برابری ایتالیا با رکوردی 93 ساله؛ در آرزوی پیروزی خانگی

برابری ایتالیا با رکوردی 93 ساله؛ در آرزوی پیروزی خانگی

4321
15:53
19 مهر 1397
آتزوری راه پیروزی در خاک خود را فراموش کرده است.

وبسایت رسمی برنامه نود - آتزوری راه پیروزی در خاک خود را فراموش کرده است.

به گزارش وبسایت نود، در یکی از مسابقات دوستانه ملی شب گذشته (چهارشنبه) ایتالیا در دیداری دوستانه در ورزشگاه لوییجی فراریس جنوا میزبان اوکراین بود که در نهایت به تساوی بدون گل مقابل حریف خود رضایت داد. 

با این تساوی، روند عدم کسب پیروزی تیم ملی ایتالیا در مسابقات خانگی به 5 مسابقه رسید. آتزوری آخرین بار در روز 5 سپتامبر 2017 و در مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 برابر رژیم صهیونیستی قرار گرفت و با تک گل چیرو ایموبیله پیروز شد. آن مسابقه در ورزشگاه ماپی رجیو امیلیا (ورزشگاه خانگی ساسولو) انجام شد. ایتالیا بعد از آن مسابقه دیگر نتوانسته در دیداری خانگی به پیروزی برسد.

ایتالیا در آخرین بازی خانگی در مرحله مقدماتی جام جهانی در ورزشگاه المپیک تورین میزبان مقدونیه بود و با تساوی 1-1 مقابل این تیم متوقف شد. سپس در مرحله برگشت پلی آف جام جهانی 2018 در سن سیروی میلان میزبان سوئد بود که با تساوی بدون گل، فرصت حضور در روسیه را از دست داد. 

ایتالیا در ژوئن 2018 و برای یک دیدار دوستانه به بازی های خانگی بازگشت که بازی این تیم در مقابل هلند در ورزشگاه آلیانز تورین با تساوی 1-1 به پایان رسید. شاگردان روبرتو مانچینی در نخستین بازی خود در چارچوب لیگ ملت های اروپا نیز در بولونیا میزبان لهستان بودند که این دیدار هم با تساوی 1-1 خاتمه یافت. با تساوی شب گذشته، آمار ایتالیا 5 تساوی در 5 بازی اخیر خانگی بوده است.

تنها پیروزی ایتالیا در ماه های اخیر نیز در برابر تیم ملی عربستان رقم خورده که آن مسابقه در سنت گالن سوئیس برگزار شد.

این اتفاق، یعنی عدم کسب پیروزی در 5 بازی خانگی پیاپی، پیش از این تنها یک بار در تاریخ تیم ملی ایتالیا تکرار شده است. ایتالیا بعد از پیروزی 3-1 مقابل آلمان در اولین روز از سال 1923 میلادی (در شهر میلان) برای پیروزی بعدی خانگی تا دو سال بعد صبر کرد. بعد از برتری مقابل آلمان، ایتالیا 5 بازی خانگی انجام داد؛ در جنوا با مجارستان بدون گل مساوی کرد، در همان شهر جنوا 4-0 مغلوب اتریش شد، در میلان با اسپانیا و سوئد به ترتیب 0-0 و 2-2 مساوی کرد و مقابل مجارستان با نتیجه 2-1 شکست خورد. آنزوری بالاخره در مارچ 1925 با برتری 7-0 مقابل فرانسه در تورین توانست طلسم دو ساله ناکامی در پیروزی های خانگی را بشکند.

البته لازم به ذکر است که در آن دوران ایتالیا به پیروزی هایی در المپیک 1924 دست یافت که آن مسابقات در پاریس برگزار شدند.

7712

نظرات کاربران