برانکو دهمین قربانی طلسم پرسپولیس؛ تاوان سنگین بی‌وفایی

برانکو دهمین قربانی طلسم پرسپولیس؛ تاوان سنگین بی‌وفایی

35527
16:19
26 شهریور 1398
کمتر کسی انتظار داشت برانکو، قربانی طلسم معروف خودش باشد.

به گزارش وبسایت نود، رها کردن پرسپولیس، انگار نفرین شومی پشت سر بازیکنان می‌گذارد. در سال‌های اخیر، بازیکنان زیادی این باشگاه را رها کردند و همگی، یا به در بسته خوردند یا دوباره به پرسپولیس برگشتند. جالب اینجالست این موضوع، فقط در مورد بازیکنانی که خودشان باشگاه را ترک کردند صدق می‌کند و بازیکنانی مثل ساسان انصاری که توسط تیم یا توافقی کنار گذاشته شدند، پس از جدایی هم توانستند گلیم‌شان را از آب بیرون بکشند.

نفرین پرسپولیسی‌ها، قبل از ورود برانکو هم وجود داشت. رضا حقیقی و جلال حسینی، مهمترین نمونه‌هایی بودند که از پرسپولیس رفتند و خیلی زود، به مشکل خوردند. فوتبال رضا حقیقی تمام شد و سیدجلال هم پس از دو فصل پر فراز و نشیب، سرانجام دوباره به پرسپولیس برگشت. در دوران برانکو، موضوع جدی‌تر از همیشه شد و کسی نمی‌دانست زمانی که خود او تصمیم به ترک پرسپولیس بگیرد، چه سرنوشتی خواهد داشت. برانکو این فصل، به شکل نه چندان خوبی از پرسپولیس جدا شد و سرنوشتی، بدتر از همه بازیکنانش پیدا کرد. او دهمین و آخرین نفر، از فهرستی بود که پرسپولیس برانکو را ترک کردند و جز ناکامی، دستاوردی نداشتند.

محمد نوری

نوری اولین بازیکنی بود که برانکو او را می‌خواست و پرسپولیس را ترک کرد و به المسیمیر قطر پیوست. چند ماه بعد، او پشیمان شد و روزهای خوبی در قطر نداشت. تصمیم به بازگشت گرفت و این بار درهای پرسپولیس برای نوری بسته بود. نوری در حال حاضر بازیکن پارس جنوبی است و هیچوقت، به دوران اوج برنگشت.

مهدی طارمی

بعد از پایان لیگ پانزدهم، طارمی آقای گل لیگ برتر تصمیم به حضور در فوتبال اروپا گرفت. پس از مطرح شدن شایعاتی از کشورهای مخلتف، طارمی در نهایت با وجود توافق با پرسپولیس به ریزه اسپور ترکیه رفت. طارمی قبل از اولین بازی برای ریزه اسپور، با پشیمانی به ایران و پرسپولیس برگشت. او بخاطر همین رفت و برگشت، 4 ماه از فوتبال محروم شد. طارمی جزو بازیکنانی است که بعد از بازگشت، دوران خوبی داشت و حالا در تیم ملی و ریو آوه پرتغال بازی می‌کند.

رامین رضاییان

بازیکنی که با طارمی به ترکیه رفت و حتی گفته می‌شود عامل رفتن مهاجم پرسپولیس به ترکیه شد، رامین رضاییان بود. رضاییان دیرتر از طارمی پشیمان شد و به ایران برگشت اما در عوض، به شکلی رضایتنامه گرفت که مشکلی برای ادامه فوتبالش پیش نیاید. بعد از برگشت رضاییان، برانکو او را نخواست و با وساطت مدیران به تیم اضافه شد. در نهایت هم نتوانست فصل را با این تیم تمام کند. او هم بعد از بازگشت، توانست به روزهای خوبش برگردد و مدافع راست تیم ملی در جام جهانی بود.

