بایرامی پس از دو سال با گلزنی آشتی کرد

بایرامی پس از دو سال با گلزنی آشتی کرد

1913
16:18
26 اسفند 1397
پس از مدت زمانی بسیار طولانی از آخرین گل زده در لیگ برتر، مهاجم سپیدرود رشت روز گذشته بار دیگر در نقش گلزن ظاهر شد و تک گل تیمش را وارد دروازه پرسپولیس کرد. 

به گزارش وب سایت نود، روز گذشته در ورزشگاه سردار جنگل نام مهرداد بایرامی از بلندگوی ورزشگاه به عنوان زننده گل سپیدرود اعلام شد؛ هواداران رشتی با این اتفاق تقریباً بیگانه بودند زیرا کمتر هواداری تصویری از آخرین گل زده او در رقابت های لیگ برتر به خاطر داشت. شاید خود بایرامی هم به طور دقیق به خاطر نداشت که آخرین بار، در چه تاریخی، در کدام بازی یا حتی کدام فصل، با گلزنی باعث شور و شادی هواداران تیمش شده؟

آمار بایرامی به عنوان یک مهاجم، در این زمینه کمی عجیب است و شاید اگر نام احمد مؤمن زاده به عنوان برترین مهاجم گل نزن ایران در ذهن هواداران نقش نبسته بود، بایرامی بهترین گزینه برای این عنوان محسوب می شد. دوران قهر بایرامی با گلزنی از چند روز و هفته و ماه فراتر رفته و به چند سال رسید. 

بایرامی در هفته بیست و یکم لیگ شانزدهم، در ترکیب تیم صبای قم به مصاف سیاه جامگان رفت و در دقایق پایانی گل برتری صبا را وارد دروازه تیم مشهدی کرد تا شاگردان مرفاوی 3 امتیاز این بازی را کسب کنند. پس از آن، بایرامی دیگر در هیچ بازی در لیگ برتر موفق به گلزنی نشد که طلسم این ناکامی روز گذشته در مصاف با پرسپولیس شکسته شد. 

بایرامی 61 هفته و بیشتر از دو فصل فوتبالی در گلزنی ناکام بود؛ گل نزدن های این مهاجم 28 ساله دقیقاً 763 روز در امر گلزنی هیچ توفیقی نداشت. عدم گلزنی یک مهاجم که اصلی ترین وظیفه اش او باز کردن دروازه حریفان است، آن هم به مدت 2 سال و یک ماه و سه روز آماری کم سابقه و فوق العاده ضعیف برای هر تیم یا بازیکن لیگ برتری به شمار می رود.

2081

    

نظرات کاربران
Matin
این بایرامی خیلی مهاجم خوبی بود ولی چند تا تصمیم اشتباه فوتبالش رو نابود کرد.زمانی که تو ماشین سازی و بعد گسترش بازی کرد عالی بود ولی با تمام احترامی که برای باشگاه تراکتور و هوادارانش قائلم باید بگم بعد از رفتن به تراکتور تقریبا افت کرد و نیمکت نشین شد و بعد از این که از این تیم هم رفت دیگه اون بازیکن خوب سابق نشد
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۸:۴۱
پاسخ
0
20
میثم
جای تعجب داره که این بازیکن هنوز در لیگ برتر بازی می کنه و نقش دلالان در فوتبال ایران کاملا مشخص می شه . این در حالی هست که در لیگ های دیگه این بازیکنان از فوتبال محو می شوند و نمونه اقدامات تیم های دیگر انتقال کریم انصاری فرد به تیم های رده پایین تر ناتینگهام بود
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۹:۲۸
پاسخ
9
5
Wien
فوتبال ایران واقعا در مورد گلزنی معضل جدی داره،هرجای دیگه بود،اگه فورواردی یک فصل ناکامی داشته باشه،از سطح اول فوتبال آنکشور محو میشه،ولی اینجا فوروارد دو فصل و خورده ای حتی یک گل نزده ولی هنوز در سطح اول و آنهم فیکس بازی میکنه و جالبتر اینکه هر سال هم تیم عوض میکنه و مشتری هم داره،بازیکنهایی مثل بایرامی،آرش افشین،سجاد شهباززاده و ....هر جای دنیا بودن،حالا باید در لیگهای منطقه ای بازی میکردن نه در سطح اول. بنظرم کمیته آموزش فدراسیون و همینطور باشگاهها و استعدادیابها واقعا باید در این زمینه کار کنند و حتی در سطح پایه از مربیانی متخصص فقط برای فورواردها و اینکه در لحظه تک به تک ها و جایگیریها در هجده قدم،سرزنی،بازی با دوپا و...کار تخصصی انجام بدن،خود باشگاهها هم میتونن در روزهای تمرین،مثلا فورواردشون صدبار حالت تک به تک را تمرین کنند.
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۸:۴۱
پاسخ
5
27