برتری مقتدرانه تیم ملی والیبال ایران مقابل بلغارها

برتری مقتدرانه تیم ملی والیبال ایران مقابل بلغارها

8788
00:27
23 شهریور 1397
تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی خود در مسابقات قهرمانی قهرمانی جهان، مقابل بلغارستان به پیروزی رسید.

وبسایت رسمی برنامه نود -  تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی خود در مسابقات قهرمانی قهرمانی جهان، مقابل بلغارستان به پیروزی رسید.

به گزارش وبسایت نود، تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی خود در مسابقات قهرمانی قهرمانی جهان، مقابل بلغارستان، یکی از میزبانان بازی‌ها با نتیجه 3 بر یک به پیروزی رسید.

ایگور کولاکوویچ در دومین بازی تیمش مقابل بلغارستان در مسابقات قهرمانی جهان، سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی پور، جواد معنوی نژاد، علی شفیعی، محمد موسوی و مهدی مرندی (لیبرو) را به زمین فرستاد.

بازیکنان تیم ایران استفاده از سرویس های هدفمند را در برنامه خود داشتند و فشار زیادی روی دریافت اول حریف در ست نخست وارد کردند. اشتباهات پرشمار و مکرر بازیکنان بلغارستان نیز که از حمایت حدود 5000 تماشاگر برخوردار بودند، سبب شد تا نتیجه ست نخست 25 بر 22 به سود ایران باشد. تیم ایران در ست نخست 12 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و جواد معنوی نژاد، امتیازآورترین بازیکن زمین بود.

بازیکنان بلغارستان، ست دوم را بهتر شروع کردند و تا امتیاز 8 هم از ایران پیش بودند ولی تعداد زیاد خطای سرویس باعث شد تا ایران باز هم از میزبان مسابقات پیش بیفتند. نوع بازی و تعدد اشتباهات بازیکنان بغارستان به حدی بود اغلب تماشاگران و خبرنگاران بلغاری تنها ترجیح می‌دادند که سر تکان دهند. ست دوم نیز با نتیجه 25 بر 22 به سود ایران به پایان رسید.

در ابتدای ست سوم، سعید معروف، کاپیتان تیم ملی والیبال ایران به تشخیص داور به دلیل عکس العمل خود پس از کسب امتیاز، کارت زرد گرفت. همین کارت زرد، بهانه‌ای شد تا بازیکنان ایران که از حریف عقب بودند با روحیه بیشتر برای شکست دادن بلغارستان، تلاش کنند. بازیکنان ایران در وقت استراحت دوم در حالی که 16 بر 14 پیش بودند، نزد مربیان رفتند. یکی از نقاط قوت ایران در این بازی، دفاع داخل میدان بازیکنان بود که بارها حتی اسپک‌های سرعتی حریف را دفاع کردند اما حملات بلغارها در ست سوم، موثرتر بود و آنها 22 بر 25 برنده این ست شدند.

در ست چهارم، جریان بازی گره خورد. بازیکنان بغارستان پس از پیروزی در ست سوم به خودشان آمدند و روحیه گرفتند و بازیکنان ایران نیز، پیروزی 3 امتیازی خود را خطر می‌دیدند. پیروزی در این ست بیشتر از اینکه به مسائل فنی وابسته باشد، تحت تاثیر روحیه بازیکنان بود. ست چهارم با نتیجه 25 بر 19 به سود ایران تمام شد تا شاگردان کولاکوویچ با 6 امتیاز کامل به استقبال بازی سوم خود بروند.

تیم ملی ایران، روز جمعه استراحت می کند تا برای بازی روز شنبه مقابل کوبا آماده شود.

در سایر بازی های امروز، تیم ملی کانادا 3 بر صفر مصر را در یک بازی نه چندان آسان شکست داد.

 

1004

نظرات کاربران
علیرضا
حقیقتش این سطح از بازی به درد همین دور میخوره, خیلی پیشرفت آنچنانی تو تیم دیده نمیشه به خاطر همین میگم, تیم های مطرح واقعا قوین اون ها که کلا از ما جلو بودن حالا بیشترم پیشرفت کردن, اینجوری جلوشون دووم نمیاریم, سرویس و دریافت اصلا در حد تاپ نیست, جلو تیمای قوی نیمشه با این جور بازی کاری از پیش برد, ترجیح میدم با همون جوونا باشیم مثل لیگ جهانی حداقل پیشرفت میکنیم. به امید موفقیت بچه ها
۲۳ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۰۳:۵۸
پاسخ
99
49
بابک
باید به این تیم افتخار کرد یه روزی آرزوی بردن ژاپن و داشتیم ولی حالا ... ولی اگه بخام انتقادی بکنم این حرف شما درست است در سرویس و دریافت خیلی مشکل داریم و جلوی تیم های بزرگ به مشکل بر میخوریم ولی تو بازی با پورتوریکو دیدیم چقدر بچه ها سرویس خوب می زدن من احساس میکنم تو بازی های حساس بچه ها از استرس نمیتونن سرویس خوب بزنن
۲۳ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۳:۱۹
6
36
ایران
اقا علی رضا یه حرف درست گفتی حالا دیسلایکت کردن اینا همونایین که دور بعد که بازیا سخت بشه ورقشون بر میگرده
۲۳ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۱:۳۸
18
22
سعیدسلامی
موسوی عالی بود منو یاده بازیهای سال2014که تو اوج بود انداخت
۲۳ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۴۵:۰۵
پاسخ
3
102
صالح استقلالی
جوانگرایی و نیرو دهی کولاکوویچ کار خودشو کرده
۲۳ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۴۰:۴۷
پاسخ
1
91
کیومرث
تبریک بچه ها فوق العاده بازی کردن ، خیلی چسبید. زنده باد ایران همه برای ایران
۲۳ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۴۰:۱۹
پاسخ
2
83
Alex
تبریک به همه والیباا دوستان
۲۳ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۱۱:۴۷
پاسخ
3
114
دبل.۶:::::::۶+۶
دست بچه ها درد نکنه ..واقعا عالی بازی کردن ...پیروزی بر میزبان جلوی این همه تماشاگر خیلی چسبید...همه بچه ها در امادگی خوب به سر میبرن ...و خوشحالم که معنوی نژاد بعد از اون مصدومیت دوباره به دوران اوجش برگشته..وامشب با ۲۱ امتیاز بهترین بازیکن زمین بود....امیدوارم این بازیهای خوب و پیروزی ها ادامه داشته باشه.....انشاالله..
۲۳ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۰۸:۲۹
پاسخ
1
135
Wien
براوو،دمتون گرم،همینطوری ادامه بدین.
۲۳ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۰۴:۴۸
پاسخ
3
134