بررسی خط دفاع ایران در روسیه؛ اضطراب رامین و روزبه

بررسی خط دفاع ایران در روسیه؛ اضطراب رامین و روزبه

6731
17:11
22 خرداد 1397
دو بازیکن قطعی و دو گزینه مبهم، آخرین گمانه‌زنی‌ها درباره ترکیب دفاعی تیم ملی در روسیه هستند.

وبسایت رسمی برنامه نود - دو بازیکن قطعی و دو گزینه مبهم، آخرین گمانه‌زنی‌ها درباره ترکیب دفاعی تیم ملی در روسیه هستند.

به گزارش وبسایت نود، از روز شروع مرحله انتخابی جام جهانی روسیه تا لیست نهایی برای سفر به جام جهانی، تغییرات زیادی در افکار کی‌روش انجام شد اما چند نفر از این تغییرات همیشه در امان بودند. بازیکنانی که سرمربی تیم ملی، مدت‌هاست به جایگاه‌شان در ترکیب تیم ملی دست نزده و همیشه، عصای دست او هستند.

در خط دفاعی، مرتضی پورعلی‌گنجی جز در زمان مصدومیت پای ثابت بازی‌های رسمی تیم ملی بوده است. او در این مدت کنار مدافعان مختلفی زوج ساخته اما هیچوقت، کی‌روش خود او را تغییر نداده و حاضر نشده به جایگاهش در زمین دست بزند. میلاد محمدی هم اخیرا، شرایطی مثل پورعلی‌گنجی پیدا کرده است. بعد از رفتن پولادی کی‌روش مشکلات زیادی در سمت چپ خط دفاعی داشت اما با درخشش محمدی، توانسته گزینه محبوبش را پیدا کند و آنقدر از بازی دادن به او مطمئن بود که هیچ دفاع چپ ذخیره‌ای به روسیه نبرد و قلی‌زاده را هم خط زد.

بر خلاف پورعلی‌گنجی و محمدی، دو مدافع دیگر تیم ملی هنوز چندان از جایگاه‌شان مطمئن نیستند. رامین رضاییان، تنها مدافع راست تخصصی کی‌روش در روسیه است اما با توجه به بازی با دو تیم قدرتمند مثل اسپانیا و پرتغال، در کنار عملکرد ناموفق رامین مقابل ترکیه این احتمال را به وجود آورده که کی‌روش در بازی‌های سخت مثل جام جهانی قبل پژمان منتظری را به دفاع راست ببرد.

روزبه چشمی هم با وجود حمایت‌های کی‌روش، چندان از جایگاهش مطمئن نیست. چشمی در بازی دوستانه با ترکیه عملکرد ضعیفی داشت و با توجه به اینکه سال‌ها هافبک دفاعی بوده، شاید کی‌روش حداقل در بازی‌های بزرگ روی او ریسک نکند و یک مدافع میانی تخصصی را در ترکیب اصلی قرار دهد.

ترکیب 4 نفره رضاییان، پورعلی‌گنجی، چشمی و محمدی، فعلا گزینه‌های محبوب کی‌روش واسه خط دفاعی هستند. ترکیبی که شانس‌های اول بازی در روسیه محسوب می‌شوند. با این حال، هنوز نمی‌توان از ترکیب قطعی ایران مقابل اسپانیا و پرتغال حرف زد. حداقل برای رضاییان و چشمی، که باید تا قبل از این بازی‌های توانایی‌های دفاعی‌شان را به کی‌روش ثابت کنند.

 

22330

نظرات کاربران
وحید فنائی
کاش مجید حسینی جوان و دونده و سرزن رو بزاره کنار پورعلی گنجی.بهتر از این نمیشه دفاع وسط
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۰:۳۲
پاسخ
1
12
m
خب باید به سید مجید حسینی بازی بده،
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۷:۰۴
پاسخ
1
14
✔✰✰سجاد✰✰✔
من فقط صرفا جهت سوزش پرسپولیسی ها دوست دارم تو ترکیب باشه... اصلا حال میکنم بازی کنه و سوتی بده... هیچ کاری هم نمیتونید بکنید جز سوزش... اخرشم چارهتون فقط پماد و یخه...
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۲۶:۳۲
پاسخ
33
21
رامین
احتمالاپژمان میره راست ومجیدحسینی روکنارمرتضی بزاره
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۵:۱۸
پاسخ
2
27
مورینیو
بهترین ترکیب ممکن: بیرانوند، پورعلی گنجی، مجید حسینی، منتظری، میلادمحمدی، ابراهمیمی، حاج صفی، شجاعی، جهانبخش، طارمی و انصاری فرد ادمین نظر قبلیو نچاپ
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۰:۳۰
پاسخ
20
23
....
یه سوال داشتم: اگه راموس هوس کرد وسط بازی رو رامین فن جودو بزنه و رامینو ناکار کنه،اون وقت کی جاش وای می سه؟ منتظری؟بعد منتظری دقیقا چند تا بازی دفاع راست وایساده؟ یعنی بیشتر از وریا تو هافبک،پژمان تو دفاع راست بوده و ما خبر نداریم؟
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۹:۳۶
پاسخ
6
41
....
برای خودت تجسم میکنی خیال میکنی درست هم فکر میکنی، سال‌های سال دفاع راست بازی کرده ، جام‌جهانی چهار سال پیش هم دفاع راست بازی کرد اتفاقا از خوب‌ها هم بود، امسال هم به احتمال زیاد بازی با اسپانیا و پرتغال دفاع راست بازی میکنه
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۶:۴۲
4
12
6تایی هستن
اگه روزبه بازی با اسپانیا و پرتقال تو ترکیب باشه من ماشین حساب کنارم میذارم آمار گل خوردن از دستم خارج نشه
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۹:۵۷
پاسخ
54
71
امید
با وجود جوردی آلبا و رامین رضاییان در جناح راست ایران، آزاد راه ایران- اسپانیا به زودی افتتاح میشه.
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۱:۲۸
22
34
رائول
با وجود روزبه چشمی در پست دفاع وسط، مطمئنا ضعیف ترین خط دفاع کل ادوار جام جهانی خواهیم شد، و آبروی ایران بر باد میره...
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۷:۲۸
پاسخ
73
90
۶..عدد خاطرها
در ج میلاد.. صحبت مدافع هست .نه گلر سوزش شدید..
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۵۲:۰۱
13
17
احسان
آقای میلاد استقلالی مثلا بامنطق! ما هم داریم همینو میگیم! روزبه توی پست خودش شاید بد نباشه اما توی دفاع آخر قطعا میتونه افتضاح باشه!!!
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۰۹:۳۵
9
29
میلاد/استقلال
پرسپولیسیا متاسفانه اندکی منطق ندارن فقط دوتا سوال دارم پست اصلی روزبه کجاست و تو تیم ملی کجابازی میکنه و عملکرد روزبه تو پست اصلی خودش چجوریه نظرتون راجع به ابولقاسم بیرانوند چیه
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۸:۳۵
43
48
ایدا سادات 25بهمن 1380
روزبه پاشنه اشیل تیم ملیه
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۳:۳۴
پاسخ
63
87