برانکو: پرسپولیس با افتخار از لیگ قهرمانان خداحافظی کرد

برانکو: پرسپولیس با افتخار از لیگ قهرمانان خداحافظی کرد

10202
22:10
26 مهر 1396
وبسایت رسمی برنامه نود - سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بازیکنان برای خانواده خودشان، هواداران شان و کشورشان تلاش کردند و با افتخار با لیگ قهرمانان خداحافظی کردند.

وبسایت رسمی برنامه نود -  سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بازیکنان برای خانواده خودشان، هواداران شان و کشورشان تلاش کردند و با افتخار با لیگ قهرمانان خداحافظی کردند.

به گزارش وبسایت نود ، برانکو ایوانکوویچ در پایان تمرین تیم پرسپولیس در جمع خبرنگاران در مورد نرسیدن این تیم به فینال لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: یک بار دیگر مایلم به بازیکنانم به خاطر نتایجی که در لیگ برتر و لیگ قهرمانان و بخاطر بازی و تلاش‌هایی که کردند تبریک بگویم. در سوپرجام قهرمان شدیم و در جدول لیگ هم دوم هستیم و تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان هم پیش رفتیم و به بازیکنانم بابت بازی خوبشان افتخار می‌کنم چون سخت است که بعد از شکست ۴ بر صفر تیم برگردد. بازیکنان برای خانواده خودشان، هواداران شان و کشورشان تلاش کردن و با افتخار با لیگ قهرمانان خداحافظی کردند.

وی ادامه داد: بیشترین بازی را در بیرون از خانه انجام دادیم. از لحاظ داوری هم مشکلاتی داشتیم. دو گل الهلال مشکل داشت، یک گل آنها در بازی اول آفساید بود و گل دومشان هم با خطا روی شجاع به ثمر رسید. پنالتی هم برای این تیم گرفتند که پنالتی نبود. این سه گل روی قضاوت ناعادلانه به ثمر رسید. به بازیکنانم افتخار می‌کنم، آنها تا لحظه آخر به دنبال برد بودند و با استحقاق به نیمه‌نهایی رسیدند، اما تجربه کم باعث شد به فینال نرسیم.

برانکو تصریح کرد: لیگ عملاً برای ما از هم‌اکنون شروع می‌شود، ما خیلی باید فشرده کار کنیم و آنچه که از اول فصل گفتیم اینکه از قهرمانی‌مان در لیگ دفاع کنیم و در جام حذفی هم به همین اندازه تلاش کنیم تا بازی‌های باکیفیت ارائه بدهیم. مهم‌ترین بازی ما مسابقه با نفت خواهد بود.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که چرا از بیرانوند و ربیع‌خواه که عملکرد خوبی ندارند استفاده می‌کنید و آیا بهتر نیست با دادن شوک نیمکت‌نشینی به آنها شرایط را تغییر دهید، گفت: من دوست دارم با دلیل و مدرک بحث کنیم. بیرانوند کجایش بد بود، کجا دیروز بد کار کرد؟

وی در مورد اینکه بیرانوند مدتی است بد گل می‌خورد، گفت: دیروز مشکلش چه بود؟ طبیعی است که هر بازیکنی ممکن است در بعضی بازی‌ها ضعیف بازی کند، این مسئله گاهی پیش می‌آید. ربیع‌خواه کجایش بد بود؟ خیلی هم خوب بود. کدام بازیکن بهتر از او در خط هافبکمان بود. کجایش بد بازی کرد؟ ربیع‌خواه و کمال کامیابی‌نیا بدون ایراد بازی کردند، در یک چهارم نهایی ربیع‌خواه مقابل الاهلی بهترین بازیکن میدان شد، مشکلش کجاست؟ پارسال ربیع‌خواه کل فصل را خوب بازی کرد،‌چرا فقط می‌گویید ربیع‌خواه ربیع‌خواه،‌چرا بازیکن دیگری را اگر بد بازی می‌کند،‌نمی‌بینید چرا آنها را یادآوری نمی‌کنید؟ چون برخی هواخواه برخی بازیکنان هستند. اگر ربیع‌خواه بد بازی کند،‌جایش روی نیمکت خواهد بود، اما او دیروز خیلی خوب بود.

