتخار کسب کنه.
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۱:۳۶
پاسخ
74
3
علیرضا اص
دوستان منم اصلا دلم نمی خواد برانکو بره ولی باید حواسمونو جمع کنیم. این پول ندادنا به نظر همش بازیه.
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۶:۳۷
0
25