برانکو: خودم از بازیکنان می‌خواهم محکم بازی کنند/ منشا و علیپور مثل شیر بودند

برانکو: خودم از بازیکنان می‌خواهم محکم بازی کنند/ منشا و علیپور مثل شیر بودند

20444
14:17
31 شهریور 1397
سرمربی پرسپولیس تهران گفت: پرسپولیس تنها تیمی است که در دو سال گذشته به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسیده‌ است.

وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی پرسپولیس تهران گفت: پرسپولیس تنها تیمی است که در دو سال گذشته به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسیده‌ است.

 

به گزارش وب سایت نود، برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس ظهر شنبه در نشست خبری پیش از بازی تیمش برابر سپیدرود اظهار کرد: از فرصت استفاده می کنم تا به بازیکنانم دوباره به خاطر پیروزی برابر الدحیل تبریک بگویم. ما تنها تیمی هستیم که دو سال پشت سر هم به نیمه نهایی رسیده‌ایم. دوباره با السد بازی داریم. تیمی که با آن در یک گروه بودیم. این نشان می‌دهد که گروه ما چقدر سخت بوده است. صمیمانه از بازیکنان و هواداران‌مان تشکر می کنم. انتظارم این است که در سایه همین برد بازیکنان انگیزه و آمادگی شان را حفظ کرده باشند تا با پیروزی مهر تایید بر برد هفته قبل بزنیم.

او ادامه داد: ما همیشه به حریف احترام می‌گذاریم. فرقی ندارد حریف در کجای جدول است. سپیدرود بعد از شروع نه چندان خوبش جایگاهش را پیدا می‌کند. قطعا با رهبری کریمی و همکارانش روند خوبی را طی می‌کنند. انتظار داریم که از وضعیت فعلی بیرون بیایند. البته تیم حریف دلایلی برای خوش‌بینی خودشان دارند و یکی از آن‌ها این است که ما در خواب برد الدحیل بمانیم. سپیدرود فصل قبل خوب بازی می‌کرد. بازیکنان آن‌ها بسیار خوشحال هستند که کریمی به تیم برگشته است. همین می‌تواند یک انگیزه مضاعف برای آن‌ها باشد. سرمربی آن‌ها یکی از برترین بازیکنان تاریخ ایران است. ساختار این تیم مثل سال قبل باقی مانده است. یعقوب کریمی و منوچهری این تیم را تقویت کرده‌اند. آن‌ها در تعطیلات خودشان را پیدا کرده‌اند. این را به خوبی می‌شود در بازی برابر ملوان دید. می‌دانید که چه رقابتی میان ملوان و سپیدرود است. سرمربی پرسپولیس اظهار کرد: مسابقه با الدحیل برای ما بسیار مهم بود. هم از لحاظ آمادگی جسمانی بازیکنان و همین‌طور از لحاظ روحی. همین‌ها باعث کسب نتیجه هفته گذشته شد. ماهینی نمی‌تواند بازی کند. نوراللهی و عالیشاه هم هنوز معلوم نیست بازی کند. بشار تمریناتش را به طور عادی پشت سر گذاشته است. ما قبل از بازی با الدحیل با ماهینی از لحاظ مصدومیت مشکل داشتیم اما کادر پزشکی ما با تلاش زیاد آن‌ها را آماده می کنند.

سرمربی پرسپولیس درباره سه بازی مهم آینده و کمبود بازیکن در این تیم اظهار کرد: این قطعا برای ما مشکل‌ساز است اما بازیکنان بسیار آماده هستند. درواقع فاز ریکاوری با حداکثر سرعت در حال انجام است. همه بازی‌ها برای ما ارزش یکسان دارند. مهم ترین بازی ما در حال حاضر بازی با سپیدرود است.

برانکو اضافه کرد: فردا مشخص می‌شود که چه نفراتی برای ما بازی می‌کنند. همه بازیکنان در فهرست ما هستند و باید موقعیت را دید. همه بازی‌ها برای ما مهم هستند. وظیفه بازیکنان تلاش برای کسب جایگاه در تیم است. حتی برای یک دقیقه بازی.
او در مورد احتمال تغییر تاکتیک با توجه به کمبود بازیکن در بازی‌های آینده هم توضیح داد: بازیکنان دوست دارند بازی کنند. همه آن‌ها از بازی کردن لذت می‌برند. هر بازی شرایط خودش را دارد و ما فلسفه خودمان را داریم. فلسفه‌ای که پرسپولیس در چهارمین سال متوالی از خودش نشان می‌دهد. ما از این فلسفه انصراف نمی‌دهیم. ما برای هرگونه پیش آمدی تمرین می‌کنیم اما از همه مهم‌تر بازیکنان هستند که برنامه‌های ما را اجرا کنند. بعضی وقت‌ها خیلی عالی مثل بازی با الدحیل انجام می‌شود و بعضی وقت‌ها کمی ضعیف‌تر. بازیکنان من هرگز نا امید و از نتیجه دلسرد نشدند.
سرمربی پرسپولیس درباره بازی سپیدرود هم بیان کرد: همه تیم‌هایی که در موقعیت خوبی ندارند سعی می‌کنند منسجم و بسته بازی کنند اما من می‌دانم فلسفه کریمی این نیست. او سعی می‌کند سبک تیمش را عوض کند. البته این کار راحتی نیست. من او را از زمانی که بازیکن بود می‌شناسم. کریمی سال قبل هم نشان داد دوست دارد تیمش کار ترکیبی کند و بازی‌سازی کند چون خودش این‌گونه بود. البته این به این بستگی دارد که ما در زمین چگونه بازی کنیم. ما به کریمی افتخار می‌کنیم.