برانکو در پاسخ به این سوال که شما مسلمان را که بد بازی کرد، تعویض کردید، اما تعویض نکردن ربیع‌خواه شائبه ایجاد می‌کند و چرا نوراللهی از ابتدا بازی نکرد،‌ افزود: احمد یک سال است که بازی نداشته، بازی پلی‌استیشن که نیست. طرف یک سال از میدان دور بوده،‌نمی‌توان یکدفعه او را بازی داد. ربیع‌خواه و کمال دیروز خیلی خوب بودند. دیروز الهلال چه کرد؟ آیا ما بهتر از الهلال بودیم یا نه؟ پس اگر بهتر بودیم، اکنون در مورد چه بحث می‌کنیم؟ ربیع‌خواه مقابل استقلال خوزستان ضعیف بود؟ بله، در بازی اول مقابل الهلال بد بود، اما کل تیم بد بودند نه فقط ربیع‌خواه. تعداد زیادی از بازیکنان بد بازی کردند و این هم قابل درک بود چون مشکلات زیادی هم داشتیم.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه ربیع‌خواه جنگندگی ندارد و پاس بلند نمی‌دهد؟ گفت: من بازی و پاس بلند را ممنوع کرده‌ام، وظیفه او متفاوت از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید. کمال هم باید بازیکنان هجومی حریف را پوشش بدهد. چرا این همه هجمه علیه ربیع‌خواه و بیرانوند ایجاد شده، زیرا برخی سایت‌ها علیه این دو بازیکن موجی به راه انداختند تا بازیکنان موردنظرشان را «آگراند دیسمان» (حمایت) کنند. نوراللهی شنبه هم حق بازی ندارد. هنوز مشکلاتی وجود دارد چرا برخی می‌خواهند بازیکنی که خوب بازی می‌کند را نابودش کنند؟

وی در مورد اینکه شما بعد از نایب قهرمانی قول دادید پرسپولیس را قهرمان کنید و ماندید و این کار را کردید، اما اکنون نمی‌گویید و می‌مانید و پرسپولیس را در آسیا قهرمان می‌کنید و آیا با باشگاه به توافق رسیده‌اید یا نه، گفت: هدف ما در لیگ قهرمانان این بود که تا آخر پیش برویم و این کار را هم کردیم. متأسفانه در مهم‌ترین بازی مشکلات زیادی داشتیم. منچستر سیتی هم با آن‌همه بودجه نتوانست کاری کند و بایرن‌مونیخ با گواردیولا هم سه سال نتوانست به نیمه‌نهایی برسد. من قول الکی نمی‌دهم، اکنون می‌توانم قول بدهم که مثلاً به سیاره زحل برویم اما باید ورزشی صحبت کنیم. من دنبال بازی با استانداردهای بالا و باکیفیت هستم و تلاش می‌کنیم به آن برسیم. این مسئله هم به توافق من و باشگاه مربوط می‌شود.

برانکو در مورد اینکه اگر در پرسپولیس نماند، این تیم بعد از او چه شرایطی پیدا می‌کند، گفت: پرسپولیس همیشه پرسپولیس خواهد بود. این تیم و باشگاه است که از همه چیز مهم‌تر است، بازیکنان و مربیان خوب و باکیفیت می‌آیند و می‌روند، اما اگر باشگاه خوب و باکیفیت سازماندهی شود مهم است. باشگاه از همه چیز مهم‌تر است.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه دالیچ برای مذاکره با استقلال به تهران آمده بود، عنوان کرد: او هیچ وقت به تهران نیامده بود،‌ البته با او تماس گرفته بودند اما ایشان بلافاصله عذرخواهی کرد چون علاقه‌ای نداشت. من همیشه با او در تماس هستم، او برنامه‌اش چیز دیگری بود، اکنون هم سرمربی تیم ملی کرواسی است، از امارات و چین و عربستان هم پیشنهاد داشت، اکنون او به دنبال انتخاب دستیارانش است و نتایج ما را هم دنبال می‌کند و برنامه خاص خودش را دارد. او با هیچ تیمی صحبت نکرده است.

