برای یازدهمین فصل متوالی؛ 30 گل برای"لئو"

برای یازدهمین فصل متوالی؛ 30 گل برای"لئو"

1176
13:52
28 بهمن 1397
لیونل مسی زودتر از هر بازیکن دیگری در 5 لیگ معتبر اروپایی به آمار 30 گل زده در تمامی رقابت ها رسید.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از گل، لیونل مسی شنبه شب و در جریان پیروزی 1-0 بارسلونا مقابل وایادولید یک گل دیگر به ثمر رساند تا نشان دهد در 31 سالگی، همچنان به دنبال حد نصاب های جدیدی در دوران بازی است.

لیونل مسی با به ثمر رساندن تک گل تیمش از روی نقطه پنالتی تعداد گل های خود را در تمامی رقابت های فصل 19-2018 به 30 رساند تا به نخستین بازیکن 5 لیگ معتبر اروپایی تبدیل شود که به این مرز می‌رسد. نکته جالب آن است که او اکنون برای یازدهمین فصل متوالی شمار گل های خود برای بارسلونا را به عدد 30 رسانده است.

او در 11 فصل اخیر به ترتیب 38، 47، 53، 73، 60، 41، 58، 41، 54، 45 و 30 گل به ثمر رسانده و آخرین بار در فصل 08-2007 از رسیدن به این حد نصاب بازمانده است. (16 گل)

با توجه به این که تازه در ماه فوریه حضور داریم، می‌توان اطمینان داشت که مسی می‌تواند در ادامه از 45 گل فصل قبل خود پیشی گیرد. اما شاید رسیدن به رکورد 73 گل فصل 12-2011 اندکی دور از دسترس باشد. 

شماره 10 بارسلونا همچنان به ثبت رکوردهای خیره کننده ادامه می‌دهد. او در 22 بازی لالیگایی 23 گل به ثمر رسانده و 30 گل خود در تمامی رقابت ها را در همین تعداد بازی ثبت کرده است. مسی در بازی شنبه شب برابر وایادولید حضور موثری در متن حملات بارسا داشت. او علیرغم خراب کردن پنالتی دوم خود در این مسابقه، با همان پنالتی نخست 3 امتیاز را به حساب مردان والورده واریز کرد و با شلیک 12 شوت به سمت دروازه حریف، رکورد این فصل 5 لیگ معتبر اروپایی را شکست. (بیشترین شوت زده شده توسط یک بازیکن در یک مسابقه)

با توجه به بازگشت بارسلونا به لیگ قهرمانان اروپا برای مصاف با لیون در مرحله یک هشتم نهایی و همچنین در پیش بودن ال کلاسیکوی دور برگشت مرحله نیمه نهایی کوپا دل‌ری، حفظ فرم کنونی مسی برای آبی اناری ها حیاتی به نظر می‌رسد.

7712

نظرات کاربران
Wien
واقعا بارسا چقدر عوض شده،تیمی که با اینیستا،ژاوی،ویا،دنی آلوز،مسی و .....چشم نواز و روان و زیبا بازی میکرد،حالا با بواتنگ،ویدال،آلینا،....تبدیل شده به تیمی بیروح،خشک و یکنواخت و چغر،حتی روی بازی مسی هم تاثیر منفی گذاشته،یه جورایی تنها شده،بعضی وقتا آدم بازیکنای اطراف مسی رو نگاه میکنه و میگه،آخه باید با کدوم بازیکن یک و دو کنه؟الان بازیکنای تاپ دور و برش یکی سوارز یکی دمبله و کوتینیو و تا حدی آلبا هستند،که همه آنها یک بازی در میان خوب هستند و بعضی بازیا در حد فاجعه هستند
۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۸:۱۷
پاسخ
3
20
هموطن
چرا این پسره(عشقم مسی رو میگم) تموم نمیشه؟ها؟
۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۷:۵۷
پاسخ
5
25
مهران
الکی مثلا من حمیدرونالدو ام همه این رکوردا الکی گل خالی بوده اماده خوری کرده یه دوتا خخخ برا اینکه سوزشم کم بشه منویسم مس اصلا بازی بلد نیست سلطان هورمونه ادمین بچاپ خاهشا مطلب طنز
۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۱:۴۴
پاسخ
2
17