برانکو: کار همزمان من و کی‌روش در ایران بدشانسی او بود/ رفتار حرفه‌ای را ویلموتس انجام می‌دهد/ محروم نشدن پرسپولیس بستگی به مدیران باشگاه دارد نه من

برانکو: کار همزمان من و کی‌روش در ایران بدشانسی او بود/ رفتار حرفه‌ای را ویلموتس انجام می‌دهد/ محروم نشدن پرسپولیس بستگی به مدیران باشگاه دارد نه من

24524
22:00
19 مهر 1398
سرمربی سابق پرسپولیس در مورد شرایط خودش و این تیم و همچنین مسائل فوتبال ایران صحبت کرد.

به گزارش وب‌سایت نود و به نقل از ایلنا، این روزها بدون تیم بودن برانکو و از طرفی عدم کسب نتایج خوب توسط پرسپولیس تحت هدایت کالدرون باعث شده عده‌ای از هواداران این تیم خواهان بازگشت سرمربی موفق کروات به تیم سابقش را داشته باشند و حالا که رای دادگاه CAS صادر شده و قهرمانی پرسپولیس در سوپرجام سال 97 تایید شد یاد و خاطره دوران شیرین پرسپولیس با برانکو برایشان زنده شده است. خود برانکو ولی عقیده دارد هواداران این تیم باید از سرمربی خود حمایت کنند و کالدرون با داشتن زمان می‌تواند بر مشکلات غلبه کند. گفت و گوی او با ایلنا را می‌خوانید:

 

* صحبت‌ها را با تایید قهرمانی سوپرجام توسط دادگاه حکمیت ورزش شروع می‌کنیم. این هم از نظر هواداران پرسپولیس یک پیروزی به حساب می‌آید و آن را به عنوان یکی از افتخارات زمان همکاری با شما با ارزش می‌دانند.

این جام چیزی نیست که در حال حاضر برای پرسپولیس به دست آمده باشد و در همان روز بازی که تیم حریف در زمین حاضر نشد این جام به ما رسیده بود. شکایت به فیفا و مراجع بین‌المللی قرار نبود تغییری در این موضوع ایجاد کند و کاملاً روشن بود و می‌دانستیم که قرار است این اتفاق رخ دهد و دیدید که حکم هم صادر شد و همه چیز در آن مشخص بود.

 

* هفت جام در طول 4 سال حضور در ایران آمار شگفت انگیزی است.

بله دوران شیرین و فراموش نشدنی‌ای بود ولی حیف که حسرت جام هشتم که همان جام قهرمانی در آسیا بود برای ما باقی ماند و با وجود اینکه برای آن سخت تلاش کردیم و تا یک قدمی آن هم رسیدیم نتوانستیم به دست بیاوریم و این یک حسرتی است که برای همیشه در من باقی می‌ماند.

 

* شما گفته بودید دوست دارید در پرسپولیس بمانید تا با این تیم قهرمان آسیا شوید ولی زودتر از این مورد و به شکل غیر منتظره‌ای از تیم جدا شدید.

بله متاسفانه در صحبت‌هایی که با باشگاه داشتیم به توافق نرسیدیم و من نتوانستم قراردادم را به شکلی که می‌خواستم و دوست داشتم با پرسپولیس به پایان برسانم و زودتر از موعد این تیم را ترک کنم. در چهار سال حضورم در این تیم نتایج فوق‌العاده‌ای گرفتیم و در فصل آخر بهترین تیم دنیا بودیم چرا که هم 3 جام داخلی کسب کرده و هم در فینال لیگ قهرمانان قاره حاضر شدیم و هیچ تیمی فصل گذشته همه این موارد را با هم تجربه نکرد و از این نظر می‌گویم بهترین تیم دنیا بودیم. با این حال شرایط به گونه‌ای پیش رفت که ناچار به جدایی شدم و خودم هم از این موضوع خوشحال نبودم.

 

* قطع همکاری زودهنگام شما با الاهلی هم دور از انتظار بود.

