برانکو:  اول استقلال بعد السد، قشنگ‌تر از این نیست

برانکو: اول استقلال بعد السد، قشنگ‌تر از این نیست

21190
13:43
04 مهر 1397
برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: هواداران بی‌صبرانه منتظر شروع دربی هستند و افتخار می‌کنم به اینکه بار دیگر در این بازی حضور دارم.

وبسایت رسمی برنامه نود - برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: هواداران بی‌صبرانه منتظر شروع دربی هستند و افتخار می‌کنم به اینکه بار دیگر در این بازی حضور دارم.

به گزارش وب سایت نود، برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از دربی 89 در جمع خبرنگاران گفت: واقعاً شادم از این استقبال خبرنگاران و این نشان‌دهنده حساسیت دربی است، اینکه این بازی مهم است و هواداران هم بی‌صبرانه منتظر شروع آن هستند. افتخار می‌کنم به اینکه بار دیگر در دربی حضور دارم.

قشنگ‌تر از این در فوتبال وجود ندارد که جزئی از دربی باشیم
«مفتخرم که جزئی از دربی هستم»، برانکو با بیان این جمله افزود: قشنگ‌تر از این در فوتبال وجود ندارد که جزئی از دربی باشیم و با استقلال بازی کنیم و سپس به مصاف السد قطر برویم. مایل هستم شادی و رضایت را به بازیکنانم انتقال دهم که از دربی لذت ببرند و بانشاط و باانگیزه بازی کنند. ما واقعاً به این خاطر کار می‌کنیم و از بخش‌های مختلف زندگی‌مان می‌گذریم. آنچه که باعث خوشحالی من می‌شود این است که در این مدت با استقلال دربی‌های زیادی بازی کردیم و فردا هم انتظار دارم که بازی خوبی در یک فضای خوب داشته باشیم، فضایی که باید از تماشاگران هم به خاطر ایجاد آن تشکر کنیم و همین‌طور همراه هواداران استقلال نمایش و روز بسیار زیبایی را به اجرا در بیاوریم.

تنها روی یک بازیکن نمی‌توانم حساب باز کنم
سرمربی تیم پرسپولیس با بیان اینکه همیشه دربی بازی خاصی بوده است، گفت: دربی دیداری است که در آن مصدومیت ندارد و مریض هم نخواهیم داشت، چون همه دل‌شان می‌خواهد که در این بازی شرکت کنند. دربی دیداری نیست که بگوییم کدام تیم در کجای جدول قرار دارد. مهم نیست تیم کجای جدول است و نتیجه در روز بازی مشخص می‌شود. در مورد تیم خودم باید بگویم همه در پروسه تمرین شرکت کردند و همه سالم هستند، تنها بازیکنی که نمی‌توانم روی آن حساب باز کنم محسن ربیع‌خواه است. وی به تمرینات گروهی تیم پیوسته است، اما نمی‌تواند در رقابت اصلی با بازیکنان قرار بگیرد. انتظار من از بازی فردا این است که ورزشگاه پُر شود و همه از یک فوتبال زیبا لذت ببرند.

فرق نمی‌کند حریف ما استقلال باشد،‌ الدحیل یا السد، در هر بازی برد می‌خواهیم
برانکو در واکنش به این سؤال که شما هر وقت در دربی حضور داشته‌اید نتیجه آن مساوی نبوده و پرسپولیس یا برده و یا باخته است، عنوان کرد: باید سؤال شما را اصلاح کنم و آنهم اینکه هیچ وقت دوست ندارم تیمم بازنده میدان باشد و فقط و فقط برد می‌خواهم. البته باخت در فوتبال طبیعی است، اما تا وقتی که من سرمربی پرسپولیس هستم این تیم مقابل هر حریفی که قرار می‌گیرد برای برد به میدان می‌آید. حالا فرق نمی‌کند حریف ما استقلال باشد،‌ الدحیل یا السد و ... . می‌دانم که همیشه کسب پیروزی شدنی نیست، اما این فلسفه و دیدگاه من در پرسپولیس است که فقط از هر بازی برد می‌خواهیم. این چیزی است که هواداران از ما انتظار دارند، هوادارانی که ما به خاطر آنها هستیم و این یعنی آنها از همه مهم‌تر هستند.