وی در مورد اینکه یکی از رسانه‌ها نوشته بود فرهاد مجیدی قصد عکس گرفتن با او را داشته اما ظاهراً برانکو در فرودگاه او را پس زده است، گفت: اصلاً چنین چیزی نیست. من ورزشکارم و دوستان ورزشی زیادی هم در ایران دارم و با توجه به اینکه سرمربی تیم ملی بودم با خیلی‌ها در تماس بودم، از مرحوم پورحیدری گرفته تا علی پروین، جلالی و.... افتخار می‌کنم که ملی‌پوشانی مثل فرهاد مجیدی و کریم باقری داشتم. همیشه وقتی بازیکنی را می‌بینم که مربی‌شان بودم خوشحال می‌شوم. مجیدی هم‌اکنون در اسپانیا کار می‌کند و می‌خواهد به دانشش برای فوتبال ایران افزوده شود. طبیعی است قشنگ‌ترین چیز اکنون دربی استقلال و پرسپولیس است و این شوخی‌ها بین ما ورزشکاران هم وجود دارد و این هم جزئی از قشنگ‌ترین موارد دوستی‌هاست. اگر دالیچ به استقلال می‌آمد، دوست خانوادگی من بود، نه دوست معمولی، خانواده‌های ما ۵۰۰ متر باهم فاصله دارند. طبیعی است اگر او به استقلال هم می‌آمد ما با تمام قدرت باهم می‌جنگیدیم تا برنده شویم. همان‌طور که در عربستان این اتفاق افتاد. من در الاتفاق بودم و او در الفیصل، این بهترین بخش رقابت ورزشی است. کری‌خوانی ورزشی هم وجود دارد.

برانکو در مورد اینکه او کرانچار را بعد از بازی با سپاهان بغل کرده، گفت: می‌دانید چند سال است کرانچار را می‌شناسم، ۵۰ سال. من کرانچار را رد نمی‌کنم و از دست رد به سینه‌اش نمی‌زنم. او اکنون برای سپاهان تلاش می‌کند و من هم برای تیم خودم پرسپولیس تلاش می‌کنم. بعد از بازی هم همدیگر را بغل کردیم و یکدیگر را بوسیدیم. چه کاری باید می‌کردیم؟

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه کرانچار گفته برانکو بهترین گزینه برای سرمربیگری کرواسی است،‌اظهار داشت: بله،‌من پیشنهاد داشتم، اما من با پرسپولیس قرارداد داشتم و یک حرفه‌ای هستم. کرانچار هم سرمربی تیم ملی بوده و نظرش را گفته است. من تنها مربی کرواسی بودم که در سه کشور قهرمان شده‌ام. تنها مربی کروات بودم که ایران را به جام جهانی بردم. ۷ سال در تیم ملی کرواسی بودم و بیشترین موفقیت را در تاریخ تیم ملی کشور داشتم. ۵ سال سرمربی تیم ملی ایران بودم. دیگر بحث‌های باشگاهی را نمی‌گویم. کرانچار هم نظرش را در مورد من گفته است. هر کداممان هم اهداف خاص خودمان را داریم، اکنون هم سرمربی تیم ملی کرواسی رفیق خودم است. همین امروز هم با او صحبت کردم.

وی در مورد اینکه فتاحی می‌خواهد مسابقات این تیم را فشرده برگزار کند، گفت: من دیگر نمی‌دانم چطور خواهد شد. زیرا این مسئله در حیطه اختیارات من نیست و مربوط به آقای فتاحی و سازمان لیگ می‌شود. تیم ملی هم برنامه خودش را دارد، ما دو روز بعد از بازی تیم ملی با استقلال خوزستان بازی کردیم که نباید بازی می‌کردیم. 