بله واقعاً نمی‌دانم چرا چنین اتفاقی افتاد. من با برنامه برای الاهلی وارد این تیم شدم و قصد داشتم به تیمی بروم که با آن به قهرمانی لیگ عربستان برسم و پس از بررسی‌هایی که داشتم متوجه شدم الاهلی چنین پتانسیلی دارد و هنوز هم می‌گویم شانس زیادی برای قهرمانی در لیگ عربستان دارد ولی نمی‌دانم چه شد که خیلی زود این تصمیم را گرفتند. شاید با شرایط کار من و روش من موافق نبودند که دست به چنینی تصمیمی زدند و باشگاه شرایط کار من را نتوانست تحمل کند.

 

* در این مدت حاشیه‌هایی در رختکن هم به وجود آمد که درگیری با عمر سوما یک نمونه آن بود. این موارد به نظر می‌رسد در قطع همکاری شما با الاهلی موثر بود؟

بله این هم یکی از دلایل مهم قطع همکاری ما بود و من قصد داشتم به شیوه خودم با بازیکن برخورد کنم ولی باشگاه در اینجا از من حمایت لازم را نداشت و اجازه نداد روش خودم را به کار بگیرم و منجر به قطع همکاری شد.

 

* شما بارها به ایران و مردمش ابراز علاقه کردید و این با توجه به مناقشات ایران و عربستان به نظر می‌رسد روی منفی شدن نظرشان در مورد این همکاری تاثیر گذاشته است.

من نمی‌توانم چنین موضوعی را تایید کنم و چنین نظری ندارم. به هر صورت من همیشه ایران و مردمش را دوست داشتم و ابراز علاقه خودم را تایید می‌کنم و هرگز حرفی که زدم را پس نمی‌گیرم. من بخش زیادی از فعالیت حرفه‌ای خودم و افتخارات دوران مربیگری‌ام را در ایران تجربه کردم و روزهای خوب و به یاد ماندنی در این کشور داشتم و هرگز آن را انکار نخواهم کرد.

 

* شما در زمان حضور در پرسپولیس هم با برخی بازیکنان به مشکل خوردید ولی باشگاه و هواداران از شما حمایت کردند ولی در عربستان به نظر می‌رسد اینطور نبود؟

بله همانطور که گفتم از من حمایت لازم به عمل نیامد و این دلیل مهم قطع همکاری ما بود.

 

10438411_574

* ماجرای پرتاب بطری از سمت سکوها هم اتفاق خوشایندی نبود و حتی هواداران پرسپولیس را هم ناراحت کرد.

قطعاً اتفاق خوشحال کننده و جالبی نبود ولی این هم به هر حال بخشی از فوتبال است و برای هرکس ممکن است پیش بیاید. من سال‌ها در کشورهای مختلف کار کردم و افتخارات و عناوین زیادی به دست آوردم و با برنامه به الاهلی آمده بودم ولی نشد که ادامه دهیم و به نتیجه برسیم.

 

 

* پرسپولیس هم اوضاع خوبی ندارد و مورد انتقاد هواداران است.

قبل از هرچیز باید بگویم مهم این است که پرسپولیس تیم خوبی دارد و قطعاً در کنار سپاهان و پدیده و تراکتور و استقلال شانس اصلی کسب قهرمانی است و طبیعتاً نیاز به زمان دارد. به همراه سرمربی جدید باید به آنها فرصت داد تا با شرایط تطبیق پیدا کنند. کل تیم تغییر کرده و نفرات خوبی مثل فرشاد احمدزاده، امیری و بازیکن خارجی اضافه شدند و این تغییرات سازماندهی مجدد لازم دارد تا شانس پرسپولیس باز هم اصلی قهرمانی شود.

 

* بازی‌‌های پرسپولیس را دنبال می‌کنید؟

تا الان فرصتش نبود. من می‌خواستم دربی را ببینم ولی اینترنت خوبی در آن لحظه در اختیار نداشتم و نتوانستم بازی با ببینم ولی حالا که وقت بیشتری دارم تلاش میکنم بازی‌ها را بیشتر دنبال کنم.