برانکو در مورد دوندگی بازیکنان در بازی الدحیل که بسیار زیاد بود هم گفت: منشا و علیپور در زمین مثل یک شیر ظاهر شدند. آن‌ها استارت‌های زیادی زدند و به طور مداوم یک خطر بالقوه برای تیم حریف بودند. این را در گل دوم و سوم دیدیدم که آن‌ها استارت‌های بالای ۵۰ متر داشتند. در زمان گل دوم علیپور بسیار زیبا از بازیکن آن‌ها عبور کرد و همین‌طور منشا در زمان گل سوم. البته آمادگی جسمانی یکی از مهم‌ترین فاکتورهای موفقیت است. این آمادگی جسمانی و برتری ما هم در دوحه و هم در تهران قابل مشاهده بود. من با این نظر که لیگ ایران ضعیف است موافق نیستم چون در همه بازی‌ها ثابت شده است. این در بازی‌های ملی هم مشخص است که بهترین بازیکنان تیم ملی از لیگ ایران هستند. لیگ ایران از قطر، امارات و از بهترین لیگ‌های آسیا هم بهتر است. ما وظیفه داریم کیفیت را بهتر کنیم. کار ساده ای نیست که کیفیت را همیشه در بهترین وضعیت نگه داشت. طارمی و رفیعی به قطر رفته‌اند. محرمی به کرواسی و احمدزاده به لهستان رفته‌اند و در تیم‌های جدی بازی می‌کنند. این کیفیت لیگ داخلی و باشگاه‌های ایران را نشان می‌دهد.

او درباره کارت‌های زرد بی‌مورد بازیکنان پرسپولیس گفت: بازی‌ها بسیار انگیزشی هستند. خود ما کارمان آن است که اصرار بر هجومی و محکم بازی کردن داشته باشیم. این باعث گرفتن کارت زرد می‌شود. البته ما به بازیکنان نمی‌گوییم که کارت زرد بگیر اما به خاطر فشاری که روی بازیکن است کار به این‌جا کشیده می‌شود.

سرمربی پرسپولیس درباره آمادگی سید جلال و دعوت نشدنش به تیم ملی هم اظهار کرد: سید جلال پارسال بهترین بازیکن ایران انتخاب شد. کاری به این انتخاب نداریم. اما از نظر من بهترین بازیکن ایران است. او بسیار درخشان بازی می‌کند و حتی یک تمرین را امسال از دست نداده است. خودتان دیدید که عالی بازی کرد. او رکورددار قهرمانی در ایران است. بازیکنی است که ۱۱۵ بازی ملی دارد. این بستگی به سرمربی آینده تیم ملی دارد که او را دعوت کند یا نه. همین‌طور این مساله به فدراسیون مربوط می شود که آیا برنامه‌ای برای بازی خداحافظی او خواهد داشت یا خیر که حداقل یک تشکر حداقلی از زحمات او به خاطر فوتبال باشگاهی و ملی شده باشد. من از طرف خودم و کادر و بازیکنان از او به خاطر این ۴ سال تلاش در پرسپولیس تشکر می‌کنم.
برانکو هم‌چنین درباره تغییر زمان بازی پرسپولیس با سپیدرود گفت: من موافق موضع باشگاه‌مان هستم. در دنیا به اینگونه است که زمان بازی‌ها را با تلویزیون هماهنگ کنند اما باید تلویزیون یک رقم عظیمی به باشگاه‌ها بدهد. من به کنفرانس خبری می‌آیم و من از خبرنگاران می‌فهمم که ساعت بازی قرار است تغییر کند.