بعد از کسب نتیجه خوب در دربی به السد فکر می‌کنیم
وی در پاسخ به سؤال خبرنگار نود مبنی بر اینکه «برای پرسپولیس هم‌اکنون دربی مهم‌تر که نزدیک به 90 بار برگزار شده است یا حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا که در تاریخ فقط پنج بار فرصت آن را داشته اند و با شکست السد اتفاق می‌افتد؟»، تصریح کرد: برای من و پرسپولیس مهم‌ترین بازی دیدار پیش روی ماست، همینطور که قبل از بازی با سپیدرود مهم‌ترین بازی برای ما آن مسابقه بود. هم‌اکنون هم بازی دربی فردا مقابل استقلال مهم‌ترین بازی ما خواهد بود. ان‌شاءالله بعد از این بازی به السد فکر خواهیم کرد. همیشه برای من بازی بعدی مهم ترین بازی است.

بازی‌های‌مان را به راحتی نمی‌بریم اما شانس‌های گل زیادی را ایجاد می‌کنیم
سرمربی تیم پرسپولیس راجع به اینکه آیا حاضر است فردا هم به مانند بازی‌های دیگر فصل از بازیکن جوان تیمش از جمله آدام همتی به عنوان بازیکن تعویضی استفاده کند یا خیر، خاطر نشان کرد: ما در یک سال گذشته پنج بازیکن خیلی خوب‌مان را که ملی‌پوش هم بودند، از دست دادیم، اما مسیر خوب‌مان را ادامه دادیم، فقط به این خاطر که به کار و توانایی خود اعتقاد داشتیم. این فصل تیم‌مان را با بشار رسن، احمد نواللهی و امید عالیشاه تقویت کردیم و در کنار آن چند بازیکن جوان هم کم کم به کار گرفته شدند. هیچ‌کدام از بازیکنان جوان ما ترسی از بازی‌ها ندارند. قبلاً هم گفتم که این فصل محکم‌تر و جدی‌تر از فصل پیش بازی خواهیم کرد و فکر کنم این را تا اینجای مسابقات لیگ و بازی‌های آسیایی نشان داده‌ایم، اگر چه بازی‌های‌مان را به راحتی نمی‌بریم، اما شانس‌های گل زیادی را ایجاد می‌کنیم. نحوه صعودمان را به نیمه نهایی لیگ قهرمانان همه شاهد بودند و من بار دیگر افتخار می‌کنم به تیمم و کادر خوبی که در اختیار داریم. اگر چه خیلی خوب است شما در فصل نقل‌وانتقالات با جذب بازیکنان خوب تیم‌تان را تقویت کنید، اما خب ما نمی‌توانستیم کارمان را انجام دهیم. البته اگر کار من را دنبال کرده‌ باشید می‌دانید که در هر فصل نقل‌وانتقالاتی من بیش از دو یا سه بازیکن به تیمم اضافه نمی‌کنم. همین‌طور که قبلاً دیده‌اید نفراتی چون مصلح، ربیع‌خواه، همتی و انصاری را در شرایطی گرفتیم که آنها خیلی بازیکنان اسمی نبودند اما در پرسپولیس عملکرد خوبی داشتند.

بازیکنانم با تلاش و همتی که دارند به من دلگرمی می‌دهند
برانکو در این باره اضافه کرد: مسئله‌ای که می‌خواهم به آن اشاره کنم این است که همیشه در فوتبال پیروزی نیست و شکست هم اتفاق می‌افتد. مهم این است که بازیکنانم با تلاش و همتی که دارند به من دلگرمی می‌دهند. ما برای اینکه موفقیت‌های‌مان را تکرار کنیم فاکتورهای زیادی لازم داریم که مهم‌ترین آن تلاش و انگیزه‌ای است که بازیکنان می‌گذارند. به خاطر همین هم فردا بازیکنان پرسپولیس با قلب‌شان وارد زمین می‌شوند و نتیجه هر چه باشد آنها نهایت تلاش خود را انجام خواهند داد.