احمد نوراللهی

لیگ پانزدهم، در پرسپولیس فوق العاده بود اما با ورود ستاره‌های تازه، به نیمکت منتقل شد. نوراللهی لیگ شانزدهم فقط زمان مصدومیت کامیابی‌نیا به میدان می‌رفت. پس تصمیم گرفت در اقدامی پرحاشیه، نیم فصل خودش را سرباز کند و بدون اینکه باشگاه شانسی برای ممانعت داشته باشد، به رقیب مستقیم پرسپولیس در راه قهرمانی یعنی تراکتورسازی برود. نوراللهی در تراکتورسازی، پس از چند مسابقه بخاطر محرومیت باشگاه سکونشین شد و حدود یک سال از فوتبالش را از دست داد. او هم جزو بازیکنانی است که پس از بازگشت، دوباره اوج گرفت و در لیست تیم ملی برای جام ملت‌ها قرار گرفت.

امید عالیشاه

سه سال جزو بهترین‌های پرسپولیس بود. با این حال او هم مثل نوراللهی با ورود ستاره‌های تازه و به صورت خاص وحید امیری، جای کمتری برای بازی داشت. همین موضوع، باعث اختلافاتی بین او و برانکو شد. عالیشاه همراه نوراللهی برای سربازی به تبریز رفت و یک نیم فصل بیشتر از او، روی سکو نشست. عالیشاه در بازگشت به پرسپولیس هم، به اندازه قبل روی فرم نبود و نیمه دوم فصل قبل بازی‌های زیادی را از روی نیمکت تماشا کرد.

سروش رفیعی

در پرسپولیس محبوبیت زیادی داشت و با وجود یک نیم فصل بازی، جزو بازیکنان مهم تیم محسوب می‌شد. با این حال در پایان فصل، برای درآمد بیشتر پرسپولیس را به مقصد الخور ترک کرد. او در قطر، روزهای بدی را گذراند و خیلی زود، تصمیم به بازگشت گرفت. برای بازگشت حاضر شد بخاطر محرومیت پرسپولیس یک نیم فصل در فولاد قرضی بازی کند. هیچکدام از اینها هم، نتوانست سروش را شبیه روزهای طلایی کند. او نیم فصل دوم سال قبل در پرسپولیس چندان موفق نبود و با ورود کالدرون، از تیم کنار گذاشته شد.

صادق محرمی

در شرایطی که پنجره‌های پرسپولیس بسته بود، از این تیم جدا شد تا در دیناموزاگرب پیشرفت کند. پیشرفتی که فعلا، اتفاق نیفتاده است. او پس از مدتی، حتی به تیم دو باشگاه تبعید شد و این فصل، به صورت قرضی پیراهن لوکوموتیو زاگرب را می‌پوشد. محرمی هنوز، تلاش می‌کند در فوتبال کرواسی به موفقیت برسد.

فرشاد احمدزاده

هیچکس نفهمید چرا، از پرسپولیس رفت و پیراهن شلاسک لهستان را پوشید. جدایی احمدزاده یک شکست کامل بود. او برای پشیمانی، زمان زیادی لازم داشت و خیلی زود در مصاحبه‌هایش اعلام کرد تصمیم اشتباهی گرفته است. این فصل و در دوران عرب، پرسپولیسی‌ها احمدزاده را به این تیم برگرداندند. هنوز معلوم نیست او، چقدر می‌تواند مثل قبل جدایی بازیکن موفقی برای پرسپولیسی‌ها باشد.

وحید امیری

پس از جام جهانی، قیمت امیری حسابی بالا رفت و او هم از فرصت استفاده کرد تا درآمد خوبی در فوتبال ترکیه داشته باشد. امیری یک فصل پیراهن ترابوزان را پوشید اما بیشتر بازی‌ها را از روی نیمکت دنبال می‌کرد. امیری هم مثل سایر پرسپولیسی‌ها، پس از جدایی روزهای خوبی نداشت و پس از یک فصل، باشگاه قراردادش را فسخ کرد. امیری هم بلافاصله، بلیت تهران گرفت تا به پرسپولیس برگردد.