 

2051

نظرات کاربران
دهه شصتی
مثل همیشه با وقار و متین و جنتلمن.خیلی خوبی پروفسور.بمونی برامون.
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۲:۴۸
پاسخ
0
33
پارسوماش بختیاری
ی سوال تیم های لیک ضعیف شدن تو این دو۳سال تیمه های اسیاییم ضعیف شدن که دوسال همش جز ۴تاست اونم دوسال اینجا میرسه و بازیکن کم میاره مث پارسال
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۹:۳۴
پاسخ
0
33
فوتبال برانکویی
آره. همه اینا ضعیف شدن و پرسپولیس شانسی داره تمام رکورد ها رو جابجا میکنه. کمترین گل خورده، بیشترین گل زده، بیشترین میانگین امتیاز، بیشترین کلین شیت، آقای پاس گل، آقای گل، بهترین مدافع بیشترین تعداد پاس و مالکیت توپ، بیشترین شوت به دروازه و خیلی چیزای دیگه که همه شانسی بودن. البته یادمان نره شانس سراغ کسایی میاد که لیاقتش رو داشته باشن پرفسور خوش شانس کی بودی تو
۰۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۷:۵۱
0
28
اس اسی
درسته خوب بودن ولی شیر خخخخ اینجوری که تو میگی این دوتا مث شیر امیری از ژاوی بهتره بیرانوندم کرتوآ لابد کمال هم کاسمیرو حسینی هم راموس مصلح مارسلو و... پس لابد مربی تیم منتخب جهانی
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۶:۰۰
پاسخ
37
0
استقلالی افسرده...
برانکوی پرسپولیسی نمی خوااااایم نمی خواااااااایم
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۸:۰۸
پاسخ
0
39
علی
برانکو جان تیم ضعیف الدحیل بردن اینقدر خوشحالی نداره والله از قدیم گفتن آدمو برق بگیره جو نگیره شما اول صبر کن السد ببری بعد جوگیر بشو شما و هواداراتون بخدا قسم ملوان بندر انزلی و قشقایی شیراز هم جایه شما بودن این الدحیل میبردن ادمین جان خواهشا اگر بی طرفی چاپ کن
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۲:۱۹
پاسخ
48
0
سعید
لطفا پنج تایی ساکت باش
۰۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۶:۵۰
0
11
پرسپولیسی ازپایتخت شوروشعورحسینی
۱۲۵
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۹:۴۰
0
28
کسی که رفته دسته سه حق اظهار نظر نداره
برانکو یعنی شخصیت ادب سواد شوفر یعنی ............حرفی ندارم
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۵:۵۳
پاسخ
2
111
24ابدی
و در کل هر چی برانکو بگه مرسی که هستی
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۰:۵۴
پاسخ
1
108
محب
در پوست نمیگنجم ، مگه میشه ؟ با دو پنجره بسته ، اگه 1% هم شک داشتم حالا دیگه مطمئنم این آقا تا پرسپولیسو قهرمان آسیا نکنه ولکن نیست !
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۷:۱۸
پاسخ
2
134
Omid
# هرچی برانکو بگه
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۸:۱۶
پاسخ
4
206
حمید از مشهد
خخخخ..هرچی بانکو بگه تجربه ثابت کرده از 6تایی ها سوزناک تره
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۷:۰۱
0
59
شازده آبی
«سرمربی پرسپولیس تهران گفت: پرسپولیس تنها تیمی است که در دو سال گذشته به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسیده‌ است.» و در همین دو سال است که بقیه تیم ها تضعیف شده اند. با انواع «جعل» و «تخلف» و «بازیکن غیرقانونی» دو قهرمانی از نوع «صددرصد جعلی» به دست آوردین، شاهکار ک نکردین. ضمنا برد شانسی مقابل تیم دوم الدوحیل دیگه اینقد حرف و حدیث نداره. برای همین برد بی ارزش نفری «پنجاه میلیون» تومن پاداش گرفتین. در حالی ک برای تمدید قرارداد تیام، جپاروف، ابراهیمی، نورافکن و مجید حسینی پول نبود!!!! عدالتم آرزوست
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۶:۱۲
پاسخ
306
9
sobi
شاهزاده آبی خداوکیل پررو تر از اس دق لالیا ندیدم قبل از بازی الدوحیل میگفتن پرسپولیس ده تا میخوره ماهم میریم واسه ستاره سوم حالا دیگه کلا حرفاشون یادشون رفته اسکرین گرفتم از حرفاتون حیف نمیشه بذارم ببینین روتونو برم
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۸:۱۳
0
67
حمید از مشهد
