برابری مسی با ژاوی؛ آشنایی با تنها تیمی که به لئو نباخته است!

برابری مسی با ژاوی؛ آشنایی با تنها تیمی که به لئو نباخته است!

10053
16:35
23 اسفند 1397
لیونل مسی تعداد پیروزی های خود با پیراهن بارسلونا را به عدد 476 رساند.

به گزارش وبسایت نود، پیروزی 5-1 بارسلونا مقابل لیون بلوگرانا را برای دوازدهمین فصل متوالی به مرحله یک چهارم نهایی رساند. اما این دیدار برای لئو مسی، مردی که با 2 گل و 2 پاس گل ستاره اول تیمش بود، معنای دیگری هم داشت.

این برد تعداد بردهای لیونل مسی با پیراهن بارسا را به عدد 476 رساند تا او در این رکورد با ژاوی هرناندز، اسطوره بارسلونا به عنوان موفق ترین بازیکن تاریخ این باشگاه (از نظر تعداد برد) شریک شود. مسی این تعداد برد را در تنها 673 مسابقه ثبت کرده (برد در 71 درصد از بازی ها) در حالی که ژاوی برای کسب این تعداد پیروزی نیاز به 767 مسابقه داشت. این دو بازیکن 11 فصل در کنار هم بازی کردند و موفق به فتح 24 جام شدند.

مسی در دوران حضور در بارسا در برابر 85 تیم به میدان رفته و در برابر 84 تیم، حداقل یک بار موفق به کسب پیروزی شده است. اما شاید جالب باشد بدانید تنها ناکامی مسی در برابر تیمی رقم خورده که در حال حاضر، جایی در لیگ های سراسری اسپانیا ندارد!

در مرحله یک سی و دوم نهایی کوپا دل‌ری فصل 05-2004 و در شرایطی که دیدارها به صورت تک حذفی برگزار می‌شد، بارسلونا به خانه گرامنت، تیم کاتالونیایی که در آن زمان در سطح سوم فوتبال اسپانیا حضور داشت، رفت. مسی جوان که در آن دیدار به صورت ثابت به میدان رفته بود در دقیقه 73 جای خود را به ساموئل اتوئو داد. بازی در وقت های قانونی با تساوی بدون گل به پایان رسید و در نهایت گرامنت با گل اسکار اویس در دقیقه 103 به پیروزی رسید تا شگفتی بزرگ کوپا دل‌ری در فصل 05-2004 به همین شکل رقم خورد. 

بعد از آن مسابقه، این دو تیم دیگر در برابر هم قرار نگرفتند تا همچنان در برابر تعداد پیروزی های مسی مقابل گرامنت عدد صفر دیده شود. گرامنت اکنون در سطح دوم لیگ منطقه ای کاتالونیا (سطح ششم فوتبال اسپانیا) حضور دارد و مسی شاید هرگز فرصت جبران این شکست را پیدا نکند.

 در سمت دیگر جدول، بیشترین پیروزی های مسی با پیراهن بارسلونا در مقابل سویا ثبت شده است. (28 پیروزی) اتلتیک بیلبائو (24)، اتلتیکومادرید و اسپانیول (22) نیز دیگر تیم هایی هستند که بیش از 20 بار برابر بارسای با حضور مسی شکست خورده اند.

لیونل مسی در بازی چهارشنبه شب صد و سی و یکمین بازی خود را در لیگ قهرمانان برای بارسا انجام داد تا در این زمینه نیز با عبور از آندرس اینیستا به دومین بازیکن باسابقه تاریخ آبی اناری ها در این رقابت ها تبدیل شود. ژاوی هرناندز با انجام 151 بازی، در این زمینه نیز رکورددار است.

7712

نظرات کاربران
Mn24
فک میکردم اینکه یک تیم ادعای بهترین بودن بکنه و بعد از تیم دسته سومی ببازه خیلی ضایعه نگو کسی که ادعا میکنن بهترین بازیکن جهانه ازتیم دسته شیشمی باخته
۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۶:۵۴
پاسخ
18
3
محمد جواد
بهترین بازیکن دنیا و بهترین بازیکن تاریخ بعد از مارادونای کبیر . افسانه فوتبال توی حرکات مسی و مارادونا دیده میشه . یک جاهایی واقعا زبان قاصره از جادوی حرکاتشو فقط باید دید و توی اون لحظه لذت برد .
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۹:۴۰
پاسخ
9
18
حمید مسی
من کاری به صحبتای طرفدارای پنالدو ندارم من بارها گفتم پنالدو فقط یه گلزن داخل محوطست والسلام.گلاش به اتلتیکو چطوری بود؟گلاش داخل محوطه و ضربه سر.اونم اتلتیکویی که این فصل خیلی ضعیفه این را من نمیگم آمار میگه تیمی که در خونه خودش از رئال سولاری 3 بر صفر میبازه از ژیرونا با همین نتیجه ببازه و 7 امتیاز از بارسای لرد اعظم عقب باشه نیازی به گفتن هیچی نداره.بیرون از محوطه میتونه بازیسازی انجام بده؟ابازیسازی؛نه پاسای بی جهت رو به عقب. Lorde Azam Valverde Out#
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۷:۰۷
پاسخ
33
39
مرد نقاب دار
خخخخ فکر کردم تنها تیمی که مسی پیروز نشده رئال مادرید خدا رو شکر این متن رو گذاشتید تا ابهام من رفع بشه
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۶:۲۲
پاسخ
27
6
عشقممم نیمار
مسی یادت باشه ... گرامنت سرورته !!:-) اولین باره ک اسم‌چنین تیمی میشنوم :-) جالبه بدونید ک‌ مسی ب تیمای خرز و‌هرکولس ک الان در دسته های پایین اسپانیا هستن ..هنوز نتونسته یه گل بهشون بزنه :-) بهترین بازیکن تاریخ ولی در خواب:-)
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۸:۳۸
پاسخ
64
6
Ehsannnn
شنیدم پولمار بلاخره توپ طلا گرفت!درسته یانه؟
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۸:۱۵
4
17
مشهد
جالب بعد از گلزنی به اتلتیکو طرفداران نوجوون استاد رونالدو که نه تکنیک داره نه بازیسازی بلده نه دریبل میزنه و فقط گلزن خوبیه با وجود پیرتر بودن ایشون از آمار گلزنی در بازیهای رو در رو با مسی و الکلاسیکو فراموش دارند و بیشتر بودن گل های مسی به اتلتیکو رو یادشون رفته و به کوچه علی چپ پناه برده اند... :))
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۹:۴۷
پاسخ
31
75
مشهد
:)) مهران جون راست و دروغش پای خودت :)) ولی در کل دوران بازیگری استاد رونالدو تا حالا دیدی دو سه نفر رو پشت سر هم دریبل کنه و گل بزنه؟؟!!
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۲:۵۲
7
21
مهران
بیشترین دریبل این هفته اروپا کریس رونالدو زد خاستم بگم قبل اینکه حرف بزنید امارم نگاه کنید
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۵:۳۷
37
18