 

 

 

2020

نظرات کاربران
matin
استقلال توی 1/4 6تا خوردید اونم توی برگشت
۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۰:۰۱
پاسخ
3
5
yazdan
میگم بایدم افتخار کنن یه ستاره دیگه بهشون بدین کمبود ستارست دیگه اول چهار تا بعد دوتا خوردم بفرموده بیرانوند
۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۵:۳۹
پاسخ
4
4
رضا
خخخخخ با افتخار 4 تا خوردین
۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۵:۲۲
پاسخ
3
5
امید آبی
برانکو مربی باشخصیتیه و براش خیلی احترام قائلم ولی 6 گل در مجموع از الهلال خوردن یعنی حذف با افتخار؟! نمیدونم والا ... قضاوت با خودتون ...
۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۸:۴۸
پاسخ
3
6
امیر
دوستانی که میگن پرسپولیس تا اینجا هم با همت و غیرت بچه ها و برانک اومده .....نخیر عزیزان با مردونگی همین تیم الهلال اومد بالا یادتون نیس ت مرحله گروهی الهلال که صعودش قطعی بود اگه بازی اخر رو مساوی میکرد پرسپولیس جونتون حذف بود ولی مردونه بازی کردن و بردن و تیمتون بعنوان تیم دوم صعود کرد ...حافظه تون چقدر ضعیفه ها....
۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۷:۵۵
پاسخ
5
4
Mori
خخخ افتخار
۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۰:۳۱
پاسخ
3
2
F@RZ!N
فقط می تونم بگم تنهای تنهای تنها... 12 بازی بازی کردیم 2 تاش فقط توی آزادی بود مسولین خسته نباشین حداقل اگه نمی تونین با طرف عربی کنار بیاین برین جزو شرق آسیا بشین حداقل یه چند تا بازی توی آزادی برگزار بشه یه تبریک هم به برخی هموطنای خودمون که با حمایت های همه جانبه از الهلال چه با حاشیه سازی واسه بازیکنای پرسپولیس چه با کارایی که از قبل واسه طارمی کردن مثل هجوم به صفحه ریزه اسپور و دادن اطلاعات و تحریک اونا که سبب شکایت اونا شد موجب حذف تنها نماینده ایران از آسیا شدن مرسی که هستین در ضمن خطاب به این دوستان واسه گرم کردن غارتون هیزم می سوزونین یا گاز کشی دارین در هر حال زمستان تو راهه
۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۱:۰۴
پاسخ
2
2
پرسپولیس کبیر
الهلال با العین قابل مقایسه نیس! اینو میتونید تو رنکینک فیفا و چند وقت دیگه تو قهرمان شدنش ببنید! شما با 8تا دفاع 6تا خوردید تو یه بازی!! حرف از 6میزنید!!!باشه شما اصن متخصصای آسیایید ولی یه کمپینی ایجاد کنیم از حالا که کری نخونیم دیگه تو آسیا و جاهایی که بحث ملی در میان است.
۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۶:۴۲
پاسخ
3
4
افشین
برانکو عشقه
۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۲:۰۱
پاسخ
2
4
رضا استقلالی
منهدم شدم چه افتخاری خیلی حال کردم
۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۸:۰۸
پاسخ
5
5
Abedi
بله بله با افتخار 6 تا خوردید بیچاره هوادارتون که فقط از کری خوندن یه عدد 6 داشتن اونم ازشون گرفتی حالا 6 میگن یا عمر خربین میوفتن خیلی افتخار خوبی کسب کردی دمت گرم خداروشکر بیشتر از این افتخار کسب نکردی
۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۴:۵۸
پاسخ
6
4
رضا
من به عنوان یک پرسپولیسی میگم که ۶ تا خوردیم که خوردیم .میتونیم بخوریم.بیشتر هم میخوریم.اصلا همش میخوریم.اصلا پرسپولیس چیه..اس اس استقلاله.من از همین الان اعلام می کنم "من یک استقلالیم
۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۴:۳۷
پاسخ
6
3
مهدی
افتخار ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خخخخخخخخخخخخ بله بله رفت و برگشت شش تا خوردن افتخار هم داره
۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۸:۴۷
پاسخ
4
6
sajad
دوستان پرسپولیسی علاوه بر 4 تا گل در یک بازی افتخار دیگری مقابل الغرافه داشتید که 5 تا ازش خوردین اونم به افتخاراتتون اضافه بفرمایید. درصورتی که متاسفانه هم استقلال هم پرسپولیس باعث شرم فوتبال ایران شدند
۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۵:۵۰
پاسخ
3
6
آرش سرخ
دوستان ۶تقلالی حواستون باشه که چند روز دیگه دربیه یکم صبر کنید بعد کری بخونیدا از ما گفتن
۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۰:۳۱
پاسخ
4
6