 

* برسیم به ماجرای طلب شما از پرسپولیس و مذاکراتی که برای توافق با باشگاه داشتید. تا الان چطور پیش رفته است؟

ما همانطور که بارها گفتیم همیشه برای مذاکره آماده بودیم و منتظر فرصت بودیم تا وارد گفتگو با مسئولان باشگاه شویم تا این مشکل به وجود آمده برطرف شود و کسی زیان نبیند. باشگاه یک پیشنهاد به ما داد که با آن موافق نبودیم و پیشنهاد خودمان را ارائه دادیم و منتظر هستیم تا نظرشان را به ما اعلام کنند و اگر هم نپذیرند به هر حال پرونده در فیفا در جریان است و روال خودش را طی می‌کند. در اینجا همه چیز به باشگاه بستگی دارد و ارتباطی به ما ندارد. ما کار خودمان را در باشگاه انجام داده و بهترین عملکرد را به جا گذاشتیم و درآمدزایی برای باشگاه داشتیم و به تعهدات خودمان عمل کردیم و در سوی مقابل از باشگاه هم همین انتظار را داریم.

 

* صحبت از تخفیف 60 درصدی هم بود؟

بله در مورد تخفیف هم صحبت کردیم تا بخشی از طلب‌مان را ببخشیم تا این مشکل برطرف شود ولی باشگاه می‌گوید طلبت را به عنوان مبلغ آزاد شدن قرارداد و رضایت‌نامه لحاظ کن و تسویه حساب کن و مدعی هستند در صورت داشتن قرارداد از این تیم جدا شدم ولی جدایی من کاملاً قانونی بود. طبق قانون کافی است فقط یک تذکر نامه برای باشگاه بفرستیم و 2 ماه دستمزد دریافت نکنیم تا اجازه جدایی داشته باشیم و من از همان فروردین ماه که تذکر اول را به باشگاه دادم می‌توانستم جدا شوم و در اردیبهشت هم دومین تذکر را در حالی فرستادم که 11 ماه حقوق دریافت نکرده بودم و همکارانم 5-6 ماه حقوق عقب افتاده داشتند. با این حال با همکارانم صحبت کردیم و تصمیم گرفتیم به خاطر هواداران تا آخر فصل بمانیم و 3 جام به آنها هدیه کنیم و بعد جدا شویم و جدایی ما هم کاملاً قانونی است.

 

* در حال حاضر ممکن است در انتظار بازگشت شما به پرسپولیس باشیم؟ چه الان چه هر زمان دیگری؟

این چیزی نیست که در موردش بتوانم صحبت کنم. کسی از آینده خبر ندارد ولی در حال حاضر این موضوع نه چیزی است که من دنبال آن باشم و نه باشگاه پیشنهادی داده و سراغ من آمده و موضوعی نیست که بخواهم در موردش فکر کنم.

 

* در کل ممکن است روزی به ایران بیایید و روی نیمکت هر تیمی بنشینید؟ در مقطعی با تراکتور مذاکره داشتید و هواداران پرسپولیس نگران این هستند که روزی روی نیمکت تیم دیگری مقابل پرسپولیس بنشینید؟

همانطور که گفتم چیزی نیست که بخواهم به آن فکر کنم چون وجود ندارد و در مورد آینده هم کسی از چیزی با خبر نیست و نمی‌توانم در مورد احتمالات صحبت کنم. هر اتفاقی ممکن است در آینده رقم بخورد.

 

13980229000415_Test_PhotoN

* هواداران پرسپولیس مدیر باشگاه ایرج عرب و مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش را مقصر جدایی شما می‌دانند. آیا واقعاً مقصر بودند؟

به هر حال من دیگر سرمربی پرسپولیس نیستم و در حال حاضر هم دنبال مقصر نیستیم. من خودم به شخصه کسی را مقصر جدایی‌ام نمی‌دانم. نه عرب، نه سلطانی‌فر و نه هیچ کس دیگری را.