هرگونه مصلحت‌اندیشی و حساب و کتاب به ما ضربه می‌زند
وی در پاسخ به این سؤال که آیا پرسپولیس به خاطر دیدار پیشِ رو مقابل السد قطر در آسیا برابر استقلال با تغییرات وارد زمین می‌شود یا شاهد پرسپولیس هجومی خواهیم بود، گفت: هرگونه مصلحت‌اندیشی و حساب و کتاب به ما ضربه می‌زند. بازیکنان با تمام ذوق و انگیزه‌ای که دارند به خاطر پرسپولیس هجومی بازی خواهند کرد. دیدگاه اصلی ما همواره بازی هجومی بوده است.

شانس بازی کردن در تیم قهرمان راحت نیست
سرمربی پرسپولیس درباره اینکه با تعویض طلایی در دیدار مقابل سپیدرود باعث پیروزی تیمش شده و آیا در دربی هم چنین تعویضی را در ذهنش دارد، تصریح کرد: می‌توان کارمان را به روش‌های مختلف توصیف کرد. درست است بازیکنان فعلی ما روی نیمکت، سال گذشته فرصت بازی کردن نداشتند از جمله طاهرخانی، آدام همتی، احسان الوان‌زاده و شایان مصلح. این هم به این خاطر است که ما قهرمان کشوریم و راحت نمی‌توان به ترکیب قهرمان وارد شد. شانس بازی کردن راحت نیست.

آدام همتی با انگیزه و حداکثر وظیفه به زمین رفت
برانکو ادامه داد: برای من مهم این است که بازیکنانم انگیزه دارند. شما دیدید که آدام همتی به چه شکلی وارد زمین شد. او با انگیزه و حداکثر وظیفه به زمین رفت. همچنین می‌توانستید طاهرخانی را ببینید که یک دقیقه و نیم بازی کرد، اما با گلوله به زمین رفت و با شوق بازی کرد. این چیزی است که باعث خوشحالی من می‌شود، بازیکنی که یک دقیقه و یا 90 دقیقه با تمام وجود بازی می‌کند.

هرگز کسی نمی‌تواند بگوید کدام تیم برنده دربی است
وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه استقلال به نسبت تیمش نتایج خوبی نگرفته و آیا این مسئله می‌تواند فاکتوری برای برد پرسپولیس در دربی باشد، گفت: من کمی از نظرسنجی‌ها را می‌بینم که برای پیروزی ما اولویت می‌دهند. ما از این ایده فرار نمی‌کنیم که دل‌مان می‌خواهد دربی را ببریم یا قهرمان شویم، اما خودتان استقلال را در دو بازی اخیر مقابل السد قطر و نساجی مازندران دیدید که در سطحی بازی کرد که از آن انتظار می‌رفت. استقلال بازیکنان زیاد، باکیفیت و خوبی جذب کرده است، اما نیاز به زمان دارند. دو سه بازی اخیر استقلال نشان‌دهنده رشد این تیم به نسبت اول فصل است. باز هم می‌گویم هرگز کسی نمی‌تواند بگوید کدام تیم برنده دربی است.

آنقدر یکدیگر را می‌شناسیم که سورپرایزی برای دربی نخواهیم داشت
سرمربی پرسپولیس در واکنش به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه گویا ترکیب تیمش مشخص است و امید عالیشاه روی نیمکت می‌نشیند، گفت: ترکیب استقلال را می‌دانم، ترکیب خودم را هم می‌دانم. فردا می‌بینیم که چه بازیکنی بازی می‌کند و چه بازیکنی بازی نمی‌کند. شاید تردیدی داشته باشم و استقلال هم یکی دو تغییر در تیمش به وجود بیاورد، اما ما همدیگر را خوب می‌شناسیم. آنقدر یکدیگر را می‌شناسیم که سورپرایز خاصی نخواهد بود. آیا می‌خواهید بدانید که پنالتی را چه کسی می‌زند؟ (باخنده).

