با رعایت ملاحظات فرهنگی و شرعی؛ موافقت وزارت ورزش با حضور بانوان در ورزشگاه‌ها

با رعایت ملاحظات فرهنگی و شرعی؛ موافقت وزارت ورزش با حضور بانوان در ورزشگاه‌ها

23223
17:35
20 شهریور 1398
وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه موافق حضور بانوان در ورزشگاه ها است گفت: توانایی تامین امنیت حضور تماشاگران زن در استادیوم ها را داریم.

به گزارش وب سایت نود، مسعود سلطانی فر در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان گفت : زیر ساخت های لازم برای حضور بانوان شامل ورودی، معبر، مکان و خدمات ویژه رفاهی بصورت جداگانه ر تمام استادیوم های ملی و بزرگ فراهم و آماده شده است.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به حضور تماشاگران زن در سالن مسابقات رشته های والیبال، بسکتبال و هندبال گفت : با رعایت تمام ملاحظات شرعی و فرهنگی تماشاگران بیننده مسابقات در رشته های دیگر هستند و با هماهنگی، برنامه ریزی و پیش بینی های لازم صورت گرفته با عوامل انتظامی، امنیتی و وزارت کشور، تماشاگران زن در بازیهای ملی با استفاده از امکاناتی که برای آنها فراهم شده است حضور پیدا خواهند کرد.

مسعود سلطانی فر درباره امکان حضور تماشاگران زن در بازیهای لیگ برتر فوتبال گفت : امیدواریم با مناسب شدن فضای استادیوم های ورزشی و رعایت کامل موازین شرعی و فرهنگی توسط هواداران تیم ها در آینده نیز بتوانیم شرایط حضور بانوان در مسابقات لیگ برتر فراهم کنیم و  این موضوع نیازمند بررسی  جامع تر و کامل تر در آینده می باشد.

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه با حضور بانوان در استادیوم های ورزشی موافق است گفت: وزارتخانه و فدراسیون فوتبال با کمک نیروهای انتظامی و نهاد های مسئول، توانایی تامین شرایط کامل، رفاهی و امنیتی با رعایت ملاحظات شرعی را دارد.

وی با اشاره به انعکاس برخی اخبار درباره مغایرت دیدگاه ها در دولت در این خصوص گفت: در این مورد همراه و هماهنگ هستیم و با رعایت تمامی موازین شرعی و مواردی که حریم و حرمت بانوان تماشاگر را حفظ می کند، انشاالله اقدامات مقتضی بعمل خواهد آمد.

مسعود سلطانی فر در پایان ضمن ابراز تاسف و تاثر از درگذشت غم انگیز سحر خدایاری هوادار باشگاه استقلال و ضمن عرض تسلیت و هم دردی با خانواده گرامی اش گفت :امیدوارم هیچگاه شاهد تکرار چنین اتفاقات تلخ و ناگواری نباشیم.

2051

سایت وزارت ورزش و جوانان
نظرات کاربران
سام
به نظر من قضیه فحاشی ها هم در استادیوم ها با قرار دادن دوربین های مدار بسته و نشستن هر فرد روی یک صندلی شماره دار که روی بلیطش آمده و در ضمن هماهنگی با کانونهای هوادارها و لیدرهایشان، میشود حل کرد. واقعاً کار سختی نیست و نباید انقدر بزرگش کرد و فقط یک همت می خواهد.
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۵:۲۱
پاسخ
9
101
تاج بزرگ
مشکل اصلی لیدر های باشگاه ها هستن خودم دیدم که لیدر باشگاه عامل و شروع کننده فحاشی است
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۲:۴۵
6
93
reza
اول ما باید تو کشورمون فرهنگ سازی کنیم بعد مقدمات ورود خانم ها رو به ورزشگاه فراهم کنیم به نظر من الان زمان مناسبی برای ورود بانوان نیست
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۹:۵۶
پاسخ
200
27
ایرانی
درسته که حقشونه اما خود بانوان با فرهنگ هم نباید حاضر به حضور در یک چنین جو بد و پر از فحاشی باشن. ما هنوز بعد از سالها فرهنگ خیلی از چیزها را نداریم اینم یکیشه.
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۷:۳۴
پاسخ
152
34
طوگاد
اگه بانوان ایرانی وارد استادیوم بشن، دیگه کسی فحاشی نمیکنه. کسی کنار دخترش یا همسرش یا مادرش که فحش نمیده.
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۵۰:۱۵
پاسخ
20
152
علیرضا م.
اول اینکه من متوجه نمیشم چقدر مگه ایجاد فضا برای حضور بانوان در ورزشگاه سخته؟! یک سوم ورزشگاه رو خالی نگه دارن هم حتی بهتر از اینه که جلوی حضورشون رو به بهانه‌های الکی بگیرن. دوم اینکه متوجه نمیشم این بانوان عاشق فوتبال چرا لااقل بازی‌های لیگ بانوان رو دنبال نمی‌کنن تا ورزشگاه‌شون اینقدر خالی نباشه؟! عاشق فوتبال مگه نیستن؟
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۳۴:۱۲
پاسخ
20
73
مهدی79
به خدا اگه بخوان میشه.یه ورودی و خروجی جدا و سکوی جدا و سرویس بهداشتی جدا میخواد.به علاوه ماموران امنیتی باید بیشتر بشن.این کار ها خیلی راحت و شدنیه.امیدوارم اتفاق بیوفته
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۲:۲۵
پاسخ
19
170
Alireza
ولی مشکل فحاشی فک نکنم حل بشه ....
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۵:۰۹
پاسخ
279
75
Alirezapn
بنظر من حضور بانوان تو استادیوم مطمئنن باعث میشه فحاشی کمتر بشه اینجوری هم بازیکن هم مربی هم داور میتونه راحت تر ادامه بدن
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۴:۳۳
پاسخ
27
282
محمد
دو سه ماه اول بهتر میشه بعد که طبیعی شد همان آش و همان کاسه
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۴:۴۸
152
70
علی
این که بازیای ملی میتونن حضور پیدا کنن نیاز به گفتن نداشت چون چند ماه قبل اعلام شده بود
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۳:۴۶
پاسخ
11
222
بهار
شما اجازه بدین بیایم....ما به جدا نشستن هم رازی هستیم....حداقل ی جا باشه انرژی روزانه رو خالی کنیم....چه جایی بهتر از ورزشگاه..
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۶:۵۶
پاسخ
28
232
قلب اردبیل به عشق تراختور میتپد
والا تو خیابون تو مراسم عزاداری مشکلی پیش نمیاد تو فوتبال هم پیش نخواهد آمد چون اونایی که میان ورزشگاه خواهران و مادران خودمونن.
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۸:۰۰
پاسخ
44
598
محمد
چه ربطی داشت؟
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۱۰:۴۳
51
7
پاکرو
احتمال هم بدید با بودن زنان فحاشی و دعواها کمتر بشود
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۹:۴۷
پاسخ
27
472
سرخ جامه
چه خوب !! ولی چقدر دیر !!! خیلی دیر
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۹:۲۶
پاسخ
23
482
علی تهرانی
وقتی خانواده ها با یکدیگر به ورزشگاهها بروند وخودشان مثل سالن سینما جای نشستنشان را مدیدیت کنند دیگر مشکلی پیش نمیاید.
۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۱:۲۵
پاسخ
22
475