برای اولین بار در 20 سال اخیر؛ ایتالیا بدون حتی یک بازیکن یوونتوس در زمین حاضر شد

برای اولین بار در 20 سال اخیر؛ ایتالیا بدون حتی یک بازیکن یوونتوس در زمین حاضر شد

3734
09:18
20 شهریور 1397
ایتالیا در لیسبون حتی یک یوونتوسی هم در ترکیب ثابت نداشت.

وبسایت رسمی برنامه نود - ایتالیا در لیسبون حتی یک یوونتوسی هم در ترکیب ثابت نداشت.

به گزارش وبسایت نود، در ادامه مسابقات لیگ ملت های اروپا در سطح یک و در گروه 3، دوشنبه شب پرتغال در لیسبون میزبان ایتالیا بود و در نهایت با تک گل آندره سیلوا، آتزوری را با شکست بدرقه کرد. اما نکته بارز این مسابقه، ترکیب چینی عجیب روبرتو مانچینی بود.

مانچو ایتالیا را با این ترکیب روانه زمین کرد: دوناروما (آث میلان)؛ لاتزاری (اسپال)، کالدارا (آث میلان)، رومانیولی (آث میلان)، کریشیتو (جنوا)؛ کریستانته (رم)، جورجینیو (چلسی)، بوناونتورا (آث میلان)؛ کیه‌زا (فیورنتینا)، زازا (تورینو) و ایموبیله (لاتزیو). همان طور که مشاهده می‌شود در ترکیب ثابت ایتالیا در این مسابقه حتی یک بازیکن یوونتوسی هم حضور نداشت. این برای نخستین بار در 20 سال گذشته است که تیم ایتالیا بدون یک عضو یوونتوس روانه میدان می‌شود.

برای رجوع به آن اتفاق، باید به دومین بازی ایتالیا در مرحله گروهی جام جهانی 1998 بازگشت؛ ایتالیا در روز 17 ژوئن 1998 به مصاف کامرون رفت و با گل های دی‌بیاجو و ویری (2) شیرهای رام نشدنی را با 3 گل شکست داد. چزاره مالدینی سرمربی وقت ایتالیا تیمش را با این بازیکنان به مصاف کامرون فرستاد: جیان‌لوکا پالیوکا؛ پائولو مالدینی، فابیو کاناوارو، آلساندرو کاستاکورتا، آلساندرو نستا؛ دمتریو آلبرتینی، دینو باجو، لوییجی دی‌بیاجو، فرانچسکو موریرو؛ روبرتو باجو و کریستین ویری. بازیکنانی که هیچ یک در زمان بازی با کامرون عضو تیم یوونتوس نبودند.

عدم حضور بازیکن از تیمی که در 7 سال اخیر به قهرمانی ایتالیا دست یافته نکته عجیبی بود اما روبرتو مانچینی قبل تر هم تاکید کرده بود که قصد دارد در مسابقات لیگ ملت های اروپا بازیکنان جدیدی را امتحان کند. 

نکته طعنه آمیز این که در نبرد لیسبون یک بازیکن از یوونتوس در زمین حاضر بود اما آن بازیکن، ژائو کانسلو بود که با پیراهن پرتغال در مقابل ایتالیا به میدان رفت.

7712

نظرات کاربران
mahdk87
خب دهن اونایی که میگفتن پرتغال ضعیف بود یا ضعیف شده چی!!! بسته شد .. ارههههه حالا قدر کی روشو چی!!!! بدونید
۲۰ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۱:۵۷
پاسخ
20
13
Moslem Beigzadeh
اما روبرتو مانچینی قبل تر هم تاکید کرده بود که قصد دارد در مسابقات لیگ ملت های اروپا بازیکنان جدیدی را امتحان کند.
۲۰ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۹:۰۹
2
6
mohsen68
نمی دونم چرا هروقت اسم بازیکنای سابق ایتالیا مثل مالدینی ،باجو ،نستا و... میاد ناخوداگاه کلی خاطره تو ذهنم مرور می شه ،کاش دوباره برگردیم اون زمونا
۲۰ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۶:۱۱
پاسخ
0
37