بازیکنانم فشار را خوب تحمل می‌کنند و به آنها افتخار می‌کنم
خبرنگاری به تعریف و تمجید از برانکو پرداخت و گفت که چه در تیم ملی و چه پرسپولیس بازیکنان تیمش کمتر دچار مصدومیت می‌شوند، تصریح کرد: بابت این سؤال‌تان تشکر می‌کنم. یکی از اصول مربیگری این است که تیم‌مان برای مسابقات استاندارد شود. بازیکن من به سختی می‌تواند به ترکیب بیاید و اگر هم در ترکیب قرار بگیرد، به سختی از آن خارج می‌شود. ما چهار پنج ماه است که مصدوم نداشته‌ایم (در این لحظه برانکو اشاره کرد که به تخته می‌زند) و اگر هم بازیکنی مصدوم شده به خاطر ضرباتی بوده که به او برخورد کرده است. دلیل اصلی عدم مصدومیت بازیکنان و آمادگی خوب آنها پیشگیری در تمرینات است. بازیکنانم فشار را خوب تحمل می‌کنند. شما این مسئله را در نیمه دوم بازی با الدحیل در قطر و همچنین در تهران دیدید یا دیدار اخیرمان مقابل سپیدرود. من به بازیکنانم افتخار می‌کنم که با وجود تخلیه شدید فیزیکی در دیدار مقابل الدحیل مقابل سپیدرود به آن شکل بازی کردند.

خوشحالم که مودریچ رشته تسلط و حاکمیت بین رونالدو و مسی را قطع کرد
در ادامه نشست خبری برانکو ایوانکوویچ، خبرنگاری از سرمربی کروات پرسپولیس در مورد انتخاب لوکا مودریچ به عنوان بازیکن سال جهان سؤال کرد که وی پاسخ داد: افتخار می‌کنم و به عنوان یک کروات خوشحالم. به عنوان مربی سابق مودریچ افتخار می‌کنم که او به سطحی رسیده که رشته تسلط و حاکمیت بین رونالدو و مسی را قطع کرد. مودریچ در سی‌وسومین سال عمرش بهترین بازیکن دنیا شد. همین‌طور خوشحالم که دالیچ سرمربی کرواسی در بین سه سرمربی برتر جهان قرار گرفت. او هم هفت سال بازیکن من بود و اکنون در دوران ورزشی خودش به عنوان مربی خوب کار کرده است ما کروات‌ها به این مسئله افتخار می‌کنیم.

کار ما راحت نیست و فردا منتظر یک استقلال باانگیزه هستیم
برانکو در پایان در واکنش به این سؤال که به نظر می‌آید کار او در بازی فردا با شرایطی که پرسپولیس دارد راحت‌تر است و با توجه به همین مسئله با آرامش بیشتری روی نیمکت خواهد نشست، گفت: نه، کار ما راحت نیست. من این موضوع را قبول دارم که بعضی وقت‌ها سرنوشت تیم‌ها می‌تواند با شکست یا پیروزی در دربی تغییر کند، به همین خاطر فردا منتظر یک استقلال باانگیزه هستیم. این را هم فراموش نکنید آنها شش ملی‌پوش دارند و ما دو ملی‌پوش که بیرانوند و بشار رسن هستند.

 