 

* مالیات شما توسط باشگاه پرداخت شده است؟

این چیزی است که پرداختش در حیطه تعهدات باشگاه است و بخشی از آن پرداخت شده که من توانستم مجوز خروج بگیرم ولی تمام آن پرداخت نشده چون مفاص حسابی به دست ما نرسیده است. ما بقی آن بین باشگاه پرسپولیس و اداره مالیات است و نمی‌دانم در چه شرایطی قرار دارد.

 

* اینکه دریافت مطالبات شما حق‌تان است شکی نیست ولی اگر باشگاه نتواند مشکل را حل کند ممکن است ادامه این روند پرسپولیس را دچار محرومیت کرده و باعث ناراحتی هواداران شود. تا چه حد خوشبین هستید کار به آنجا نکشد؟

همانطور که گفتم این موضوعی نیست که در اختیار من باشد و به من ارتباطی داشته باشد. این موضوع کامل در اختیار باشگاه است و به آنها ربط دارد و بستگی دارد چطور رفتار کنند تا نه باشگاه دچار مشکل شود و نه ما. من 4 سال در پرسپولیس با یک قرارداد حضور داشتم و هرگز مبلغ آن را بالا نبردم و درخواستی برای اضافه کردن مبلغ نداشتم.

 

* یکی از دلایل بالا رفتن قیمت شما آپشن‌هایی بود که برای عناوین مختلف داشتید. در آن مقطع با توجه به محرومیت از نقل و انتقالات و شرایط باشگاه کسی فکرش را نمی‌کرد شما موفق شوید و برای همین با آپشن‌ها موافقت کردند و به همین دلیل مبلغ بالا رفت و باشگاه به مشکل خورد؟

من در زمانی که پرسپولیس از نقل و انتقالات محروم بود با این باشگاه قرارداد امضا کردم. هیچکس فکر نمی‌کرد ما شانسی برای دفاع از عنوان قهرمانی در لیگ برتر داشته باشیم و حتی از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا عبور کنیم چه برسد به قهرمانی در لیگ و رسیدن به نیمه نهایی و فینال آسیا. ما مرحله به مرحله تمام موارد را به بهترین شکل انجام دادیم و هیچ شبهه‌ای در آن نبود. وقتی به فینال لیگ قهرمانان رسیدیم باشگاه 2 میلیون یورو درآمد به دست آورد. این را هم بگویم من ارزان‌ترین مربی 10 سال اخیر پرسپولیس هستم و این را پیگیری کنید متوجه می‌شوید صحت دارد. حتی آپشن‌های قرارداد من کمتر از آپشن نفرات قبل از من بوده است.

 

* اینکه به خاطر پول بیشتر پرسپولیس را ترک کردید و به الاهلی رفتید درست است؟

اصلاً اینطور نیست. من بابت دریافت حق و حقوقم از پرسپولیس از این تیم جدا شدم و چیزی بیشتر از حقم از این باشگاه نخواستم و اگر این مشکلات نبود به قراردادم پایبند بودم. من در این سال‌ها بارها از الاهلی پیشنهاد دریافت کرده بودم و به جز این تیم از ژاپن، چین، مصر، ازبکستان و امارات پیشنهادات خوبی داشتم و همین الان هم پیشنهاد خوبی از امارات دارم. زمان قرارداد اولیه من با الاهلی تیر ماه بود ولی امضای نهایی را در مردادماه انجام دادم و عجله‌ای برای پیوستن به این تیم نداشتم.

 

* تا چه زمانی همسر شما خانه‌نشینی‌تان را تحمل می‌کند؟

(خنده) خیلی طول نمی‌کشد و فکر می‌کنم به زودی به رقابت جدیدی و پروژه جدیدی برمی‌گردم.

 

* شما در مراسم برترین‌ها مربی برتر فصل فوتبال ایران شدید. این جایزه به دستتان رسید یا برای دریافتش برنامه‌ای دارید؟

افتخار بزرگی است و باعث خوشحالی است که مربی برتر فصل فوتبال ایران شوم و هرکسی هم این عنوان را به دست بیاورد باید به آن افتخار کند. ولی باید بگویم این جایزه مال من نیست. متعلق به باشگاه. هواداران، بازیکنانم و همکارانم که شبانه روز برای موفقیت تیم تلاش کردند است و از همه آنها ممنونم.

