بررسی اولین خرید پرسپولیس؛ جانشین به حق صادق!

بررسی اولین خرید پرسپولیس؛ جانشین به حق صادق!

40504
17:25
01 خرداد 1397
برانکو دست بردار پیکان نیست و بعد از منشا و نعمتی، در این فصل هم اولین خریدش را با بازیکنی از پیکان استارت می‌زند. با بررسی آمار متریکا مشخص می‌شود که اولین خرید برانکو، گزینه مناسبی هم برای پر کردن جای خالی صادق محرمی است.

وبسایت رسمی برنامه نود - برانکو دست بردار پیکان نیست و بعد از منشا و نعمتی، در این فصل هم اولین خریدش را با بازیکنی از پیکان استارت می‌زند. با بررسی آمار متریکا مشخص می‌شود که  اولین خرید برانکو، گزینه مناسبی هم برای پر کردن جای خالی صادق محرمی است.

به گزارش وبسایت نود، از مهدی شیری به عنوان اولین خرید فصل بعد پرسپولیس یاد شده است. بازیکنی که قرار است جای خالی صادق محرمی را پر کند. شیری در فصلی که گذشت، عملکردی بهتر از محرمی هم داشت. طبق نمرات آنالیزورهای نود، مهدی شیری میانگین نمره 2.94 را کسب کرد که با حضور در رتبه بیست‌ویکم، بالاتر از صادق محرمی جای گرفته است. 

شیری فوتبال‌اش را در رده پایه استقلال شروع کرد. در رده بزرگسالان، ملوان اولین تیم این بازیکن بود. شیری در لیگ سیزدهم 17 بازی در لیگ و دو مرتبه هم در جام حذفی برای انزلی‌چی‌ها بازی کرد که حاصل آن ارسال یک پاس گل بود. سپس راهی نفت تهران شد و دو فصل هم در خدمت این تیم بود که مجموعا در 35 بازی این تیم حضور داشت. پیکان تیم بعدی مهدی شیری بود. فصل گذشته 24 و این فصل در همه بازی‌ها به جز یک مسابقه در ترکیب پیکان قرار گرفت. این دفاع راست 27 ساله 5 گل هم فصل قبل برای پیکان زد که یکی از آن‌ها سهم همین پرسپولیس بود. البته جلالی به جز دفاع راست از او در پست‌های هافبک دفاعی، هافبک راست و وینگر راست هم استفاده کرده است. که پرتکرارترین منطقه بازی برای شیری همان دفاع راست بود که 21 بار در آن‌جا به بازی گرفته شد.

مهدی شیری 178 سانتی‌متری مثل صادق محرمی روی نبردهای هوایی ضعف دارد و به طور میانگین در هر بازی فقط 1.5 نبردهوایی می‌برد. از دیگر اشکالات او، از دست دادن پنالتی است. مهدی شیری فصل قبل دو بار پنالتی تیم‌اش را هدر داد. همچنین طبق آمار متریکا، مهدی شیری از نظر دقت پاس، چهاردهمین بازیکن پیکان در فصل قبل بود که برای تیمی مثل پرسپولیس با فوتبالی با مالکیت و تعداد پاس‌های بالا کمی نگران‌کننده است.

از ویژگی‌های مثبت شیری، تحرک و لمس توپ بالاست. شیری در هر بازی فصل قبل پیکان به طور میانگین 61 تاچ داشت. همچنین با 5 گلی که زد،بهترین بازیکن تیم در نرخ تبدیل شوت به گل شده است. در کارهای دفاعی هم این بازیکن عملکرد خوبی داشته است و با 1.3 تکل در هر بازی، دومین بازیکن تیم‌اش بود. شیری در هر بازی 7.1 عملکرد دفاعی هم دارد که نشان می‌دهد با تعهد بالا به کمک دفاع می‌رود.