2051

نظرات کاربران
بروجرد همیشه قرمز
برانکو جان بردو باخت واسمون خیلی مهمه برد خوشحالمون میکنه و حتا تا هفته ها شارژ هستیم و با باختن کلی غصه میخوریم اما از همه مهمتر خودتی و بازیکنای عزیزمون ک نشون دادن تو هیچ بازی کم فروشی نمیکنن و با تمام وجود میجنگن بدون استرس و ترس از نتیجه ایشالا برید جلو بازی کنید ک این هوادارا بهتون ایمان دارن و پشتتون هستن فارق از هر نتیجه ای ک بدست بیارین ب امید برد ارتش سرخ ب امید دیدن ی بازیه قشنگ
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۷:۵۸
پاسخ
0
23
Forza juve
امیدوارم بازی فردا رو استقلال پیروز شه و در عوض بازی با السد با یه برد شیرین و یا کسب مساوی با گل زده توی قطر، مچ السد رو بخوابونید و پرچم ایرانو بالا ببرید.
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۶:۰۹
پاسخ
24
3
دسته سومي هوچي پوچي
برانكو جنتلمن واقعي عين بعضيا و هواداراش نيست مثل بچه دبستاني حرف بزنه و شلوغ كنه مرسي پروفسور_حسرت شيشتقلاليا
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۷:۳۴
پاسخ
0
23
farshid
خاب دیدی خیره بالتاز ،انشالا جفتشو ببازی و مثل دفعه قبل به کشورت فرار کنی
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۷:۲۵
پاسخ
26
2
خطاب به بالایی
انشاالله فرداپرسپولیس بازی رامیبره وشمااستقلالیهامثل بازی باالسدازورزشگاه فرارمیکنید
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۵:۴۸
0
14
عمران
نه پورفسور اونا هفت ملی پوش دارند طارق و البته بیست بازیکن هم در حد ملی دارند و مافقط 13 بازیکنیم بزرگیه شماتاهمینجا ثابت شدست
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۹:۰۹
پاسخ
0
24
گروهان سرخ
غم انگیزتر از این هم نمیشه بعدباخت در دربی مقابل السد هم لح شوی!
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۲:۵۸
پاسخ
91
7
kamran
غم انگیزتر از اینکه دربی رو ببازی و به السد ببازی میدونی چیه؟ اینکه مقابل السد ببازی و حذف بشی بعد به پرسپولیس ببازی و نتونی تا 6 ماه از غار بیرون بیای یا بهتر و خلاصه بگم طرفدار استقلال باشی...
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۱:۵۸
0
30
ارتش کاجی متوهم
آرزوبرجوانان عیب نیست
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۸:۴۸
0
24
فیفا
مدرسه ها چند روزه شروع شده...شما هنوز الفبای کامل رو یاد نگرفتی مجید کوچولو...اون له هست نه لح...اینجوری بخوای درس بخونی دیکته صفر میشی ها...حالا برو الفبای فارسی رو یه بار دیگه مرور کن...
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۱۴:۲۶
0
27
پدرام
اینا که خاطرات شماست :))))))
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۰:۵۰
0
24
رضا
عمو یادگار فردا شب میری توغار به تیم له شدت فکر میکنی و میکشی هوار خخخخخ
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۹:۰۱
0
26
یاسر پرسپولیسی یاسر پرسپولیسی
انشاالله فردا منشا علیپور هر دو فیکس باشن. یه بازی زیبا پر گل ببینیم و پرسپولیس هم تیم محترم استقلال رو شکست بده انشاالله. اگه فردا سیستم لوزی باشه منشا علیپورم فیکس باشن کار استقلال تمومه
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۲:۰۱
پاسخ
3
88
Red army
فرقی نمی کند حریف ما الدوحیل. السد یا استقلال باشد ما فقط برای برد به میدان می رویم. مرسی برانکو
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۰:۳۲
پاسخ
3
94
ARYOBARZAN
پارسال سوپرایز داشتی امسال نداری
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۸:۴۳
پاسخ
85
6
قرمزته
به امید خدا پرسپولیس میبره
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۷:۱۵
پاسخ
5
89
شانس پولیس
هی میگن برانکو دستش بسته است... ولی نمیگن تیم پرسپولیس شاکله تیمش حفظ شده .. زودتر از بقیه تیمها فرستادن اردوی اروپایی در کرواسی.. چند تا ستاره براش تو آب نمک خوابوندن... مفت ومجانی سوپر جام میگیرن... .....
