با گلزنی برابر آرسنال رخ داد؛ کین، پادشاه شمال لندن

با گلزنی برابر آرسنال رخ داد؛ کین، پادشاه شمال لندن

399
20:37
13 اسفند 1397
هری کین با گلزنی در دربی روز شنبه بهترین گلزن تاریخ این دیدار لقب گرفت.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از سایت رسمی لیگ برتر انگلیس، در یکی از مسابقات مهم هفته بیست و نهم لیگ برتر انگلیس، عصر شنبه آرسنال در ورزشگاه امارات میزبان تاتنهام بود و دو تیم در پایان این دیدار جنجالی به تساوی 1-1 رضایت دادند. 

در حالی که آرسنال با گل دقیقه 16 آرون رمزی از حریف پیش افتاده بود، هری کین در دقیقه 74 از روی نقطه پنالتی گلزنی کرد تا بازی به تساوی کشیده شده و برای نخستین بار در این فصل، امتیازات دیداری که تاتنهام یک پای آن است تقسیم شود. این گل، یک رکورد را برای کین در دربی شمال لندن نیز به همراه داشت.

کین با گل کردن ضربه پنالتی خود، نهمین گل خود را در تنها نهمین تجربه خود در دربی شمال لندن به ثمر رساند تا با عبور از رکورد 8 گل امانوئل آدبایور، بهترین گلزن تاریخ مصاف آرسنال-تاتنهام در رقابت های لیگ برتر لقب گیرد. او همچنین با این گل، اختلاف خود را با دومین گلزن برتر تاتنهام در این مصاف (گرت بیل- 5 گل) به عدد 4 رساند. آدبایور گل های خود در این رقابت را برای هر دو تیم به ثمر رسانده بود. 

در ادامه نگاهی به بهترین گلزنان دربی شمال لندن در لیگ برتر خواهیم داشت:

هری کین: 9 گل در 9 مسابقه

امانوئل آدبایور: 8 گل در 13 مسابقه

روبر پیرس: 7 گل در 11 مسابقه

تیری آنری، گرت بیل: 5 گل در 10 مسابقه

رابین فن پرسی: 5 گل در 14 مسابقه

کین همچنین با این گل، شمار گل های خود را برابر آرسنال به عدد 9 رساند و در این زمینه به پیتر کراوچ رسید. تنها 2 بازیکن در تاریخ رقابت های لیگ برتر توانسته اند بیشتر از کین و کراوچ دروازه آرسنال را باز کنند؛ وین رونی در 29 مسابقه توانسته 12 بار دروازه توپچی ها را باز کند و رابی فاولر در 18 مسابقه، 10 بار در مقابل آرسنال گلزنی کرده است.

در ادامه به موفق ترین بازیکنان تاریخ لیگ برتر انگلیس از نظر گلزنی در برابر آرسنال اشاره خواهیم داشت:

وین رونی: 12 گل

رابی فاولر: 10 گل

پیتر کراوچ، هری کین: 9 گل

دیدیه دروگبا، سرخیو آگوئرو، روبرتو فرمینو، تدی شرینگهام: 8 گل

پنالتی کین، چهارمین پنالتی او در برابر آرسنال و هجدهمین ضربه پنالتی بود که در تاریخ رقابت آرسنال-تاتنهام در لیگ برتر به ثمر می‌رسید. این مسابقه اکنون در کنار دیدار اورتون-نیوکاسل با 18 پنالتی گل شده، رکورد دار لیگ برتر از این منظر است و اگر ضربه پنالتی پیر امریک اوبامیانگ در وقت های اضافه وارد دروازه لوریس می‌شد، این رکورد (بیشترین پنالتی گل شده در یک مسابقه خاص) به تنهایی در اختیار دربی شمال لندن قرار می‌گرفت.

7712

نظرات کاربران
بابک توپچی
همیشه بازیهای تاتنهام با آرسنال یه پنالتی الکی میگیرند تا کین گلش کنه.
۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۰:۴۰
پاسخ
0
6