 

* شرایط سخت این روزهای کالدرون ما را به یاد اوایل حضور شما در پرسپولیس می‌اندازد که اوضاع خوب نبود ولی صبر باشگاه و هواداران نتیجه داد. فکر می‌کنید در خصوص کالدرون هم نتیجه بخش باشد؟

کالدرون یک مربی بسیار با کیفیت است که در پشت خودش یک سابقه قوی بر جا گذاشته است که در هر جا بوده یا قهرمان بوده یا توانسته افتخارات زیادی کسب کند. به عقیده من معلومات و دانش او می‌تواند باعث شود پرسپولیس به مسیر پیروزی در بیاید طبیعتاً نیاز به زمان دارد و این یک امر کاملاً طبیعی است که تیم به خاطر تغییراتش دچار نوسان شده باشد ولی این را هم در نظر داشته باشید قرعه بدی داشتند و مسابقات سختی در ابتدا به پرسپولیس خورده است و در ادامه شرایط می‌تواند بهتر شود.

 

* شایعاتی مطرح است که شما قصد داشتید در صورت ادامه حضورتان بازیکنانی نظیر سیدجلال و ماهینی و چند بازیکن قدیمی دیگر تیم را کنار بگذارید. این تا چه حد به واقعیت نزدیک است؟

چه کسی به شما گفته من چنین قصدی داشتم؟ خودتان می‌فرمایید شایعه است و نه من چنین چیزی را هرگز به زبان آوردم و نه با کسی در موردش حرف زدم من فقط عنوان کردن کدام بازیکنان را به دنبال جذبشان بودم و به نحوی هم به باشگاه اعلام کردم بازیکنان حال حاضر باید در تیم بمانند.

637030191221134844_lg

* یکی از بدشانسی‌های شما کار همزمان با کی‌روش در ایران بود که چالش‌های زیادی داشتید ولی حالا ویلموتس به جایش آمده و رفتار متفاوتی دارد. برای مثال بازی‌های لیگ را از نزدیک می‌بیند.

من بدشانسی نداشتم و کی‌روش بدشانس بود که من در زمان او هدایت پرسپولیس را بدست داشتم. واقعاً چه کسی به کی‌روش اجازه داد در 7-8 سال حضورش در ایران حتی یک مسابقه را هم نیاید از نزدیک ببیند؟ این رفتار به هیچ وجه حرفه‌ای نبود و برعکس کاری که ویلموتس انجام می‌دهد حرفه‌ای ترین کار یک مربی است که با تعامل با افراد و تبادل نظر بهترین تصمیم را بگیرد. این مهم‌ترین و جدی‌ترین رویکرد یک سرمربی است که از کسی مثل ویلموتس انتظار می‌رود.

 

* حضور دو بازیکن ایرانی یعنی محرمی و مهدی‌خانی کرواسی را چطور می‌بینید؟

شرایط خوبی دارند و خوش‌بین هستم. صادق محرمی در تیم خودش فیکس است و مهدی‌خانی به دنبال اثبات جایگاه خودش می‌گردد و در واراژدین شاید اوضاعش خوب نباشد ولی برای مبارزه تلاش می‌کنند.

 

* و در نهایت اینکه سرانجام درب ورزشگاه به روی بانوان باز شد و برای اولین بار توانستند مسابقه را از نزدیک ببینند.

احتمالا این تصمیم از سوی فیفا اعمال شده و باعث خوشحالی است. البته پیش از این هم یک بار در بازی با بحرین زمانی که من مربی تیم ملی بودم این اتفاق رخ داده بود که مربوط به حدود 15 سال پیش است و در فینال لیگ قهرمانان هم بانوان آمدند و این اتفاق اولین بار نیست. خانم ها عاشق فوتبال هستند و حق دارند این جو را تجربه کنند و در کنار ورزشکارانشان که نماینده آنها هستند حضور داشته باشند.