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۵:۰۷
پاسخ
113
11
kamran
یقین دارم تو "عشقم نیمار" هستی شاکله تیم حفظ شده فقط بال چپ و راست تیم رو بریدن احمدزاده، امیری، محرمی و جایگزین فقط 1 نفر هست (نعمتی هی توی پستای مختلف جابجا میشه) دست بستس و تغییر تاکتیک با بازیکن متفاوت امکانپذیر نیست 2 تا مهاجم داریم که اگر یکی مصدوم یا محروم بشه تیم لنگ میشه حالا معنی دست بسته رو متوجه شدی؟ وقتی میگن شاکله تیم حفظ شده که تیم جایگزین بازیکن اصلی هم داشته باشه اما بازیکنای اصلی حفظ شده باشن
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۰:۰۱
1
32
پدرام
زودتر از بقیه تیمها رفتیم اردو چونکه مربی مون راه نیافتاده بود بره فوتبال گذارش کنه. تا وقتی اینقدر واقعیت گریز هستین مشکلات تیمتون حل نمی شه.
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۹:۵۳
1
34
خخخ
خدارو شکر نگفت سورپرایز داره وگرنه تیمش باید همش میزد زیر توپ
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۳:۵۳
پاسخ
101
6
اتوبوس استقلال
جلو تیمی که از دقیقه 20 اتوبوسی دفاع می کنه و با 500 نفر می چپنه تو دفاع انتظار داری تیکی تاکا بازی کنن داشمند شیشتقلالی دیگه من یک شعار دارم اون هم اینه هرکسی که بی منطقه هوادار شیشتقلاله قشنگ دارید شعار منو به اثبات می رسونید ایول
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۲:۳۴
3
33
آبی تهران
بعد از کسب نتیجه خوب در دربی به السد فکر می‌کنیم اگه نتیجه بد بیاری دیگه فکر نمیکنی
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۳:۰۹
پاسخ
95
8
سعیدپرسپولیسی مشهدمقدس
واقعا از دیدنت، حرف زدنت، کارکردنت، تمرین دادنت، صحبت کردنت، پاسخ دادنت، مربی گریت، ایستادنت، نشستنت، پوشیدنت، خنده هات، ادبت، وقارت و معرفتت که از همه مهمتره لذذذذذذت میبرم، و به داشتنت واقعا افتخار میکنم و سرمو بالا میگیرم و با غرور فریاد میزنم هرچی پروفسور برانکو بگه، خدایا بخاطر داشتن پرسپولیس و برانکو ازت یه دنیا ممنونم. تشکر از برنامه خوب نود.
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۲:۰۱
پاسخ
5
109
Ali
دقیقا خارج از تعصب از پرسپولیس برانکو خصوصا این فصل واسه زندگی میشه درس گرفت
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۲:۲۵
0
31
حسن
معرفت 11 میلیاردی سنگین تموم میشه
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۳:۵۱
34
1
حسن
اول استقلال می بره شمارو بعد السد بعدش پیکان بعدش علی دایی بعدش ذوب آهن بعدش قلع نویی بعدش تراکتور و اشکانش قشنگ تا 8آذر هی قشنگ میشید هی قشنگ میشید
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۱:۲۸
پاسخ
126
15
masoud
همینجوری به رویاپردازی ادامه بده شاید دلارم شد هزارتومن
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۵:۴۹
0
33
kamran
قشنگ تا 8 آذر هی آدرزو به دل می مونید هی آرزو به دل می مونید... 3 ساله از این حرفا میزنید آخرش هم...
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۴:۵۶
0
34
پرسپولیسی ازپایتخت شوروشعورحسینی
ازدست برانکوچی میکشن اینهایه دکتربرونگرانتیم خخخ
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۵:۵۹
1
34
Ali
سه ساله منتظرید حق دارید السد رو میبریم و میریم فینال انشااله بقیه اش اصلا مهم نیست بهش فکر هم نمیکنم لیگ ایران این قدر مساوی داره با 5 تا برد میشه رفت صدر باشه واسه دور برگشت فعلا فقط آسیا
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۰:۴۳
2
33
هواداران سرخترین عشق دنیا
و حسنی از خواب برمیخیزد و تیمش را بجای یازدهم در ته جدول میبیند و سپس در افق محو میشود
۰۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۰:۲۲
1
40