برای متعادل کردن هزینه ها؛ بارسلونا فروشنده می‌شود

برای متعادل کردن هزینه ها؛ بارسلونا فروشنده می‌شود

3037
18:58
29 شهریور 1398
بارسلونا برای متعادل کردن بودجه اش به فروش بازیکنانش نیاز دارد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از مارکا، فصل گذشته بارسلونا جهت متعادل کردن دخل و خرج هایش، هدفی 145 میلیون یورویی برای درآمد از طریق فروش بازیکنان تعیین کرد. 

آن ها 131 میلیون یورو هزینه کرده بودند و برای سودآوری، نیاز داشتند که 14 میلیون یورو بیش از این رقم از طریق فروش بازیکنان به دست آورند. رقم مورد نیاز برای کسب درآمد از طریق فروش در فصل 20-2019 از این هم بالاتر است.

بودجه باشگاه برای فصل 20-2019، 1.047 میلیارد یورو تعیین شده که بیشترین بودجه برای باشگاهی ورزشی در سرتاسر دنیاست و افزایش درآمد به هر نحوی، امری الزامی به نظر می‌رسد.

فروش مالکوم و مارک کوکورلا در کنار انتقال قرضی فیلیپه کوتینیو به بایرن مونیخ باشگاه را به درآمدی 60 میلیون یورویی رسانده اما باشگاه هدف خود از درآمد از طریق فروش بازیکنان را 172 میلیون یورو تعیین کرده و به این ترتیب باشگاه فاصله ای حدودا 100 میلیون یورویی تا رسیدن به هدف خود دارد.

مارکا در گزارشی دیگر خبر داده که در ژانویه بارسلونا بازیکن جدیدی نخواهد خرید و اولویت آن ها فروش بازیکنانی مثل ایوان راکیتیچ، ساموئل اومتیتی و آرتورو ویدال و در مرحله بعدی فروش بازیکنانی مثل کارلس آلنیا و موسی واگه خواهد بود.

هدف بعدی باشگاه کاتالان، میزان دستمزدهای پرداختی به بازیکنان است که در فصل 19-2018، افزایشی 32 میلیون یورویی نسبت به فصل 18-2017 داشته است. پیش بینی شده باشگاه اکنون در حدود 642 میلیون یورو دستمزد به اعضای خود پرداخت می‌کند و این هم دلیل دیگری است که بارسا را برای رعایت قوانین فیفا، مجبور به فروش بازیکنان خواهد کرد. 

7712

نظرات کاربران
محمد جواد
نصف تیمو بدین بره خسته شدیم با این همه ترافیک . چندتا بازیکن از لاماسیا بیارید تیم جون بگیره
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۹:۵۴
پاسخ
9
6
بارسلونا❤
خیلی خوبه این قوانین وجود داره تا تعادل برای مقدار کمی هم که شده برقرار بشه ، وگرنه مدریرانی مثل بارتومئو و پرز و ناصر خلاف خدا رو بنده نبودن
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۵:۲۳
پاسخ
1
18
ژوزه مورینیو
حالا نری مسی رو بفروشی از تو بعید نیس.
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۲:۴۴
پاسخ
1
25
Wien
خوشم میاد باشگاههای اروپایی،حساب و کتاب دارن،همه چیز کنترل شده و دور از احساساته،باشگاه در هر حالتی باید سودآور باشه و همه چیز با هم قاطی نمیشه،یعنی باشگاه درآمد تلویزیونی داره،فروش بلیط و فروش اقلام مثل لباس و امضا بازیکنها و ....اما با تمام این درآمدها،در قسمت نقل و انتقالات هم باید سودآوری بشه و اینطور نیست که فقط خرج خرید بازیکن کنند و بگن مثلا از فروش بلیط یا اسپانسر لباس یا ....جبران میکنیم،هر قسمت حساب و کتاب خودش را داره.
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۹:۳۳
پاسخ
0
18
موری
انصافا ویدال حیفه،مگه چند میخوان بفروشنش الان از یه هافبک بالای60 میل بهتر بازی میکنه حتی بهتر از اندومبله،البته باشگاه با اخراج دکتر و نگه نداشتن همین ترکیب میتونه قهرمانی هاشو زیاد کنه و خودش یه حرکت خوبه برای کسب درامد:)
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۵:۰۱
پاسخ
12
6
heshmat
مسی چقدر میگیره؟۴۰میلیون یورو!!!!!! اونوقت مسی بازان عزیز میگن رونالدو پولکیه
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۳:۳۲
پاسخ
24
5
Visca Catalan
اومتیتی و آرتورو ویدال رو چرا آخه؟ کوتینیو و راکیتیچ و ویدال رو بدین بره بسه دیگه با سپاس از زحماتی که کشیدن البته
۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۷:۳۶
پاسخ
1
10