4416

نظرات کاربران
محمد قربانی
جمله بیاد ماندند برانکو .حسرت جام آسیا.سلام آدمین
۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۲:۵۱
پاسخ
71
86
هوادار
از مسئولان پرسپولیس خواهش میکنم با کالدرون فسخ توافقی انجام دهید و هرچه زودتر برانکو رو برگردانیدبا کالدرون به جایی نمیرسیم مثل روز روشنه،پرفسور خواهشن برگرد
۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۱:۳۳
پاسخ
124
75
استقلال
غجب دنیای عجیبیه . دپورتی التعاون خودش رو در سطح مربی اسبق رئال مادرید می دونه
۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۱:۰۱
پاسخ
103
143
پرسپولیسی
شک نکنین خیلی زود برانکو به پرسپولیس برمیگرده پس از ناکامی کالدرون امیدوارم کالدرون موفق شه ولی به نظرم دیر یا زود این اتفاق میفته
۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۹:۰۹
پاسخ
143
44
علی
استاد نگران نباش اگر شمایی با ویلموت هم مشکل درست می کنی
۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۷:۳۰
پاسخ
138
136
تا ابد قرمز
برانکو جان دستت درد نکنه زحمت کشیدی برای پرسپولیس اما متاسفانه خیانت کردی . ضمنا لطفا دست از سر تیم ملی ما بردار . نه کی روش نه ویلموتس به تو ربطی ندارن . کی روشم هشت سال برای ابن فوتبال زحمت کشید این حرفا حرفای قشنگی نیست که می زنی .
۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۱:۳۷
پاسخ
120
158
قرررررمزززززز
نمیدونم چرا تا اسم برانکو میاد طرفدارهای بعضی تیمها (ژاپنی های معروف) میان صحبت میکنن یعنی انقد سختی کشیدین ؟ اون روز خواهر زادم یه سوال قشنگ پرسید گفت دایی همه جامارو که پرسپولیس میبره پس چرا بعضیاااا استقلالین؟ سپاهان و تراکتور هم طرفدار دارن ؟
۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۱:۰۰
پاسخ
123
137
تراختور
واقعا این همه سطحی نگری عجیبه. یعنی شما پرسپولیسی ها بخاطر جام های پرسپولیس طرفدارش شدین؟؟ ولی ما تراکتوری ها به خاطر عشق به دیارمون طرفدار تراکتور هستیم . همون طور که طرفدار تیم ملی مون هستیم ، با این که خیلی وقته جامی نیاورده. و این رو هم بدونین که جام های شما ، هیچ وقت شما رو در سطح جهانی معروف نکرد. ولی عشق و حمایت ما از تیم مون چندین بار نام ایران و تراکتور رو در رسانه های نامی جهان مطرح کرد
۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۶:۵۴
111
48
محمد جواد
به خواهر زادت میگفتی اونموقع سپاهان و استقلال بدون حمایت ها عجیب و غریب و امداد های غیبی قهرمان میشدن و پرسپولیس 9 سال در حسرت جام میموند شما یادت نمیاد. عجیبه اینه که تیمی که به عنوان پنجمین تیم کشورش( استقلال، پاس، سپاهان، ذوب آهن) به فینال قاره راه پیدا کرده طرفدار داشته باشه.
۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۴:۰۸
84
80
اهورا
پسرم شما سنتون سه سال هست که محدوده خاطراتتون اینقدر هست، چطور خواهرزاده داربد اونوقت؟
۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۵:۰۲
24
79
SR
واقعا حتی مصاحبه هات هم شیرینه و حرف زدنت یاد و خاطرات پادشاهی پرسپولیس رو برامون زنده کرد . فقط بهت می گم پرسفور تو چه کار توی این چند سال کردی که انقدر مخالفا زود میان نظر منفی میدن . چقدر تو توی این 4 سال یه سری ها رو سوزوندی
۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۵:۰۹
پاسخ
85
93
امید از تفت