برانکو ایوانکوویچ

اسم رمز روزهای موفقیت پرسپولیس بود. تماشاگران، نامش را روی سکوها فریاد می‌زدند و تشویق مخصوصی داشت. هر بازیکنی می‌رفت، همه آرام و مطمئن بودند تا برانکو هست، دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. با این حال، سرنوشت او هم دور از پرسپولیس، فرقی با بازیکنانش نداشت. الاهلی را از لیگ قهرمانان آسیا حذف کرد، در کنترل رختکن دچار مشکل شد و آنقدر روی سکوها به منفوریت رسید که بعد از 5 بازی، با بطری و سنگ او را هدف بگیرند. بدترین سرنوشت بین همه پرسپولیسی‌های جدا شده، متعلق به مهمترین‌شان بود.

22330

نظرات کاربران
میثم
ربطی به طلسم پرسپولیس نداره آخه کشورای دیگه وزیر نیست که حمایتشون کنه
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۵:۴۱
پاسخ
392
69
ارتش سرخ
از داچعلی شیر ژرمن و کینگ استراما چه خبر
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۵:۰۹
پاسخ
28
290
محمدرضا دهقان
درست ما از نظر امکانات از کشورهای عربی عقبیم ولی از نظر درک فوتبال قابل مقایسه اونا نیستیم اکثریت ما ایران ها فوتبال رو تحلیل و تفسیر میکنیم من خودم یادم بازی پرسپولیس و سپاهان لیگ پانزدهم 4 به 2 باختیم ولی من میگفتم این پرسپولس خوب بازی میکنی این تیم امسال هم قهرمان نشه سال دیگه 5هفته به پایان لیگ قهرمانه
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۰:۲۷
پاسخ
14
192
ایمان سپاهانی
چهارتایا
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۵۷:۵۱
133
16
کیروش کبیر
نکنه واقعا فکر کردین خدا پرسپولیس رو دوست داره؟ از این مثالها برای تمام تیمهای دنیا وجود داره. آندرانیک تیموریان، احمد جمشیدیان، بختیار رحمانی، نیکبخت واحدی، میثم بائو، ایمان مبعلی از استقلال، ادینهو، ایرانپوریان، مصطفی اکرامی، کرار جاسم از تراکتور، بیت سعید، ساسان انصاری، رضا نوروزی، سروش رفیعی از فولاد کدوشون بعد از جدایی عاقبت خوبی داشتن؟ بزرگترین مثالش هم در فوتبال جهان نیمار هست.
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۹:۵۲
پاسخ
164
42
سعیدـ قم
هر که با پرسپولیس در افتاد ورافتاد
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۷:۴۳
پاسخ
48
377
Amir.hosain
باش
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۸:۳۰
139
20
احمد رضا پرسپولیس
جام و افتخار و زحمتشو تو پرسپولیس بود ما پرسپولیسیا قدر دان برانکو هستیم و نامش جاوید در صدر پر افتخار ترین مربی واسمون میمونه ایشالا تا چشم دشمنامون....واسه ما اینهمه قهرمانی اوردی برانکو کبیر پاداش نقدی و دومیلیون یورویی تو ۵ تا بازی تو عربستان بهت دادن نوش جونت
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۶:۴۲
پاسخ
29
329
یه افتخار تو آسیا،حسرت پرسپولیس و سرمربیاش
فرانکو موقعی که عربستانی ها مسخرش میکردند و بهش گفتند واسه برق کاری اومده اینجا،تموم شد دیگه
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۸:۲۰
پاسخ
263
41
شیش تا نخوردن در آسیا،حسرت استقلالیها و مربیاش
خخ.خدا شفات بده!
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۶:۲۴
13
143
پارسا
حالا نظر دوستان محترم و به نظر من عرب یه مدیر عامل بی لیاقته. ولی به نظر من ایرج عرب یه امتحان بود برای برانکو که ببینیم چیو ترجیح میده؟ افتخار و حمایت هوادار یا پول ثروت. البته من منکر این نیستم که برانکو نباید اصلا حرف پولو بزنه.اونم به عنوان یه مربی یا یه شاغل حق داره حقوقشو بگیره و اینو همه میدونیم. ولی خب حالا برنکو در (حالا به عقیده ی من) آزمون شکست خورد. حالا باید دید در آینده سرنوشت پرسپولیس و برانکو چی میشه. و زمان تعیین کنندس.
