بررسی خریدهای قلعه‌نویی؛ در مسیر کیک اند راش!

بررسی خریدهای قلعه‌نویی؛ در مسیر کیک اند راش!

33276
12:22
17 خرداد 1398
شروع خریدهای قلعه‌نویی در نقل‌وانتقالات از مناطقی در زمین فوتبال بود که برای او اهمیت ویژه‌ای دارد؛ یک دفاع کناری و یک مهاجم سر زن.

به گزارش وبسایت نود، امیر قلعه‌نویی خیلی زود برای ترمیم سپاهان دست به کار شد و در شروع فصل نقل‌وانتقالات دو بازیکن خرید. در روزهایی که استقلال و پرسپولیس هنوز سرمربی فصل بعدشان مشخص نیست، سپاهان از این دو تیم سبقت گرفت و ستاره نقل‌وانتقالات را جذب کرد. محمدرضا حسینی که از استقلال و پرسپولیس هم پیشنهاد داشت، در اصفهان ماند و از ذوب‌آهن راهی سپاهان شد تا جانشین مهرداد محمدی شود.

اولین خرید قلعه‌نویی در خط حمله، بازیکنی است که طبق آمار متریکا، در نبردهای هوایی حدودا هفت برابر موفق‌تر از مهرداد محمدی بوده است. در حالی محمدی از سپاهان راهی دسپورتیوو پرتغال شد که فصل گذشته به طور متوسط فقط 0.4 نبردهوایی پیروز می‌شد، ولی علاقه قلعه‌نویی به ارسال‌های هوایی او را سراغ بازیکنی فرستاد که در هر مسابقه لیگ هجدهم به طور متوسط 2.7 مرتبه ضربه سر می‌زد. هر چند که محمدی روی گل‌ها تاثیرگذاریِ بیشتری نسبت به حسینی داشت، و نرخ تبدیل شوت به گلش هم بیشتر بود، ولی حسینی بیشتر دریبل می‌زند و پاس کلیدی بیشتری هم ارسال می‌کند.

حسینی با این انتخاب دوباره شاگرد قلعه‌نویی شد تا مانند دو فصل قبل در ذوب‌آهن، زوج کی‌روش استنلی را تشکیل دهد. زوجی که موفقیت‌شان روی هوا صدای شفر را درآورده بود و سرمربی استقلال در آن زمان اصطلاح کیک اند راش را برای سبک بازی تیم قلعه‌نویی به کار برده بود.

دیگر خرید قلعه‌نویی، مرتضی منصوری است. دفاع کناری فصل قبل پدیده که در 22 مسابقه دفاع راست بازی کرد و پنج بازی هم در سمت چپ دفاع قرار گرفت. توانایی بازی در دو پست، قلعه‌نویی را مجاب کرد که برای محمد ایران‌پوریان و سعید آقایی رقیبی درجه یک بتراشد. هر چند که منصوری فصل قبل با وجود نمایش خوب، هیچ گلی نزد و پاس گلی نداد. منصوری نسبت به دو دفاع کناری اصلی سپاهان در کارهای تهاجمی هم آمار ضعیف‌تری دارد ولی در دفاع کردن متعهدتر است. منصوری فصل قبل عملکرد دفاعی بیشتر از آقایی و ایرانپوریان ثبت کرد. ضمن اینکه به اندازه آقایی و ایران‌پوریان در ارسال پاس کلیدی موفق نبوده، ولی دقت پاس بالاتری از هر دو بازیکن داشت. 

14001

نظرات کاربران
Perspolis
قلعه نویی اگه سانتر و پرتاب اوت رو ازش بگیری باید با دنیای فوتبال خداحافظی کنه.
۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۹:۲۲
پاسخ
145
733
حمید
قلعه نویی چیز دیگه ای بلده مگه جز سانتر کله
۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۰:۳۹
پاسخ
121
619
حمید
امسال سپاهان هیچی نمیشه فصل قبل بخاطر فشار بازیهای اسیایی سرخ ابی ها سپاهان تونست مدعی بشه قلعه نویی فقط بازیکن خریدن بلده و تاکتیک نداره تیمش شاید اوایل فصل موفق باشه ولی نیم فصل دوم با هماهنگ شدن تیم ها کم میاره
۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۴:۰۲
پاسخ
145
562
پرسپولیس اعتبار آسیا
خخخخخخخخخخ تنها کسی که در خط جلو سپاهان توپ را روی زمین به گردش در می اورد را رد کرد یکی مثل کیروش استنلی و قربانی آورده واقعا خسته نباشی پهلوان میتونی با محمد موسوی معروف و غفور و عبادی پور هم قرارداد ببندی
۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۲:۵۸
پاسخ
116
536
پدرام
همین جذب زودهنگام اونم برای بازیکنی که صحبتهای میلیاردی در اطرافش هست نشون میده که سپاهان با کیسه پر و فراغ بال در حال دستچین کردن بهترین بازیکنان لیگ بدون واهمه از هزینه هاست! این ولخرجی و دست ودلبازی رو بذارید کنار حرفای ژنرال!! که مدعی بود سپاهان با کمتر از نصف تیمهای متمول بسته شده ، ژنرال!! مردم میفهمن .
۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۱:۲۵
پاسخ
94
493
مسعود گل باشی
تاکتیکی که تو اسیا از 4تا تیم چهارم میشه تاکتیک دهه 60 و70
۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۰:۵۳
پاسخ
87
303
مهرشاد
کیک اند راش قلعه کامل شد خخخخخخخخ
۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۰:۱۷
پاسخ
62
355
عشقممم نیمار
ژنرال واقعا هوشمندانه خرید میکنه :-P میدونستید ک محمدرضا حسینی گفت من ما عشق_تقلال تموم کردم ولی قرارشد مدیرای عشق_تقلال باش جلسه بزارن ولی کسی ب تلفنش جواب نداد و مجبور شده بره سپاهان ..عایا میدونستید ؟؟:-P عشق_تقلال فقط کارش شده بازیکن درجه ۲ خریدن و ستارهای لیگ تیمای دیگ میخرن ک با این اوضاع قهرمانی تو‌خواب باید دید :-P
۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۹:۱۴
پاسخ
443
76
6*4
قلعه نویی مگه تو تمام سال های مربیگریش تاکتیک دیگه ای هم داشته? فقط هوچیگری و کیک اند راش :)
۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۶:۴۳
پاسخ
79
357
زلزله 6 ریشتری سرخ
مهندس بکش زیرش
۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۳:۴۹
پاسخ
75
339
هوادارسرخ
خداکنه برای اخرفصل که سوم یاچهارم میشن بهانه ای نداشته باشن
۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۲:۰۲
پاسخ
67
347