برانکو در تاریخ فوتبال ایران و پرسپولیس جاوادنه است. وقتی که در اولین فصل حضور و در چهارمین بازی، با پنالتی اشتباه دقیقه 90 فغانی به ذوب آهن باخت و به قعر جدول لیگ رفت، مصاحبه کرد و گفت من پرسپولیس را از همین ته جدول قهرمانی می کنم که اینکار را انجام داد ولی اشتباهات فاجعه بار داوری در آن فصل باعث شد پرسپولیس با تفاضل گل نائب قهرمان بشه. تیمی را به فینال آسیا برد که قبل از برانکو برای صعود از گروه تلاش می کرد. این نشون میده برانکو چه مربی بزرگ و مفیدی برای پرسپولیس و فوتبال ایران بود. ما قدردان برانکو هستیم و بخاطر زحماتی که کشیده ازش ممنونیم. برانکو هم بعد از فینال آسیا و بعد از رفتن کیروش، با فشارهایی که به وزارت ورزش وارد شد باید می رفت و گرنه دلیلی نداره تیمی که به فینال آسیا رفته و بیشترین درآمد را داشته، یکسال پول سرمربیش را نده. الان هم مسائل حقوقی بین برانکو و باشگاه به هواداران ارتباطی نداره و مسیر خودش را طی میکنه. اما ما با همان تجربه تاریخی، الان از کالدرون تمام قد حمایت می کنیم تا انشاالله چهارمین قهرمانی پیاپی را جشن بگیریم. لطفاً تأیید.
۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۳:۳۶
پاسخ
71
93
کیان
بازم که این داره مصاحبه می کنه ! دوباره بوی دلار شنیده ! اصلاً خودش رو با کی روش مقایسه می کنه خنده داره ! اینجوری خودش رو داره بزرگ می کنه ...
۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۴:۲۱
پاسخ
97
79
کی روش_مورینیو_فرگوسن
کی روش تو کلمبیاست و دوبرابر ایران دستمزد میگیره اما این آقایون هنوز درگیر کی روشن!! بله کی روش خوب نبود چون اعتراض می کرد به لباس تیم ملی اما ویلموتس خوبه چون اعتراض نمی کنه اصلا هم اشکال نداره به جای آدیداس لباس خیاطی و گلدوزی آل اشپورت تن بچه هاست!!
۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۵:۴۹
پاسخ
63
101
آنتی فرانکو
خداییش سمپاش اعظم فقط خودتی و بقیه حتی نمیتونن ادات رو دربیان! درضمن برای شناخته شدن خودت اسم فرمانده رو نیار که جایگاهت درمقابلش قابل بردن به زیر رادیکال نیست-بری که دیگه برنگردی سم پاش
۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۹:۴۱
پاسخ
84
84
afshin
عزت واحترام دست خداست یکی بود که سرمربی رئال و یکی از برترین مربیان دنیا بود و وقتی هم رفت شد سرمربی تیم شماره8دنیا و اونیکی هم هیچی نبودو زمانیکه اومد شد سرمربی ایران و وقتی هم رفت بعد 3بازی به بیرون پرتاپ شد و الان بدون تیمه! اینها همه اش حکنت خداست و همه اش درسه،درس زندگی مواظب فرانکوهای زندگی باشید
۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۳:۲۹
پاسخ
95
83
منطق اسدقلالی
نکشیمون 6دقلالی بجای سعی کردن برا نوشتن جملات فاخر بهترنیست همون حرفای رایج ادمینهای نوجوانتون رو کپی کنی ک توش مهارت بیشتری هم داری؟؟؟
۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۵:۰۲
44
58
خسرو قرمز
سلام ، جایتان در قلب ماست . همیشه سربلند و پیروز باشی.
۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۷:۲۲
پاسخ
52
63
زرد سپاهانی
سم‍پاش همیشه فراری. فکر نکنم همیچوقت از هیچ تیمی به زیبایی جدا شده باشه. سه موردی که ما خبر داریم: فرار از تیم ملی ایران، فرار از پیروزی تهران و اخراج از الاهلی عربستان
۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۴۰:۳۸
پاسخ
74
79