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۴:۲۶
پاسخ
16
121
شازده آبی
الان سوال بزرگ اینه: هنوز برانکو، پرفسوره عایا؟؟؟؟؟ قرمزای عزیز ج بدن :)))))) نخستین پرفسور تاریخ فوتبال دنیا ک بعد از سه بازی «اخراج» شد :))))))) مچکرم
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۳:۳۳
پاسخ
280
43
پرسپولیسی ازپایتخت شوروشعورحسینی
نام برانکوتاابدجاودان جوری سوزوندکه تاعمرداری یادت میمونه شازده کوچولوبروبرای رفتن به مدرسه آماده شو
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۹:۴۹
12
124
حمید از مشهد
اولا من به بازیکن یا مربیانی که دیگه در پرسپولیس فعلی نیستن تعصب ندارم و معتقدم زحمتشون رو کشیدن ولی هرکی رفت دگ رفته و باید فعلی ها رو حمایت کنیم. دوما شما هم دست کمی از عرب ها نداری!!! هر کاری برای نتیجه گیری زمان لازم خودش رو میخاد..خصوصا فوتبال که باید حداقل یک نیم فصل به مربی زمان داد تا اهدافش رو پیاده کنه نه ۵ بازی!!!
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۵۱:۱۰
8
64
امیرخان6
اونو دیگه برو ب سطح تیمت نگاه کن ک چقد پایینه ک حسرت ب دلش مون حتی باچندبازیه بیشتر نتونست برای 1هته بالاسرش باشه خخخخ هرچند ما با همین برانکو تو آسیا آقایی کردیم لیگ خودمونو ک بدون مربی میبریم
۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۳۸:۲۴
8
86
ساسان
مهم نیست برای ما چیه مهم اینه برای شما درد و سوزشه سوزشی که بعد از چندین ماه هنوز آثارشو داریم میبینیم به قول دوستمون برانکو رو ما مرسپولیسی ها فراموش کردیم ولی شما شیشتقلالی های جام ندیده به علاوه اتحاد ژاپنی تون حالا حالا حالاها فراموش نمیکنید
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۵۸:۲۱
9
74
مصطفی
سه نچ ۵ بازی دوم اینکه اگه بهش‌زمان‌میدادن مثل پرسپولیس قطعا اونجا رو‌هم‌ میساخت ؟؟؟ ایا شما پرفسوری دارید؟ اخ راه پرفسور منصوریان پروفسوری ۶ تا خوردن داره عزیزم البته تیم استقلال یا تاج فوق پرفسوری ۶ تا خوردن داره یه سوال تا حالا تیمتون کامبک تاریخی داشته؟؟؟؟
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۸:۰۰
5
63
خدا بهتون صبر بده با این تیمتون(متخصصان آسیا،خخ)
هنوز پرفسوره و با توجه به اینکه انیشتن و .و.و.و همگی اول شکست خوردن و بعد به نتیجه رسیدن،پس برانکو هم باید فرصت بهش میدادن. حالا یه سوال از شما،برانکو در لیگ عربستان یک مساوی و یک برد و یک باخت کسب کرد(در آسیا و رفت و برگشت مساوی کرد و تفاضل گل باعث حذفش شد) و از سه بازی تونست چار امتیاز بگیره! و اخراج شد!!، حالا مربی شما از سه بازی دو مساوی و یک باخت کسب کرده(دو امتیاز) و به نظرت اگه مربی الاهلی بود تا الان تبعید نشده بود!! و یا با توجه به لیاقت شما،شاید این مربی بهتر از برانکو هست؟ برانکو بده چون بعد از یک برد و یک باخت و یک مساوی اخراج شد و چونی خوبه چون بعد از دو مساوی و یک باخت اخراج نشده! خخخخ.خدا شفاتون بده،آمین.
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲۴:۵۶
10
67
مصطفی6^6
شازده جان من ازت یه سوال دارم اگر به یه دکتر یا محقق ابزار کار لازم و امکانات لازم بهش ندن میتونه کار کنه؟ خوب به نظر من نه. و حالا برانکو، برو ببین زمانی که برانکو اومد پرسپولیس ما پرسپولیسیا چقدر بهش زمان دادیم تا تونست هم خودش موفق باشه هم برای ما موفقیت ایجاد کنه که این زمان دادن میشه همون ابزار کار یه پرفسور یا محقق یا دکتر یا مربی