شازده ابی جان چرا نمیخواید قدرت پرسپولیس رو قبول کنید هرسال همین چیزارو میگید !!! خب اگه اینهمه تیم ضعیف شدن پس چرا استقلال نمیتونه میون اینهمه تیم ضعیف کاری کنه ؟ ما السدی رو بردیم و صدرنشین گروهی شدیم که شمارو حذف کرد پدیده رو در خونه خودش بردیم که تمام بازیهای بعدیش رو برد!!! اگه تیمها ضعیف هستن اگه یک بازی عقب افتاده استقلال رو هم برد فرض کنیم چرا رده پنجم جدولید؟
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۵:۱۶
1
61
داووتی
واقعا عدالتم ارزوست...از بس هرساله انواع اقسام بازیکنای میلیاردی خریدید فکر میکنید باید همیشه شما بیشترین خرج رو بکنید و پرسپولیس با بیشترین هوادار نگاه کنه فقط!!!همین امسال 21 بازیکن خریدید..پارسال 12 تا خریدید و پرسپولیس 4 تا..دوسال قبل هم همینطور..پاداشها تیم شما و بریز و بپاش های شما از درامدزایی باشگاهتون بدست اومده و هزینه های پرسپولیس رو دولت میده و درامدزایی نداره اصلا پرسپولیس...الدوحیل اینقد همه بازیکناش کامل بودن ک العربی روی نیمکت بود اونوقت این میگه تیم دومش بود!!!بخدا اگه دست از هوچی گری بردارید تیمتون نتیجه میگیره
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۷:۳۹
1
71
marziyeh
۱۲۵
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۲:۰۱
0
64
11
شازده كوچولو خيلى سخته كه تيمت بلد نيست ببره و بدتر از اون اينكه تيمت جنبه باخت را هم نداره
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۷:۲۸
0
71
پرسپولیسی ازپایتخت شوروشعورحسینی
اینهانگی چی بگی یه کلام بگووزیرپرسپولیسیه خخخ
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۷:۲۶
0
76
hosein__sn
خیلییییی داری حرص میخوری...اصن فدارسیون پرسپولیسی..فیفا پرسپولیسی...تمام قهرمانی ها شانسی..الدحیلم تیم اخر قطر...شماهم میتونید با همین کارا جام بیارین ما که بخیل نستیم!!
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۸:۴۴
3
246
milad666666
یه تشکر از طرف خودم وتموم هوادارای پرسپولیس از برانکوی عزیز و دوس داشتنی واقعا ما چقدر خوشبختیم که تو رو داریم امیدوارم تا سال ها مربی این تیم باشی.
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۶:۰۳
پاسخ
4
225
6*4
سر الکس برانکو❤عاشقتیم
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۰:۵۲
پاسخ
3
250
Ultra perspolista
با استقلالیا بحث نکنین اینا تیمشون خیلی قویه و از ازل دوستاره داشتن و خیلی تاریخچه پر افتخاری داشتن ک خودشونم ندیدن و نمیدونن کی کجا با چه تیمی بوده ولی تیم های دیگه ایرانی نمیتونستن قهرمان بشن یا نشدن اصلا ... ما تمام افتخاراتمون جعلیه ولی اونا اورجینال ما شش تای پنجاه تو شش تای العین چهارتای نود پنج و السد پنجتا پنجتا رو کاری نداریم فقط هی کاج کاج نکنین تورو خدا ... تیم نصفه نیمه پرسپولیس بدون تعویضی هنوزم صدرو بسته و چهارتای آسیاس مرسی برانکو ... نمیتونن بازیکنشون نگه دارن میگت وزیر بابا بخاطر پول رفتن .... بازیکن مصدوم میخرن میگن ما خوش شانسیم ک مصدوم نمیدیم دیگه نمیگن مربی بدنساز نصف تیمه ... نتیجه نمیگیرن پرسپولیس شانس داره ؟؟؟ برا ما زشته بحث کنیم استقلال خیلی تیم بزرگیه خیلی خیلی ولی فرار میکنه ؟؟؟؟ تاریخ معلوم بود چندماه پیش میگن باید عوض بشه مگه میشه مگه داریم ؟؟؟ ما محرومیم اونا ادای محروما ما رو در میارن ... سکوت ما بزرگترین پاسخ به متوهم های بزرگه ... ادمین میدونم بی طرفی بچاپ ممنونم
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۰:۱۷
پاسخ
4
282
Milad
احسنت
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۸:۳۷
0
70
سونامی قرمز
لقب شیر بچه های سرزمین پارس مختص شاهزاده های قرمز هست و بس.
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۸:۳۳
پاسخ
6
275
Milad
همه بازیکنان مثل شیر بودند و از جون مایه گذاشتن ولی تفاوتها رو تو رقم میزنی پرفسور دوست داشتنی و جنتلمن. اگه یه مربی داخلی یه همچین بازی رو میبرد همش از برنامه های تاکتیکی خودش حرف میزد و برد رو مصادره میکرد ولی شخصیت بزرگ تو هیچ وقت این کار رو نمیکنه و دائما از بازیکنا تمجید میکنی. ولی بدون ما هوادارا بخش بزرگی از این غرور و افتخار امروز رو از جانب تو میدونیم و در کنار بازیکنای با معرفت و با غیرتمون خالصانه عاشقت هستیم پرفسور دوست داشتنی
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۷:۵۶
پاسخ
6
294