 

14001

نظرات کاربران
سجاااااد پرسپولیسی
استیل خوبی داره
۰۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۰۵:۵۰
پاسخ
7
27
شدیدا پرسپولیسی
دقیقا
۰۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۵۱:۲۱
پاسخ
6
69
حسین $$
مبارک پرسپولیس باشه ولی الان داستان چجوریه ؟ ینی نیم فصل باید بازی نکنه ؟ یا قرضی میره تیم دیگه ؟
۰۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۸:۲۷
پاسخ
11
75
3پاهان
مگه پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس بسته نیست !؟ الان چطوری دارد بازیکن میگیرد !؟
۰۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۰:۳۵
پاسخ
132
24
آرش
همون جوری که ششتقلال باعث شد شمانیم فصل جباروف رو ببرید÷:)
۰۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۲۵:۵۲
10
62
مسعود گل باشی
شیری فوتبال‌اش را در رده پایه استقلال شروع کرد. خخخ یادمه نیم فصل با مصاحبه های پشت سر همش گیر داده بود که بیاد استقلال یادش بخیر مبارکتون باشه خخخ
۰۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۸:۳۳
پاسخ
186
58
(forever RED(ali6027
پناه بر خدا یکی از اسطوره هاتون با پیراهن پرسپولیس عدد 6 رو هم نشون داده خخخخخخ الان هم میگه دربی برگشت و جام حذفی مهمه بقیه مهم نیس مدیونی فکر کنی اگه پوگبا رو میگما
۰۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۴۸:۰۲
15
77
Ziba
حیدری و چشمی فوتبالشون رو در رده های پایه ی...... الف:استقلال ب:پرسپولیس ج:گزینه ب د:گزینه ب و ج آغاز کرده اند.
۰۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۰:۲۹
16
67
A.Gh
خسرو حیدری اسطورتون و روزبه پوگباتون از پرسپولیس شروع کردن
۰۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۳:۵۹
18
90
Mia San Mia
چشمی, حیدری. چیزی یادت نمیاد؟؟!!!!
۰۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۵:۱۸
17
93
saman ebrahimi
فرضا اینطور باشه که چی؟نشون میده چقدر تیم کوچکی هستین که بازیکنای استقلالی هم حاظرن بیان پرسپلویس بازی کنن اونم وقتی محرومیم خخخ
۰۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۱۲:۵۰
21
102
y.m
خوش اومدی قدر موقعیتی که گیرت اومده رو بودن که نصیب هرکسی نمیشه
۰۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۶:۴۸
پاسخ
23
154
mohammadreza
سمت راستمون عین پیستون محرک همه رو می ندازه اروپا یه ستاره دیگه به فوتبال ایران اضافه شد
۰۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۳:۱۰
پاسخ
55
311
کیروش کبیر
پارسال که منصوریان شیری رو می خواست دوستان پرسپولیسی میگفتن بدرد نمی خوره ولی الان میان القابی مثل آلوز یا سمدو رو بهش میدن
۰۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۱:۱۷
پاسخ
311
104
Seyed Ali
امیدوارم تو پرسپولیس بازی های فوق العاده خوبی ازش ببینیم
۰۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۷:۰۱
پاسخ
39
392
گلوبول قرمز کوچولو
از لحاظ تهاجمی خیلی خوبه. رو به جلو و سرپا بازی میکنه. سانترهای خوبی هم داره بعضا که فقط دقت پاسشو باید با تمرکز بیشتر ، ارتقا بده.
۰۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۴۳:۳۲
8
101
زانيار
خوش امدی پسر به پرافتخارترین تیم
۰۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵۵:۵۹
پاسخ
85
378
پرسپولیس کبیر
بله مثل اینکه سوختی پس ششتقلال که 11قهرمانی داره؟؟؟بدون پرسپولیسه کبیر هست که داره آقایی میکنه......
۰۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۲۸:۱۱
26
125
مسعود گل باشی
دقیقا میشه افتخاراتتونو بگی؟
۰۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۰۸:۴۷
307
83