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۲:۰۵
6
50
ناشناس
این کینه و حسادت تو نشون میده ک حداقل تو ایران پروفسور بود و این برای ما که نه برای شما بسه.میخوام هیچ جا پروفسور نباشه فقط ضد شما پروفسور باشه .
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۶:۴۵
5
46
ایوب عشقپولیسی از خنج
آقای بی مزه با تمام احترامی ک واسه دوستان استقلالی قائل هستم ولی تو دوچرخه سوار با این نظرها و حرفای چرت و پرتت فقط خودتو مضحکه دوستان تو سایت کردی و بس درمورد برانکو همین بگم ک شیر همیشه شیر باقی میمونه و زخمی هم بشه بازم شیر هست و امثال تو باید هم برانکو رو فراموش نکنی الان تو عربستان و کشور همسایه ما بود اگه ب برزیل و آمریکا هم میرفت بازم پیگیر نتایجش میشدی و منتظر شکستش چون خیلی بهت شک وارد کرده و حسرت ها ب دلت گذاشته ادمین جان لطفا واسه یه بارم ک شده اجازه بدین تا به این آقای متوهم حالی کنیم ک قبل از حرف زدن یه ذره هم فکر کنه و الکی شخصیت کسی و خورد نکنه چون بقیه هم بلدن این کارو بکنن
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۴:۰۲
7
43
قهرمان ایران
خانوم بازیگر هق هق هق ، بغلیش چیه خوب ، باختیم ۴ مال ما بود بد باختیم نمادمون رفت زیر سوال ، حالا برای جواب سوالات ازت میخوام یه کامبک به گریه هاتون ، سوزشاتون بندازید مطمئنم جواب سوالتو خواهی گرفت .
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۰:۲۸
5
42
زانیار
این یعنی هر جا پرسپولیس نمیشه . محبوب ترین تیم اسیا
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۳:۰۶
پاسخ
17
171
اول خدا بعد داور
خیر این یعنی هیچ جا مافیای فوتبال ایران نمیشه...
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۴:۰۳
61
6
یوسف
پرسپولیس به اضافه غیرت ومردانگی باعث قهرمان بشه برانکو فقط یه مربی بوده وهست
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۳:۵۳
پاسخ
14
121
پارسا
پولفسور.همیشه گفتم این روانشناس خوبیه مربی نیست
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۲:۲۹
پاسخ
117
15
کوهمره.جروق
برانکو نه تاوان داد و نه ضرر کرد.در عرض سه هفته صاحب 21 میلیارد تومن شد.و به موقع از پرسپولیس رفت.یعنی در اوج.برانکو میشه به عنوان مدیر فنی و یا مدیر تیم های پایه دوباره استخدامش کرد.اونجا کاراییش بیشتره
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۹:۵۸
پاسخ
9
107
فرزاد پرسپولیسی
اگه مثه کیروش بی افتخار و بی جام و بی مقام از ایران میرفت الان هیشکی بهش گیر نمیداد
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۶:۴۳
پاسخ
23
129
مهدی
پرسپولیسیم ولی خدارو شکر میکنم که برانکو رفت.خیلی دوسش دارم ولی پرسپولیس یکنواخت شده بود دو سال اخر.دیگه جذابیت نداشت.ولی از موقعی که کالدرون اومده با اینکه گلهای زیادی ندیدیم ولی به نظرم بازیای پرسپولیس جذاب تر شده.بعد از یه سال دوری ،الان دوباره با همون ذوق و عشق سه چهار سال پیش که اوایل کار برانکو بود داشتم،پرسپولیسو دنبال میکنم.خلاصه اینکه برانکو همیشه قابل پیشبینی بود.همیشه ترکیب تیم ثابت بود،اعتقاد الکی به بعضی بازیکنای خاص هم داشت حتی نحوه بازی پرسپولیس همش تکراری بود.الان یه سرمربی خوب دیگه داریم و باید حمایت کنیم.چون مطمئنم کالدرون اگه بهتر از برانکو نباشه کمتر نیس
۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۳:۲۴
پاسخ
12
90